Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona
 Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...
 Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 

Recomandare soft video editare/encodare/conversie

- - - - -
  • Please log in to reply
230 replies to this topic

#199
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,920
  • Înscris: 01.01.2010
Editarea ca editarea, dar cand o sa formezi filmul editat, o sa dureze foarte mult.

#200
PicoDazore

PicoDazore

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,960
  • Înscris: 25.11.2011

 alex244, on 24 decembrie 2013 - 09:13, said:

Stiti vreun program de editat video pentru un PC mai slab ?

Incearca, sa instalezi Pinnacle Studio Plus 9.3.5+update-ul 9.4, daca-l gasesti, insa fara sample-uri, ca alea ocupa mult spatiu pe HD. Are si efecte frumoase, pe care le poti adauga la schimbarea secventelor. De asemenea poate divide inregistraile video in cadre de 1 sec., astfel ca poti elimina ceea ce nu-ti convine din filmari sau inregistrari. Are si MPEG 4+DivX, la encodare. Se comporta de minune pe WXP.

#201
DGHIA

DGHIA

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 920
  • Înscris: 24.11.2010
AVS Video Editor. Problema apare la codarea lucrarii, fie in sistem DVD sau MPEG. ca si la alte programe, de altfel, si in functie de puterea procesorului, depinde durata finalizarii editari. Are toate functiile necesare editarii  de amator, si fata de ce contine este si ieftin, cam 50 dolari. ( toata suita, cam 20 programe diferite)

Edited by DGHIA, 24 December 2013 - 18:41.


#202
rsumy

rsumy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,318
  • Înscris: 24.10.2006
VirtualDub: http://www.virtualdub.org/.

Edited by rsumy, 24 December 2013 - 20:53.


#203
buncar

buncar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,725
  • Înscris: 15.04.2005

 alex244, on 24 decembrie 2013 - 09:13, said:

Stiti vreun program de editat video pentru un PC mai slab ?

Sony Vegas(sau, in functie de PC, doar Vegas, primele versiuni), sau Adobe Premiere versiunile de acum mai bine de 10 ani, nu-mi aduc aminte versiunile (le forjam pe un pentium 2 pe vremea aia).

#204
vladutgm

vladutgm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,165
  • Înscris: 19.01.2008
Am si eu o intrebare: cu ce program pot edita / converti / vizualiza un fisier cu terminatia .srf obtinut din inregistrarea de pe un tv smart?
Pe internet am gasit ca ar fi sony raw format, dar tv-ul este samsung si vlc media player nu-l deschide.

Am incercat cu Pixillion Image converter si nu deschide fisierul respectiv.

Edited by vladutgm, 29 December 2013 - 00:07.


#205
viceroy56

viceroy56

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,014
  • Înscris: 28.10.2006
Inregistrarile facute pe TV-uri sunt PROPIETAR si in 99% din cazuri nu se pot "deschide" decat cu TV-ul respectiv!
Slabe sperante sa poti sa le editezi pe PC, pentru ca, asa cum ai spus, niciun player de PC nu le ruleaza!

#206
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,632
  • Înscris: 07.02.2003
Sunt si criptate de regula fisierele de tv.

#207
beku111

beku111

    Membru legendar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,452
  • Înscris: 06.12.2012
Salut ! Stie cineva cum pot sterg coloana sonora dintr-un video hd ? Am incercat cu any video convertor dar negasind un format video de conversie dupa stergere sunet am renuntat . Cu movie maker nu am gasit ....poate ma lamureste cineva .

Multumesc!

#208
Aly07

Aly07

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 517
  • Înscris: 28.05.2012
Salut! Imi puteti recomanda si mie un soft de editare videopentru laptopul meu? Am un laptop Lenovo, procesor Intel Pentium 2020 frecventa de 2,40 GHh, 4 GB Ram din care 3,13 utilizabili, placa video integrata, windows 8 32bit. As vrea un soft folositor vloggerilor, in care poti adauga burtiere si filmulete intr-o parte a ecranului, sper ca intelegeti.

Multumesc!

#209
catalinuptm

catalinuptm

    Senior CG Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,308
  • Înscris: 11.03.2008
Poti merge pe varianta sony vegas.

#210
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,920
  • Înscris: 01.01.2010
Placa aia video integrata o sa te manance de tot. Softurile de editare video sunt mari consumatoare de resurse si de obicei au cerinte de sistem net superioare laptop-ului tau.
Eu am folosit Sony Vegas 9 pe un Intel din seria D de 1,6 x 2 si o placa video dedicata, dar slaba. Mergea okay la editare, dar cand forma filmul, imi manca zilele. Si avea placa video dedicata.

#211
stiinta_craiova

stiinta_craiova

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,165
  • Înscris: 31.08.2009
Salut. Doresc sa convertesc sunetul AAC in mp3 dintr-un film. Ce program sa folosesc? Dar sa nu pierd din calitatea video. Multumesc

#212
Adi blondu

Adi blondu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,724
  • Înscris: 05.01.2007
Cu VideoPad "decupezi" sunetul de film apoi il apoi convertesti mp3 cu asta si-l lipesti din nou pe film tot cu VideoPad

Edited by Adi blondu, 03 February 2014 - 12:04.


#213
viceroy56

viceroy56

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,014
  • Înscris: 28.10.2006
Sau cu Avidemux, lasi la Video optiunea Copy si la Audio alegi mp3, configurezi apoi ca in poza atasata.

#214
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11,765
  • Înscris: 01.07.2013
vreau si eu un program simplu de editare video....adica sa puna cap la cap niste poze sa formeze un filmulet ....free..... si sa aiba si un pic de efecte care se pot face la filmulet

#215
xxvirusxx

xxvirusxx

    Retired

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,441
  • Înscris: 11.11.2005
Movie Maker

#216
computer995

computer995

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 24.08.2012
VideoPad Video Editor. Este un program usor de utilizat, dar ultimul Update e cam naspa. Am versiunea mai veche si e mai dezvoltata in multe sensuri decat cea noua.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate