Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 

Gigi Becali, pe locul 3 in topul celor mai bogati romani

- - - - -
  • Please log in to reply
61 replies to this topic

#19
tudosecos

tudosecos

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 11.07.2005
Nu e vorba de asta, dar nu are cum sa ne cumpere pe toti. El ar vrea sa fie urmatorul Ceausescu. Sa conduca 2 mandate si dupa sa conduca tot PNG-ul dar el sa faca manevrele din umbra ( asta a afirmat la OTV ). Adica incet incet o ia pe urmele raposatului. Nu o sa ajunga in veci presedinte. Este bun de moderator TV, de afacerist , dar niciodata nu o sa conduca tara asta "cu finii lui"

#20
Cata.

Cata.

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 623
  • Înscris: 06.12.2004
Din cate am auzit eu , omul a facut donatii si inainte sa fie mediatizat la TV.

Cate donatii o face in scop de a castiga electorat si cate nu , asta nu avem de unde sa stim. Oricum, "om traii si om vedea"!

Treaba e ca la momentul asta  dupa cum a zis si el,  nici nu prea sunt multe solutii!

Nu stie nimeni daca va ajunge sau nu presedinte.. Totul e posibil...
O sa ne dam seama cu siguroanta dupa alegeri...

E un bun afacerist si cand faci din afaceri sute de milioane , demonstrezi ca sti sa fi un bun conducator si sa faci oamenii sa munceasca bine pentru tine.

#21
Quenall Quabin

Quenall Quabin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 289
  • Înscris: 12.11.2006
Se schimba calimera daca Gigi o mai ia mult pe terenurile lui...in sondaje ocupa un loc fruntas...in privinta banilor realizati prin cai ilicite...o generatie intreaga nu strange suma pe care o are GEORGE ...eu nu am auzit de ocupantul locului doi...? tot asa ca FECALI un mare latifundiar ...magnat in afaceri cu mioare?

#22
ddumyy

ddumyy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,126
  • Înscris: 24.08.2005
II merge bine lui Becali, doar tara e plina de corupti si el deja ii stie pe cei mai mari. Bataie de joc...

#23
tihomir

tihomir

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,229
  • Înscris: 29.09.2006
Daca ar trai in SUA ar fi considerat un model al visului american. La noi desi e cel mai mare filantrop in viata e considerat corupt, talhar si alte apelative din astea. Parerea mea ca sunteti al naibi de invidiosi iar prin atitudinea voastra nu faceti decat sa-i cresteti popularitatea...
De bine de rau Becali e singurul care se mai gandeste si la altii asa ca din punctul meu de vedere sa castige cat mai multi bani ca face bine ce face.

Quote

eu nu am auzit de ocupantul locului doi..
Tiriac, locol I Dragan.

#24
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
sper ca iti dai seama ca tot din banii tai (ai statului) isi face averea. Da nah.. asa e romanul.. ii iei fripturica zemoasa din farfurie si ii arunci dupa aia un os si tot o sa-ti pupe picioarele si o sa dea din coada..

#25
veracles

veracles

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 149
  • Înscris: 07.11.2006
Becali nu merita sa se vorbeasca despre el.

#26
obnoxious

obnoxious

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,099
  • Înscris: 01.03.2006

View Posttihomir, on Nov 21 2006, 00:37, said:

Daca ar trai in SUA ar fi considerat un model al visului american. La noi desi e cel mai mare filantrop in viata e considerat corupt, talhar si alte apelative din astea. Parerea mea ca sunteti al naibi de invidiosi iar prin atitudinea voastra nu faceti decat sa-i cresteti popularitatea...
De bine de rau Becali e singurul care se mai gandeste si la altii asa ca din punctul meu de vedere sa castige cat mai multi bani ca face bine ce face.
Tiriac, locol I Dragan.

Daca ar trai in SUA ar fi un model al visului american la inchisoare. O fi el cel mai mare filantrop mediatizat in viata, dar e filantrop pe banii altora.

Becali se gandeste numai la el si la familia lui. El nu doneaza, ci investeste: in imagine si in terenuri.

Un exemplu: banii bagati in Steaua in ultimii ani au fost o investitie care acum i se intoarce inzecit si financiar (Steaua e in CL, l-a vandut pe Ogararu in vara), cat si politic/mediatic. Factura aia la curent a platit-o abia cand era sigur ca va aparea la TV. Daca era mare o platea anonim a doua zi, fara sa se afiseze calare pe Maybach.

Confunzi invidia cu scarba.

#27
lupiibah

lupiibah

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 203
  • Înscris: 21.09.2006

View Postobnoxious, on Nov 21 2006, 12:16, said:

Daca ar trai in SUA ar fi un model al visului american la inchisoare. O fi el cel mai mare filantrop mediatizat in viata, dar e filantrop pe banii altora.

Becali se gandeste numai la el si la familia lui. El nu doneaza, ci investeste: in imagine si in terenuri.

Un exemplu: banii bagati in Steaua in ultimii ani au fost o investitie care acum i se intoarce inzecit si financiar (Steaua e in CL, l-a vandut pe Ogararu in vara), cat si politic/mediatic. Factura aia la curent a platit-o abia cand era sigur ca va aparea la TV. Daca era mare o platea anonim a doua zi, fara sa se afiseze calare pe Maybach.

Confunzi invidia cu scarba.


Sau poate face faptele astea din suflet, dar se bucura sa`i creasca si imaginea  -_- Nah, daca se poate sa apara la tv si poate sa castige si voturi (asta e scopul lui), de ce nu? Poate omul are mai multe teluri.. unul sa ajute, altul sa se imbogateasca, altul sa iasa presedinte.. Le combina. Oricine le`ar combina daca ar avea respectivele teluri.

Si da, mi`e scarba de el pt ce afirmatii face, pt ce ar face el ca presedinte, mi`e scarba de tv ca`l dau toata ziua, dar e si distractiv. El, Vadim, Oana Zavoranu =))

#28
tihomir

tihomir

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,229
  • Înscris: 29.09.2006
Maturizati-va, grow up!
Poate cand veti ajunge la varsta intelepciunii o sa pricepeti de ce nu e bine sa gasesti scuze pentru insuccesul tau. Daca Becali are si tu nu ai, automat Becali e un hot. Becali e un taran cu bani, dar niciun intelectual nu a facut cate a facut individul asta. Presupundand ca la inceput a facut cateva ilegalitati (as vrea sa vad si eu omul ala care nu a facut nimic ilegal toata viata lui), prefer de 1000 de ori ca banii statului sa mearga la unu ca Becali decat la mafiotii culti si diplomati din guvern, parlament si mai stiu eu de unde.
Prin Becali Dumnezeu da o palma tuturor "intelectualilor" si "oamenilor de bine" care stiu sa vorbeasca si atat.
Nu l-as vota pe Becali poate niciodata, dar il felicit pentru tot ce a reusit (pentru el si pentru altii) si va spun ca o casa facuta la niste batuti de soarta face mai mult decat 1 000. Becali nu e intelectual, dar e inteligent, altii sunt intelectuali dar plini de prostie si invidie.
Sa fiti sanatosi!

#29
active95

active95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,920
  • Înscris: 29.03.2005

View Posttihomir, on Nov 22 2006, 02:10, said:

Maturizati-va, grow up!
Poate cand veti ajunge la varsta intelepciunii o sa pricepeti de ce nu e bine sa gasesti scuze pentru insuccesul tau. Daca Becali are si tu nu ai, automat Becali e un hot. Becali e un taran cu bani, dar niciun intelectual nu a facut cate a facut individul asta. Presupundand ca la inceput a facut cateva ilegalitati (as vrea sa vad si eu omul ala care nu a facut nimic ilegal toata viata lui), prefer de 1000 de ori ca banii statului sa mearga la unu ca Becali decat la mafiotii culti si diplomati din guvern, parlament si mai stiu eu de unde.
Prin Becali Dumnezeu da o palma tuturor "intelectualilor" si "oamenilor de bine" care stiu sa vorbeasca si atat.
Nu l-as vota pe Becali poate niciodata, dar il felicit pentru tot ce a reusit (pentru el si pentru altii) si va spun ca o casa facuta la niste batuti de soarta face mai mult decat 1 000. Becali nu e intelectual, dar e inteligent, altii sunt intelectuali dar plini de prostie si invidie.
Sa fiti sanatosi!

Trecind peste propaganda PNG, nimeni nu spune ca la baza unei averi nu sta o ilegalitate mare .
Doar ca nu poti admira pe cineva precum Becali et Comp pt ca devin "filantropi" de ocazie, pt rating, pt voturi electorale. Nu uita ca in final Becali nu a facut nici un fel de bine celor din Ferentari ( ca exemplu). Le-a platit facura si? Luna viitoare cind nu au cu ce sa plateasca ce vor face? Fiindca vad ca esti o persoana religioasa, mai bine ai da exemplul lui Iisus care a spus " da un peste unui om si va trai o zi. Invata-l sa pescuiasca si nu va mai muri de foame"
Daca Dumnezeu da o palma tuturor "intelectualilor" prin Becali, si-a ales un prost mesager. Nu e de neglijat faptul ca inteligenta nu a avut nimic de a face cu schimbul de pamint intre Becali si MaPN ( and thats the tip of the iceberg ).
Nu este vb de invidie sau refularea propriilor insucese ci pur si simplu cu relatii si pile in zilele noastre poti ajunge in top300 fara sa ai nici cea mai mica idee de afaceri. Toate acestea fiind facute pe spatele contribuabilului. Nu prin inventivitate, inteligenta, spirit de afaceri, etc.
Vrei nume de adevarati filantropi? Fiindca tot ai adus aminte de SUA, incearca Warren Buffett

#30
tihomir

tihomir

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,229
  • Înscris: 29.09.2006

Quote

Trecind peste propaganda PNG, nimeni nu spune ca la baza unei averi nu sta o ilegalitate mare .

Nimeni? Adica oricine e bogat e un borfas, la ocna cu el da? Interesant....
In al doilea rand nu fac parte din niciun partid si nu as vota cu png sau becali.


Va legati de acel schimb de pamant cu armata de parca ala ar fi cheia tuturor surselor de venit ale lui Becali. Sa fim seriosi, ce valoare avea terenul ala? Parca 6 milioane? Hai 10, pai banii astia ii da becali in 2 ani de inundatii  :D
Cautati nod in papura. Si am zis, decat sa fi luat pamantul ala unu ca hrebenciuc sau ca vantu, mai bine ca l-a luat becali.

Quote

Nu este vb de invidie sau refularea propriilor insucese ci pur si simplu cu relatii si pile in zilele noastre poti ajunge in top300 fara sa ai nici cea mai mica idee de afaceri

Fals, numai daca iti da unu milioane in bani gheata e valabil ce spui tu. Chiar daca ai pile si unele avantaje in haul asta birocratic, tot trebuie sa ai ceva in cap ca sa faci bani si mai ales sa-i inmultesti de la an la an. Cine zice ca becali e un prost si nu se pricepe la afaceri inseamna ca nu stie ce vorbeste....Despre becali poti sa zici ca e incult sau ca e badaran, dar are o inteligenta nativa si stie sa faca afaceri.

Quote

Daca Dumnezeu da o palma tuturor "intelectualilor" prin Becali, si-a ales un prost mesager

Tocmai, a ales unul "prost" asa cum zici tu ca rusinea alora "destepti" sa fie cat mai mare. Cine era David inainte sa-l omoare pe Goliat? Era un fiu de pastor de numai 13 ani si cine era Goliat? Niciun om rational nu ar fi pariat pe David, dar cine spune ca in viata trebuie sa fii mereu rational? Ratinunea nu e de ajuns, mai trebuie si altceva...

#31
turbo trabannt

turbo trabannt

    gogule, probleme mah? no, stai sa termin berea asta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,519
  • Înscris: 18.05.2006
becali :

este religios in felul lui ciobanesc de a fi . are o atractie mioritica de cioban care sta sprijinit in ghioaba si se uita la stele zicand: f...-as , ca multe sunt nu le pot numara pe toate. de aici si aruncatul cu banii la saraci.
este un bun negociator avand mult badaranism si tupeu.
invata incet dar invata. becali de acum e mai coerent a invatat cate ceva de la intelectualii carora le lipeste teancul pe frunte

este un jeg de om cu injuraturile lui si toate celelalte. a invatat ca este iubit pt bani si de aia fomistii de ziaristi marca reporatajul ca le si lor foame.
este megaloman. s-a dus in fata pe motiv de fotbal .
este idiot. aia de la mariot l-au dat afara ca facea mici pe terasa mariotului si imputea toate holurile.

in top 300 ala pot aparea si eu si voi. cu numai 10 mii euro spaga ca e promotie, intrati in top 25.

#32
tihomir

tihomir

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,229
  • Înscris: 29.09.2006
trabantule cate case ai facut la sinistrati? Cate biserici ai zidit si cate familii amarate ai ajutat? Aud?
Fapte nu vorbe!
E usor sa toci seminte si sa injuri pe toata lumea, mai greu e sa FACI ceva. Becali zice multe si face multe, altii zic multe si frumoase si fac fix nimic.

Auzi "un jeg de om cu injuraturile lui". Nu injuri niciodata? Te simti atat de pur si de gentleman incat iti permiti sa tragi de urechi pe oricine.
Din partea mea becali poate sa faca ce a zis ca face cu toata Antena 1, nu m-ar deranja cu nimic.
Stau si eu si ma intreb, voi astia care il injurati cu orice ocazie, aveti idee ce inseamna sa faci o casa unuia care i-a luat apa tot si care nu mai are nicio speranta? Poti sa-ti imaginezi bucuria acelui om? Cate astfel de bucurii ati provocat voi sau intelectualii aia culti si rafinati pe care ii stimati?


Quote

este megaloman. s-a dus in fata pe motiv de fotbal .
este idiot. aia de la mariot l-au dat afara ca facea mici pe terasa mariotului si imputea toate holurile.

Si mori de invidie asa-i?  :D

Bre, cand ai face ce a facut individul asta pentru atatia si atatia oameni atunci poti sa-l balmajesti cum vrei, pana atunci ciocu` mic pentru ca devii ridicol....

#33
obnoxious

obnoxious

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,099
  • Înscris: 01.03.2006

View Posttihomir, on Nov 22 2006, 15:59, said:

trabantule cate case ai facut la sinistrati? Cate biserici ai zidit si cate familii amarate ai ajutat? Aud?
Fapte nu vorbe!
Steaua, echipa lui Becali are datorii la stat de 10 milioane de dolari. Cat zici ca fac locuintele construite de Becali pentru sinistrati?
Nu mai intreb cum si-a mai "optimizat" Becali profiturile, din care o farama o arunca la fraieri ca sa il voteze.

Quote

E usor sa toci seminte si sa injuri pe toata lumea, mai greu e sa FACI ceva. Becali zice multe si face multe, altii zic multe si frumoase si fac fix nimic.
Eu fac ceva. Imi platesc taxele. Toate. Si astfel in fiecare luna platesc cel putin o pensie din acele taxe. Eu intretin un pensionar. Nu zic mai multi ca nu stiu exact cat se duce la pensii.

Quote

Auzi "un jeg de om cu injuraturile lui". Nu injuri niciodata? Te simti atat de pur si de gentleman incat iti permiti sa tragi de urechi pe oricine.
Becali chiar e un jeg de om. Este asociat cu mafia tiganeasca si Camatarii, face pomenile numai pe interes si numai cand se poate lauda cu asta. De ce nu face Becali un spital pentru copii, de nu renoveaza scolile? Pentru ca profesorii nu l-ar vota, iar copiii nu au drept de vot. Dar tiganii din Ferentari da.

Quote

Stau si eu si ma intreb, voi astia care il injurati cu orice ocazie, aveti idee ce inseamna sa faci o casa unuia care i-a luat apa tot si care nu mai are nicio speranta? Poti sa-ti imaginezi bucuria acelui om? Cate astfel de bucurii ati provocat voi sau intelectualii aia culti si rafinati pe care ii stimati?
Si mori de invidie asa-i?  :D
Clar toti il invidiem pe Becali pentru matrapazlacurile lui. Si noi ne-am dori sa fim la fel de inculti ca el. Faptul ca nu il admiram si ca ii cunoastem si aratam bubele nu ne face invidiosi, ne face realisti. Nu confunda constiinta cu invidia.

Quote

Bre, cand ai face ce a facut individul asta pentru atatia si atatia oameni atunci poti sa-l balmajesti cum vrei, pana atunci ciocu` mic pentru ca devii ridicol....
Daca il admiri pe Becali ca iti baga mana in buzunar, nu am cuvinte. Astia care il "balmajesc" pe Becali, aduc mai multi bani ca el la buget, si intretin si platesc medicamente - retine asta - pentru mai multi pensionari decat pomenile lui Becali.

#34
tihomir

tihomir

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,229
  • Înscris: 29.09.2006

Quote

Eu intretin un pensionar. Nu zic mai multi ca nu stiu exact cat se duce la pensii.

Tu te intretii pe tine cand vei iesi la pensie. Vrei sa te lauzi cu asta?
Becali nu plateste taxe? Plateste mult mai multe decat tine si pe langa banii aia pe care oricum ii da, mai da si din propriul buzunar, de buna voie si nu da putini. Nu crezi ca e o comparatie prea disproportionala intre tine si el? Sau inte voi si el (cand voi va luati la gramada, toti cei cateva mii de invidiosi, cu becali sa vedeti cine plateste cele mai multe taxe la buget)?
Esti jalnic mon cher.
Invidios pe succesul altuia si complexat de propria neputinta, desi ati mers la scoala, ati luat note bune, v-ati stricat ochii citind biblioteci intregi, in viata reala nu ati facut nici a zecea parte din ce a facut un cioban. De ce? Pentru ca pe langa rationalism mai e nevoie si de altceva si acel altceva va lipseste.
Sa fiti sanatosi si sa va vindecati de invidie :P

#35
john does

john does

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 20.10.2006
Becali a furat statul roman,a furat indirect de la noi toti.Stiu ca multi oameni sunt impresionati de faptul ca arunca cu bani in stanga si in dreapta fata de alti bogatasi care s-au imbogatit tot prin furt,dar care nu dau nimic nimanui.Orice ar face,ei raman niste hoti care nu merita niciun fel de apreciere.Sa ne fereasca D-zeu de un potential succes politic al lui Jiji...Pentru cei care il lauda:daca un hot si un agramat este model pentru voi,sa nu va asteptati la nimic bun de la voi insiva...

#36
obnoxious

obnoxious

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,099
  • Înscris: 01.03.2006

View Posttihomir, on Nov 22 2006, 17:45, said:

Tu te intretii pe tine cand vei iesi la pensie. Vrei sa te lauzi cu asta?
Tu chiar nu intelegi sau nu vrei sa intelegi cum functioneaza sistemul de pensii. Nu are rost sa incerc sa iti explic.

Quote

Becali nu plateste taxe? Plateste mult mai multe decat tine si pe langa banii aia pe care oricum ii da, mai da si din propriul buzunar, de buna voie si nu da putini. Nu crezi ca e o comparatie prea disproportionala intre tine si el? Sau inte voi si el (cand voi va luati la gramada, toti cei cateva mii de invidiosi, cu becali sa vedeti cine plateste cele mai multe taxe la buget)?
Nici eu si nici tu nu stim cate taxe plateste Becali. Ce stiu e ca are datorii la fisc de 10 milioane de dolari. Adica la bugetul statului, adica la tine.

Quote

Esti jalnic mon cher.
Multumesc. Mai schimba cuvantul sau e singura jignire nelicentioasa pe care o stii?

Quote

Invidios pe succesul altuia si complexat de propria neputinta, desi ati mers la scoala, ati luat note bune, v-ati stricat ochii citind biblioteci intregi, in viata reala nu ati facut nici a zecea parte din ce a facut un cioban. De ce? Pentru ca pe langa rationalism mai e nevoie si de altceva si acel altceva va lipseste.
Sa fiti sanatosi si sa va vindecati de invidie :P
Esti obsedat de invidie. Esti cumva manelist si ai "dusmani"? Eu personal am fost la scoala strictul necesar pentru a termina o facultate. Si sa stii ca viata - e adevarat scurta - de pana acum mi-a dat o lectie: nu e nevoie de bani pentru a fi fericit.

Nu il invidiez pe Becali. La fel nu ii invidiez nici pe Tiriac sau Columbeanu sau altii din Top300. Il acuz ca fura statul si ca la baza averii sale sta o infractiune. Atat.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate