Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rascumparare euroobligatiuni (pri...

Detartraj partial slatina

Cu ce pot izola fonic peretii pen...

Telefon cu senzor compass BUN
 Blocare google chrome cu master p...

Instalare Siemens NX pe macbook

sfat achizitie telefon pana in 20...

Stoc Smart CAM TV
 Ce corzi de chitara sa cumpar?

Galaxy A54 compass defect?

Cum conectez un switch WIFI la 60...

Cumparare AC Gree [Buget maxim 30...
 Telekom

Ce e aratarea asta ?

Probleme timonerie schimbator sau...

Numar strada gresit in contractul...
 

ajutor pentru o operatie estetica

- - - - -
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1
slacker608

slacker608

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 382
  • Înscris: 07.07.2006
imi primul rand imi cer scuze de la moderatori daca am plasat acest topic intr-un loc nepotrivit dar am nu am stiu unde altundeva l-as fi putut deschide .rog daca am gresit locul topicului sa fie mutat unde ii este locul.
stiu ca pare aiurea lucrurul asta sau ca o sa fiu criticat pentru faptul ca vreau sa apelez la o operatie estetica dar de cand eram copil am spus ca intr-o buna zi am sa fac chestia asta,iar acum ca tot trebuie sa fac niste drumuri la spitale  vreau sa fac si o operatie estetica la urechi. nu am urechile chiar cum mi-as dori  eu. am atasat o fotografie tip buletin cu mine . Problema e ca nu stiu ce implica asta , cat ar ajunge si ce riscuri imi asum . Nu sunt din Bucuresti dar operatia vreau sa o fac in Bucuresti pt ca mai tr sa merg si cu alte probleme intr-un spital din Bucuresti. Rog cine poate sa ma ajute sa o faca  , orice parere e bine venita.
Attached File  12.JPG   40.93K   306 downloads

#2
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,247
  • Înscris: 12.10.2002
din ce se vede in poza aia ai urechile foarte normale, exagerezi.
de ajutat cu informatii nu am cum, sorry, dar fac si eu ca orice roman si imi dau cu parerea :P

#3
delsim

delsim

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 181
  • Înscris: 17.03.2006
Interventii de  estetica se cam fac in privat. Clinicile de chirurgie plastica si reconstructiva din spital fac altele : reconstructii, transplant de piele, pun maini si degete la loc, trateaza arsi si electrocutati , anumite tumori , mutilati, reconstructii faciale , de membre,etc etc. Operatiile de estetica le  fac in privat , pentru ca tin de pretentiile pacientului asupra infatisarii sale, tin de "moft" daca vrei si nu de sanatatea propriu zisa. Nici nu cred  ca astfel de interventii sunt  decontate de Casa  de asigurari de sanatate. Asa ca nu o sa vezi implant de silicoane ,de exemplu, facut in spital.  Pentru ca tin de dorinta pacientului de a arata mai bine , nu este o problema de sanatate propriu-zisa.
Profita daca vrei de venirea la Bucuresti si viziteaza si niste clinici private de plastica si cere consult.Ti se va face evaluare, ti se vor explica riscuri si se vor calcula si costurile.

#4
slacker608

slacker608

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 382
  • Înscris: 07.07.2006
imi poti recomanda o clinica privata buna in bucuresti ?  o adresa , un site sau un numar de telefon  ?

#5
sameold

sameold

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 05.10.2006
Cel mai bine e sa te duci la clinici particulare, pentru ca in spitale nu se fac prea multe operatii de finete, mai mult reconstructie. Eu am avut o cicatrice pe buza superioara si un exces de piele si m-am operat la Spitalul de chirurgie plastica si reparatorie (parca asa ii zicea) acum vreo 6 ani si asta pentru ca altii nu voiau sa se bage. Oricum n-a iesit exact cum speram eu, dar ma mai gandesc daca sa mai fac una sau nu. O am de atata timp incat deja e parte din mine :-)
Preturile la clinicile particulare sunt cam maricele, numai consultatia e cam 1 milion, asa ca cel mai bine e sa vii in Bucuresti si sa vezi mai multi doctori, sa auzi pareri si tarife. Cauta pe net, sunt destule clinici si parca am vazut si poze cu operatii de otoplastie.
Si inainte sa te inhami la o procedura chirurgicala de felul asta intreaba-te daca forma urechilor tale chiar e un lucru care te defineste si daca merita sa-ti asumi riscuri care-ti pot afecta cu adevarat sanatatea. Nu sunt eu in masura sa dau sfaturi, doar zic sa cantaresti bine plusurile si minusurile, ca dupa operatie nu ti le mai face nimeni ca inainte. Nimeni nu te critica. La o adica, fiecare stie mai bine cum e sa fie in pielea lui. Orice ai alege, bafta!

#6
florinel

florinel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 29.06.2005
Da` ce au urechile tale? Ca nu vad nimic anormal....
Eu as zice sa folosesti banii aia in alt scop.

#7
delsim

delsim

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 181
  • Înscris: 17.03.2006
De exemplu dr Dana Jianu ( are clinica, dar nu stiu cum se numeste, cauta pe net), dr. Dan Totir de la Dermastyle, dr. Marek Valcu (si el are clinica), dr. Cristian Hariga.

#8
iuli_creatza

iuli_creatza

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 30.07.2008

 slacker608, on Oct 7 2006, 08:56, said:

imi primul rand imi cer scuze de la moderatori daca am plasat acest topic intr-un loc nepotrivit dar am nu am stiu unde altundeva l-as fi putut deschide .rog daca am gresit locul topicului sa fie mutat unde ii este locul.
stiu ca pare aiurea lucrurul asta sau ca o sa fiu criticat pentru faptul ca vreau sa apelez la o operatie estetica dar de cand eram copil am spus ca intr-o buna zi am sa fac chestia asta,iar acum ca tot trebuie sa fac niste drumuri la spitale  vreau sa fac si o operatie estetica la urechi. nu am urechile chiar cum mi-as dori  eu. am atasat o fotografie tip buletin cu mine . Problema e ca nu stiu ce implica asta , cat ar ajunge si ce riscuri imi asum . Nu sunt din Bucuresti dar operatia vreau sa o fac in Bucuresti pt ca mai tr sa merg si cu alte probleme intr-un spital din Bucuresti. Rog cine poate sa ma ajute sa o faca  , orice parere e bine venita.
attachment


daca mai esti interesat sa-ti faci operatia estetica te pot ajuta sa intri intr-un program si sa-ti rezolvi problema in mod gratuit. Iti pot da mai multe informatii, lasa-mi un mesaj pe mail-ul meu: [email protected].

#9
Fishhh

Fishhh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 540
  • Înscris: 24.06.2008
@slacker608: Ai incercat sa vezi daca ai ureche muzicala? (eu zic ca e un avantaj , aa ai ureche muzicala)

#10
penny_s

penny_s

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 825
  • Înscris: 19.10.2006
aloooo, omu' dorea ajutor in 2006!!!
acum o avea urechile ca Dumbo-Jumbo...

#11
SINEKT

SINEKT

    Cyber-omul

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,047
  • Înscris: 23.02.2007

 penny_s, on Aug 1 2008, 10:53, said:

aloooo, omu' dorea ajutor in 2006!!!
acum o avea urechile ca Dumbo-Jumbo...

Mie imi plac urechile tale ! Cu cat le dai ?

#12
jay333

jay333

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,175
  • Înscris: 02.04.2007
Pentru penny: Si tu acuma! Creata isi face putina reclama, ce-i rau in asta?

Edited by jay333, 01 August 2008 - 09:58.


#13
penny_s

penny_s

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 825
  • Înscris: 19.10.2006

 iuli_creatza, on Jul 31 2008, 15:54, said:

daca mai esti interesat sa-ti faci operatia estetica te pot ajuta sa intri intr-un program si sa-ti rezolvi problema in mod gratuit. Iti pot da mai multe informatii, lasa-mi un mesaj pe mail-ul meu: [email protected].
poti sa iei din urechile lui si sa-mi pui mie in alta parte?

#14
rebel78

rebel78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 467
  • Înscris: 12.06.2008
dar ar putea sa-mi faca si mie o operatie la urechi sa aud doar ce-mi convine? :naughty:

#15
jay333

jay333

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,175
  • Înscris: 02.04.2007
Pentru asta iti trebuie autosugetionare sau spalare de creier.  :)

#16
crysty10

crysty10

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 01.07.2009
da nu mai exista si alta solutie in afara de otoplastie?

#17
liviu_np

liviu_np

    Haiduc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,195
  • Înscris: 05.06.2006

 penny_s, on 1st August 2008, 11:02, said:

poti sa iei din urechile lui si sa-mi pui mie in alta parte?

Chiar asa nasoala este problema ta? :( :( :(

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate