Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 

Martorii lui IEHOVA

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
4084 replies to this topic

#4069
heartu

heartu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,703
  • Înscris: 06.03.2021

View Postdark, on 03 februarie 2023 - 13:04, said:

Păi este deosebit, eu așa am spus, cel care afirma că la Martori este rău de tot, că Prezbiterii sunt refractari, a fost colegul Heartu, iar tu ai fost de acord cu el.Posted Image

De ce-mi interpretezi cuvintele, când am spus eu că la martori e rău?! Eu doar mi-am prezentat experiența personală la această grupare religioasă (nu m-am referit la modul general, ca și cum toți bătrânii sau martorii sunt răi), nu am afirmat niciodată că "la martori e rău", așa după cum spui tu că am zis eu, eu nu am vorbit în numele altora, ci doar în al meu... practic tu mi-ai pus cuvinte în gură, ceea ce eu nu fac niciodată (adică să pun cuvinte de la mine în gura colegilor de forum)!

Bine, la tine e clară treaba, e obișnuință și obișnuința e a doua natură a omului (și cred că și puțină plăcere diabolică)... :facepalm:

Edited by heartu, 03 February 2023 - 13:25.


#4070
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,608
  • Înscris: 16.03.2004
Acum chiar nu mai înțeleg nimic! Adică... chiar nu te mai înțeleg, Heartu.Posted Image  Cât m-am chinuit să-ți explic că Organizația religioasă Martorii lui Iehova este calitativ ridicată, și tu mă contraziceai, acum...????!!!!

#4071
Sfantul Jakob

Sfantul Jakob

    membru anodin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,253
  • Înscris: 26.01.2007

View Postdark, on 03 februarie 2023 - 13:04, said:

Păi este deosebit, eu așa am spus, cel care afirma că la Martori este rău de tot, că Prezbiterii sunt refractari, a fost colegul Heartu, iar tu ai fost de acord cu el.Posted Image
Tu ai confirmat ceea ce a spus colegul Heartu:

View Postdark, on 27 ianuarie 2023 - 11:59, said:

Cu siguranță că unii prezbiteri erau infatuați și respingători.
Iar eu te cred pentru că tu ai fost unul dintre prezbiterii cei mai cu vază din Cult!
Ai fost exclus pentru lăcomie de bani dar mai înainte de asta făceai furori, erai dintre cei mai cunoscuți oratori iehoviști.

Apropo, există vreun predicator iehovist care să fie cât de cât vrednic de a fi ascultat? Sa-l audiez și eu câteva minute...
Sau toți debitează doar imbecilități? Posted Image

View Postdark, on 27 iulie 2014 - 08:21, said:

In alta ordine de idei, eu doar te-am atentionat ca timpul petrecut acolo este pierdut si mai bine te-ai fi dus la strand. Faceai o baie, mancai o shaorma sau cativa mici cu mustar, te simteai bine cu prietenii. La congres ai stat chircit pe un scaun de plastic ca sa audiezi niste imbecilitati?
La cate profetii au gresit martorii...

Edited by Sfantul Jakob, 03 February 2023 - 18:42.


#4072
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,608
  • Înscris: 16.03.2004
Ce nu înțeleg, Heartu, poate mă lămurești: cum ai ajuns la concluzia că Organizația Martorii lui Iehova este una elitistă, că martorii sunt oameni foarte cumsecade, credincioși, serioși, într-un cuvânt, oameni buni, dacă interacțiunea ta cu congregația din care ai făcut parte a fost una total dezamăgitoare? :huh:

#4073
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,608
  • Înscris: 16.03.2004
... adică, ai cunoscut și alți Martori, din altă congregație, care să-ți fi făcut o impresie pozitivă? De ce nu te-ai mutat acolo, mai treceai două sau trei străzi în plus de drumul făcut înainte, la Sala regatului...:huh:

#4074
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,608
  • Înscris: 16.03.2004

View Postheartu, on 03 februarie 2023 - 13:30, said:

Nu în toate cazurile, și pot să spun cu mâna pe inimă că astfel de cazuri sunt rare... doar dacă congregația e condusă de niște parveniți sub acoperire și tu ești un tip sclipitor care poate să le facă probleme descoperindu-le mârșăviile, abia atunci se întâmplă astfel de cazuri!

A, deci doar Prezbiterii din congregația din care făceai parte erau răi, fiind securiști infiltrați, dar restul fraților erau cât de poate de ok, da? Și atunci care ar fi fost problema? :dontgetit: 4, 5 Prezbiteri securiști, nu înseamnă nimic la nivelul congregației, care are minim 100 persoane, cu care (restul fraților și surorilor 100 minim - 5 = minim 95) te poți înțelege foarte bine!Posted Image

#4075
rim80

rim80

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,172
  • Înscris: 06.04.2020
Aici e conclavul prozelitistilor?

#4076
heartu

heartu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,703
  • Înscris: 06.03.2021

View Postdark, on 04 februarie 2023 - 07:59, said:

Ce nu înțeleg, Heartu, poate mă lămurești

Nu înțelegi tu sau alții care te-au reactivat ca să mă tragi de limbă?!

#4077
heartu

heartu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,703
  • Înscris: 06.03.2021
Ce am avut de spus am spus, orice om sănătos la minte înțelege ce am scris și ceea ce am vrut să transmit.

"Securist" este un termen generic, care reflectă caracterul îndoielnic al ipochimenului respectiv și se referă la ofițerii sub acoperire ai securității ceaușiste și la turnătorii din aceași perioadă care au fost infiltrați cu scopul de a crea diversiuni și tensiuni între frați și de a le slăbi credința...

Nu am treabă cu ofițerii acoperiți ai SRI-ului care își fac datoria, culegând informații despre gruparea respectivă, în demersul lor de a asigura securitatea statului.

Cei cu care am avut eu de-a face, nu fac parte din această ultimă categorie, ei fiind niște paraziți, foști turnători ai securității ceaușiste infiltrați pe timpul lui Ceaușescu în organizația martorilor și pe care așa-zisa revoluție i-a prins în această grupare... ei și-au făcut mafia lor și au tăiat în carne vie, distrugând destine și bătându-și joc de martorii mai neajutorați...

Deci Darkule, nu mai veni la mine cu tromboane de genul "Ce nu înțeleg, Heartu, poate mă lămurești"...

Atât am avut de spus!

#4078
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,608
  • Înscris: 16.03.2004

View Postheartu, on 04 februarie 2023 - 10:31, said:

Nu înțelegi tu sau alții care te-au reactivat ca să mă tragi de limbă?!

Deci acuma chiar îmi dau seama că trebuie să te pun pe ignore.
Îmi pare rău, dar decizia mea este irevocabilă, sper să mă înțelegi, nu am timp de pierdut!
Am depus toate eforturile ca să te pot înțelege, dar nu reușesc. Posted Image

#4079
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,608
  • Înscris: 16.03.2004

View PostSfantul Jakob, on 03 februarie 2023 - 18:41, said:

Iar eu te cred pentru că tu ai fost unul dintre prezbiterii cei mai cu vază din Cult!

”cu vază” sunt Episcopii, în limbaj iehovicesc, Supraveghetori de ... circumscripție, district, zonă.

https://www.jw.org/r...circumscriptie/

A fi Prezbiter, nu e mare lucru.
Ți-am mai zis asta.
Nici la penticostali, căci șeful bisericii este ”pastorul”.

#4080
Sfantul Jakob

Sfantul Jakob

    membru anodin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,253
  • Înscris: 26.01.2007

View Postrim80, on 04 februarie 2023 - 10:07, said:

Aici e conclavul prozelitistilor?
Ai venit în locul potrivit!

#4081
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

View Postheartu, on 04 februarie 2023 - 11:28, said:

Cei cu care am avut eu de-a face, nu fac parte din această ultimă categorie, ei fiind niște paraziți, foști turnători ai securității ceaușiste infiltrați pe timpul lui Ceaușescu în organizația martorilor și pe care așa-zisa revoluție i-a prins în această grupare... ei și-au făcut mafia lor și au tăiat în carne vie, distrugând destine și bătându-și joc de martorii mai neajutorați...
Nu cumva vesticii recrutau din cadrul martorilor? Ai vazut si DUI-urile? Posted Image

#4082
heartu

heartu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,703
  • Înscris: 06.03.2021

View Postzexelica, on 08 mai 2023 - 08:16, said:

Nu cumva vesticii recrutau din cadrul martorilor? Ai vazut si DUI-urile? Posted Image

Ce DUI-uri?! :habarnam:

#4083
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

View Postheartu, on 08 mai 2023 - 12:28, said:

Ce DUI-uri?! Posted Image

Dosar de Urmarire Informativa Posted Image

#4084
heartu

heartu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,703
  • Înscris: 06.03.2021
N-am văzut nici un DUI... :habarnam:

#4085
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

View Postheartu, on 09 mai 2023 - 13:12, said:

N-am văzut nici un DUI... Posted Image

Pai si de unde stii care era misiunea lor pe vremea lui Ceasca? Chiar nu existau penetrari ca sa fie nevoie de masuri contrainformative? Prea le iei dupa ureche si dupa gura lumii.
Ca erau ei ca personalitati niste lepre, e alta discutie.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate