Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
One week meal plan - Pachet

Apometru defect?

Nelamurire legalitate TVA casa noua

Huawei P20 Lite, ecran negru la a...
 Bibelorui, macrameuri si altele

Inventia secolului din Afganistan?

G84 - pro și contra

Masina de familie,buget 11000-120...
 In ce situatii cereti o a doua op...

DigiMobil - IP public?

Glet de finisaj peste chit acrili...

La multi ani @Passenger001!
 La multi ani @barbosa1bis!

La multi ani @MikeSpike!

Cum curat gletul de pe perete

Soluție incalzire apartament...
 

Harti/Ghiduri (format digital sau nu)

- - - - -
  • Please log in to reply
134 replies to this topic

#109
destinatiieuropene

destinatiieuropene

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 19.11.2007
Taxele postale sunt de obicei destul de mici , 15 - 16 lei si sunt preturile practicate de curier in general.

#110
Hey23

Hey23

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 498
  • Înscris: 13.05.2007
Am vazut niste ghiduri super scoase de Aquila 93(Ghiduri Complete). Iti fac pofta de duca, nu gluma.

#111
giostana

giostana

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 110
  • Înscris: 05.04.2006
linkul este intr-o limba foarte...nu am reusit sa il setez pe romana.
din cate am reusit sa vad era o harta partiala

am mai ublat prin el. e inuitiv. se paote otusi sa-mi spui cum anume ai setat meniul in romana
multam.

Edited by giostana, 09 February 2008 - 01:24.


#112
dorinn

dorinn

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 10.02.2008
salutare

Cine ma poate ajuta si pe mine cu o informatie...am nevoie de o harta pentru MapInfo, harta Atenei (grecia).


Ma poate ajuta cineva cu asta?

Multumesc mult

#113
demential

demential

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 15.02.2008
propun sa se posteze aici harti ale tarilor si/sau a statiunilor pe care le-am vizitat sau le vom vizita

#114
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Ceva de genul celor de pe tripadvisor sau http://www.world66.com/ ?

#115
demential

demential

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 15.02.2008

View PostMembruAnonim, on Feb 16 2008, 01:21, said:

Ceva de genul celor de pe tripadvisor sau http://www.world66.com/ ?
nu mi se par foarte detaliate. de ex. ma intereseaza o harta din zona Paralia - Grecia, si chiar nu gasesc. sa un "treseu" de la Paralia catre diverse destinatii (schiatos, meteora, olimp, salonic...etc)

#116
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Păi nu sunt detaliate, ideea e doar să bifezi țări/orașe vizitate pe acele site-uri. Cred că poți face ce dorești tu cu Google Maps

#117
demential

demential

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 15.02.2008
sau cu viamichellin ... ideea e sa posteze fiecare harti cu zonele in care a fost. poate mai sunt si altii interesati ... nu !? :D

#118
ionitoaia

ionitoaia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 08.04.2008

View Postgiostana, on Feb 9 2008, 01:58, said:

linkul este intr-o limba foarte...nu am reusit sa il setez pe romana.
din cate am reusit sa vad era o harta partiala

am mai ublat prin el. e inuitiv. se paote otusi sa-mi spui cum anume ai setat meniul in romana
multam.

Cauta Sony Europe Map.Nu ti-o pot atasa.E f mare.

#119
tgorun

tgorun

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 01.04.2006

View Postmitre, on Aug 6 2007, 22:10, said:

salut

am tot cautat dar nu am gasit un program cu harti interactive care sa poata fi salvate. plec in concediu si am nevoie de ele sa le salvez pe laptop si sa le consult pe drum. as dori daca se poate ceva ce sa se poata si mari nu numai cand le conectez la net. altfel am map24, viamichelin, etc.
merci mult.


Eu am instalat un EuroRoute 2008 - vine pe un dvd  si instalat are aproximativ 5GB.
Are date furnizate de : Markement GmbH, DE; MAP&GUIDE GmbH, DE; NAVTEQ B.V., NL; AND International Publishers NV, NL; VARTA-Führer GmbH, DE

#120
Ignition

Ignition

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,971
  • Înscris: 03.10.2005
Pana acum cateva luni am folosit Tomtom, care este ok, pentru drumuri europene, insa nimic mai mult.
De cateva luni folosesc Mobile XT la care am gasit harti detaliate (inclusiv rutabile) pentru Romania si cam majoritatea tarilor din Europa, pana acum l-am folosit numai in Romania si am fost foarte multumit... am gasit pe harta pana si livezi, desisuri, nisipuri... mai exact nivel de detaliu mult mai mare decat ce am nevoie, o surpriza placuta per total :)

Eu caut acum altceva... in format digital.
Unde as putea sa gasesc ghiduri turistice cu recomandari vis-a-vis de  preturi/calitate la cazare, restaurante, obiective turistice, e.t.c.
Preferabil ar fii unele instalabile pe PC, nu accesibile numai web... de obicei cand suntem in calatorii, in cele mai multe locuri nu avem acces la Internet....

#121
Hey23

Hey23

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 498
  • Înscris: 13.05.2007
Nu inteleg de ca nu merge sa platesc online pe site-ul Lonely Planet....  Am card de debit Visa Electron de la BCR, am mai platit online cu el si a mers....
  Trebuie card de credit ?

#122
adrian19

adrian19

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 262
  • Înscris: 13.07.2007
Salutare!
Are cineva o harta detaliata a iasului, in varinata printabila? Am cautat pe google, dar nu am gasit nimic care m-ar putea ajuta. Hartile cele mai bune sunt in varianta interactiva si nu pot fi printate.

#123
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,092
  • Înscris: 07.07.2006
Dar una gata tiparita nu iti trebuie? Exista 2 harti foarte bune al Iasului, una scoasa de Cartographia, dar cred ca nu se mai gaseste, ca e aparuta acum citiva ani, si alta scoasa de AGC anul trecut, portocalie, care se gaseste prin Carrefour si pe la librarii.

#124
adrian19

adrian19

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 262
  • Înscris: 13.07.2007

View Postabancor, on Jul 1 2008, 16:00, said:

Dar una gata tiparita nu iti trebuie? Exista 2 harti foarte bune al Iasului, una scoasa de Cartographia, dar cred ca nu se mai gaseste, ca e aparuta acum citiva ani, si alta scoasa de AGC anul trecut, portocalie, care se gaseste prin Carrefour si pe la librarii.

As dori sa nu mai pierd timpul cautand pe la librarii sau pe unde s-ar mai putea gasi. Nu am nevoie decat pentru o zi de o harta, iar daca as scoate-o la imprimanta ar fi cel mai ieftin si mai rapid ;)

#125
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,092
  • Înscris: 07.07.2006
In caz ca vrei sa cauti, uite cum arata http://www.cartograp...zlet.php?id=150 si http://www.agc-busma...les/Page829.htm

O harta de tiparit ar fi asta http://www.ici.ro/ro...se/is_harta.jpg dar e veche (peste 20 ani) si incompleta.

Alta ar fi aici http://www.hartionli...si/harta/0.html mai buna ca cea de mai sus, dar tre sa printezi cam multe careuri (oricum, le alegi pe alea care te intereseaza).

Oricum, nici una din astea nu sunt la fel de bune ca cele tiparite.

Edited by abancor, 01 July 2008 - 15:25.


#126
adrian19

adrian19

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 262
  • Înscris: 13.07.2007
Multumesc pentru oseteneala  :D  Probabil tot una tiparita e mai buna :huh:

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate