Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...
 RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...
 Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...
 

Balul Bobocilor - to go or not to go?

- - - - -
  • Please log in to reply
58 replies to this topic

#1
bubbles15

bubbles15

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 15.11.2006
Sunt a IX-a si peste cateva zile voi avea balul bobocilor. Stiu ca este un eveniment unic, la care as regreta sa lipsesc, dar, in afara de acest motiv, nu pot gasi altul pentru care sa vin, deoarece: se va dansa, iar eu nu dansez pentru ca nu vreau si nici nu stiu (un lucru e sigur: nu ma pot distra dansand!), atmosfera va fi de discoteca, adica muzica tare (si neplacuta), aglomeratie si lumini multe, ceea ce nu pot suporta prea mult, din pacate data balului pica intr-o zi de post, si eu nu pot renunta la el, si, in general, nu cred ca exista ceva ce mie mi-ar placea sa fac la o petrecere (pentru ca pana la urma, este o petrecere, dar mai speciala). Poate ca par cam mofturoasa, stiu, dar am fost si la agapa, am incercat sa ma simt bine si chiar n-am reusit tocmai datorita acestor "obstacole". As putea veni si sta singura la o masa, citind ceva daca pot, si cred ca tot m-as distra mai bine decat incercand sa dansez! Acum as vrea, daca se poate, sa-mi spuneti daca voi ati veni in locul meu, pentru ca jumatate din prietenii mei imi propun sa nu vin si cealalata da  :confuzzled: !

#2
Jaqueline

Jaqueline

    HyperActive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,834
  • Înscris: 08.09.2005
Du-te si daca nu-ti place, poti sa pleci oricand. Dar e mai bine asa decat sa te apuce regretele atunci cand toti vor povesti de bal. Si incearca si tu sa mergi cu gasca, cu niste colegi/colege cu care te impaci mai bine. Asa o sa treaca timpul mai repde, si cine stie, poate chiar o sa te distrezi. Daca nu vrei sa dansezi, stai si tu la o masa ca omu.




Have fun! Nu merita sa-l ratezi  :kisstogether:

#3
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,091
  • Înscris: 10.04.2006
Jaq asta era pe vremuri . Acum balul asta se face doar pe baza de pile , nu mai este miss acum ci miss relatii , cine are mai multe relatii ala castiga . Balurile au ajuns doar expozitii de fite , iar daca tot nu-ti place , macar du-te sa razi de cei de pe scena , pentru ca deodata ce au intrat pe pile , sigur vei rade de ei ;)

#4
Jaqueline

Jaqueline

    HyperActive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,834
  • Înscris: 08.09.2005

 Nenea Zap, on Nov 15 2006, 13:09, said:

Jaq asta era pe vremuri . Acum balul asta se face doar pe baza de pile , nu mai este miss acum ci miss relatii , cine are mai multe relatii ala castiga . Balurile au ajuns doar expozitii de fite , iar daca tot nu-ti place , macar du-te sa razi de cei de pe scena , pentru ca deodata ce au intrat pe pile , sigur vei rade de ei ;)
da , pe vremuri... :w00t:  am uitat sa zic ca eu am 18 ani, nu-s asa babaciune cum crezi  :P
voiam sa zic si eu de panarama si barfa (pt care merita sa te duci), dar am vrut sa fiu putin mai soft :peacefingers:


edit:La noi in liceu se tineau vreo 4-5 baluri/an. La balul Bobocilor n-am fost, dar nici nu mi-a parut rau dupa ce am fost la urmatoarele si am vazut ca-s la fel. Aceiasi participanti la miss/mister, bancuri expirate si bineinteles "after-party-ul" dintr-un pub (mereu acelasi  :confuzzled: ). Te apuca o senzatie pregnanta de deja-vu!  :deadtongue:
Acum il astept p'asta de la facultate  B)

Edited by Jaqueline, 15 November 2006 - 13:25.


#5
djclocky

djclocky

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,245
  • Înscris: 23.11.2003

 bubbles15, on Nov 15 2006, 11:13, said:

Sunt a IX-a si peste cateva zile voi avea balul bobocilor. Stiu ca este un eveniment unic, la care as regreta sa lipsesc, dar, in afara de acest motiv, nu pot gasi altul pentru care sa vin, deoarece: se va dansa, iar eu nu dansez pentru ca nu vreau si nici nu stiu (un lucru e sigur: nu ma pot distra dansand!), atmosfera va fi de discoteca, adica muzica tare (si neplacuta), aglomeratie si lumini multe, ceea ce nu pot suporta prea mult, din pacate data balului pica intr-o zi de post, si eu nu pot renunta la el, si, in general, nu cred ca exista ceva ce mie mi-ar placea sa fac la o petrecere (pentru ca pana la urma, este o petrecere, dar mai speciala). Poate ca par cam mofturoasa, stiu, dar am fost si la agapa, am incercat sa ma simt bine si chiar n-am reusit tocmai datorita acestor "obstacole". As putea veni si sta singura la o masa, citind ceva daca pot, si cred ca tot m-as distra mai bine decat incercand sa dansez! Acum as vrea, daca se poate, sa-mi spuneti daca voi ati veni in locul meu, pentru ca jumatate din prietenii mei imi propun sa nu vin si cealalata da  :confuzzled: !

Ma si mir cum ai prieteni.
1. Tu nu stii sa dansezi si asta iti face dansul neplacut => nu te distrezi + toate petrecerile unde se danseaza. Nestiind sa dansezi trebuie sa stai la o masa. Si daca te duci la un party sa stai la masa ...mai bine nu te duce.

2. Esti cumva pocaita? Esti dubios de linistita.

3. Post? Come ON PEOPLE!

4.  Traieste-ti fata viata. Cand esti batrana ce le zici la nepoti?
Unii o sa-si aminteasca cu placere de "pataniile" din scoli / de distractia de la chefuri. FFS, tu despre ce o sa povestesti? De cartea citita la 16 ani? :/

5. Ai ceva probleme medicale?

Oamenii extrem de linistiti imi par extrem de dubiosi. Nu stiu de ce.

LE : Refererinta "don't you ... " B)

Edited by djclocky, 15 November 2006 - 14:07.


#6
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
exagerati. nici io nu dansez si macar sint in stare sa recunosc ca nu stiu. faptul ca dai haotic din cur si din miini nu reprezinta dans, contrar opiniei a 98,75% din populatia majora. e adevarat ca unii asa se distreaza, dar, repet, sa nu mai pretinda ca danseaza. deci avem 98,75% din populatie care se distreaza din haotic din miini si din cur, avem 1% din populatie care stie sa danseze, dar nu are muzica pe care sa danseze, avind in vedere ca "party-urile" (ce cuvint idiot) sint ori dance ori maneliste si mai ramin restu, ca mine si ca initiatoarea, care se distreaza uitindu-se la altii cum dau haotic din miini si din cur pretinzind ca danseaza

iar ca fata de liceu, singurul lucru la care te poti astepta de la un dans este sa se frece de tine un kinder plin de hormoni, care o sa te foloseasca seara pe post de obiect erotic virtual :lol:

#7
Jaqueline

Jaqueline

    HyperActive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,834
  • Înscris: 08.09.2005
Dupa lungi dezbateri, am tras o concluzie: DU-TE!
Asa poti sa te uiti si sa faci panarama de altii. Daca nu vrei/stii sa dansezi, nu-i problema... :smoke:





La modul foarte serios: ia-ti macar bilet, si vezi tu ce faci.  :)

@djclocky: Toti oamenii care nu-ti seamana sunt dubiosi? Doamne, in ce sabloane sociale puteti sa ganditi ! :ewwpu:

#8
maxy

maxy

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 19.06.2004
Ia un prieten de la biserica si du-te! Macar sa razi de participanti si tot va fi distractiv. ;)

#9
djclocky

djclocky

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,245
  • Înscris: 23.11.2003

 Jaqueline, on Nov 15 2006, 14:30, said:

Dupa lungi dezbateri, am tras o concluzie:

@djclocky: Toti oamenii care nu-ti seamana sunt dubiosi? Doamne, in ce sabloane sociale puteti sa ganditi ! :ewwpu:

Da asa ca arata tipa slabuta (din primul rand) bine ? :D

Pana si avatarul meu danseaza. Ma rog... "Batuta" da este.
Ahh da si raspunsul :lol:  : ... experienta mi-a demonstrat ca majoritatea oamenilor foarte linistiti au fie probleme medicale fie psihologice. Parerea mea. Nu convertesc pe nimeni.






le : (hululuuuu)

Edited by djclocky, 15 November 2006 - 15:29.


#10
The_Napster

The_Napster

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,837
  • Înscris: 01.04.2005
Pai ori te faci maicuta ori te distrezi in viata asta? Daca nu te duci, o sa constati cand termini liceul ca au trecut cei mai frumosi 4 ani din viata colegilor tai de clasa. Iar tu o sa stii cateva teoreme la mate in plus si vei citi cateva carti in plus fata de ce au citit altii. Ramane la latitudinea ta sa decizi.

#11
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,247
  • Înscris: 12.10.2002
distractia nu inseamna neaparat dans, daca nu iti place ... nu te duce. nici eu nu am obiceiul sa merg prin discoteci si nici nu sunt antisocial (ma rog, paote doar putin :lol:).

balul bobocilor mai mult ca sigur ca nu ti-l vei mai aminti pentru ca nu cunosti aproape pe nimeni, totusi cu balul absolventilor e altceva :)

#12
ratza123

ratza123

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 15.11.2006
eu zis ca depinde si de liceul in care esti , cantitatea de tigani pe metru patrat ... in ce bomba de discoteca va duce,daca e ceva gen kristal, bamboo, dumars chiar si maxx, du'te impreuna cu niste prieteni/prietene si o sa va simtiti bine, razand de toti copii care incearca sa dea din toate membrele simultan intr-o actiune pe care ei o numesc dans. :)) si in cazul in care te duci ... be brave!

#13
Quenall Quabin

Quenall Quabin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 289
  • Înscris: 12.11.2006
bubbles15 bine ai venit în CLUB....nici eu nu sunt adeptul celor pictate mai sus de tine...mai bine stai acasă și studiază....eu sunt Gâscă ...și am fost la Balul Bobocilor din clasa a IX-a...MULT ZGOMOT PENTRU NIMIC ...

P.S NU FACE BINE LA URECHI MUZICA DATĂ LA MAXIM NICI FUMUL DE ȚIGARĂ...

#14
Belearta.MarcicaBelearta

Belearta.MarcicaBelearta

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 472
  • Înscris: 30.10.2006
Oricum se duce, da' se caca pe el/ea oleaca, ca e trendy...
Io chiar nu inteleg de ce va obositi sa raspundeti la intebari penibiloase!

#15
Quenall Quabin

Quenall Quabin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 289
  • Înscris: 12.11.2006
Îl sfătuiesc să nu-și păteze imaginea și integritatea morală cu asemenea lucruri sterile ....

#16
shobi

shobi

    dabăl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,945
  • Înscris: 18.01.2005
pe a 9a o fost ... mhm, asa si asa ... pe a 10a nu m-am dus si mi-a parut rau ... da acu, pe a 11a a fost :w00t: (mai ales ca stiam aproape pe toata lumea)

so, go :P

#17
Syncron

Syncron

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,756
  • Înscris: 07.01.2006
Si la mine a fost super distractie, toti colegii am stat impreuna si ne-am simtit bine (bine, eu sunt si pe a 12-a  :rolleyes: )

#18
kisss

kisss

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 348
  • Înscris: 28.04.2006
Eu zic sa te duci... eu sunt a Xll si n-am avut ocazia sa ma duc pana acum :( , regret enorm lucrul asta... dar, poate in alta viata -_-  :P ...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate