Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa

Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...
 Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...

Rascumparare euroobligatiuni (pri...

Detartraj partial slatina
 Cu ce pot izola fonic peretii pen...

Telefon cu senzor compass BUN

Blocare google chrome cu master p...

Instalare Siemens NX pe macbook
 sfat achizitie telefon pana in 20...

Stoc Smart CAM TV

Ce corzi de chitara sa cumpar?

Galaxy A54 compass defect?
 

Codec service GSM sucks!

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
Pua

Pua

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 08.08.2006
am trimis alaltaieri la bucuresti(is din HD) cu cargus un tel la ei... tipu de la cargus a zis ca-n maxim 24 de ore ajunge,deci ieri pe la 11. cei de la codec sustin ca interventile se executa in max 24h deci... pana azi. in mod normal trebuiau sa ma sune in cele 24 de ore sa stiu ce se-ntampla cu telu meu! acum vreo 15 min le dau telefon... a spus ca cica ii defect cipul de sursa si nu au sa-l schimbe eventual peste o luna sa-l trimit inapoi. l-am intrebat are rost sa-l mai trimit in alt service? el:are! daca au cip til repara ei! eu:phai bine dar unde sa-l trimit?!  el:NU STIU! CAUTA PE NET!
si pe siteul lor scrie:
Daca reparatia este posibila dar depaseste competentele noastre, va indrumam la alt service;

Marsh mah! <_<


mi ciuda mai mult pt banii pierduti adica 35 lei drumu pe degeaba! eu nu lucrez si n-am cum sa fac bani.
am primit 150lei de la bunica(ca ai mei sigur nu miar da) pt sa-mi repat telefonu si actual mai am cam 70!

Edited by Pua, 30 August 2006 - 10:49.


#2
Kidu

Kidu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,092
  • Înscris: 19.10.2003
mie mi se pare ca au procedat corect, nu vad care e problema de fapt ? Vrei sa astepti o luna sa le vina piesa, astepti, daca nu vrei, cauta la altii...

#3
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,487
  • Înscris: 05.08.2002
1.din categoria celor cu fite si super telefon mobil dar fara nici un ban, cartela neincarcata de 10 luni, etc. ... si il mai si trimite cu cargus, pe banii bunicii :)
ai 14 ani macar?
solutia e clara: tu NU ai nevoie de telefon

2. are dreptate pe de o parte, daca pe site scrie ca te "indruma la alt servic", de ce pana mea nu o fac?? de ce mai scriu acolo?

#4
jim_jim

jim_jim

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 29.12.2006
cine stie ce a facut pustiul asta... eu am apelat de mai multe ori la codec service si sunt chiar seriosi. in concluzie recomand cu incredere...daca te duci personal cu telefonul. prin cargus nu prea se repara telefoanele ;)

#5
bogdanan

bogdanan

    devoted SoftNews member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,269
  • Înscris: 02.04.2004
nu inteleg ce nu pricepi :D.


te-a indrumat doar la alt service

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate