Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefon cu senzor compass BUN

Blocare google chrome cu master p...

sfat achizitie telefon pana in 20...

Stoc Smart CAM TV
 Ce corzi de chitara sa cumpar?

Galaxy A54 compass defect?

Cum conectez un switch WIFI la 60...

Cumparare AC Gree [Buget maxim 30...
 Telekom

Ce e aratarea asta ?

Probleme timonerie schimbator sau...

Numar strada gresit in contractul...
 Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip
 

cum vand un program?

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
alexo

alexo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 30.09.2003
Vreau sa imi fac un site la care sa vina neamtu' cu creditcard-ul si sa imi cumpere softvare-ul: se log-eaza pe un https completeaza un formular la o banca care accepta VISA iar eu stiu imediat cand a avut loc tranzactia
Am inteles ca se cheama un merchant  acount sau asa ceva.
1. Cum se face ?
2. Exista banci in romania la care pot sa imi fac un merchant acount?
3.Daca nu in strainatate pot sa imi fac un cont? sa zicem in Ungaria sau in Austria?
3.Cati bani imi trebuie sa imi deschid un cont?
4.Daca am 2000$ si un soft bun facut de mine cum il vand mai bine?

#2
RoTTen

RoTTen

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 29.09.2003
In primul rand iti trebuie copyright pentru program. (daca vrei sa nu ai probleme)

Merchant account nu poti sa-ti faci la banci din Romania (inca). Dar exista situri straine care ofera acest serviciu. Trebuie sa-ti faci un CC Virtual (care se foloseste doar pe internet, si care accepta virari in cont direct de pe net). Acest cc il folosesti cand iti faci merchant accountul. La fiecare tranzactie (bani virati pe cc-ul tau) compania iti percepe un comision... cam asa functioneaza. Mai mult nu mai stiu sa-ti zic.

Incearca http://www.merchant-accounts.ca/ ... au suport international

#3
driverx

driverx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,083
  • Înscris: 22.07.2002
@RoTTen

Si cum faci un CC Virtual? As putea sa vand soft fara sa am o firma?

Eu tocmai am scris la shareit.com sai intreb daca pot transfera intr-un cont normal aici in Romania.

:cya:

#4
RoTTen

RoTTen

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 29.09.2003
Poti sa vinzi si fara firma (din cate stiu)... asta o faci pe proprie raspundere. Compania care ofera serviciul nu vrea decat sa-si scoata banii :)

CC virtual (pentru net) iti faci la Bancpost...  S-ar putea sa se poata transfera si in cont normal din Romania, dar nu am auzit. Aveam un amic webdesigner care se ocupa de chestii de-astea dar nu am mai vorbit cu el de mult timp. Cred ca cel mai bine stiu administratorii softnews... ca doar vor sa faca si ei subscription cu plata online :)

#5
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001
1. cont in banca
2. cont la : RegSoft.net, RegNow.com sau element5.com ...

Ei iti vand programul SECURE isi iau un comision intre 10 si 20% si apoi iti trimit restul in banca.

Terminati cu tampenia cu CARTI DE DEBIT/CREDIT ca si alea functioneaza TOT cu un CONT. Nu ai cum sa primesti banii "pe card"  :rolleyes:

#6
bogde

bogde

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 22.03.2004

Quote

Originally posted by driverx
@RoTTen

Si cum faci un CC Virtual? As putea sa vand soft fara sa am o firma?

Eu tocmai am scris la shareit.com sai intreb daca pot transfera intr-un cont normal aici in Romania.

:cya:


ma intereseaza ce ti-au raspuns. cum ai rezolvat pana la urma problema? orice detalii sunt apreciate. thanx

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate