Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Gigi Becali, pe locul 3 in topul celor mai bogati romani

- - - - -
  • Please log in to reply
61 replies to this topic

#1
citizenx

citizenx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 660
  • Înscris: 28.11.2001

Quote

Finantatorul stelist Gigi Becali ocupa locul trei in topul celor mai bogati romani realizat de revista Capital, cu o avere estimata la 900-950 de milioane de dolari, el fiind depasit doar de Iosif Constantin Dragan si de Ion Tiriac.

Astfel, Becali este primul in topul conducatorilor din fotbalul romanesc. Averea sa se bazeaza pe terenuri, avand peste 250 ha in Pipera, peste 40 ha in sectorul 1 si 40 ha la Baneasa. Valoarea clubului Steaua este estimata la 50 de milioane de dolari.

Gigi Becali se situa pe locul sase in clasamentul precedent, cu 450 de milioane de dolari.

Sursa: Gandul

#2
bogdanan

bogdanan

    devoted SoftNews member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,269
  • Înscris: 02.04.2004

View Postcitizenx, on Nov 14 2006, 18:34, said:

Gigi Becali se situa pe locul sase in clasamentul precedent, cu 450 de milioane de dolari.

adica a facut 450 mil intr-un an ?  :D

#3
claudelb

claudelb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 389
  • Înscris: 26.01.2004
mai lasa-ne nene cu Gandul tau....din cate stiam eu mai era si un Vantu inaintea lui si nu mai stiu cine...oricum..cumpara revista saptamana viitoare ca apare TOP 300...stim toti care .....so watch out

Edited by claudelb, 14 November 2006 - 19:27.


#4
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
ce bine ar fi daca n-ar mai face topuri toti cretinii. nu-i destul ca-i tara plina de gropi si aurolaci, mai tre sa dau si de topurile astea idioate, facute de tot felul de ciudati

#5
katerink

katerink

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 241
  • Înscris: 17.04.2006

View PostMosotti, on Nov 14 2006, 19:22, said:

ce bine ar fi daca n-ar mai face topuri toti cretinii. nu-i destul ca-i tara plina de gropi si aurolaci, mai tre sa dau si de topurile astea idioate, facute de tot felul de ciudati

Total de acord cu tine!!! :D  :coolspeak:

#6
laurentcauia

laurentcauia

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 898
  • Înscris: 02.10.2006

View PostMosotti, on Nov 14 2006, 19:22, said:

ce bine ar fi daca n-ar mai face topuri toti cretinii. nu-i destul ca-i tara plina de gropi si aurolaci, mai tre sa dau si de topurile astea idioate, facute de tot felul de ciudati
linistiti-va copii ca o sa dispara si topurile astea de 2 lei in curand. Mai sunt 45 de zile. Si oricum cine le cumpara revista.  :puke:

#7
crst_g

crst_g

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,167
  • Înscris: 27.06.2006
gigi, de vreo 3 ani, si-a dublat averea de la an la an  :mellow:

#8
Danitzi

Danitzi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,723
  • Înscris: 02.11.2005
Mie imi place avintul cu care este prezentat la tv pe toate posturile evenimentul asta!  :puke:

#9
obnoxious

obnoxious

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,099
  • Înscris: 01.03.2006
Pai in afara de "intifada din Ferentari" nu prea mai au ce sa dea. Deci chiar erau pe sec.
Oricum Gigi e pe locul 3 datorita preturilor estimate de el la terenurile lui. El crede ca se dubleaza preturile la terenuri in fiecare an...O sa cada de sus, si o sa se certe cu Bahmuteanu pentru studioul lui DDD, cand nu o sa il mai bage nimeni in seama

Edited by obnoxious, 15 November 2006 - 09:20.


#10
Cata.

Cata.

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 623
  • Înscris: 06.12.2004
Nu cred ca o sa cada chiar asa rau ;) In top 300 scrie cum s-au facut calculele... Omul are destul pamant si in pozitii destul de bune....

Nu cred ca o sa scada pretul la terenuri , in cel mai rau caz o sa stagneze...

Si eu nu cred ca este o intamplare topul ala, oamenii cu bani au bani pentru ca sunt destepti... nu gaseste nimeni pe strada milioane de euro...

Acum e adevarat ca nici un top nu prezinta realitatea 100% , dar macar se incearca...

#11
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
becali numai destept nu cred ca e, a avut noroc cu schimbul ala de terenuri cu armata ca altfel..

#12
Alcatraz

Alcatraz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 572
  • Înscris: 07.09.2003
E pe locul 3, nu e, oricum i se rupe lui de parerile de aici si va continua sa faca bani - si nu spun asta ca l-as admira, din contra

#13
Silika

Silika

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,869
  • Înscris: 14.08.2006

View Postromaximusro, on Nov 16 2006, 18:36, said:

becali numai destept nu cred ca e, a avut noroc cu schimbul ala de terenuri cu armata ca altfel..

Hai ma ca nu e chiar asa, o fi el mai taran de felul lui, dar cand vine vorba de afaceri, il duce capul!
Cand si-a cumparat ferma din Pipera, au venit taranii la el ,ca au vazut ca are bani,  se rugau de el sa le cumpere pamanturile, pe preturi de nimic ! Dupa care, Becali a inceput sa doneze un teren lui Hagi, un teren lui ala, lu celalalt, ca sa-si faca vile pe ele, si uite asa au crescut valoarea terenurilor din Pipera. Dupa aia au venit afacerile cu armata, cu schimburile de teren, cu fabrica de munitie, si ulterior miscarea in care a cedat un teren destul de mare Scolii Romano- Americane, facand ca preturile terenurilor din jur(care tot ale lui erau), sa devina de 10 ori mai mari.

Edited by SILIKA, 16 November 2006 - 20:04.


#14
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005
macar e om "cinstit" , din tot ce a furat , cel putin 30% s-au dus ca ajutoare pentru romani , lucru care nu stiu sa-l mai fi facut vreodata cineva
si veti vedea ca pana la urma o sa se afirme prin ajutoarele care le face, decat prin faptul ca a facut/face ilegalitati

#15
H725

H725

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,587
  • Înscris: 19.03.2005
Capital face topuri aiurea. Top 300 nu este facut dupa raportarile la fisc, e dupa niste estimari...
Au mai zis ca atlasib e printre cele mai rivnite companii  :puke:  Intreabati un angajat atlasib cit de cool e sa lucrezi acolo  :death:


View Postagain, on Nov 16 2006, 20:15, said:

macar e om "cinstit" , din tot ce a furat , cel putin 30% s-au dus ca ajutoare pentru romani , lucru care nu stiu sa-l mai fi facut vreodata cineva
si veti vedea ca pana la urma o sa se afirme prin ajutoarele care le face, decat prin faptul ca a facut/face ilegalitati

circula zvonul ca banii folositi pt vadu rosca nu erau ai lui, erau cei donati de minerii lui condescu...
Timpul va dovedi ca TOT ce doneaza marele cioban este pt imagine si nu din motive religioase etc...

Edited by H725, 16 November 2006 - 23:59.


#16
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005

View Postagain, on Nov 16 2006, 20:15, said:

macar e om "cinstit" , din tot ce a furat , cel putin 30% s-au dus ca ajutoare pentru romani , lucru care nu stiu sa-l mai fi facut vreodata cineva
si veti vedea ca pana la urma o sa se afirme prin ajutoarele care le face, decat prin faptul ca a facut/face ilegalitati


kleampa de ce nu ma mira ca il sustii pe becali? probabil la fel i-ai fi admirat si pe marii oligarhi rusi, care au facut avere pe seama statului si care mai arunca faramituri prostimii, care cade in extaz ca vezi doamne.. becali a dat la saraci. Totul e facut cu un scop: castigarea de capital electoral si cred ca are pe cineva in spate care l-a ajutat sa faca acesti bani. Capital electoral pe care e bine sa il ai .. aproape ca sa zic asa , chiar daca nu e la partidul tau ( :photo: ). Aa.. si mai taie aia 30% ar fi insemnat sa fi dat peste 100-200 milioane de dolari ca pomana electorala

#17
tudosecos

tudosecos

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 11.07.2005
Macar a dat, asta conteaza cel mai mult.
Cunoastem multi politicieni care mint de ingheata apele pentru a castiga capital electoral.
E clar ca si Becali se pierde in declaratii. Ba il sustinea pe Basescu si era prietenul lui, ba acum ne spune ca de fapt erau niste masinatiuni politice sa ii creasca ratingul lui Basescu, ca vroia sa il ajute si din cauza asta mai pulsa si el. Afirmatia asta a venit dupa ce inainte cu o jumatate de ora spune ca la PNG nu se admit masinatiuni politice, ca ei nu umbla cu dastea.
Sincer daca as fi locuit in Vadu Rosca chiar nu m-ar fi interesat pentru ce scopuri imi face mie Gigi Becali casa.
Chiar daca a furat macar da o parte acum inapoi.
Eu nu sunt un sustinator al lui Gigi Becali, dar marturisesc ca de fiecare data cand apare la televizor e o placere sa il urmaresti.
Sunt curios daca el o fi stiind ca nu o sa ajunga niciodata presedinte  :notangel:  
Si pana la urma e bine, politicienii se schimba, casele raman  :) asa ca sa isi castige capital pana cand s-o plictisi ca nu poate sa ne cumpere pe toti  :peacefingers:

#18
tihomir

tihomir

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,229
  • Înscris: 29.09.2006

Quote

Sunt curios daca el o fi stiind ca nu o sa ajunga niciodata presedinte

Niciodata sa nu spui niciodata. Crezi ca prin `90 de exemplu becali credea ca o sa ajunga patron la steaua?  :D

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate