Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 

Tema2: Ma sinucid sau nu ? ce ziceti ?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
8 replies to this topic

#1
Sebastian

Sebastian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,182
  • Înscris: 26.11.2001
Ma numesc Pintilie Dragomir si am 32 de ani. Stiu ca am inceput ca un neghiob acest mesaj, dar in starea in care sunt, sincer, mi-e tare greu sa fiu mai placut...
Am sa incerc o expunere pe scurt a problemei mele. Ea poate parea simpla pt voi - nu e problema voastra. Ma bucur pt voi ! Sincer.

In momentul de fata , traiesc cu chirie intr-un apartament din Deva, nu mai am parinti (accident de masina din care eu am scapat...fara un picior si cu mari probleme la unul din ochi - are vreo importanta care ?) ,iar prietena ,cred ca e evident ca nu am...
Nu am facut sex niciodata pana acum si sunt aproape sigur ca nu am sa fac nici de acum inainte. Nu sunt sigur pt ca exista posibilitatea sa castig la loto si atunci...

Ca sa nu mai lungesc, nu as putea spune ca sunt trist - am bani cat sa imi iau ceva de mancare ,ba imi mai si raman ca sa imi achit datoriile si sa stau pe internet de prin sali de internet. Imi place ,si mi-e rusine pt asta, sa comunic cu oameni care nu stiu de handicapul meu. Deci trist nu, insa PLICTISIT de viata si de TOT, sunt si nu mai pot trai asa.

M-am decis ca viata mea nu are nici un sens si ori ca mor acum, ori ca mor peste nu stiu cati ani, tot una e !

Stiu ca nu par foarte disperat pt ca nu sunt - sunt doar confuz -, insa daca NIMENI de pe acest forum nu va reusi sa ma faca sa ma intorc pe calea cea buna, intr-o buna zi voi da de lucru catorva oameni...

Noroc ! :help:

#2
inginerum

inginerum

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 784
  • Înscris: 18.06.2003
daca asta vi se pare nenorocire .......
oricum daca este autentic , e cam nasoala situatia ..
daca nu .. chiar ca nu stiu ce sa spun decat ca este o stare generala in romania

#3
bibicu

bibicu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,341
  • Înscris: 28.11.2001
Exista un vechi proverb: Pe cine nu lasi sa moara, nu te lasa sa traiesti.

Deci... :)

#4
pirannia

pirannia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 437
  • Înscris: 25.07.2003
read this man:

http://www.hawking.o...ble/dindex.html

#5
ecstrim

ecstrim

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,471
  • Înscris: 18.10.2002
plecand de la premisa ca acel mesaj e pe bune si nu e doar o inventie...

Cine spune ca in viata trebuie sa plecam toti de la acelasi punct? Cine spune ca trebuie sa aratam toti la fel? Ca trebuie sa avem toti aceeasi viata, aceea de om fara nici o grija, cu bmw + ferarri + porsche la scara si sofer? Cred ca viata ar fi Xtrem de plicticoasa...

Fiecare vrea sa aiba asigurata ziua de maine, sa nu mai fie nevoit sa se gandeasca la intretinere, hainele copiilor etc.. Fiecare ar dori sa stie ca nu va avea niciodata probleme cu sanatatea...

Nu stiu daca cei aprox 50 de ani de comunism ne-au facut sa cadem in apatie, sa asteptam mereu "indicatii de sus" pentru a face ceva, sa ne complacem in viata pe care o ducem desi ne plangem zilnic de ea, dar nu facem nimic pentru a o schimba... Stiu, cu o floare nu se face primavara, dar florile nu rasar toate in acelasi timp. Mereu exista una care rasare prima, si care cred ca se ofileste inainte de a gusta din primavara... Cred ca romanilor le este frica sa fie acea prima floare, ori s-au saturat de aberatiile celor de la putere despre "generatiile de sacrificiu".

Domnul Dragomir al nostru, dupa cum spune si dumnealui, nu este disperat, este doar confuz si poate plictisit. S-a saturat de viata pe care o duce, desi nu este o viata de om amarat, fara acoperis deasupra capului si fara nici un venit. Aspectul fizic l-a facut sa renunte la ideea ca nu o sa aiba nici o partenera (in mod sigur toate incercarile lui in sensul asta au esuat). Familia si-a pierdut-o intr-un accident de masina, pierzand astfel si un oarecare "anturaj". Sunt sigur ca nu avea prea multi prieteni in afara familiei.. probabil tot din cauza defectului fizic...

Draga Dragomir, de ce nu incerci sa faci ceva cu viata ta, sau cu ceea ce a mai ramas din ea? Trage o linie si ia-o de la capat, intr-un fel sau altul. Nu trebuie sa ceri de la viata nimic, trebuie sa iti iei tu ce iti trebuie. Sunt putine sanse sa ajungi un miliardar (chiar tu o spui), dar de ce te bazezi pe un castig la loto pentru "a avea o prietena". Dar nu te opreste nimeni sa ai o prietena chiar asha, ne-miliardar cum esti si cum sunt destui. Nu va fi usor, dar eu stiu ca un drum anevoios iti da mai multa satisfactie la final decat unul lin..
Daca tu crezi ca banii sau aspectul fizic tip "macho" iti aduc o viata, du-te mai rar pe la net si cauta un al doilea loc de munca. In felul asta vei economisi niste bani pt a-ti creste standardul de viata si vei trece peste faptul ca nu esti multumit de felul cum arati. Aceste lucruri sunt sigur ca vor duce mai devreme sau mai tarziu si la altele...

Nu stiu daca cineva de aici de pe forum (sau din alta parte) "te va aduce pe calea cea buna". Asta numai tu poti sa o faci. Da, numai tu. Cu vointa. Altfel vei ajunge "sa dai de lucru unor oameni, intr-o zi".

Numai bine,
Mihai

#6
MikeX

MikeX

    Banned

  • Grup: Banned
  • Posts: 128
  • Înscris: 28.11.2001
am o intrebare, sper sa nu supere prea tare. plec si eu de la premisa ca mesajul e corect si pe bune - vad ca avatarul tau e ceva de genul [email protected] - ma gandesc ca e vreo gluma de a adminilor acestui forum - sau nu? in fine, nu ai de ce sa te sinucizi - parerea mea!

#7
Seven Crystal

Seven Crystal

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 08.09.2002
Poti lasa adresa ta din Craiova? (eventual pe mail)

#8
intrare

intrare

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 411
  • Înscris: 11.01.2003
Nu sta pe ganduri si pleaca din tara. Nu prea mai de facut nimic aici din pacate... Cauta-ti ceva de lucru in vest.

#9
Sebastian

Sebastian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,182
  • Înscris: 26.11.2001
Ma oamenilor ! Daca era o gluma, o faceam bine. Nu v-ati fi prins. Daca era pe bune, ar fi scris aici chiar el,pintilie.
Este o simpla tema. Era un test pt voi toti ca sa vedem daca stiti ce trebuie sa faceti ca sa determinati pe cineva sa nu se sinucida...
Ati distrus ideea...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate