Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ICC/ICM soft monitorizare si cont...

Recomandare ipad

Ce fel de disc pentru acest circu...

Windows 11 24H2 pe release?
 Intrebare motor auto

Opel Astra K

Romania - tara formelor fara fond?

Probleme sistem audio mașina
 Radio care se incinge

problema -amplificator cu tranzis...

Retragere bani din cont inainte d...

Plata cu cardul si bacsisul
 Primire bani din Danemarca prin N...

Alerta securitate Fedora Linux 40...

Problemuțe sistem audio ma&#...

Renovare balcon
 

LEGENDE URBANE

- - - - -
  • Please log in to reply
219 replies to this topic

#109
Garceaisarampage

Garceaisarampage

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 18.03.2007

 proxxxy, on Feb 2 2007, 22:02, said:

am probat si eu mentos+cola, are efect, pacat ca prea putin (cateva sec doar).
Am incercat eu cu o sticla de 2,5 litri de pepsi  light (se spune ca light trebuie folosit) si am turnat efectiv tubul de mentos (strong...ca cica asa trebuie ca sa fie efectul mai tare)....a sarit imediat cam la 4 metri jetul din sticla, am si ceva foto insa din pacate persoana care a facut poza n-a surprins momentul cel mai fericit!

#110
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,715
  • Înscris: 08.10.2015
a murit threadu? tocma l-am citit f interesat,
care mai stiti fenomene paranormale postati va rog!
f tare treaba cu masina care urca singura la deal ( iluzie optica, CLAR!)

#111
raz_md

raz_md

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,157
  • Înscris: 27.09.2006

 aiptek, on Mar 7 2007, 16:42, said:

asta e 100% adevarata, s-a intamplat pe vremea cand eram eu student

Vorbesti serios? :fear:

#112
wiseguy76

wiseguy76

    just don't

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,247
  • Înscris: 24.05.2006
http://www.prezenton...?idarticle=2113

#113
black~angel

black~angel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 284
  • Înscris: 04.07.2007

 Laberta, on Mar 7 2007, 15:42, said:

Asta e dintr-un film sigur.
probabil "jack spntecatorul" :D

#114
black~angel

black~angel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 284
  • Înscris: 04.07.2007

 Garceaisarampage, on Mar 18 2007, 19:14, said:

Am incercat eu cu o sticla de 2,5 litri de pepsi  light (se spune ca light trebuie folosit) si am turnat efectiv tubul de mentos (strong...ca cica asa trebuie ca sa fie efectul mai tare)....a sarit imediat cam la 4 metri jetul din sticla, am si ceva foto insa din pacate persoana care a facut poza n-a surprins momentul cel mai fericit!
si io am incercat aia cu cola si mentos,e mai bine cu cola light,si merge si cu sare grundjoasa in loc de mentos,io o stiu de la distrugatorii de mituri,si am incercato de curiozitate

#115
black~angel

black~angel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 284
  • Înscris: 04.07.2007

 Garceaisarampage, on Mar 18 2007, 19:14, said:

Am incercat eu cu o sticla de 2,5 litri de pepsi  light (se spune ca light trebuie folosit) si am turnat efectiv tubul de mentos (strong...ca cica asa trebuie ca sa fie efectul mai tare)....a sarit imediat cam la 4 metri jetul din sticla, am si ceva foto insa din pacate persoana care a facut poza n-a surprins momentul cel mai fericit!
si io am incercat aia cu cola si mentos,e mai bine cu cola light,si merge si cu sare grundjoasa in loc de mentos,io o stiu de la distrugatorii de mituri,si am incercato de curiozitate :D

#116
wiseguy76

wiseguy76

    just don't

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,247
  • Înscris: 24.05.2006
una tare: zice ca un tip, tata de familie, om serios, a facut omu' o baie  in cada. Si in timp ce facea el baie, s-a gandit sa traga si o laba, ca sa se simta si mai bine. Dupa ce si-a terminat treaba, a iesit din baie, si, fara sa mai schimbe apa din cada a intrat fi-sa, care avea vreo 14-15 ani, si care, fiind in perioada fertila, a ramas insarcinata. Stiu ca spermatozoizii rezista vreo 12 ore in exterior, da' nu stiu daca si in apa calda. Oricum, mi se pare ciudata faza.

#117
Mirc.

Mirc.

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 136
  • Înscris: 08.05.2007

 wiseguy76, on Aug 9 2007, 23:42, said:

una tare: zice ca un tip, tata de familie, om serios, a facut omu' o baie  in cada. Si in timp ce facea el baie, s-a gandit sa traga si o laba, ca sa se simta si mai bine. Dupa ce si-a terminat treaba, a iesit din baie, si, fara sa mai schimbe apa din cada a intrat fi-sa, care avea vreo 14-15 ani, si care, fiind in perioada fertila, a ramas insarcinata. Stiu ca spermatozoizii rezista vreo 12 ore in exterior, da' nu stiu daca si in apa calda. Oricum, mi se pare ciudata faza.
S-a intamplat de multe ori, sunt si cazuri dovedite cu teste ADN. De cele mai multe ori in zonele sarace unde se economiseste apa prin utilizarea aceleiasi ape de mai multe persoane (de cele mai multe ori din aceiasi familie). Daca nu ma-nsel, sunt si cazuri istorice. Se stie ca si fetele virgine pot ramane insarcinate asa, testandu-se himen-ul s-a ajuns la concluzia ca lichidul seminal il poate penetra.

#118
The Kid

The Kid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,229
  • Înscris: 13.07.2007

 JJOne, on Dec 20 2006, 18:31, said:

Efectul din poze se obtine cu orice ciunga mentolata si cu orice bautura carbogazoasa, nu numai cu mentos si cola. Gustul in schimb pt. cola in amestec cu asa ceva e interesant.

Nu e adevarat. Efectul se obtine doar cu Mentos Ice si Coca-Cola cu zahar, nu merge nici cu Cola Light.

P.S.  Am testat si la 2/3 de pachet Mentos + 1 sticla Coca-Cola, lichidul a atins inaltimea de 2 metri.

#119
illidan

illidan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 321
  • Înscris: 18.10.2004

 wiseguy76, on Aug 9 2007, 22:42, said:

una tare: zice ca un tip, tata de familie, om serios, a facut omu' o baie  in cada. Si in timp ce facea el baie, s-a gandit sa traga si o laba, ca sa se simta si mai bine. Dupa ce si-a terminat treaba, a iesit din baie, si, fara sa mai schimbe apa din cada a intrat fi-sa, care avea vreo 14-15 ani, si care, fiind in perioada fertila, a ramas insarcinata. Stiu ca spermatozoizii rezista vreo 12 ore in exterior, da' nu stiu daca si in apa calda. Oricum, mi se pare ciudata faza.

Hmm, nu stiu ce sa zic.. cum zicea mirc mai sus e clar ca e vorba de o familie saraca si fiind saraca nu cred ca s-a pus problema unui test ADN. Daca e asa ma intreb de unde au ajuns ei la concluzia ca asa s-au intamplat lucrurile? Te pomenesti ca a gasit-o ginecologu virgina si insarcinata.. pare incredibil si greu de crezut.. Plus in cada e multa apa, iar cantitatea de sperma e in medie cam o lingurita asa ca s-a diluat foarte mult, si practic concentratia tinde la 0. Poate daca era vorba de un lighean era mai credibil..

#120
Fr3ak

Fr3ak

    Membru Senior

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,490
  • Înscris: 19.07.2005
Io am auzit una din asta cu sarcină ciudată în care s-a tras un foc de armă, glonțul a atins ouăle unui tip, a călătorit mai departe și a ajuns și în uterul unei femei, care a rămas gravidă de la sperma de pe glonț. Cică a arătat și la știri la români. Cândva prin clasa a 8-a cred că am auzit chestia asta.
Mie mi se pare mai plauzibilă cea cu vana de apă.
A...și bună-mea mai zicea că ceva vecină de-a ei sau nu știu cine o rămas gravidă așa, la ștrand.

Edited by Fr3ak, 10 August 2007 - 16:21.


#121
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
cand oi vrea sa-ti lasi nevasta insarcinata, in uter sa-i bagi sperma !
tu te-auzi ce spui ?
si mai si traia sa ramana insarcinata...
hai ca la el ar fi mers, dar la ea ? cu glont in uter ?...

Edited by spare-me, 10 August 2007 - 16:23.


#122
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,534
  • Înscris: 04.05.2006

 allkatraz, on Feb 19 2007, 01:14, said:

Asta probabil e cea mai mare minciuna a tuturor timpurilor. Cunosc si eu cateva persoane care zic ca au fost de fata. Asta inseamna ori ca toti cei care ne-au spus povestea au fost in acea intersectie simultan (coincidenta, frate, nu gluma...), ori ca li s-a parut asa tare faza incat ar fi fost pacat sa nu fie si ei de fata :)

Stiu...e cu intarziere, dar...si eu am fost de fata :). Apropos..unde a avut loc accidentul? :lol:

#123
Fr3ak

Fr3ak

    Membru Senior

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,490
  • Înscris: 19.07.2005

 spare-me, on Aug 10 2007, 17:22, said:

cand oi vrea sa-ti lasi nevasta insarcinata, in uter sa-i bagi sperma !
tu te-auzi ce spui ?
si mai si traia sa ramana insarcinata...
hai ca la el ar fi mers, dar la ea ? cu glont in uter ?...

Poi în nici un caz n-o să pun puța lângă labii și aștept ovulu să iasă după spermă dacă-i trebe.
E vorba de mituri urbane nene... adică bârfă and stuff, am zis io că jur pă roșu, că am văzut io? Am menționat doar, nu e nevoie de blesteme. Ok?   :boxing:

Edited by Fr3ak, 10 August 2007 - 16:39.


#124
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
nu te blestema nimeni ma :) numai ca sperma n-are ce cauta in uter...atata tot
sau are ?
nu trebuie intai sa fecundeze ceva si pe urma impreuna sa ajunga...etc ? :D

Edited by spare-me, 10 August 2007 - 16:43.


#125
Fr3ak

Fr3ak

    Membru Senior

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,490
  • Înscris: 19.07.2005
O fi...

Quote

Fecundatia este procesul de fuziune a spermatozoidului cu ovulul. Capul spermatozoidului penetreaza peretele ovulului cu formarea oului (zigot) urmata de dezvoltarea acestuia. Spermatozoizii depusi in vagin vor trebui sa strabata glera cervicala, cavitatea uterine si trompa pina in treimea externa pentru a intilni ovulul.

Sursa

Și uite...am găsit și în faimosul ARBORELE LUMII. Să știe și copiii de unde vin:

Quote

[...] Uretra este un canal situat în interiorul penisului. Ovulul maturat se găsește în interiorul uterului.
Spermatozoizii sunt trecuți în vagin prin intermediul unui fluid, numit lichid seminal (spermă). Aproximativ 250 de milioane de spermatozoizi pot fi eliberați în timpul unui act sexual. Ei vor începe să se deplaseze înspre uter, mulți dintre ei nereușind să ajungă la destinație [...]

...ca să vezi. Dar poate e doar o legendă urbană.

#126
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
totusi ma indoiesc ca dupa ce luase glontu'n uter aia mai si traia sa ramana insarcinata :D

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate