Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Radio care se incinge

problema -amplificator cu tranzis...

Retragere bani din cont inainte d...

Plata cu cardu si bacsisu
 Primire bani din Danemarca prin N...

Alerta securitate Fedora Linux 40...

Problemuțe sistem audio ma&#...

Renovare balcon
 installation has failed there was...

Montura polara.....

Sfat inchiriere locuinta unei per...

Sursa stereo -> amplif mono
 Dan Blondu vs. Marian Piciu

Side - Antalya

Nume fetita - international dar c...

A fost lansat MX Linux 23.3
 

LEGENDE URBANE

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
219 răspunsuri în acest subiect

#91
allkatraz

allkatraz

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 745
  • Înscris: 05.06.2006

View PostNenea Zap, on Jan 14 2007, 16:19, said:

misiune ortodoxa :lol:

deh, omul era bine intentionat, in naivitatea lui. vroia sa traga un semnal de alarma, ca a auzit el pe alte forumuri cum ca s-ar muri de la mentos si cola. doar ca e bine sa verifici un hoax inainte sa tragi clopotele...

#92
rapper_adrian

rapper_adrian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 103
  • Înscris: 15.01.2007
mistooooooo glumele pe care leati postat :P oricum tot va cred dar ati auzit de chilotu purtat 4 saptamani si 3 zile care  a explodat cand un om statea cu spatele la un fock si o flacara la prins din greseala  eu nu prea cred dar ati mai auzit de besatu cu flacari trebuie sa mananci vreo 4 kile de fasole o bricheta mai solida si un unflat mama si ala cand se baseste creeaza o flaca :killer: :o :death:

Fișiere atașate

  • Fișier atașat  Hagi.jpg   118,82K   65 download-uri


#93
wiseguy76

wiseguy76

    just don't

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.247
  • Înscris: 24.05.2006

View Postrapper_adrian, on Jan 16 2007, 19:38, said:

mistooooooo glumele pe care leati postat :P oricum tot va cred dar ati auzit de chilotu purtat 4 saptamani si 3 zile care  a explodat cand un om statea cu spatele la un fock si o flacara la prins din greseala  eu nu prea cred dar ati mai auzit de besatu cu flacari trebuie sa mananci vreo 4 kile de fasole o bricheta mai solida si un unflat mama si ala cand se baseste creeaza o flaca :killer: :o :death:


nu stiu ce legatura are asta cu Hagi

#94
proxxxy

proxxxy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.078
  • Înscris: 15.07.2003
am probat si eu mentos+cola, are efect, pacat ca prea putin (cateva sec doar).

#95
r@zvan

r@zvan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.128
  • Înscris: 01.01.2007
Mitul cu tipa care are accident cu gipanu' in intersectie, iese din masina si ii zice celuilalt sofer implicat in accident: "Ba, tu stii cata m...e am luat eu pentru masina asta?"

#96
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.068
  • Înscris: 21.10.2005
asta seamana a banc cu blonde

#97
wiseguy76

wiseguy76

    just don't

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.247
  • Înscris: 24.05.2006

View Postr@zvan, on Feb 4 2007, 13:32, said:

Mitul cu tipa care are accident cu gipanu' in intersectie, iese din masina si ii zice celuilalt sofer implicat in accident: "Ba, tu stii cata m...e am luat eu pentru masina asta?"
  E interesant de aflat de unde stii faza, pentru ca mie mi-a povestit-o un prieten, care e ziarist, si se jura ca a patit-o un coleg de-al lui.  :D  Si eu chiar l-am crezut.
   Mai e o poveste, pe care am auzit-o in N variante, despre un sofer de cursa lunga, om serios, cu doi copii acasa, care se cupleaza cu o ospatara, care, dupa un timp il anunta ca are un copil cu el. Omu' neincrezator, cere un test de paternitate, si afla ca are nu stiu ce boala, si nu poate sa faca copii, deci nici cei doi de acasa nu sunt ai lui :cursing:

#98
r@zvan

r@zvan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.128
  • Înscris: 01.01.2007
Evident prietenul tau te-a mintit. Da mai bine sa para ca el era de fata. Eu am auzit faza din trei surse (sic!) care nu aveau nici o legatura una cu alta. Si toti se jurau ca au fost prezenti la fata locului. :lol:

#99
allkatraz

allkatraz

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 745
  • Înscris: 05.06.2006

View Postr@zvan, on Feb 18 2007, 15:14, said:

Evident prietenul tau te-a mintit. Da mai bine sa para ca el era de fata. Eu am auzit faza din trei surse (sic!) care nu aveau nici o legatura una cu alta. Si toti se jurau ca au fost prezenti la fata locului. :lol:

Asta probabil e cea mai mare minciuna a tuturor timpurilor. Cunosc si eu cateva persoane care zic ca au fost de fata. Asta inseamna ori ca toti cei care ne-au spus povestea au fost in acea intersectie simultan (coincidenta, frate, nu gluma...), ori ca li s-a parut asa tare faza incat ar fi fost pacat sa nu fie si ei de fata :)

#100
Semper Pri

Semper Pri

    Wannabe photographer

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.380
  • Înscris: 19.10.2006

View Postallkatraz, on Feb 19 2007, 00:14, said:

Asta probabil e cea mai mare minciuna a tuturor timpurilor. Cunosc si eu cateva persoane care zic ca au fost de fata. Asta inseamna ori ca toti cei care ne-au spus povestea au fost in acea intersectie simultan (coincidenta, frate, nu gluma...), ori ca li s-a parut asa tare faza incat ar fi fost pacat sa nu fie si ei de fata :)
Faza este că toți erau de față... Mergeau cu autobuzul  :roflmaofast:

#101
m.technik

m.technik

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 163
  • Înscris: 15.02.2006
Cu siguranta este o minciuna gogonata. Si mie mi-a spus cineva ca a fost de fata la asa ceva. Incidentul cica s-ar fi petrecut in Iasi. deci ma indoiesc ca este adevarat.

#102
wiseguy76

wiseguy76

    just don't

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.247
  • Înscris: 24.05.2006
P-asta am gasit-o pe net, am intrebat la preteni, n-a auzit nimeni. Oricum, e tare faza: in Cluj la camin doua colege de camera studente. Vine weekendul si una din cele doua trebuia sa plece acasa. Isi face bagajul si cum mai avea destul timp pana sa plece trenul s-a gandit sa iasa in oras cu niste amici. cealalta colega a ramas in camera sa se uite la TV ca nu se simtea prea bine. Ajunge tipa inapoi in camera isi ia bagajele de langa usa si pleaca acasa. Duminica seara cand ajunge in camera, deschide lumina si colega ei era in pat intr-o balta de sange iar pe oglinda scria: " Bine ca n-ai aprins lumina. Altfel erai si tu la fel pe celalat pat."

#103
Laberta

Laberta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.491
  • Înscris: 04.09.2006

View Postwiseguy76, on Mar 7 2007, 14:33, said:

P-asta am gasit-o pe net, am intrebat la preteni, n-a auzit nimeni. Oricum, e tare faza: in Cluj la camin doua colege de camera studente. Vine weekendul si una din cele doua trebuia sa plece acasa. Isi face bagajul si cum mai avea destul timp pana sa plece trenul s-a gandit sa iasa in oras cu niste amici. cealalta colega a ramas in camera sa se uite la TV ca nu se simtea prea bine. Ajunge tipa inapoi in camera isi ia bagajele de langa usa si pleaca acasa. Duminica seara cand ajunge in camera, deschide lumina si colega ei era in pat intr-o balta de sange iar pe oglinda scria: " Bine ca n-ai aprins lumina. Altfel erai si tu la fel pe celalat pat."

Asta e dintr-un film sigur.

#104
isarescu_ro

isarescu_ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 48
  • Înscris: 25.12.2003
Bad Post

Editat de isarescu_ro, 07 martie 2007 - 15:14.


#105
aiptek

aiptek

    the big red

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 6.123
  • Înscris: 02.07.2006

View Postwiseguy76, on Mar 7 2007, 14:33, said:

P-asta am gasit-o pe net, am intrebat la preteni, n-a auzit nimeni. Oricum, e tare faza: in Cluj la camin doua colege de camera studente. Vine weekendul si una din cele doua trebuia sa plece acasa. Isi face bagajul si cum mai avea destul timp pana sa plece trenul s-a gandit sa iasa in oras cu niste amici. cealalta colega a ramas in camera sa se uite la TV ca nu se simtea prea bine. Ajunge tipa inapoi in camera isi ia bagajele de langa usa si pleaca acasa. Duminica seara cand ajunge in camera, deschide lumina si colega ei era in pat intr-o balta de sange iar pe oglinda scria: " Bine ca n-ai aprins lumina. Altfel erai si tu la fel pe celalat pat."
asta e 100% adevarata, s-a intamplat pe vremea cand eram eu student

#106
wiseguy76

wiseguy76

    just don't

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.247
  • Înscris: 24.05.2006

View Postaiptek, on Mar 7 2007, 15:42, said:

asta e 100% adevarata, s-a intamplat pe vremea cand eram eu student



Serios, in Cluj? in ce an? exact asa cum e povestita faza?

#107
Laberta

Laberta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.491
  • Înscris: 04.09.2006
Uite linkul filmului aici.

Fișiere atașate



#108
Vlad_Draku

Vlad_Draku

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 546
  • Înscris: 29.11.2005
de aceea se numesc "legende" urbane domnilor :) Nu insistati si voi ca ati fost acolo :coolspeak:
O faza dinasta ciudata ne-a povestit proful de mate cand eram mici. Si ne-a spus in ce sat (prin Maramures) si tot. Poate era adevarat, poate nu.
Incepem: Se intampla intr-un sat, langa care era o mina. Sotia unui miner viseaza intr-o noapte ca s-a surpat mina, si multi mineri erau prinsi inauntru. Si visase ca sotul ei murise atunci cand s-a surpat. Asa ca dimineata s-a dus la sotul ei si l-a rugat sa nu cumva sa mearga la lucru ca are un presentiment. Sotul a ascultat-o pana la urma si a ramas intins in pat sa leneveasca ceva vreme. Dupa 15 minute s-a intors sotia in camera si sotul era decedat. Picase un tablou de pe perete cu coltul pe tampla lui.
Si proful zicea ca cunoaste persoana si tot. Dar ma gandesc ca e tot o legenda urbana. :rolleyes:

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate