Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
imprimanta laser capacitate medie...

Parere garsoniera Tineretului

Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...

Baterie externa solara vs baterie...
 Sapa peste pardosea veche

recomandare placa captura video

Trecere apartament pe numele meu

Seria 3 - E90 / 91
 LakeSide 11 Straulesti

Sanse refinantare

arii

Sapa peste pardoseala
 Smart phone pentru auz deficitar

Manager transport marfa. Pareri. ...

BIOS F.24 pentru HP Pavilion g7-2...

Meta Quest 3 512 gb
 

junior photographer

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
alwis

alwis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 01.05.2006
Domnilor,

Acestea sunt o mica parte din fotografiile facute cu un aparat Nikon Coolpix L4 cu care m-am cadorisit de ziua mea.
Evident ca nu sunt lucratura decat a unui novice, fotografiile nu sunt prelucrate absolut deloc, fiin varsate din cardul aparatului direct pe hard si apoi atasate aici. Ma intereseaza cum apreciati calitatea acestor fotografii, implicit a aparatului foto.

Cu multumiri,

Alwis
:arigato:

Attached Files



#2
krossfire

krossfire

    Lord of the Bunnies

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,346
  • Înscris: 21.04.2006
Prea multe poze facute pe timp ploios, cu soarele probabil ivindu-se timid de dupa un nor, ceva :)

#3
Tudor_DX

Tudor_DX

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,551
  • Înscris: 07.09.2005
Bine ai venit pe forum. Prima rugaminte: dimensiunea pozelor trebuie sa se incadreze in 300KB. Data viitoare, le voi sterge.

Legat de poze, aparatul tau pare sa scoata chestii de calitate, dar trebuie sa si stii ce sa faci cu el.

Ce ai tu acolo se numesc snapshot-uri. Uita-te aici si aici si invata cateva tehnici de compozitie si tehnica foto.

Data viitoare, ar trebui sa iasa ceva mai bine.  ;)

Edited by Tudor_DX, 08 October 2006 - 19:27.


#4
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Nu prea stiu ce as putea comenta...

#5
deejay86

deejay86

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,507
  • Înscris: 14.02.2006
Este trecut link-ul in topicurile date de tudor dar s-ar putea sa-l ratezi asa ca il mai dau si eu odata: morguefile (sau scoala, cum i se zice pe aici).

#6
alwis

alwis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 01.05.2006
Multumesc pentru observatii. Am observat ca trebuie sa ma inscriu intr-o marime standard abia dupa postare si va rog sa primiti scuzele mele.
Pozele postate de mine s-au vrut a fi doar o prezentare care sa reflecte cumva calitatea aparatului si nicidecum incercari artistice pentru ca sunt nu departe ci chiar paralel cu arta fotografica. Oricum, multumesc pentru sugestii. Am vazut ca am atatea optiuni pe aparat incat ma intreb cand am sa pot sa folosesc cu adevarat tot ceea ce poate el face. Poate cu timpul......daca Cel de Sus are mila de mine si mai ma tine pe pamant.
S-auzim numai de bine !


View PostTudor_DX, on Oct 8 2006, 20:26, said:

Bine ai venit pe forum. Prima rugaminte: dimensiunea pozelor trebuie sa se incadreze in 300KB. Data viitoare, le voi sterge.

Legat de poze, aparatul tau pare sa scoata chestii de calitate, dar trebuie sa si stii ce sa faci cu el.

Ce ai tu acolo se numesc snapshot-uri. Uita-te aici si aici si invata cateva tehnici de compozitie si tehnica foto.

Data viitoare, ar trebui sa iasa ceva mai bine.  ;)


#7
Capitano

Capitano

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 10.08.2005
nu sunt nici macar poze de vacanta sau familie...mai degraba poti spune ca testai aparatu. zero subiect,zero compozitie.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate