Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024
 Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 

Necesitatea religiei

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
372 replies to this topic

#55
soka norman

soka norman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,978
  • Înscris: 28.05.2006

 afterdeath, on Dec 9 2006, 14:04, said:

Religia e necesară atât timp cât nu ai pentru ce trăi.
De la 10.000.000 de euro income încolo, religia devine un hobby la fel de periculos precum vârsta de peste 60. Nu știi ce vine, dar vine.
defineste cuvantul religie

#56
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,596
  • Înscris: 16.03.2004
Stau și mă întreb, pentru ce se declară unii oameni religioși, dar faptele lor dovedesc contrariul?
Prietenul și se pare, chiar superiorul pe linie de religie, al Sfantului Jakob, mă refer la colegul Xlander, este chiar o persoană cu care nu are sens să îți pierzi vremea! După ce am descoperit că Xlander vizionează filme cu violență, karate, filme cu scene sexuale explicite, acum observ că agreează și genul horror!
Posted Image


[ https://i.ibb.co/M66kMvF/Clipboard01.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

The New Mutants, 2020

Posted Image ...mă uit pe IMDB:

https://www.imdb.com/title/tt4682266/

film horror

[ https://m.media-amazon.com/images/M/MV5BZDVkZDE3MDQtNmZlZC00ZGU2LTkzYWMtMzFlNTMwOGJjNzIwXkEyXkFqcGdeQXVyMTkxNjUyNQ@@._V1_.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Deadpool 2 ?! Posted Image ...piscina morții...Posted Image
Cine se uită frate la așa ceva? Posted Image
Deadpool 2, caut cu google, este film cu demoni! Posted Image

[ https://c.ndtvimg.com/deadpool-2-instagram_625x300_1526630808518.jpg?im=Resize=(1230,900) - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Scenă din ”Noii mutanți”, o fată fantomă cu un duh necurat pe umăr:

[ https://64.media.tumblr.com/3e2e0d956530b5b3b8bd76c2045756c0/91393db02026cd17-53/s540x810/186e193cbc0ccad175d403f32a9b41a2ded6292b.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Doamne ferește!

Iar o altă fată, urlă îngrozită de fantome și draci:

https://imgur.com/gallery/nJx3c

La religie acolo, Jake, nu vă controlează nimeni, chiar deloc?
Uite ce scrie Xlander, comentând filmul ”Crimele viitorului”:

https://forum.softpe.../#entry29156189

”Chirurgia este noul sex al viitorului, uhm...ok,”...

Limbaj creștinesc?

Îmi pare rău, dar nu mai pun poze la ”Crimele viitorului”! Pur și simplu eu nu urmăresc așa ceva, este horror de-a dreptul, scene de sex etc.
După ce vizionează oribilitatea asta de film, Xlander comentează:
”Greu de urmarit filmul asta si la final te intrebi de ce ai facut-o”

...ca să-ți pierzi sufletul, probabil... nu știu, dar tu nu te-ai uitat înainte pe un synopsis al acestui film? Posted Image

Edited by dark, 21 July 2022 - 15:54.


#57
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,596
  • Înscris: 16.03.2004

 Sfantul Jakob, on 05 iulie 2022 - 08:21, said:

Dydimus s-a retras singur, pentru un singur motiv: lehamitea. Posted Image
Dar într-adevăr, Dydimus și Radu Rus fac amândoi parte din cultul adventist.

Cât despre mine și Xlander ai dat-o cu oiștea-n gard - el e baptist iar eu sunt penticostal.
În niciun fel nu-i pot fi subaltern pe linie de cult Posted Image

Dar fiindcă toți creștinii, indiferent de confesiune, facem parte din Biserica lui Hristos, eu îi sunt subaltern lui Xlander prin faptul că recunosc în el omul lui Dumnezeu, chemat și ales să călăuzească Turma lui Hristos, în care îmi doresc și eu să fiu o oiță ascultătoare. Doamne ajută! Posted Image

Dacă din perspectiva ta, așa se ”relaxează” în timpul liber, oamenii lui Dumnezeu care sunt maturi spiritual și mai fac și publicitate pe forumuri unor filme în care scenele horror, scenele de sex explicit, abundă, atunci nu-mi trebuie o așa comunitate! Ați luat-o în jos rău de tot! Posted Image Ați ajuns cum scrie aici:

Ei [Xlander, Jake] sunt din lume; de aceea vorbesc ca din lume, si lumea ii asculta. (1Ioan.4:5)

Eu când eram predicator cu timp integral al martorilor lui Iehova, chiar am avut de ținut o conferință cu tema:

Nu iubiti lumea, nici lucrurile din lume. Daca iubeste cineva lumea, dragostea Tatalui nu este in el. (1Ioan.2:15)

Păi dacă la mine în congregație te prindeam cu așa ceva, te puneam la disciplină imediat!Posted Image
Nu te calificai pentru botez, dacă nu scoteai din viața ta: filmele de acest gen, muzica heavy metal, țigara, îmbrăcămintea indecentă ...pentru că tu trebuia să te duci din casă în casă cu Turnu de veghe și Treziți-vă, cum făceai asta, dacă vecinul te văzuse puțin mai înainte cu sticla de bere în nas?Posted Image

#58
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,596
  • Înscris: 16.03.2004
[ https://i2.wp.com/www.ghanacelebrities.com/wp-content/uploads/2016/07/Screen-Shot-2016-07-21-at-10.56.48.png?resize=770%2C904 - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Un creștin actual, în slujba lui Iehova



[ https://as1.ftcdn.net/v2/jpg/03/77/86/96/1000_F_377869685_hQ6gH4ZyC4R8lgsps3YtYMJUvr0qgl9D.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

iar aici aveți un baptist pierzându-și vremea și sufletul, cu filme produse de mințile regizorilor acestei lumi desacralizate, care știu că sexul și violența, vând!

Creștinul vine cu un pliant, după cum ați putut observa, care tratează problema fundamentală, ”Cine controlează în realitate, lumea”, sună la ușă, dar baptistul, ocupat cu ultimul film apărut anul acesta, Deadpool 9, nu răspunde!Posted Image

Deci, acum puteți face diferența, cine evanghelizează, cine face voia lui Isus, și baptiștii + penticostalii, ce fac? Aveți în poză un exemplu, baptistul puțin plinuț, care toată... ziulica, pe filme descărcate de pe torente! Iar creștinul, merge din casă în casă, vorbind oamenilor din Cuvântul lui Dumnezeu!
Câtă deosebire!

[ https://img.freepik.com/premium-photo/fat-man-watching-tv-eating-popcorn_262114-181.jpg?w=900 - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://img.freepik.com/premium-photo/fat-man-watching-tv-eating-popcorn_262114-158.jpg?w=740 - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://img.freepik.com/premium-photo/fat-man-watching-tv-eating-popcorn_262114-164.jpg?w=900 - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

acum vine scena în care Stephen Chow culcă la pământ, 10 huidume venite să-i facă de hac!

[ https://img.freepik.com/premium-photo/fat-man-watching-tv-eating-popcorn_262114-171.jpg?w=900 - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Scena se termină...

[ https://img.freepik.com/premium-photo/fat-man-watching-tv-eating-popcorn_262114-176.jpg?w=900 - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Baptistul ... adoarme cu telecomanda în mână!

[ https://img.freepik.com/premium-photo/fat-man-watching-tv-eating-popcorn_262114-179.jpg?w=900 - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#59
Sfantul Jakob

Sfantul Jakob

    membru anodin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,238
  • Înscris: 26.01.2007
Trebuie să recunosc că de când nu=ți mai scriu ești tot mai inspirat! :yes:

#60
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,596
  • Înscris: 16.03.2004
Atunci scrie-mi, ca inspirația mea să scadă! Posted Image

#61
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,596
  • Înscris: 16.03.2004
Nu ești măcar curios ce discrepanță a publicat colegul Daniel? Ce zici, Jache? Posted Image
A fost o bubuială de zile mariPosted Image , dar... ca orice foc de artificii, are nevoie de spectatori, altfel, tot spectacolul este degeaba...
Pe mine m-a zguduit! Posted Image
Vino și tu! Vino să fii împreună cu noi! Posted Image

#62
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,596
  • Înscris: 16.03.2004

 Sfantul Jakob, on 06 septembrie 2022 - 09:57, said:

Există prietenii și prietenii...

Da. Uite, cazul tău. Ești foarte bun prieten cu Xlander, deși aveți și lucruri care vă sunt comune, credința că Biblia este o carte inspirată de Dumnezeu, fără a prezenta nici cea mai mică contradicție, sunt totuși și aspecte care vă despart: vicii diferite, tu, Jake, ești dependent de cafea, care este un drog ușor, Xlander este dependent de nicotină, care este un drog, și de filme... hai să zicem, discutabile. Tu nu fumezi, te-ai lăsat acum 30 de ani și bine ai făcut, dar în continuare bei cafea, ceea ce este nepotrivit pentru un creștin. Chiar și mormonii au această regulă, de a nu consuma cofeină, fiind un drog ușor, dar drog, care provoacă dependență.
Tu ești înalt și slab, Xlander este scurt și îndesat. Tu domiciliezi la un capăt al țării, el la celălalt, nu v-ați văzut fizic niciodată, dar ați conversat foarte mult prin mesaje private, chiar dacă nu vreți să recunoașteți asta! Posted Image
Deci, ce să mai zic... o frumoasă prietenie... da, ... la vicii nu vă prea potriviți, dar...Posted Image Posted Image Posted Image

Edited by dark, 07 September 2022 - 15:57.


#63
GRATEFUL

GRATEFUL

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,482
  • Înscris: 17.04.2014
Inca nu m-am invatat....am crezut ca ai venit cu ceva noutati extraordinare, dar vad ca sunt aceleasi relatari despre diferiti useri pe care zici ca ii cunosti intr-un fel si in jurul carora tesi niste povesti....Posted ImageNu stiu...te simti cumva "animatorul" acestei arii?

Ce legatura are ce ai scris tu cu "Necesitatea religiei"?Posted Image

Edited by GRATEFUL, 07 September 2022 - 16:10.


#64
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,596
  • Înscris: 16.03.2004

 GRATEFUL, on 07 septembrie 2022 - 16:08, said:

Nu stiu...te simti cumva "animatorul" acestei arii?

Da, chiar sunt! Posted Image  Vă binedispun de fiecare dată. O calitate rară...Posted Image

 GRATEFUL, on 07 septembrie 2022 - 16:08, said:

Ce legatura are ce ai scris tu cu "Necesitatea religiei"?Posted Image
Adevărata prietenie între frați și surori este cerința nr. 1 a religiei creștine. Eu așa știu...Posted Image Deci prietenia între creștini este o necesitate sine qua non...

 GRATEFUL, on 07 septembrie 2022 - 16:08, said:

am crezut ca ai venit cu ceva noutati extraordinare
Voi veni, dar nu aici. Este pregătită, am scris-o azi de dimineață, înainte de a merge la dentist. Pe Debunked, dar nu astăzi, aștept să se mai epuizeze discuțiile aflate pe rol. Mesajul va avea și umor, calitate teologică... nu mai vorbesc! Dar trebuie citit cu atenție, căci este un mesaj lung, însă foarte interesant.

 GRATEFUL, on 07 septembrie 2022 - 16:08, said:

Inca nu m-am invatat....

...minte.
Aceasta este expresia pe care doreai să o folosești: ”a se învăța minte”.

https://www.qdiction...minte-31031.php

Folosind doar atât, ”încă nu m-am învățat”, de fapt, nu zici ce vrei să spui, adică așa ceva:

4. A trage o învățătură, a căpăta experiență. Am învățat din întîmplarea asta că dușmanul se folosește de toate mijloacele. CAMILAR, TEM. 101.

Adică ...încă nu ai căpătat experiență, încă nu te-ai prins de faptul că dacă intri și citești mesajele mele, nu vei găsi lucruri interesante! Posted Image
Asta ai vrut să spui, dar trebuia să folosești expresia, ca să aibă sens fraza.Posted Image

Edited by dark, 07 September 2022 - 16:48.


#65
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,596
  • Înscris: 16.03.2004
Necesitatea religiei, păi.. dacă religia pe care o ai, nu te ajută să scapi de păcate, de ce ar mai fi necesară?
Jake, eu vreau să te ajut pe tine să scapi de viciul cofeinei. Nu ai nevoie de excitante care provoacă dependență! Uite, acum câteva zile, o colegă (nu dau nume!) a mărturisit că mesajul meu pe forum necesită niște cafea... adică cumva ce scrisesem era prea neplăcut la citit și trebuia...luat drogul, pentru a reuși să suporte lectura...:huh:
Așa fac mulți așa-ziși creștini, când dau de greu, apelează la toxice, excitante, droguri: cofeină, alcool, nicotină. În loc să-și pună încrederea în Dumnezeu, ei apelează la falsul ajutor al drogului. În momentul în care zici ”îmi trebuie o cafea”, este clar, ai devenit dependent/ă, simți că nu poți fără cofeina aia nenorocită care te-a înrobit, și te duci și-ți pui la expressor o doză de drog! Am dreptate? Tu m-ai invitat, când voi veni pe la tine, să bem o cafea. Evident, tu băuseși și de dimineață o cafea. Deci pentru tine ar fi a doua cafea. 2 cafele pe zi! Asta înseamnă exact necesarul minim de apă pe zi, dar tu dai corpului, care este templul Duhului sfânt, ... cofeină! Cât ai fi băut apă! Da! Iar colega, la orele amiezii, zice: nu mai pot, trebuie cafea! Cafea! Ziua în amiaza mare! Este clar, oameni buni, sunteți dependenți de drog. Țin minte un frate că zicea: m-am lăsat de cafea când m-am pocăit, nu doar că este toxică în sine, cafeaua, dar ceașca aia blestemată cere și țigare lângă, că așa merge, și el se lăsase și de fumat! Că dacă era prins cu țigarea în gură, păi cine crezi că-l băga în ședințe, discuții aprinse cu corpul de prezbiteri al congregației de creștini? Eu! Pentru salvarea sufletului lui, evident! Nu poți... tămâia cu buruiana dracului, ceea ce ți-a dat Dumnezeu ca să fie locaș al Duhului sfânt! Chestiunile astea trebuia să le știe și băiatul din Oradea, dar cine să i le spună, observ că cel mai bun prieten al lui...nici gând să discute și aspectele acestea! Mă refer la tine! Da, ești vinovat de 2 ori. Prima: nu ești curat nici tu, fiindcă te droghezi zilnic cu cel puțin 2 cafele. Renunță. Acum. Și nu înlocui cu ceai, fiindcă acesta conține teină, o substanță la fel de nocivă. Posted Image Poți servi un fresh de portocale, apă minerală, suc de afine etc., creația lui Iehova îți oferă zeci de variate sănătoase și gustoase! Al doilea păcat, poate mai grav: nu faci nimic atunci când se relevă păcatul în care trăiește cel pe care-l numești ”cel mai bun prieten virtual”. Ai fi prieten adevărat, dacă i-ai spune că păcătuiește înaintea lui Iehova. În fine... oricum, eu sunt aici ca să te ajut. Dar prima dată trebuie să conștientizezi tu toate aceste aspecte!

Posted Image

Ca o concluzie așa, păi, decât un creștin cu nasul în cafea toată ziua, cu țigarea la colțul gurii, pufăind tolănit la niște filme găsite pe cine știe ce canale mizerabile, cu femei la minijup care asasinează cu bormașina ori fetițe lesbiene care fac twerking la 5 ani, (ce canale tv prezintă așa ceva?Posted Image  poate la 2 noaptea! pe netflix, sau unde? ce creștin plătește pentru asemenea canale infecte?Posted Image ), mai bine orice altceva! Dau exemplu mult-huliții mormoni. Oameni buni, nu veți găsi nici măcar mormoni care să se comporte în halul acesta! Posted ImageAtunci, vă întreb eu pe voi: cu ce vă mai diferențiați de lumea păcătoasă în care se presupune că sunteți niște făclii?Posted Image  - Mat. 5:16

#66
Sfantul Jakob

Sfantul Jakob

    membru anodin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,238
  • Înscris: 26.01.2007

 dark, on 08 septembrie 2022 - 07:51, said:

Atunci, vă întreb eu pe voi: cu ce vă mai diferențiați de lumea păcătoasă în care se presupune că sunteți niște făclii? Posted Image  - Mat. 5:16


1. Ne diferențiem prin modul de gândire

Noi am experimentat metanoia, prin Duhul Sfânt. O schimbare a minții, schimbare care a adus credința și nașterea din nou în viețile noastre. În urma acestei schimbări structurale de paradigmă am ajuns să-l cunoaștem pe Dumnezeu, să primim iluminare și discernământ în înțelegerea Scripturilor.
Nu vezi cum orbecăi tu și toți necredincioșii, ereticii și jemetiștii de ați ajuns să credeți că Biblia nu este Cuvântul lui Dumnezeu ci o carte produsă, compilată și modificată după bunul plac de oameni, plină de discrepanțe și greșeli? Voi sunteți amăgiți deplin de spiritul acestui veac și, în lipsa unei gândiri duhovnicești, dracii joacă baseball cu ideile din mintea voastră, cum ar veni.

2. Ne diferențiem prin modul în care vorbim și scriem

Noi nu mai vorbim porcovănii și blasfemii insultătoare cum scrii tu ori de câte ori ești învins în dezbaterile teologice. Suntem atenți la cuvintele noastre și întotdeauna ele sunt drese cu sare ca să dea har și încurajare oricui le ascultă sau le citesc. Bineînțeles că uneori mustrăm, certăm, îndreptăm cu dragoste pe potrivnici dar fără să încercăm să amăgim sau să dărâmăm pe cineva vreodată.

3. Ne diferențiem prin fapte

Noi ne rugăm pentru toți oamenii, oricât de decăzuți a fi în vicii, păcate, necredință sau erezii. Ne rugăm chiar și pentru tine, dacă îți poate imagina cineva așa ceva. Și asta este cea mai bună și mai valoroasă faptă pe care-o putem face. Dăruim din finanțele noastre și ajutăm practic orfanii, văduvele și oamenii lipsiți, în necazurile lor.
Noi promovăm educația sănătoasă, protestăm împotriva injustiției sociale (nu uita că noi am învins statul norvegian criminal care răpise copiii familiei Bodnariu!), luptăm cu toate armele împotriva sărăciei, inegalității și discriminărilor de orice fel, protejăm viața și sănătatea semenilor noștri, facem bine tuturor celor care ne înconjoară, cu prioritate fraților noștri de credință.

Posted Image

Pentru toate aceste slava este a lui Dumnezeu care, prin Duhul Sfânt ne-a luminat mintea, ne-a încălzit inima și a stârnit voința noastră spre motivații și lucrări bune, lăudat să-i fie Numele în veci!

Edited by Sfantul Jakob, 08 September 2022 - 09:17.


#67
GRATEFUL

GRATEFUL

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,482
  • Înscris: 17.04.2014

 dark, on 07 septembrie 2022 - 16:34, said:

Da, chiar sunt! Posted Image  Vă binedispun de fiecare dată. O calitate rară...Posted Image

Inteleg, esti comediantul comediantilor, dar totusi ar trebui sa fii atent la ce spui, fiindca stim  ca "ce iese din gura spurca pe om" (Mat.15:11)...

#68
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,596
  • Înscris: 16.03.2004

 GRATEFUL, on 08 septembrie 2022 - 09:15, said:

Inteleg, esti comediantul comediantilor, dar totusi ar trebui sa fii atent la ce spui, fiindca stim  ca "ce iese din gura spurca pe om" (Mat.15:11)...

Sunt foarte atent la ce cuvinte folosesc, întotdeauna. Recunosc, uneori mai sar calul, dar... nimeni nu este perfect.Posted Image  Cineva zicea așa, cândva:

Iacov 3:2. Toti gresim in multe feluri. Daca nu greseste cineva in vorbire, este un om desavarsit si poate sa-si tina in frau tot trupul.

Acuma nu știm dacă este Iacov cel drept, cel care a scris aceste rânduri, fratele Domnului și Episcop al Bisericii Mamă din Ierusalim, sau alt Iacov, dar este din Biblie.Posted Image

 Sfantul Jakob, on 08 septembrie 2022 - 09:11, said:

...

Toată această polologhie nu ține loc de o discuție sănătoasă, pe care trebuie să o ai cu băiatul care, chiar dacă stă la o distanță atât de mare de tine, totuși, online, este doar la un click distanță, acel puști pe care ți l-am dat în grijă ca să-l educi, ceea ce ... tu încă nu ai făcut!Posted Image
Și chiar și tu ai nevoie de consiliere, ca să scapi de acel obicei otrăvitor, știi la ce mă refer!Posted Image

#69
GRATEFUL

GRATEFUL

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,482
  • Înscris: 17.04.2014
Te folosesti de cuvintele intelepte consemnate in Biblie, dar cumva te indoiesti de veridicitatea sau autenticitatea lor...cine sa te inteleaga?Posted Image

#70
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,596
  • Înscris: 16.03.2004
Faptul că acele cuvinte sunt scrise de oameni, nu înseamnă că nu poartă înțelepciune în ele...

#71
GRATEFUL

GRATEFUL

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,482
  • Înscris: 17.04.2014
Da, scrise de oameni, dar insuflate de Duhul Sfant al lui Dumnezeu. :)

#72
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,596
  • Înscris: 16.03.2004

 GRATEFUL, on 08 septembrie 2022 - 09:15, said:

Inteleg, esti comediantul comediantilor

Doar aici, pe această arie: Spiritualitate&Religie, căci în rest, sunt depășit de mulți.Posted Image
Totodată aș putea menționa și faptul mult mai important, că, după colegul Logic, sunt cel mai bine pregătit teologic de aici! Oricând, la orice oră, cu Biblia pe masă, pot susține orice temă, oricât de grea ar fi acea temă, tot găsesc ceva în Scripturi care să-mi susțină teza, ceea ce nu se poate spune despre voi! Singurul care mă depășește la acest aspect, este colegul Logic. Atât.

 Sfantul Jakob, on 08 septembrie 2022 - 09:11, said:


1. Ne diferențiem prin modul de gândire


2. Ne diferențiem prin modul în care vorbim și scriem


3. Ne diferențiem prin fapte



Da, ai descris perfect pe creștinii zilelor noastre, Martorii lui Iehova. Aceștia, numiți mai demult, ”Studenții în Biblie”, sunt singurii care cunosc și aplică Scriptura.

[ https://i.ibb.co/pxTjrvk/martorii-lui-iehova-shutter-descopera-4-scaled.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by dark, 08 September 2022 - 10:27.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate