Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ruse vs Rusesti

Le mai putem da pe brazda? tipsuri

Recomandari gips carton tavane. (...

ce fel de activitate intretinere ...
 Se poate imbunatati o poza sa se ...

Folosește cineva syncthing? ...

Închidere fereastra dupa deschidere.

Kit AC contine brate Unitatea ext...
 smart switch fara neutru

Ierbicid pentru parul porcului.

Smecher de talie grea

PH apa plata
 Recomandare Mocheta -pe suport pa...

ram upgrade asus rog strix

Alegere memorie USB

Manere clasice mobila sau push to...
 

Proiect parlamentar care interzice manifestarea muzicii rock

- - - - -
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#1
Graveland

Graveland

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,236
  • Înscris: 07.08.2006

Quote

Amendamentul respectiv prevede ca "in Romania sunt interzise orice forme, mijloace, acte sau actiuni de defaimare si invrajbire religioasa, precum si ofensa publica adusa simbolurilor religioase".

Articol complet

Articol 2

Deci adio concerte de black, death, etc. Usor, usor sistemul neo-comunist devine stalinist. La mai mare!

Edited by Graveland, 28 October 2006 - 15:28.


#2
wizZard

wizZard

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 529
  • Înscris: 29.03.2005
Partidul te vrea tuns roackere :deviltongue:

#3
evilone

evilone

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,521
  • Înscris: 14.12.2003
Nu văd cum ar putea crucile întoarse şi cu atât mai mult pentagramele să fie văzute că „ofense” la adresa religiei când ele de fapt sunt simboluri ale altor religii.

#4
jaymz_kirk_lars_rob

jaymz_kirk_lars_rob

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 08.09.2006
Fiti seriosi...in primu rand cati dintre aia care canta black saui death is satanisti? si in al doilea...libera exprimare frate...in fine mufă de obicei nu e de acord cu asta...si sper sa nu-mi stearga postul...

#5
kill_them_all1000

kill_them_all1000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,061
  • Înscris: 14.07.2005
O aberatie scrisa de niste imbecili care au bagat la inaintare rock-ul (sau formatii de rock) ca sa para mai culti sau mai seriosi. Daca acea lege idioata ar trece acum nu ar fi valabila decat doua luni, adica pana intram in UE. Ce tampit ar vota o astfel de lege pentru doua luni?

#6
rashid

rashid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,066
  • Înscris: 30.06.2005
Fiti fara griji tineri Jedi... chiar daca se voteaza nu se pune in aplicare :)

#7
infinitul8

infinitul8

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 952
  • Înscris: 04.05.2006

View Postkill_them_all1000, on Oct 28 2006, 19:33, said:

Ce tampit ar vota o astfel de lege pentru doua luni?
Ăia de i-am votat pentru "dreptate și adevăr", și ceilalți pe care i-au votat alții, și ăia care s-au votat singuri...
Nu ai văzut ce rată de promovare au legile tâmpite la noi?

#8
krossfire

krossfire

    Lord of the Bunnies

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,346
  • Înscris: 21.04.2006
Nu prea dau link-uri catre blog-uri, dar in caz ca nu stiati, a avut loc o manifestatie de protest in Piata Constitutiei. Uitati aici 'raportul' :

http://krossfire.wordpress.com/

P.S : Propun sa colam aici si potentialele cronici de concert !

Edited by krossfire, 28 October 2006 - 21:55.


#9
Graveland

Graveland

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,236
  • Înscris: 07.08.2006

View Postkrossfire, on Oct 28 2006, 22:54, said:

Nu prea dau link-uri catre blog-uri, dar in caz ca nu stiati, a avut loc o manifestatie de protest in Piata Constitutiei. Uitati aici 'raportul' :

http://krossfire.wordpress.com/

P.S : Propun sa colam aici si potentialele cronici de concert !

Ca tot ti-ai facut publicitate la blog, m-asteptam sa citesc mai multe detalii despre protest :P

#10
ScottishTerrier

ScottishTerrier

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 13.02.2005
Intrebare de baraj:ce IQ are un guvernant al Romaniei?
Era un banc misto care circula pe net si care spune tot:

O familie de viermi traia intr-un rahat. Micul vierme o intreaba pe mama sa:
- Mama, noi am putea trai intr-un mar?
- Da, fiule, am putea trai intr-un mar.
- Mama, noi am putea trai intr-o banana?
- Da, fiule, am putea trai intr-o banana.
- Atunci, mama, de ce traim intr-un rahat?!?
- Pentru ca suntem patrioti si asta e tara noastra, fiule


#11
Sh0rty

Sh0rty

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 483
  • Înscris: 05.01.2006
O idee ffffffffffffoarte buna,BRAVO!!!!!!!!!! :coolspeak: Ar trebui interzisa si muzica rock :)

#12
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
nu mai bagati in seama toti dobitocii care se baga in seama :console:

#13
krossfire

krossfire

    Lord of the Bunnies

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,346
  • Înscris: 21.04.2006

View PostGraveland, on Oct 31 2006, 13:10, said:

Ca tot ti-ai facut publicitate la blog, m-asteptam sa citesc mai multe detalii despre protest :P

Putin probabil sa mai fi putut scrie ceva la ora aia...dar pot da mai multe detalii oricum :P

Problema nu este ca afecteaza anumite manifestari din muzica rock, ci faptul ca ingradeste libertatile religioase pe care incearca in primul rand sa le protejeze.

#14
jaymz_kirk_lars_rob

jaymz_kirk_lars_rob

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 08.09.2006
Oamenilor daca un proiect guvernamental ar spune sa nu va mai cacati dimineata, nu v-ati mai caca dimineata? cred ca nu...asa ce mi se pare ca vorbim despre nimin pentru ca oricum nu conteaza ce zic baietii aia

#15
krossfire

krossfire

    Lord of the Bunnies

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,346
  • Înscris: 21.04.2006
Din pacate s-ar putea sa conteze. Este similar cu un proiect legislativ aparut dupa 'iesirea' printului Harry cu acea svastica pe mana la o petrecere de Halloween.

Ganditi-va la oamenii limitati si plictisiti care alcatuiesc 'Politia Comunitara'. Ce mod mai bun de a face pe desteptii ar avea decat sa 'aplice legea', in special 'aceasta lege' ?

#16
Graveland

Graveland

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,236
  • Înscris: 07.08.2006

View Postjaymz_kirk_lars_rob, on Oct 31 2006, 20:55, said:

Oamenilor daca un proiect guvernamental ar spune sa nu va mai cacati dimineata, nu v-ati mai caca dimineata? cred ca nu...asa ce mi se pare ca vorbim despre nimin pentru ca oricum nu conteaza ce zic baietii aia

Da' daca ai avea un politist la usa care atunci cand simte miros de cacat intra peste tine in baie si te baga la puscarie 20 de ani, te-ai mai caca?

Poate n-ai inteles: nu ma refeream la cazul in care asculti muzica acasa, ci la cazul in care vrei sa mergi ca omu' la un concert. Public, ca asa sunt concertele de obicei. Cam ce crezi tu, militia reactioneaza in cazul asta sau nu?

Edited by Graveland, 31 October 2006 - 20:21.


#17
krossfire

krossfire

    Lord of the Bunnies

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,346
  • Înscris: 21.04.2006
Nu avea nici o treaba ce spuneam eu cu politia.

La ce ma refeream : In destule scoli, pe strada, sunt destui indivizi (debusolati sau pur si simplu teribilisti) care poarta tot felul de simboluri & shit. Cum ti-ar conveni ca daca din greseala ai un semn pe tricou sau blugi sa te trezesti cu vreo 400 000 amenda + bruscarea de catre una bucata 'om al legii' ?

#18
Graveland

Graveland

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,236
  • Înscris: 07.08.2006

View Postkrossfire, on Oct 31 2006, 21:23, said:

Nu avea nici o treaba ce spuneam eu cu politia.

La ce ma refeream : In destule scoli, pe strada, sunt destui indivizi (debusolati sau pur si simplu teribilisti) care poarta tot felul de simboluri & shit. Cum ti-ar conveni ca daca din greseala ai un semn pe tricou sau blugi sa te trezesti cu vreo 400 000 amenda + bruscarea de catre una bucata 'om al legii' ?

Reply-ul meu era adresat lui jaymz_kirk_lars_rob (dupa cum se poate observa si din quote) :P

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate