Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme timonerie schimbator sau...

Numar strada gresit in contractul...

Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!
 La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip

Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour
 Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus
 Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane
 

URGENT caut un soft cu care sa dau un telefon, fax,..

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
exe

exe

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 14.08.2003
vreau si eu un soft (free daca se poate, daca nu shareware) cu care sa pot da telefon, fax, ... adica sa pot folosi pc-ul ca pe un telefon normal. nu vorbesc aici de voIP ci de telefonie normala.
foloseam pt asa ceva FaxTalk Messenger care era pe CD-ul cu drivere de la Ambient insa acum nu mai am un modem cu mufe jack de mic si casti si trebuie musai sa mearga prin placa de sunet... iar FaxTalk nu poate asta  :(  merge numai daca conectez micul si castile la mufele modemului care... sunt inexistente  :(

#2
Lucrian

Lucrian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,270
  • Înscris: 28.11.2001
http://www.softnews.ro/public/cat/4/5/

Nu te uita numai la primele programe (care presupun ca nu te intereseaza ca sunt VoIP sau FaxMail) ci uita-te in toata lista si ai sa gasesti si ce-ti trebuie tie. Unu cred ca ar fi Advanced Call Center: http://www.softnews....4/5/4-5-1.shtml
Dar mai bine ia tu si testeaza ce crezi ca e mai bun.

#3
RoTTen

RoTTen

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 29.09.2003
Daca folosesti Windows XP gasesti Phone Dialer in All Programs> Accessories> Communications> Phone Dialer. Programul de fax il gasesti in kitul windows... Control Panel> Add/Remove Windows Components > Fax Services.

S-ar putea sa ai probleme cand dai telefon, in general trebuie sa ai un modem destul de scump ca sa iti mearga functia de voice ca lumea. Fax Services merge foarte bine. Il folosesc de 6 luni si n-am avut probleme.

#4
oki_doki

oki_doki

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 881
  • Înscris: 28.11.2001
xp=ul stie sa trimita si prin internet fax-urile cumva?

#5
exe

exe

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 14.08.2003
THX RoTTen! Faxul functioneaza bine... telefonul la fel cum ma asteptam... nu foloseste placa audio... de fapt nu am gasit nici un soft care sa faca asta si am testat destule... asta fiind in detrimentul calitatii sunetului.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate