Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...
 Impamantare

Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...

Renovare completa + pompa de cald...
 Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa
 Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...
 

Ce tunsori mai sunt la moda?

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#1
zastroscan

zastroscan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 31.08.2006
Ce tunsori mai sunt la moda? Unde va tundeti? In cartier sau la saloane profesioniste?La ce saloane din Bucuresti sau Constanta ati fost si tunde bine indiferent de pret?Astept rasp.

#2
vladec

vladec

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 23.11.2004
Personal tunsul e o mare problema pentru mine. Daca ma tunde prost imi strica cam 2-3 zile din viata.
Ma tund cam la 15-max 20 zile, in general cum imi sta mai bine, nu neaparat cum e ultima moda. Ma duc numai la frizeriile mari(fostele igiena sa); cele de cartier lasa de dorit, n-am gasit nici una acceptabila, am renunta la ele dupa facultate.
In Constanta(merg rar): n-am gasit nici una acceptabila; de la frizeria din piata Tomis Nord(la handicapati) am plecat plangand - nota 1(din 10); la Casa de Cultura(vis a vis) slab - nota 6-7; langa liceul Tomis(la blv) - nota 4; plus multe altele de cartier care le notez tot cu max 3. Mi-a zis un prieten ca ar fi bine la Dacia in intersectie, dar pretul e cam mare - 15 lei. Ptr mine 10 lei e ok.
In Bucuresti(cartierul general): in Piata Salajan e una de nota 8-9; plec multumit; asta e etalonul pentru mine la calitate. In friz. de cartier e dezastru, personal slab, mizerie, ...

Pentru mine conteaza calitatea si nu in ultimul rand igiena(prosoape curate, lame noi, dezinfectant). Personalul e la fel de important. In general prefer femeile mai in varsta, cele tinere habar nu au. Evident, ma tund la aceeasi persoana.

Edited by vladec, 31 August 2006 - 16:47.


#3
zastroscan

zastroscan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 31.08.2006
ai dreptate frizeriile din cartier sunt un dezastru  :death: si pentru mine calitatea e cel mai imp lucru chiar daca pretul e mai mare.mi-a spus un prieten de un salon exclusiv pt barbati asante parca se numea,dar au preturi foarte mari,nu am fost inca.in constanta am auzit ca ar fi unu bun pe langa lic mircea.poate ne ajuta cineva cu nume.astept si alte pareri.

#4
bubalus

bubalus

    Membru chel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,206
  • Înscris: 15.02.2005
freza mea imi permite sa ma tund singur acasa..ori cu masina de tuns ori direct cu lama...
in constanta.... cred ca cea mai renuminta e aia de langa tomis mall pe mihai viteazu (nush cum se cheama...dar stiu ca e scumpa)

#5
sarin07

sarin07

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 20.06.2006
am parul cam de 6 cm si as vrea sa imi fac o freza style emo.aveti ceva poza sau orice imagine care sa arate cum pot sa imi fac aceasta freza la o frizerie?
multumesc

#6
snowdrop

snowdrop

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 11.03.2007

View Postzastroscan, on Aug 31 2006, 17:12, said:

Ce tunsori mai sunt la moda? Unde va tundeti? In cartier sau la saloane profesioniste?La ce saloane din Bucuresti sau Constanta ati fost si tunde bine indiferent de pret?Astept rasp.

inainte si eu aveam mari probleme cand vroiam sa ma tund. intotdeauna iesea ceva tare diferit fata de ceea ce as fi vrut eu. de vreun an de zile in schimb am gasit un salon..super. tipa care tunde a participat la foarte multe training-uri si concursuri si se pricepe intr-adevar sa tunda in functie de forma fetei , varsta , tendinte ...etc. ca pret nu mi se pare deloc exagerat , iar in comparatie cu rezultatul...se merita! salonul este in bucuresti langa circul globus. daca este cineva interesat va pot da si un numar de telefon ca sa faceti programare.

#7
cammie

cammie

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 15.04.2007

View Postsnowdrop, on Mar 31 2007, 14:57, said:

inainte si eu aveam mari probleme cand vroiam sa ma tund. intotdeauna iesea ceva tare diferit fata de ceea ce as fi vrut eu. de vreun an de zile in schimb am gasit un salon..super. tipa care tunde a participat la foarte multe training-uri si concursuri si se pricepe intr-adevar sa tunda in functie de forma fetei , varsta , tendinte ...etc. ca pret nu mi se pare deloc exagerat , iar in comparatie cu rezultatul...se merita! salonul este in bucuresti langa circul globus. daca este cineva interesat va pot da si un numar de telefon ca sa faceti programare.

m-ar interesa pe mine numarul acela...merci frumos  :)

#8
Valy1

Valy1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,206
  • Înscris: 06.01.2007
http://www.alysbeauty.ro/pfunky.html

#9
snowdrop

snowdrop

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 11.03.2007
hey cammie! numarul de la acel salon este 021/ 212 34 08. pe tipa care tunde o cheama violeta. sper sa fii multumita de rezultat!

#10
Pollux

Pollux

    Mandru ca sunt barbat alb, crestin, heterosexual si liberal-cons

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,339
  • Înscris: 28.02.2005

View Postzastroscan, on Aug 31 2006, 17:12, said:

Ce tunsori mai sunt la moda? Unde va tundeti? In cartier sau la saloane profesioniste?La ce saloane din Bucuresti sau Constanta ati fost si tunde bine indiferent de pret?Astept rasp.

dupa parerea mea nu mai este la moda sa te tunzi. tunsorile erau la moda in secolul trecut. acum nu mai sunt.  B)

#11
cammie

cammie

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 15.04.2007

View Postsnowdrop, on Apr 16 2007, 19:22, said:

hey cammie! numarul de la acel salon este 021/ 212 34 08. pe tipa care tunde o cheama violeta. sper sa fii multumita de rezultat!

si eu :peacefingers:  merci inca o data

#12
mihi78

mihi78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 266
  • Înscris: 31.01.2008
stie cineva vreun frizer capabil in sectorul 4?eu nu am reusit sa gasesc decat terminati/te care nu stiu decat sa bage masina habarnuau sa faca o frizura sau alte chestii de genu...

#13
Nic0las

Nic0las

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 26.06.2008
Eu nu cunosc denumirile la tunosri dar sunt modele care imi plac dar .eu de obicei  cer sa ma tunda scurt ca altceva nu stiu ,mai stiu tunsoarea bros da nu imi place .Stiti cumva niste denumiri de tunsori si eventual o poza ?Mi ati fi de mare ajutor.voi cum cereti sa va tunda ?

#14
Securistu

Securistu

    Masca din spatele chipului.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,535
  • Înscris: 23.03.2008
Eu sunt adeptul frizurii stil Rapper...tuns scurt frate....cu ajutorul unei oglinzi si a unei masini de tuns ma tund singur...nu am incredere in frizerii...
Se pot lua sdemii de boli de acolo....
Pentru tipul cu freza de emo....iti recomand o lama....nu sa te tunzi...e pentru altceva... :devilred: :deviltongue: :drac: :death: :bandit:

#15
axxa424

axxa424

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 377
  • Înscris: 22.03.2003

View PostSecuristu, on Nov 5 2008, 22:18, said:

Eu sunt adeptul frizurii stil Rapper...tuns scurt frate....cu ajutorul unei oglinzi si a unei masini de tuns ma tund singur...nu am incredere in frizerii...
Se pot lua sdemii de boli de acolo....
Pentru tipul cu freza de emo....iti recomand o lama....nu sa te tunzi...e pentru altceva... :devilred:  :deviltongue:  :drac:  :death:  :bandit:

Dupa mintea ta, cine are plete e musai roakăr...te obosesc tare topicurile astea de pe softpedia !

#16
Securistu

Securistu

    Masca din spatele chipului.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,535
  • Înscris: 23.03.2008

View Postaxxa424, on Nov 5 2008, 22:28, said:

Dupa mintea ta, cine are plete e musai roakăr...te obosesc tare topicurile astea de pe softpedia !
Rockeri sunt de treaba....emo nu....

#17
tony_4football

tony_4football

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 213
  • Înscris: 27.05.2007
spuneti-mi si mie va rog cum trebuie sa ii zic frizeritei sa ma tunda asa cum este incercuit in poza de mai jos :D...

Attached Files



#18
ripper

ripper

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,257
  • Înscris: 25.03.2002
Întâi trebuie să ai păr acolo și aceeași conformație... nu e o tunsoare specială, pur și simplu urmărește conturul! :D

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate