Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ruse vs Rusesti

Le mai putem da pe brazda? tipsuri

Recomandari gips carton tavane. (...

ce fel de activitate intretinere ...
 Se poate imbunatati o poza sa se ...

Folosește cineva syncthing? ...

Închidere fereastra dupa deschidere.

Kit AC contine brate Unitatea ext...
 smart switch fara neutru

Ierbicid pentru parul porcului.

Smecher de talie grea

PH apa plata
 Recomandare Mocheta -pe suport pa...

ram upgrade asus rog strix

Alegere memorie USB

Manere clasice mobila sau push to...
 

Ce este Lyoness?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
127 replies to this topic

#109
doarluka

doarluka

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 30.06.2008
Scrie-mi te rog pe mail adresa ta de mail si o sa iti raspund cu placere la orice intrebare.
Nu vreau sa mai irit pe nimeni pe aici.

Edited by doarluka, 19 June 2009 - 13:11.


#110
DeltaPavonis

DeltaPavonis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 17.06.2009
Doar luka, te-am bazait pe mess. Doar mailul il folosesti? vroiam o discutie live, dar si mailul e bun.

#111
DeltaPavonis

DeltaPavonis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 17.06.2009
Salut, am fost la seminar la Arad. E clar, spamspamspamspam e pentru cei fara prejudecati, iar eu sunt unul dintre ei.
Voi investi in aceasta afacere, pentru ca am inteles-o mai bine. Pentru cei care sunteti impotriva, am un singur sfat: lasati ideile preconcepute si mergeti la un seminar sau business info.

#112
omg13

omg13

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 13.04.2009
"Pentru cei care sunteti impotriva, am un singur sfat: lasati ideile preconcepute si mergeti la un seminar sau business info."

adevarat.

din pacate la constanta va fi ultimu seminar business in formula asta (2 zile de curs , cateva ore pe zi , aceeasi locatoe) ... dupa cel de pe 11 , informatia dintr`un seminar business de 2 zile va fi impartita in 3 zile , doar ca acele 3 zile vor fi raspandite pe parcursul a 2-3 luni si locatia va fi diferita pt fiecare dintre cele 3 zile .


@delta : da`mi un pm , iti dau add pe mess si te lamuresc apopo de orice vrei sa stii legat de spamspamspamspam ...

Edited by omg13, 05 July 2009 - 10:00.


#113
stmurgeanu

stmurgeanu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 16.06.2009
la 2 sapatamani dupa ce a inceput campania de reclame din Ungaria, m-a sunat un prieten de acolo: `ce faci? nu imi faci si mie cardul ala spamspamspamspam de care mi-ai povestit? ma apuc sa imi construiesc casa si am vazut mai multe magazine partenere spamspamspamspam din zona mea, inclusiv un mare magazin de bricolaj, prezent si in Romania, dealtfel`

evident ca omul deja are card spamspamspamspam, iar eu (si el!) castig un % de cate ori el merge la cumparaturi

iar ieri m-a prins ploaia la magazinul Unirea cu un prieten, am intrat la un partener comerciant (de confectii) si ne-am cumparat 2 umbrele, am scos cardul spamspamspamspam si am beneficiat de discountul de 12% de la acest partener (care se imparte cf unui algoritm)

asa ca, pana ce unii incearca sa demonstreze diverse, eu beneficiez de pe urma sistemului si chiar primesc bani inapoi la fiecare cumparatura

succes :)

lucrurile se simplifica, nu se complica ;)

astfel, dupa acest seminar se vor tine seminarii mai scurte (de o dupa amiaza) in care se vor prezenta cele mai importante aspecte (mai ales System Training si cariera) si se vor tine in acelasi timp in 3-4 locatii din tara deodata

acest format ne va ajuta sa dezvoltam structura mult mai usor si mai repede, eu, de ex, avand in echipa oameni din toata tara

succes :)

View Postomg13, on 5th July 2009, 10:57, said:

"Pentru cei care sunteti impotriva, am un singur sfat: lasati ideile preconcepute si mergeti la un seminar sau business info."

adevarat.

din pacate la constanta va fi ultimu seminar business in formula asta (2 zile de curs , cateva ore pe zi , aceeasi locatoe) ... dupa cel de pe 11 , informatia dintr`un seminar business de 2 zile va fi impartita in 3 zile , doar ca acele 3 zile vor fi raspandite pe parcursul a 2-3 luni si locatia va fi diferita pt fiecare dintre cele 3 zile .


@delta : da`mi un pm , iti dau add pe mess si te lamuresc apopo de orice vrei sa stii legat de spamspamspamspam ...

Edited by stmurgeanu, 07 July 2009 - 15:25.


#114
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
ce bine ca te-ai inregistrat ca sa ne spui asta.
ai grija cu reclama. mai citeste o data regulamentul ala pe care l-ai bifat fara sa-l citesti la inregistrare

#115
stmurgeanu

stmurgeanu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 16.06.2009
scuze, am corectat, sper ca nu trebuia sa cenzurez si spamspamspamspam, dat fiind titlul thread-ului

fii mai open mind un pic, nu tot ce nu intelegi este un lucru rau :)

View Postspare-me, on 7th July 2009, 16:20, said:

ce bine ca te-ai inregistrat ca sa ne spui asta.
ai grija cu reclama. mai citeste o data regulamentul ala pe care l-ai bifat fara sa-l citesti la inregistrare


#116
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
iti multumesc pentru sfat si pastreaza-le pentru tine si cei apropiati.
de obicei dau sfaturi cei care nu le aplica.

de unde stii ca nu folosesc si eu sistemul ?

nu, nu il folosesc si sunt open minded. problema pe care nu o intelegeti unii dintre voi e ca o comunitate, cum e acest forum, are niste reguli.
promovarea si reclama se fac contra cost. nu pe gratis.

iar un moderator nu e un cerber (sper ca stii cine e cerber) platit sa cenzureze.

e un gardian NEplatit al unei arii pe care o coafeaza conform regulamentului.

#117
DeltaPavonis

DeltaPavonis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 17.06.2009
Salut,

@omg13, mersi de ajutor. nu mai am nelamuriri.

intre timp am suferit o transformare completa, in sensul ca din sceptic, am ajuns sa ma culc cu spamspamspamspam si sa ma trezesc cu spamspamspamspam. Am entuziasm, am intalniri si am o oarecare rata de succes. Am inteles sistemul, mi se pare viabil, si de-aceea transmit entuziasmul celor cu care vorbesc.

Am investit pachet business, si am adus in sistem vreo 10 oameni din 14 intalniri. Oamenii vin foarte sceptici la intalnire, si pleaca luminati la fata.  Dintre cei cu care m-am intalnit, au ales sa nu intre in sistem fix cei care nu au reusit prea multe in viata, in sensul ca au un job prost platit, nu si-au intemeiat o familie, nu au studii superioare, etc. Este doar o constatarea de-a mea de pana acum.

Voi reveni.Salutari.

#118
stmurgeanu

stmurgeanu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 16.06.2009
deci se pare ca si in spamspamspamspam este ca in orice alta intreprindere in viata (afaceri, job, cariera, proiecte etc): reusesc cei care muncesc si se implica

iar cei care stau pe margine si se plang si carcotesc, asta vor face si peste 5 ani, si peste 10 ani, se vor plange si vor carcoti

succes :)

PS: 10 din 14 este o rata f buna

View PostDeltaPavonis, on 8th July 2009, 03:06, said:

Salut,

@omg13, mersi de ajutor. nu mai am nelamuriri.

intre timp am suferit o transformare completa, in sensul ca din sceptic, am ajuns sa ma culc cu spamspamspamspam si sa ma trezesc cu spamspamspamspam. Am entuziasm, am intalniri si am o oarecare rata de succes. Am inteles sistemul, mi se pare viabil, si de-aceea transmit entuziasmul celor cu care vorbesc.

Am investit pachet business, si am adus in sistem vreo 10 oameni din 14 intalniri. Oamenii vin foarte sceptici la intalnire, si pleaca luminati la fata.  Dintre cei cu care m-am intalnit, au ales sa nu intre in sistem fix cei care nu au reusit prea multe in viata, in sensul ca au un job prost platit, nu si-au intemeiat o familie, nu au studii superioare, etc. Este doar o constatarea de-a mea de pana acum.

Voi reveni.Salutari.


#119
DeltaPavonis

DeltaPavonis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 17.06.2009
O problema cu care ma confrunt: lipsa de timp a directilor mei.
Foarte greu aduc pe cineva la business info, la seminar nici nu mai vorbesc. Mereu "intervine ceva" si se pierde timp pretios, in special pentru ei.  Desi am deja multi directi, acestia nu sunt inca in stare sa aduca la randul lor directi, tocmai pentru ca inca nu inteleg sistemul, si nu simt pulsul afacerii spamspamspamspam.  Iar entuziasmul si dorinta de munca o capeti dupa info/seminarii.

O alta problema e ca nu sunt terminale peste tot, iar celor mai mult le e lene sa comande bonuri valorice, desi cumparaturile de zi cu zi stau la baza acestui sistem. Toti sunt concentrati sa-si faca structura, dar uita ce e mai important: sa foloseasca ei insisi sistemul. Daca vom fi mai multi, vom fi mai tari, vom primi discounturi mai mari, iar comerciantii isi vor pune terminale mai repede.  Asta putini au inteles-o, toti alegand calea mai comoda.

#120
stmurgeanu

stmurgeanu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 16.06.2009
este doar o problema ca toate celelate

prospectilor care iti spun ca nu au timp, intreaba-i daca ei cred cumva ca peste 5 sau 10 ani vor avea timp (facand in continuare doar ceea ce fac acum) si spune-le ca nici tu nu ai timp si tocmai de aceea faci afacerea asta (in cazul meu este adevarat)

faza cu terminalele: lasa-i pe cei care vor sa se plimbe doar pe covorul rosu si sa dea cu cardul, sansa noastra este tocmai ca INCA nu sunt peste tot instalate cititoarele (daca ar fi, tu nu ai mai avea pe cine sa inscrii la tine in structura)

succes :)

View PostDeltaPavonis, on 9th July 2009, 15:58, said:

O problema cu care ma confrunt: lipsa de timp a directilor mei.
Foarte greu aduc pe cineva la business info, la seminar nici nu mai vorbesc. Mereu "intervine ceva" si se pierde timp pretios, in special pentru ei.  Desi am deja multi directi, acestia nu sunt inca in stare sa aduca la randul lor directi, tocmai pentru ca inca nu inteleg sistemul, si nu simt pulsul afacerii spamspamspamspam.  Iar entuziasmul si dorinta de munca o capeti dupa info/seminarii.

O alta problema e ca nu sunt terminale peste tot, iar celor mai mult le e lene sa comande bonuri valorice, desi cumparaturile de zi cu zi stau la baza acestui sistem. Toti sunt concentrati sa-si faca structura, dar uita ce e mai important: sa foloseasca ei insisi sistemul. Daca vom fi mai multi, vom fi mai tari, vom primi discounturi mai mari, iar comerciantii isi vor pune terminale mai repede.  Asta putini au inteles-o, toti alegand calea mai comoda.


#121
sniperbv

sniperbv

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 07.10.2006
intreaba-i pt ce nu au timp ? sa faca cumparaturi sau  sa dea un telefon ?
;))

Edited by sniperbv, 15 July 2009 - 00:02.


#122
DeltaPavonis

DeltaPavonis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 17.06.2009
O alta problema cu care ma confrunt:

Sistemul spamspamspamspam seamana mult cu tepele clasice gen Delphin. Chiar daca se bazeaza pe ceva real, adica pe cumparaturile oamenilor, aduce mult cu tepele: un prieten te contacteaza ca are o super-mega afacere pt tine. Urmeaza faza de inscriere gratuita. Apoi un seminar. Apoi bagatul banilor. Despre toate tepele se spunea ca au fost inventate de matematicieni care au luat premiul nobel, etc.

Repet, sunt un om care ma ocup de spamspamspamspam si cred in sistem. Mi-am dat seama ca e altceva decat tot ce a fost pana acum. Dar multi dintre cei cu care vin in contact imi spun ceea ce am scris mai sus.  Multi dintre ei au participat deja la diferite seminarii cu asigurari, credite, Amway, etc, si au iesit de-acolo dezamagiti. Primesc des astfel de raspuns: "M-a mai dus cineva la un seminar (nu spamspamspamspam) si de-atunci mi-a pierit cheful sa mai particip la astfel de activitati".

#123
DeltaPavonis

DeltaPavonis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 17.06.2009
Nu stiti unde si cand e urmatorul seminar? Pe site nu apare nimic. Ma gandeam ca poate aveti ceva informatii din culise.

#124
liviutrt

liviutrt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 13.11.2002

View PostDeltaPavonis, on 22nd July 2009, 15:38, said:

Nu stiti unde si cand e urmatorul seminar? Pe site nu apare nimic. Ma gandeam ca poate aveti ceva informatii din culise.

cel mai probabil Cluj, 8-9 august (sambata si duminica)

#125
redbluezone

redbluezone

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 07.03.2008

View PostDeltaPavonis, on 8th July 2009, 03:06, said:

Salut,

@omg13, mersi de ajutor. nu mai am nelamuriri.

intre timp am suferit o transformare completa, in sensul ca din sceptic, am ajuns sa ma culc cu spamspamspamspam si sa ma trezesc cu spamspamspamspam. Am entuziasm, am intalniri si am o oarecare rata de succes. Am inteles sistemul, mi se pare viabil, si de-aceea transmit entuziasmul celor cu care vorbesc.

Am investit pachet business, si am adus in sistem vreo 10 oameni din 14 intalniri. Oamenii vin foarte sceptici la intalnire, si pleaca luminati la fata.  Dintre cei cu care m-am intalnit, au ales sa nu intre in sistem fix cei care nu au reusit prea multe in viata, in sensul ca au un job prost platit, nu si-au intemeiat o familie, nu au studii superioare, etc. Este doar o constatarea de-a mea de pana acum.

Voi reveni.Salutari.

Stimata Doamna/Stimat Domn,

Afirmatiile tale mi se par cel putin nefondate. Iti spune o persoana care nu mai tarziu de aseara a fost la o intalnire a acestui grup MLM. Am fost acolo invitat la o intalnire de business de o persoana care m-a mintit in cel mai nerusinat mod posibil ca ne intalnim pentru a face afaceri. Habar n-aveam ca merg la prezentare a acestui sistem ci la o discutie privind o aplicatie software care intra acum pe piata din Romania. Am constatat cu stupoare la inceputul prezentarii de ce anume fusesem chemat - sa fiu unul din fraierii care n-au ce face si care intra in acest sistem. N-am idei preconcepute si consider ca oricine are dreptul la o opinie asa ca, desi primul impuls a fost sa ma ridic sa plec, am decis sa raman pt prima parte a prezentarii.  In momentul in care am inteles exact despre ce este vorba m-am ridicat si am plecat. Motivul este ca timpul meu este pretios, lucrez in Corporate Sales, iar timpul meu costa, costa mult, nicidecum 215 RON sau 1935 RON (exemplu de sume din prezentare)economisiti dar dupa ce bagi tu niste bani. Vorbesc strict de factorul financiar, fiindca asta presupune sistemul, fac abstractie de timpul meu ca si "viata". Asa ca... - nu toti cei care NU INTRA in acest sistem gen Caritas/Delphin etc, sunt oameni care nu au realizat nimic in viata. Sunt oameni care inteleg un sistem din care unii se imbogatesc, iar altii pierd, sunt oameni care isi apreciaza prietenii si aleg sa nu ii introduca intr-un sistem MLM. Sunt oameni care au salarii peste medie, au familie, au casa cumparata de ei si nu de mamica si taticu care au furat de la stat si au si studii superioare (te asigur ca nu's facute la Spiru Haret).

Ca si o concluzie: ganditi inainte de vorbi, folositi-va timpul in mod constructiv si nu pentru a face bani din minciuni si pacalit prietenii.

Aaa! inca ceva : un mediu de telenoveliste, patroni de afaceri falimentare(cautati de creditori) sau someri (cu care am avut onoarea sa ma cunosc la aceasta prezentare), cu tot respectul pentru oamenii respectivi(nu sunt eu in masura sa judec viata cuiva), chiar nu este un mediu in care mi-as dori sa ma aflu. Asa ca inainte de mi se face o prezentare ma astept ca cel care ma invita sa imi spuna despre ce este vorba. Nicidecum sa ma minta in cel mai ordinar mod cu putinta.

ROG INSISTENT  fanii acestui sistem daca vor sa dea un reply la acest post sa o faca in textul mesajului lor fara sa ma citeze, chiar nu vreau sa mai aloc nici macar 1 minut pentru citirea acestor replici anuntate pe e-mail.

Multumesc anticipat pentru solicitudine si intelegere!!!

Edited by redbluezone, 23 July 2009 - 10:53.


#126
DeltaPavonis

DeltaPavonis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 17.06.2009
@ Redbluezone (ca sa nu dau citat)

O luam pe rand:

1. Omul care te-a chemat pe tine nu iti este prieten, sau oricum nu e un om in care poti avea incredere! Eu cand aduc om in sistem, in prealabil ma intalnesc cu el la un suc, doar noi doi, si ii arat pe hartie, punctual, tot ce inseamna sistemul, fara ocolisuri. Cand omul vine la info sau la seminar, stie despre ce e vorba si vine doar daca-l intereseaza, dupa discutia "face to face". Daca tu ai fost dus fara sa ti se explice in mare adevarul, cel care te-a chemat e un papagal.

2. Faptul ca tu ii numesti fraieri pe cei ce intra in sistem demonstreaza fix ca tu ai idei preconcepute, desi in fraza urmatoare zici ca n-ai. Dupa 30 de minute crezi c-ai inteles "exact" sistemul si ce tare esti tu ca "n-ai pus botul" la aceasta mare minciuna. Sunt multi carora le-a luat 1,2,3 luni de cercetare pana au inteles ca sistemul nu te fura, pe cand tu ai inteles mai mult decat ei in cele 30-60 de minute cat ai ascultat prezentarea. Sa fim seriosi ! Sunt oameni care castiga din asta deja, deci nu vad de ce ar fi fraieri ca au intrat.
Cumpararea pozitiilor in avans e doar o optiune, si nu o obligatie ca in Caritas/Delphin. Poti castiga bani fara nici o investitie, dar daca investesti, grabesti lucrurile.  Deci ideile preconcepute iti apartin, deoarece tragi concluzii pripite dupa cateva minute de ascultare.

3. Sa nu crezi ca ne impresionezi cu faptul ca timpul tau valoreaza foarte mult. Acest lucru nu demonstreaza neaparat ca esti un om valoros in firma (posibil sa fii - bravo tie!), ci faptul ca nu ai timp pentru viata ta. Lucrezi intr-o companie mare, inc-o data bravo tie, posibil sa ai o functie inalta si un salariu baban, bravo tie, dar...timp pentru tine ai?? Ai timp sa stai cu familia? Poate ai copil mic - ai timp zilnic sa stai cu el? Sa creasca alaturi de tine? Ai timp sa te intalnesti cu prietenii? Ai timp sa vezi lumea? Probabil nu, sau si daca da, in cele 2 saptamani pe an in care iti poti lua concediu, esti cu gandul tot la firma. Asta e viata de american - o viata pe care eu nu mi-o doresc.

4. Sustii ca ai inteles "exact" sistemul si mai sustii ca n-ai intrat deoarece e un sistem in care "unii castiga, altii pierd". Nu e clar cat de "exact" l-ai inteles, dar spune-mi te rog, cine sunt cei care pierd? Or fi firmele care castiga clienti fideli, or fi cumparatorii care au ocazia sa cumpere mai ieftin aceleasi produse pe care tu le cumperi la pret intreg, sau cei care au ales sa se implice putin, sa faca reclama la acest sistem si sa castige mai mult decat si-ar fi imaginat acum catva timp. Cine pierde? Sistemul se bazeaza pe cumparaturile de zi cu zi, la magazine la care mergem zi de zi, de unde cumparam produsele de care toti avem nevoie, indiferent ca suntem membrii spamspamspamspam sau nu.

5. In spamspamspamspam nu facem bani din "minciuni si pacalit prietenii". Daca tu ai fost pacalit, nu inseamna ca toti cei care intra au fost pacaliti. Cum spuneam si mai sus, eu le explic exact ce se intampla in sistem, oamenii vin la prezentari doar daca li se pare interesant, si asa fac toti din echipa.

6. Foarte bine ca nu doresti sa mai aloci nici un minut pentru discutii! Doar ai de munca puternic in Corporate Sales. Trebuie sa-ti dedici toata viata locului de munca. Ce prieteni? Ce discutii? La munca, baieti! Iar asta pana vine vremea cand vei sta cu fundul pe averea agonisita si te vei gandi ca nu mai stii ce fac prietenii tai, nu ti-ai dat seama cand copilul ti-a crescut, nu ai calatorit, nu ai stat cu familia, nu ai avut timp de hobbyurile din copilarie, in schimb ai lucrat ca un sclav pentru altii. (Stiu ce inseamna munca in ziua de azi, cu program prelungit si concediu cand vrea seful sa aprobe; sclavie, nu altceva!) Din pacate, in goana dupa bani, uitam de lucrurile cu adevarat importante din viata, care nu se pot cumpara cu toti banii din lume. Iar cand vei realiza asta, domnule redbluezone, va fi prea tarziu....

Edited by DeltaPavonis, 23 July 2009 - 14:18.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate