Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cumparare AC Gree [Buget maxim 30...

Telekom

Ce e aratarea asta ?

Probleme timonerie schimbator sau...
 Numar strada gresit in contractul...

Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!
 pareri ipad 6-2018- flip

Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect
 touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...
 

Steaua in Champions League

- - - - -
  • Please log in to reply
1440 replies to this topic

Poll: Ce va face Steaua in Champions League? (221 member(s) have cast votes)

Ce loc va ocupa Steaua in grupe?

  1. Locul 1 - calificabil in optimile Champions League (16 votes [7.24%])

    Percentage of vote: 7.24%

  2. Locul 2 - calificabil in optimile Champions League (79 votes [35.75%])

    Percentage of vote: 35.75%

  3. Locul 3 - calificabil in UEFA Cup (93 votes [42.08%])

    Percentage of vote: 42.08%

  4. Locul 4 (33 votes [14.93%])

    Percentage of vote: 14.93%

In ce faza a cupelor europene se va opri Steaua?

  1. Grupele Champions League (Locul 4 in grupa) (33 votes [14.93%])

    Percentage of vote: 14.93%

  2. Se va califica in UEFA Cup (Locul 3 in grupa) (83 votes [37.56%])

    Percentage of vote: 37.56%

  3. Optimile Champions League (Locul 2 sau 1 in grupa) (43 votes [19.46%])

    Percentage of vote: 19.46%

  4. Sferturile Champions League (31 votes [14.03%])

    Percentage of vote: 14.03%

  5. Semifinalele Champions League (8 votes [3.62%])

    Percentage of vote: 3.62%

  6. Finala Champions League (23 votes [10.41%])

    Percentage of vote: 10.41%

Vote Guests cannot vote

#1279
Swap

Swap

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 529
  • Înscris: 28.07.2003

View PostDanitzi, on Nov 2 2006, 08:16, said:

(...)am impresia ca meciul era aranjat sa se termine 0-0 sau la un scor egal dar Nicolita in prostia lui a stricat treaba... (...)
  :w00t:  asta e cea mai misto replica din dimineata asta!  :coolspeak:
Cred ca ai gresit totusi echipele!  :lol:

#1280
ReKo

ReKo

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,917
  • Înscris: 24.10.2004
Eternul "daca"...

Daca era Radoi ? Daca era Iacob ? Daca juca Bostina la forma ajunsa in Cupa Uefa sezonul trecut ? Daca intrau suturile lui Badea ? Daca Olaroiu schimba el primul ? Daca Nicolita nu ar fi dat pasa inapoi ? Daca Oprita si-ar fi amintit de Valencia ? Daca noi castigam ?

#1281
Moinesti72

Moinesti72

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,145
  • Înscris: 30.07.2006

View Postiulian.dronca, on Nov 1 2006, 23:39, said:

Mersi, dar trebuia sa se termine si egal.

De ce Cernea a mers la prins fluturi la autogol?
Stie careva un raspuns pertinent.


Steaua nu merita egalul.
au jucat mai bine ca la Bucuresti, dar si Realul a jucat in dorul lelii.
Judecand la rece , la ocaziile avute de Real fata de ale Stelei...era injust sa ia un punct.

Fortza Milan!


Marius

#1282
Danitzi

Danitzi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,723
  • Înscris: 02.11.2005

View PostSwap, on Nov 2 2006, 08:35, said:

:w00t:  asta e cea mai misto replica din dimineata asta!  :coolspeak:
Cred ca ai gresit totusi echipele!  :lol:
Man, cu respect, am vazut multe la viata mea..., gindeste-te la autogolul lui Nicolita, unul total aiurea, pasivitatea Realului, ratarea lui van Nistelroi (nu stiu cum se scrie), jocul aparent bun al Stelei si sa nu uitam casele de pariuri  :naughty: care invirt toate smecheriile

#1283
ImDrunk

ImDrunk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 04.08.2006
Steaua o jucat foarte bine mai ales in prima repriza io is de parerea ca meritau un egal

#1284
kill_them_all1000

kill_them_all1000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,061
  • Înscris: 14.07.2005

View Postmarius.bunu, on Nov 2 2006, 09:00, said:

Steaua nu merita egalul.
au jucat mai bine ca la Bucuresti, dar si Realul a jucat in dorul lelii.
Judecand la rece , la ocaziile avute de Real fata de ale Stelei...era injust sa ia un punct.

Fortza Milan!
Marius
Oare a jucat Real-ul in dorul lelii? Dupa fetele lor nu prea as zice acest lucru. Eu citeam pe fetele lor la pauza: Cu astia am jucat acum doua saptamani?
Acum sa speram ca vedem aceeasi determinare si in urmatoarele doua meciuri din Champions League.

#1285
Mr.Jinx

Mr.Jinx

    Gigant ca NY

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,186
  • Înscris: 11.07.2006

View Postkill_them_all1000, on Nov 2 2006, 09:25, said:

Oare a jucat Real-ul in dorul lelii? Dupa fetele lor nu prea as zice acest lucru. Eu citeam pe fetele lor la pauza: Cu astia am jucat acum doua saptamani?
Acum sa speram ca vedem aceeasi determinare si in urmatoarele doua meciuri din Champions League.
eu daca as vedea aceeasi determinare doar in meciul cu kiev-ul as foarte multumit, nu de alta dar asta e meciul  de care depinde accederea in primavara uefa.

#1286
yr1

yr1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 21.04.2006
Meciul asta m-a convins ca Banel nu are ce sa caute in primul 11 al Stelei. Nicolita a confirmat la echipa, doar prin efortul fizic de care dadea dovada si doar in cateva meciuri, marea lor majoritate anul trecut, cand trebuia sa-si castige locul si sa iasa din "foame". Mi-a dovedit clar ca nu are nici cel mai mic dram de creier, fie si golurile cu Betis, sau cu Poli, ambele de anul trecut, sau alte faze de-ale lui, au fost pura nimereala. El niciodata nu priveste faza in ansamblu, intotdeauna paseaza, centreaza si suteaza cu capul in pamant, la fie ce-o fi. Sa-l scoti acum partas si pe Cernea, ca parca prea era iesit la pasa, nu mi se pare corect. Iar o eventuala comparatie cu Roberto Carlos, ca si el a dat autogol, e cam deplasata.
Pacat ca au jucat extraordinar, cel putin prima repriza, pur si simplu nu am recunoscut Steaua de anul asta. Si zic anul asta pentru ca in nici un meci de anul asta nu a jucat Steaua cum a jucat aseara. Nici macar la Kiev, unde scorul e nemeritat, fie vorba-ntre noi. Si acolo Steaua a jucat excelent, pragmatic, cu atitudine si a aratat ca o echipa de valuare, si norocul nu a ezitat sa apara. Pentru ca asa se intampla intotdeauna si el tine cu cel mai bun. Din 5 faze am dat 4 goluri, Lyon-ul la Bucuresti, din tot vreo 5 faze, a dat 3 goluri, Realul, la fel.
Atitudinea mentalitatea si inteligenta fac de cele mai multe ori diferenta, in aproape orice sport. Joci fara frica, cu tupeu, de la egal la egal, cu o tactica inteligenta si esti langa Real. Si ai si noroc, vezi ratarile incredibile, dar, cand este ceasul rau pisica neagra sarpele cu ochelari :D, si Banel, in postura de fundas, si nefiind la singurul meci pe postul asta, nu se uita cui paseaza, o comite si aia e. Nu-l fac eu vinovat pe Banel pentru infrangere, si nu e nici el vinovat pentru ca atat i-a dat Dumnezeu. El incearca prin orice altceva sa acopere sincopele din jocul lui, si asta nu-l va face niciodata un jucator mare.

Eu cel mai mult mor de ciuda pe Olariu, si mi-a demonstrat la meciul asta ca NU este antrenor. Trebuia schimbat imediat Nicolita dupa autogol, era evident mai mult decat marcat si nu mai putea face nimic. Pentru ce a mai asteptat 10 minute, sa faca si alte schimbari, nu inteleg. Schimbarea Thereaux-Badea a fost si mai si, nu mai zic de Lovin-Paraschiv, cand Paraschiv a jucat nesperat de bine, dupa ultimele prestatii, si cand e de notorietate ca Oprita (care si el, dupa parerea mea, a facut meciul vietii lu) nu e jucator de 90 de minute, fiind terminat fizic in ultimele 25 min.

Iar comentariul, sub orice critica, metalitate de slugi si de sclavi, pupincuristi pan-la loc comanda, exaltati de fericire de corectitudinea arbitrajului, etc.

Per total, un meci extraordinar si ar face bine sa invete jucatorii ca se poate si asa.

#1287
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,712
  • Înscris: 13.10.2003
Eu deja m-am resemnat ca am pierdut cu Real. Au fost mai buni ca noi, nici nu se pune problema.
Stelei i-a lipsit un jucator de genul Hagi, Lacatus sau Ilie Dumitrescu capabila scoata 2-3 jucatori adversi din joc. A fost si greseala aceea lui Nicolita, eu l-am iertat ca suporter pentru ea, acelasi lucru l-au facut si coechipierii lui iar vedetele Realului l-au imbarbatat, dand dovada de un fair-play remarcabil. Trebuie sa intelegem ca este aproape imposibil sa atingem nivelul lui Real, Barca, Chelsea, Milan sau Lyon. Sunt cateva echipe in Europa care defileaza cu orice echipa intalnesc in cale, chiar din Vest.
Vom bate pe Kiev si o sa mergem la primavara in UEFA, o competitie mai aproape de puterile noastre.

#1288
Moinesti72

Moinesti72

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,145
  • Înscris: 30.07.2006

View Postkill_them_all1000, on Nov 2 2006, 09:25, said:

Oare a jucat Real-ul in dorul lelii? Dupa fetele lor nu prea as zice acest lucru. Eu citeam pe fetele lor la pauza: Cu astia am jucat acum doua saptamani?
Acum sa speram ca vedem aceeasi determinare si in urmatoarele doua meciuri din Champions League.


Pai Realul au prins o zi f proasta,cand efectiv nu a intrat mingea in poarta.

si Steaua una f buna, comparativ cu meciurile anterioare.

Si tot la raportul de ocazii au fost net peste Steaua si era f putin probabil sa scape fara gol primit.

Asta e trist:ei prind o zi f proasta, noi una f buna si tot o furam.

Evolutia de la "1-4" la "0-1".

Meciul tare va fi cu Kievul.

Lyonul va juca cu echipa a 2-a, au deja sacii in carutza.



View Postyr1, on Nov 2 2006, 10:08, said:

Iar comentariul, sub orice critica, metalitate de slugi si de sclavi, pupincuristi pan-la loc comanda, exaltati de fericire de corectitudinea arbitrajului, etc.


Subscriu.

de departe cei mai prosti comentatori de sport intalniti vreodata.
nu stiu de unde naiba-i culeg.

JENANTI!

#1289
kill_them_all1000

kill_them_all1000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,061
  • Înscris: 14.07.2005

View Postyr1, on Nov 2 2006, 10:08, said:

Eu cel mai mult mor de ciuda pe Olariu, si mi-a demonstrat la meciul asta ca NU este antrenor. Trebuia schimbat imediat Nicolita dupa autogol, era evident mai mult decat marcat si nu mai putea face nimic. Pentru ce a mai asteptat 10 minute, sa faca si alte schimbari, nu inteleg. Schimbarea Thereaux-Badea a fost si mai si, nu mai zic de Lovin-Paraschiv, cand Paraschiv a jucat nesperat de bine, dupa ultimele prestatii, si cand e de notorietate ca Oprita (care si el, dupa parerea mea, a facut meciul vietii lu) nu e jucator de 90 de minute, fiind terminat fizic in ultimele 25 min.
Paraschiv terminase benzina. Eu continui sa cred ca preparatorul fizic adus de Olaroiu e un idiot. Paraschiv alerga 90 de minute fara probleme dar acum vad ca nu mai are vlaga in el dupa pauza. Desi o cauza a oboselii ar putea fi si bebelusul care il asteapta acasa. Nu stiu daca mai tine minte cineva dar si Radoi a avut o scadere de forma cand a avea un bebe acasa. Chiar se spunea ca nu doarme din cauza bebelusului (si sincer cine i-ar putea invinovati).

#1290
okhiu

okhiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 29.03.2006

View Postmarius.bunu, on Nov 2 2006, 10:16, said:

de departe cei mai prosti comentatori de sport intalniti vreodata.
nu stiu de unde naiba-i culeg.

JENANTI!

Sunt aceeasi din pacate. Asta are PROTeveu', cu asta defileaza.

Imi pare extrem de rau de Banel pentru ca sunt convins ca se putea scoate un rezultat bun. Iar 0-0 era un rezultat foarte bun.
Ca sa fiu rau , acum Banel se poate lauda ca a dat gol pe Bernabeu si ca la ridicat Beckam de pe jos  :D

P.S. A zis cineva mai sus ca Banel a jucat fundas. Gresit, a jucat mijlocas stanga si Oprita a jucat pe dreapta. Fundas pe partea de unde a dat Banel golul era Petre Marin.

Edited by okhiu, 02 November 2006 - 10:36.


#1291
jablonsky

jablonsky

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,276
  • Înscris: 10.10.2006
Steaua merita sa bata sau macar egal. Aia de la Real nu mai pe jos erau la cersit penalty-uri. Galactici pe dreq. Dar ce sa-i faci? Mass-media...  :death:

Asta e.. E bine si asa. mergem mai departe  :kisstogether:

#1292
Moinesti72

Moinesti72

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,145
  • Înscris: 30.07.2006

View Postokhiu, on Nov 2 2006, 10:35, said:

Sunt aceeasi din pacate. Asta are PROTeveu', cu asta defileaza.

Imi pare extrem de rau de Banel pentru ca sunt convins ca se putea scoate un rezultat bun. Iar 0-0 era un rezultat foarte bun.
Ca sa fiu rau , acum Banel se poate lauda ca a dat gol pe Bernabeu si ca la ridicat Beckam de pe jos  :D

P.S. A zis cineva mai sus ca Banel a jucat fundas. Gresit, a jucat mijlocas stanga si Oprita a jucat pe dreapta. Fundas pe partea de unde a dat Banel golul era Petre Marin.


Nu-i corect sa cada infrangerea pe umerii unui singur jucator.
Cand se castiga un meci, e meritul echipei,nu?
la fel ar trebui sa fie si la infrangere.

Pierdeau in proportie de 90% , cu sau fara acel autogol.

#1293
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,712
  • Înscris: 13.10.2003

View Postokhiu, on Nov 2 2006, 10:35, said:

P.S. A zis cineva mai sus ca Banel a jucat fundas. Gresit, a jucat mijlocas stanga si Oprita a jucat pe dreapta. Fundas pe partea de unde a dat Banel golul era Petre Marin.

Uneori aveai impresia ca si Banel si Oprita jucau amandoi mijlocasi dreapta...

#1294
FantaMangoBeat

FantaMangoBeat

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 237
  • Înscris: 22.07.2006
Nu am vazut decat repriza a 2a, deci comentariile mele se rezuma strict la aceasta.

Incep cu partile rele. Dica nu a jucat NIMIC. Oprita i`a dat de vreo 2 ori niste pase frumoase iar el le`a pierdut stupid. Nici n`a mai alergat cum facea in alte meciuri. Alt jucator slab a fost Badea. Chiar daca reusea niste plasamente ok, e total lipsit de viteza. Ca sa treci de apararea lui Real trebuie sa ai ceva viteza in tine. Oprita am inteles ca a jucat slab in prima repriza, dar in a 2a a jucat bine, cred eu. A si alergat, a recuperat niste mingi si a dat niste pase bune. Pacat ca per total, echipei ii lipsesc ideile. Au ajuns de multe ori in preajma portii dar s`au pierdut.

S`a vazut si limitarea lui Olaroiu. Sa trecem peste faptul ca Thereau trebuia sa joace titular. Dar la autogolul lui Banel, acesta trebuia schimbat urgent. Nu pt ca a gresit, ci pt ca nu mai putea juca nimic cu moralul la pamant. Mi`a placut totusi de Beckham cum l`a batut pe spate si l`a ridicat de jos :coolspeak: Dica trebuia schimbat si el [sa zicem ca a prins o zi proasta].

Partile bune au fost si ele destule [in afara de noroc]. Cernea a jucat fara greseala. La faza golului mi s`a parut ca era aplecat [poate isi lega sireturile?]. Oricum nu a fost vina lui [nici a lui Banel, eventual conjunctura a fost nefavorabila]. Sper sa nu fi fost doar o sclipire. Avem nevoie de constanta in poarta. Apararea si`a facut datoria cu brio. Cred ca erau foarte frustrati madrilenii ca nu le iesea nimic :coolspeak: Paraschiv a facut un meci mare, asa cum il stiam. Nu stiu de ce a fost schimbat [poate era obosit cum ziceati] si in special nu stiu de ce a fost schimbat cu Lovin :huh: . Daca am fi fortat, puteam inscrie. Iar Stancu... m`a lasat mut. Incredibil ce facea, cum se lupta. Nu`mi venea sa cred ca joaca la Steaua.

Intr`un fel e ok ca am pierdut, daca faceam egal ne amageam singuri in continuare. Ar fi trebuit sa batem Lyon si Kiev sa ne calificam, si sa fim sinceri, e cam ireal. UEFA e buna, acolo macar ne mai calim. E bine ca acumulam experienta, si cu timpul poate scoatem morcovii din meniu :boxing:  Poate`l scoatem si pe Olaroiu din ecuatie, dar deja visez.

In final, bravo Steaua! Meci mare, care ne face sa fim mandri de voi! :clapping:

#1295
galeo

galeo

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 14,412
  • Înscris: 15.04.2006
V-as intreba ce parere aveti despre arbitraj;mie mi se pare ca steaua a fost chiar avantajata in unele faze.

#1296
Mr.Jinx

Mr.Jinx

    Gigant ca NY

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,186
  • Înscris: 11.07.2006

View Postgaleo, on Nov 2 2006, 12:12, said:

V-as intreba ce parere aveti despre arbitraj;mie mi se pare ca steaua a fost chiar avantajata in unele faze.
si care ar fi fazele alea?! aduti aminte ca jucatorii stelei aproape la fiecare contact cu adversarul erau  sanctionati cu fault si in multe cazuri si cu cartonas...in schimb nu-mi aduc aminte ca real sa fi luat vreun cartonas...

Edited by Mr.Jinx, 02 November 2006 - 12:54.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate