Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip
 Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat
 bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard
 Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa
 

Problema cu IE6

- - - - -
  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1
Intel

Intel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,988
  • Înscris: 28.11.2001
Folosesc ca browser IE6. De cateva zile am o problema si nu prea stiu cum s-o rezolv.
Intr-o pagina cand ii dau click dreapa pe un link si aleg "Open in new window" nu se deschide nici o pagina. In bara de jos imi apare ca si cum s-ar deschide dar nu se intampla nimic. Nu se deschide nici macar o pagina blank. Si dupa aceea nu mai pot deschide nimic pana cand nu inchid acea pagina care ar trebui sa se deschida.
Am reinstalat IE dar tot degeaba. Ca OS folosesc Windows 98SE.
Astept rezolvari in afara de cea de reinstalare Windows.
Multumiri anticipat.

#2
horatzica

horatzica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,436
  • Înscris: 20.03.2002
Nu prea am inteles eu prea bine dar ar putea fi din cauza unui popup - killer. Ai asa ceva instalat la tine pe calc?

#3
Intel

Intel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,988
  • Înscris: 28.11.2001
Am un popup killer dar l-am dezactivat si apoi l-am dezinstalat si pe ala. Dar tot la fel. Daca ar fi fost de la el, ar fi disparut fereastra dar nu se intampla asa. Arata ca incearca sa o deschida si ramane asa.
Sper ca am fost explicit mai sus si ati inteles ce se intampla.
Oricum mersi mult horatzica.

#4
k0n@d

k0n@d

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 388
  • Înscris: 11.03.2002
Depinde ce pop-up stopper ai folosit, unele sunt "buggy" si isi mai lasa ce nu trebuie si pe unde nu trebuie dupa dezinstalare. Verifica-n registri win-ului. (daca esti incepator cu registrii, las-o balta, ca-l strici de tot)
rZ/kT, @

#5
Speedo

Speedo

    Super Moderator

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 9,062
  • Înscris: 26.11.2001
Dupa o restartare de calculator face la fel?

S-ar putea sa vizitezi in mod obisnuit site-uri cu chinezarii sau X-rated cu multe pop-uri cu java care se blocheaza.

Greets,
Speedo

#6
Intel

Intel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,988
  • Înscris: 28.11.2001
De la popup killer nu e. Folosesc NoAds. Nu e pt ca a mers cateva luni cu el si nu avut nimic.
Si vizitez aceleasi pagini pe care le vizitam si inainte sa mi se intample porcaria. Deci totul mergea bine pana atunci cand am postat. Sau ma rog cu cateva zile inainte de asta.
Mai astept sugestii.
E pe undeva prin registrii o chestiie de genul: NewWindow in care e posibil sa fie 0. Sau ceva de genul asta?
Oricum mersi celor care mi-au raspuns pana acum.

#7
k0n@d

k0n@d

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 388
  • Înscris: 11.03.2002
Hm... in registrii nu e decat un NoWindowReuse din cate-mi amintesc. (da' n-ar trebui sa aiba nici o legatura)
Care-i pagina care face probleme?
[n-am nici o idee, daca esti sigur ca nu-i de la NoAds]

#8
Intel

Intel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,988
  • Înscris: 28.11.2001
Nu e o pagina anume. In orice pagina de pe net daca ii dau Open in New Window face la fel. Sau mai bine zis nu face nimic.
Daca restartez windows tot la fel.
Chiar sa nu fie nici o rezolvare in afara de reinstalare Windows???? :confused:  :confused:  :confused:

#9
k0n@d

k0n@d

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 388
  • Înscris: 11.03.2002
Cu Netscape-u mere?
O rezolvare s-ar putea sa fie numai ca n-o stiu io. (daca zici ca nu-i din cauza NoAds-ului ... nu pot identifica din ce cauza e, adica ceva X-files nu tine ... si ca atare n-am de unde sa ma prind ce si cum, iar sincer sa fiu n-am mai intalnic chestia asta pana acu').

#10
BIGphAntom

BIGphAntom

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,206
  • Înscris: 30.11.2001
pai o solutie mai vaga !
Iei un utilitar de dezinstalat IE6.0 (acuma nu stiu cum ii zice DAR SIGUR exista !) il dezinstalezi/ restart / instalezi iar ca sigur ai KITu !

Shi poate merge !!

ROG pe cei care citesc threadu asta, daca stiu sa zica numele programului de dezintalat IE !

#11
TipiTop

TipiTop

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 516
  • Înscris: 04.03.2002
ai incercat sa stergi tot cacheul, fisiere temporare, cookie, history - TOT ?

apoi setezi IE6 pe default si reinceri

astept "efectul"

#12
Intel

Intel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,988
  • Înscris: 28.11.2001
Mesi mult bigphantom. Astept de la cineva sa zica cum se numeste utilitarul. Dupa aceea o sa ma apuc de treaba.
Pana una alta o sa incerc ce a zis TipiTop. Da' asta maine ca acum e cam tarziu. Mersi si tie TipiTop.

#13
Aldocor

Aldocor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 571
  • Înscris: 29.11.2001
Si eu am problema asta. A inceput cu IE6.
L-am instalat inca o data , tot asa. Ii dadeam pe un link Open in new window si nu se incarca nimic.
Asa ca l-am downgrade la IE5.5, si tot aceeasi problema.
Nu se intampla in Netscape, dar cere prea multe resurse, asa ca am instalat Opera 6.01 si merge cat de cat bine (sint unele pagini pe care Opera nu le incarca prea bine, dar ce sa fac...)

Era sa uit: SO este NT 4.0.

Concluzia: IE rulez :degetele:

#14
BIGphAntom

BIGphAntom

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,206
  • Înscris: 30.11.2001
GATA, mi-am adus aminte!!!

http://www.softnews....radicator.shtml

gasesti acolo cu tot cu descriere!!! Succes !!!

#15
Moromete

Moromete

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 28.11.2001
Am verificat pe doua PC-uri diferite si se pare ca am gasit (cel putin asa cred eu) cauza acestei probleme. Pc-urile cu win98SE si IE6/ IE functioneaza perfect/ inatalez FastBrowser si/or CrazyBrowser (eu am instalat FB pe un PC si CB pe celalalt)/ IE functioneaza perfect/ dezinstalez FB&CB/ hops!!! IE nu mai raspunde la comanda " Open in new window" :drac:
Sper ca aceasta informatie sa-i ajute pe cei ce se pricep mai bine sa gaseasca rezolvarea problemei. :yeah baby
Baftos

#16
Intel

Intel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,988
  • Înscris: 28.11.2001
TipiTop - am increcat varianta ta si tot nu merge. Mersi mult oricum.

#17
Moromete

Moromete

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 28.11.2001
:)  :cool:  :D
EVRIKA !!!
:yeah baby  Tot cautind pe net dupa informatie ca sa ma destept,
am gasit rezolvarea la aceasta problema:
- mai intii care este cauza problemei: fisierul OLEAUT32.DLL a fost modificat in urma unei instalari de soft, mai bine zis a fost upgrade-at la versiunea 3.xx.xx.xxxx;
- rezolvare: simplu :P reinstalati versiunea originala pt. WIN9x;
Cum se face asta - simplu: mergeti aici si descarcati acest programel numit MCREPAIR. Executati programul, selectati YES sa modificati fisierul OLEAUT32.DLL, apoi selectati NO pt. celelalte doua fisiere. Restartare. O sa ramineti surprinsi (asta mi s-a intimplat si mie) cind o sa vedeti ca si conectia la net o sa fie mai rapida. :yeah baby  :yeah baby  :yeah baby

Baftos :cya:

#18
Intel

Intel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,988
  • Înscris: 28.11.2001

Quote

Originally posted by Moromete
:)  :cool:  :D  
[COLOR=firebrick]EVRIKA !!! COLOR]  
:yeah baby  Tot cautind pe net dupa informatie ca sa ma destept,
am gasit rezolvarea la aceasta problema:  
- mai intii care este cauza problemei: fisierul OLEAUT32.DLL a fost modificat in urma unei instalari de soft, mai bine zis a fost upgrade-at la versiunea 3.xx.xx.xxxx;
- rezolvare: simplu :P reinstalati versiunea originala pt. WIN9x;
Cum se face asta - simplu: mergeti aici si descarcati acest programel numit MCREPAIR. Executati programul, selectati YES sa modificati fisierul OLEAUT32.DLL, apoi selectati NO pt. celelalte doua fisiere. Restartare. O sa ramineti surprinsi (asta mi s-a intimplat si mie) cind o sa vedeti ca si conectia la net o sa fie mai rapida. :yeah baby  :yeah baby  :yeah baby  

Baftos :cya:


:yeah baby  :yeah baby  :yeah baby  :yeah baby  :yeah baby  :yeah baby  :yeah baby  :yeah baby  :yeah baby  :yeah baby
:)  :)  :)  :)  :)  :)  :)  :)  :)  :)
Moromete esti tare de tot. Esti bestial. Mersi mult man. M-ai scos.
:oK:  :oK:  :oK:  :oK:  :oK:  :oK:  :oK:  :oK:  :oK:  :oK:

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate