Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...
 Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit
 I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 

Ce joc de strategie imi recomandati?

- - - - -
  • Please log in to reply
62 replies to this topic

#19
Cutzu

Cutzu

    SefuLaUrati

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,103
  • Înscris: 06.07.2006
Warcraft 3.
Cu detalii low/medii si o rezolutie 800*600 cred ca face fata la configuratia ta.
Alte optiuni Earth 2160, sau vechiul Total Anihilation care este un punct de reper in strategiile 3D.

Edited by Cutzu, 01 January 2007 - 03:56.


#20
DbZ

DbZ

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 26.05.2006
Battle for Middle-Earth 2 :)  :bouncey: ... sry, just kiddin`,  StarCraft ar fi alegerea potrivita dupa parerea mea.

#21
Heretic_Cata

Heretic_Cata

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 07.01.2007

View PostDan Gogoncea, on Dec 24 2006, 13:36, said:

Incearca Civilization III Complete. Eu inca il joc desi a aparut in 2003. :)
De acord. ;)  :coolspeak:

#22
Dan Gogoncea

Dan Gogoncea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 07.07.2005

View PostHeretic_Cata, on Jan 11 2007, 12:43, said:

De acord. ;)  :coolspeak:
Hei, parca te cunosc de undeva! ;) Nu imi recomanzi un anumit modpack pentru el? De genul "Heretic_Cata's All in one Mod" poate? :bigwhitegrin: B)

Edited by Dan Gogoncea, 11 January 2007 - 23:53.


#23
Heretic_Cata

Heretic_Cata

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 07.01.2007

View PostDan Gogoncea, on Jan 11 2007, 23:52, said:

Hei, parca te cunosc de undeva! ;)

Hehe ... vad ca si pe formu asta ai mai multe posturi ca mine. :P

Quote

Nu imi recomanzi un anumit modpack pentru el? De genul "Heretic_Cata's All in one Mod" poate? :bigwhitegrin: B)
Desigur, am auzit ca e printre cele mai bune.  :proud: :D

Poate reusesc sa pun un link si pe aici. Poate gasesc fani si pe aici ... cine stie. :)

#24
DJKip

DJKip

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 26.08.2006

View Postpascaru_alin, on Nov 7 2006, 19:38, said:

Am un AMD Athlon 1600+, cu 256 DDR si RivaTNT2 32MB(nu radeti). Cam ce strategie imi recomandati?
warcraft 3 joci lejer pe sistemul tau...si e un joc de strategie rezonabil...

#25
Alcatraz

Alcatraz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 572
  • Înscris: 07.09.2003
Stronghold Crusader

#26
WizardAly

WizardAly

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 314
  • Înscris: 06.12.2006
Cele mai bune pe un astfel de sistem mi se par urmatoarele:Zeus (+poseidon expansion),caesar 3 ,patrician3,serai AoE pana la 2(inclusiv,trei nushtu dak mere nu cred..),Empi*re Earth 1,Stronghold,sa nu uit de cel mai tare Starcraft Brood si Warcraft 3 Fronzen throne.
In materie de rpg cum spunea cneva daca vrei sa nu mai iesi din casa  joaca Diablo 2 Lord of destruction e ultimul ;)

Edited by WizardAly, 19 March 2007 - 16:50.


#27
ultrax

ultrax

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 22.05.2006
Starcraft, warcraft, heroes pana in 5 :)
Ce-ar mai trebui sa iei in considerare e ca poti foarte bine cu un astfel de calculator sa joci destule jocuri online. Nu sunt prea mare fan rts, prefer rpg-urile, dar de regula jocurile online au cerinte mult mai mici decat jocurile pt singleplayer ;)

#28
AndyGreat

AndyGreat

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 18.05.2007
ai putea incerca cossacks european war

#29
vladut07

vladut07

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 17.06.2007
Eu am un calculator amd duron 800 mhz,256 sdram,placa video gforce4 mx440(mai slaba ca gforce 3ti) si merge warcraft 3 cu absolut toate la maxim(si are grafica buna zic eu pentru cerinte),Stronghold Crusaders,Age of Mythology,Empire Earth 1.Astea din categoria strategii.Si daca vrei sa incerci un rpg sau 2 iti recomand diablo 2(si simplu si expantion adik lord of destruction) si preferatele mele,Gothic1 si Gothic 2(splendide).Toate astea ar trebui sa iti mearga perfect.Bafta;)

#30
Cap-shoot

Cap-shoot

    Un fel de doua feluri

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,328
  • Înscris: 21.05.2006

View Postvladut07, on Jun 28 2007, 14:17, said:

Eu am un calculator amd duron 800 mhz,256 sdram,placa video gforce4 mx440(mai slaba ca gforce 3ti) si merge warcraft 3 cu absolut toate la maxim(si are grafica buna zic eu pentru cerinte),Stronghold Crusaders,Age of Mythology,Empire Earth 1.Astea din categoria strategii.Si daca vrei sa incerci un rpg sau 2 iti recomand diablo 2(si simplu si expantion adik lord of destruction) si preferatele mele,Gothic1 si Gothic 2(splendide).Toate astea ar trebui sa iti mearga perfect.Bafta;)

   AGE OF EMPIRE 1, 2 si poate 3 mai chinuit :P, starcraft, warcraf 3, Zeus, Age of mithology...

#31
MasterLord

MasterLord

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 233
  • Înscris: 23.05.2007
Reign of chaos,warcraft 3,broodwar,age of empires,heroes (CS :) si la asta tre strategie)

#32
ilie predator

ilie predator

    from SCI Trek

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,778
  • Înscris: 10.09.2007
eu as rocomanda urmatoarele jocuri de strategie : warcraft 3 the reign of chaos , warcraft 3 the frzen throne , wolrd of warcraft ( asta daca aveti p ce jucas adica ma refer ca tre sa aveti calc ceva mai buna ca sal joci cu 512 ram etc etc etc ) age of mitotlogy , ageof empires 2 si age of empire 3 (pintre celew mai tari jocuri de strategie ) ooo da si sa nu uitam de tiberium wars .

#33
kenyuu

kenyuu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 04.07.2008
zicetimi si mie niste jocuri care sa samene cu disciples mio placut fff mult am un pc cu componenetele 1.80ghz 256 placa video adica 5500 si rami 512 zicetmi un joc care sa imi mearga dar sa si samene cu disciples si va rog frumos contactaima  la id-ul acesta [email protected]   daca credeti ca ii mai usor.MULTUMES.Astept raspuns

#34
pruny26

pruny26

    Oltean

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,309
  • Înscris: 18.08.2007
Va asteptam la un Heroes3 on-line pe Hamachi, versiunea Platinum.
reteaua: heroes 3 network
parola: 1234

#35
andrei13a

andrei13a

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 14.07.2008
offtopic: eu am procesor 2,4 ghz ram 512 plak video geforce 7300GT 128 MB deci ce jocuri as putea sa joc sa mearga kt de kt mai bine (orice fel nu doar strategie) ontopic: heroes might and magic 3 (mi-a placutcel mai mult din serie din ce am jucat eu adik heroes might and magic 3 , 4 si 5) disciples 2 si warcraft 3 reign of chaos si frozen throne

#36
Pengoon

Pengoon

    Ударник

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,939
  • Înscris: 11.06.2003
Battle Isle 2&3

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate