Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce pot izola fonic peretii pen...

Telefon cu senzor compass BUN

Blocare google chrome cu master p...

Instalare Siemens NX pe macbook
 sfat achizitie telefon pana in 20...

Stoc Smart CAM TV

Ce corzi de chitara sa cumpar?

Galaxy A54 compass defect?
 Cum conectez un switch WIFI la 60...

Cumparare AC Gree [Buget maxim 30...

Telekom

Ce e aratarea asta ?
 Probleme timonerie schimbator sau...

Numar strada gresit in contractul...

Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!
 

Online Shop & Clothes

- - - - -
  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1
vali_rd

vali_rd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 07.11.2004
Salut.
Vreau sa imi fac un magazin online de haine din usa sa le vand in europa, romania, etc
as vrea niste detalii referitoare la livrare, plata, care metode credeti / ma sfatuiti sa folosesc ?
avand in vedere ca sunt la inceput, ce imi recomandati, sa iau marfa in angro sau sa pun pozele si preturile dupa care primesc banii, cumpar produsu si trimit la persoana ?
faza cu poze si preturi nu am ce pierde doar ca ma costa scump livrarea.
va rog dati niste detalii cei care va pricepeti.
ms mult anticipat

#2
zmeutz

zmeutz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 793
  • Înscris: 25.07.2006

View Postvali_rd, on Oct 23 2006, 08:03, said:

as vrea niste detalii referitoare la livrare, plata, care metode credeti / ma sfatuiti sa folosesc ?

poti afla mai multe detalii de pe EastBay
pentru plata ei folosesc : card-ul sau prin western union
pentru livrare ei folosesc: posta (asa am primit eu)

si pentru inceput nu cred ca merge sa cumperi marfa "angro" ...vezi cum o sa iti mearga afacerea apoi daca o sa ai multi care vor fi interesati atunci o sa iti convina sa iei "angro"

Edited by zmeutz, 23 October 2006 - 08:05.


#3
vali_rd

vali_rd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 07.11.2004
ai dat un reply excelent. stiu de eastbay am cercetat bine modul lor dar din chicago e posibil sa trimit in ro prin posta si sa ajunga in mai putin de o luna ? ce metoda ma sfatuiesti sa ajunga marfa in maxim o luna ? posta in cat timp o face ? stii ceva de preturi ? in legatura cu western union daca imi ia 7% din transfer, avand in vedere ca pe card transfer se face gratis, corect ? vreau ca marfa mea sa fie high quality si low prices, calitatea o are, problema e pretul, daca adun % plata + % livrare.
ms mult anticipat

#4
MATRIXU

MATRIXU

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,930
  • Înscris: 09.10.2003
Ajunge in max 1 sapt prin posta...periodic primeam(primesc) cate ceva de prin state. Tot haine si etc.
Tu esti in state acum? sau in tara?

Edited by MATRIXU, 23 October 2006 - 12:59.


#5
vali_rd

vali_rd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 07.11.2004
matrixuL salut prietene, tu cat platesti ca sa ajunga in 1 saptamina ? presupun ca cel putin 100$, corect ?
ai un messenger daca e voie sa vorbim mai repede acolo ca vreau sa te intreb ceva.
eu sunt in chicago acum si am niste companii prin care as putea face reselling de produse originale la preturi foarte ieftine. problema vine la livrare. taxele sunt foarte mari la ups, fedex, dhl, tnt. tu ce posta folosesti ? ups ? sau care ? care e pretul mai exact daca se poate
ms mult anticipat
id meu pe yahoo e: prohek

#6
MATRIXU

MATRIXU

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,930
  • Înscris: 09.10.2003
Vb diseara pe mess mai multe detalii ;). Ti-am dat si un pm.

#7
vali_rd

vali_rd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 07.11.2004
tiam dat reply pe pm, ms mult pt intentie.
altcineva stiti vreo metoda de livrare cat mai ieftin din usa in ro ? un raspuns concret miar fi de mare ajutor mie si cred ca si la multi altii care vor citi aici.
ms mult anticipat

#8
MATRIXU

MATRIXU

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,930
  • Înscris: 09.10.2003
Ti-am dat si PM si ti-am dat si add pe messenger.
Ca pret cel mai mult a costat 180USD si erau vreo 22kg, cu EMS.

#9
retele

retele

    Acest etern fabulos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,788
  • Înscris: 29.04.2004
USPS cred că e cea mai ieftină metodă, poşta clasică.

#10
MATRIXU

MATRIXU

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,930
  • Înscris: 09.10.2003
Da, asta daca nu esti presat de timp...Daca vrei sa ai in max 1 sapt pachetul la un pret bun, EMS e solutia.

Edited by MATRIXU, 23 October 2006 - 15:45.


#11
vali_rd

vali_rd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 07.11.2004
deci ems ramane cea mai buna metoda de livrare ?
pentru plata ? western union sau posta ? sau card  ? ma intereseaza o metoda sa se poata plati din romania si din alte tari europene.
ms mult anticipat

#12
alexutzu_boo

alexutzu_boo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 09.02.2006
vali_rd...Salutare...Vad ca nu s-a pus o problema aici... :D
Taxele vamale...care sunt ffff mari in RO daca nu ai o pila la vama...Think about it! :) S-ar putea sa ajungi la un 10-20% din valoarea produselor sa o dai la vama! :(
I love my country!:(

#13
vali_rd

vali_rd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 07.11.2004
da si asta e, mia zis cineva abia ieri de asta. pai si pana la urma cum ar fi mai bine cate una sau la angro? din cate imi dau seama cate una, nu ?

#14
Bold

Bold

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 899
  • Înscris: 25.01.2005

View Postvali_rd, on Oct 24 2006, 18:34, said:

da si asta e, mia zis cineva abia ieri de asta. pai si pana la urma cum ar fi mai bine cate una sau la angro? din cate imi dau seama cate una, nu ?

Depinde de volum. Daca o sa ai comenzi cat de cat serioase, nu va fi o problema, dar daca vei avea un numar redus de comenzi, atunci va trebui sa platesti fie vama/angro si sa redistribui, fie sa platesti pretul ridicat al curierului international.

#15
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,987
  • Înscris: 03.12.2005
din ce inteleg tu esti afara si vrei sa vinzi int'l. in cazul asta uita de vama, e responsabilitatea clientului. ce poti face tu sa ii ajuti consta in a scrie "gift" pe colet sau a declara o valoare a expeditiei mai mica, sa ajunga la sufletul vamesilor.

despre shipping si eu as recomanda ems prin usps sau usps express, dar am avut preturi bune si la tnt economy express. asta ultimul din uk, dar totusi..

eventual poti face un depozit aici ca sa ii scutesti pe oameni de vama si shipping, dar ar presupune sa achizitionezi un stoc mai mare in avans, si sa speri ca se vinde. of course, iti vei regla preturile cu un adaos corespunzator cheltuielilor suplimentare.

#16
vali_rd

vali_rd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 07.11.2004
pai si pot sa scriu gift pe 20 de tricouri si sa trimit in fiecare saptamina gift`uri nu bate la ochi ?

#17
shrekhaine

shrekhaine

    New Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2
  • Înscris: 29.03.2010

View Postvali_rd, on 23rd October 2006, 08:03, said:

Salut.
Vreau sa imi fac un magazin online de haine din usa sa le vand in europa, romania, etc
as vrea niste detalii referitoare la livrare, plata, care metode credeti / ma sfatuiti sa folosesc ?
avand in vedere ca sunt la inceput, ce imi recomandati, sa iau marfa in angro sau sa pun pozele si preturile dupa care primesc banii, cumpar produsu si trimit la persoana ?
faza cu poze si preturi nu am ce pierde doar ca ma costa scump livrarea.
va rog dati niste detalii cei care va pricepeti.
ms mult anticipat

M ar interesa sa cumpar marfa angro originala....da mi un add la online_shoping_home sa vb mai multe acolo

#18
G1q

G1q

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,019
  • Înscris: 31.01.2007
sper ca vezi si tu ca mesajul are peste 3 ani, deci slabe sanse sa te mai contacteze

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate