Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cat ar costa acest poster, se poa...

Cum sa scapam de sobolani?

Alser Forest SA, a dat teapa de 1...

COD Eroare ABS ( Ford Mondeo MK5 )
 Implanturi dentare clinici Consta...

Viata cu butelie versus retea de ...

Nelamurire succesiune

Roka Residence Doamna Ghica
 Concediu medical pe zile din urma

Receiver satelit care sa faca aut...

Recuperare sim/eSIM digi.

charger "laptop de muzeu"...
 apartament vandut de tatal sotiei...

Socializare -grupuri

Puteti sa-mi indicati numele soft...

Pret zugravit
 

Steaua in Champions League

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
1440 răspunsuri în acest subiect

Sondaj: Ce va face Steaua in Champions League? (221 membri au votat)

Ce loc va ocupa Steaua in grupe?

  1. Locul 1 - calificabil in optimile Champions League (16 voturi [7.24%])

    Procentaj al voturilor: 7.24%

  2. Locul 2 - calificabil in optimile Champions League (79 voturi [35.75%])

    Procentaj al voturilor: 35.75%

  3. Locul 3 - calificabil in UEFA Cup (93 voturi [42.08%])

    Procentaj al voturilor: 42.08%

  4. Locul 4 (33 voturi [14.93%])

    Procentaj al voturilor: 14.93%

In ce faza a cupelor europene se va opri Steaua?

  1. Grupele Champions League (Locul 4 in grupa) (33 voturi [14.93%])

    Procentaj al voturilor: 14.93%

  2. Se va califica in UEFA Cup (Locul 3 in grupa) (83 voturi [37.56%])

    Procentaj al voturilor: 37.56%

  3. Optimile Champions League (Locul 2 sau 1 in grupa) (43 voturi [19.46%])

    Procentaj al voturilor: 19.46%

  4. Sferturile Champions League (31 voturi [14.03%])

    Procentaj al voturilor: 14.03%

  5. Semifinalele Champions League (8 voturi [3.62%])

    Procentaj al voturilor: 3.62%

  6. Finala Champions League (23 voturi [10.41%])

    Procentaj al voturilor: 10.41%

Votează Vizitatorii nu pot vota

#109
iulian.dronca

iulian.dronca

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 3.681
  • Înscris: 15.05.2006
Cred ca in primul rand Steaua are nevoie de acel public cald care sa ajute echipa prin sustinerile lor decat de spectatori dispusi sa plateasca o avere pentru a vedea cum pe terenul lor se afla supervedete.

#110
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 21.754
  • Înscris: 07.04.2006

Vizualizare mesajiulian.dronca, pe Aug 25 2006, 03:19, a scris:

Cu Real Madrid scoatem 3 puncte.
Cu Lyon scoatem 1 punct.
Cu Dinamo Kiev scoatem 6 puncte.
Terminam pe locul 2 si jucam optimile cu Manchester United.
Vrei să-i faci "rău" lui Borcea?  :w00t:  :roflmao:  :roflmaofast:
În cazul în care SteauaFișier atașat  steaua.gif   2,51K   12 download-uri termină pe locul 2, atunci Borcea se internează din nou. :death:

Editat de megafanro, 26 august 2006 - 02:23.


#111
atalbu

atalbu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 84
  • Înscris: 06.12.2004

Vizualizare mesajiulian.dronca, pe Aug 25 2006, 20:19, a scris:

Sunt de principiu ca fiecare meci al Stelei in Liga Campionilor e important. O victorie in fata Realului din Madrid aduce tot 3 puncte cat aduce o victorie in fata lui Dianamo din Kiev. Prin urmare e de preferat daca mergi sa vezi meciul Steaua Bucuresti - Real Madrid sa mergi pentru a sustine Steaua si pentru a vedea la lucru pe stelisti nu pentru a vedea doar pe Real. Sunt convins ca multi vor da bani sa-l vada si pe Ronaldinho & Beckham (tocmai de aceea pretul e asa scump), nu numai pentru Steaua. Ori asta nu e motiv de "belire". Si eu asteptam sa fiu "belit" dar pe motiv ca Steaua joaca in CL nu pentru ca Ronaldinho joaca in Ghencea.
pfff...  la ce sa te astepti....


Daca tu iti permiti, eu imi permit, amici mei isi permit... tot vei avea 28.000 de oameni care vor sa vada meciul pt. Steaua. La Standard si Valencia, T0 oricum tacea.

#112
crz

crz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.794
  • Înscris: 27.09.2005
Galeria nu are bilete subventionate?

#113
iulian.dronca

iulian.dronca

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 3.681
  • Înscris: 15.05.2006

Vizualizare mesajatalbu, pe Aug 26 2006, 03:31, a scris:

pfff...  la ce sa te astepti....
Daca tu iti permiti, eu imi permit, amici mei isi permit... tot vei avea 28.000 de oameni care vor sa vada meciul pt. Steaua. La Standard si Valencia, T0 oricum tacea.
Ronaldo am vrut sa scriu. Eroare de tipar. Cred ca mai jos sau mai sus m-am referit la Ronaldo.
E important, totusi, daca marea majoritate a celor 28.000 de oameni vin la meci sa sustina Steaua sau vin sa vada galacticii. Steaua are nevoie in primul rand de suporteri, nu de platitori de show.

#114
ImDrunk

ImDrunk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.281
  • Înscris: 04.08.2006

Vizualizare mesajiulian.dronca, pe Aug 26 2006, 10:34, a scris:

Ronaldo am vrut sa scriu. Eroare de tipar. Cred ca mai jos sau mai sus m-am referit la Ronaldo.
E important, totusi, daca marea majoritate a celor 28.000 de oameni vin la meci sa sustina Steaua sau vin sa vada galacticii. Steaua are nevoie in primul rand de suporteri, nu de platitori de show.


la ce preturi is credema ca o sa fie multi platitori de show is mult prea scumpe biletele
desi imi doresc sa termine Steaua pe locu 2 io zic ca ii imposibil :( parerea mea ii ca termina pe 3 ;)

#115
Zamo

Zamo

    Eu sunt dintre aceia de care mamele voastre au spus sa va feriti

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.605
  • Înscris: 09.01.2006
Steaua va trece de grupele CL in cazul in care dau astia de la UEFA ordin ca se califica si locul 4
:roflmaofast:

#116
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 23.750
  • Înscris: 13.10.2003

Vizualizare mesajZamolxel, pe Aug 27 2006, 01:29, a scris:

Steaua va trece de grupele CL in cazul in care dau astia de la UEFA ordin ca se califica si locul 4
:roflmaofast:

E posibil, dar nu e sigur...pe ce te bazezi?  :)

#117
iulian.dronca

iulian.dronca

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 3.681
  • Înscris: 15.05.2006

Vizualizare mesajImDrunk, pe Aug 26 2006, 22:35, a scris:

Deaia zicea Mircea Lucescu ca Lyon ii o echipa acesibila pentru Steaua? Si ca el cu Besiktas i-o batut de 2 ori
Sa zicem ca io habar nu am cu ce sa manca fotbalu da is sigur ca nea Mircea stie ce zice ;)

Pai daca Mircea Lucescu se pricepe la fotbal nu inseamna ca se pricepe si pronosticuri, ca in acest caz se imbogatea din prezicerea rezultatelor nu din antrenorat. Sa nu uitam ca tot Mircea Lucescu a zis ca Marica este un jucator mult mai bun decat Rooney si in cativa ani va deveni un fotbalist pe care il va dori cele mai mari echipe ale lumii. Nu s-a implinit prezicerea lui, la fel cum nu se va intampla nici in cazul lui Lyon. Besiktas i-a invins acum 4 ani atunci cand echipa nu avea forta de joc de acum si nu era asa de experimentata. Oricum ce scriem noi aici va ramane si vom discuta peste cateva luni cand si tu iti vei schimba parerea.

Olympique Lyon - rezultate in ultima 2 editii ale Liga Campionilor:
Editia 2005-2006:
Grupe:
Lyon 3 - 0 Real Madrid
Rosenborg 0 - 1 Lyon
Lyon 2 - 1 Olympiacos
Olympiacos 1 - 4 Lyon
Real Madrid 1 - 1 Lyon
Lyon 2 - 1 Rosenborg
Linie de clasament: 6 5 1 0 13 4 16
Optimi:
PSV 0-1 Lyon
Lyon 4-0 PSV
Sferturi:
Lyon 0-0 Milan
Milan 3-1 Lyon

In editia trecuta din 10 meciuri disputate in Liga Campionilor a obtinut 7 victorii, un egal cu Real Madrid si o infrangere cu Milan in sferturi care ia adus si pierderea calificarii in sferturi. Aceasta infrangere a survenit in minutul 90 pana in minutul 89 la scorul de 1-1 era calificata Lyon, dar asa cum italienii sunt norocosi de felul lor au obtinut victoria. Golaveraju: 19 goluri inscrise si 7 primite.

Editia 2004-2005:
Grupe:
Lyon 2 - 2 Man. United
Sparta 1 - 2 Lyon
Fenerbahçe 1 - 3 Lyon
Lyon 4 - 2 Fenerbahçe
Man. United 2 - 1 Lyon
Lyon 5 - 0 Sparta
Linie de clasament: 6 4 1 1 17 8 13
Optimi:
Bremen 0-3 Lyon
Lyon 7-2 Bremen
Sferturi:
Lyon 1-1 PSV
PSV 1-1 Lyon (PSV se califica dupa executarea penaltyurilor)

Din cele 10 meciuri jucate obtine 6 victorii, termina 3 la egalitate si pierde doar unul in grupe in fata lui Manchester. Calificarea o pierde la penalty, nefiind invinsa in sferturi, dupa ce au condus in fiecare meci.
Golaveraj: 29 goluri inscrise si 12 primite.

Daca aceasta echipa care in ultimele 2 editii ale Champions League a obtinut 13 victorii in fata unor echipe puternice ale Europei si a pierdut doar 2 meciuri, inscriind numai putin de 48 de goluri (in 20 de meciuri - medie 2.4 goluri pe meci) este o echipa accesibila Stelei, atunci e foarte accesibila si castigarea Champions League 5 ani de catre Steaua (dominatia Stelei si pe plan european, nu numai national, asa cum ii place sa spuna cineva important din cadrul cublului).

#118
ImDrunk

ImDrunk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.281
  • Înscris: 04.08.2006

Vizualizare mesajiulian.dronca, pe Aug 27 2006, 04:13, a scris:

Pai daca Mircea Lucescu se pricepe la fotbal nu inseamna ca se pricepe si pronosticuri, ca in acest caz se imbogatea din prezicerea rezultatelor nu din antrenorat. Sa nu uitam ca tot Mircea Lucescu a zis ca Marica este un jucator mult mai bun decat Rooney si in cativa ani va deveni un fotbalist pe care il va dori cele mai mari echipe ale lumii. Nu s-a implinit prezicerea lui, la fel cum nu se va intampla nici in cazul lui Lyon. Besiktas i-a invins acum 4 ani atunci cand echipa nu avea forta de joc de acum si nu era asa de experimentata. Oricum ce scriem noi aici va ramane si vom discuta peste cateva luni cand si tu iti vei schimba parerea.

Olympique Lyon - rezultate in ultima 2 editii ale Liga Campionilor:
Editia 2005-2006:
Grupe:
Lyon 3 - 0 Real Madrid
Rosenborg 0 - 1 Lyon
Lyon 2 - 1 Olympiacos
Olympiacos 1 - 4 Lyon
Real Madrid 1 - 1 Lyon
Lyon 2 - 1 Rosenborg
Linie de clasament: 6 5 1 0 13 4 16
Optimi:
PSV 0-1 Lyon
Lyon 4-0 PSV
Sferturi:
Lyon 0-0 Milan
Milan 3-1 Lyon

In editia trecuta din 10 meciuri disputate in Liga Campionilor a obtinut 7 victorii, un egal cu Real Madrid si o infrangere cu Milan in sferturi care ia adus si pierderea calificarii in sferturi. Aceasta infrangere a survenit in minutul 90 pana in minutul 89 la scorul de 1-1 era calificata Lyon, dar asa cum italienii sunt norocosi de felul lor au obtinut victoria. Golaveraju: 19 goluri inscrise si 7 primite.

Editia 2004-2005:
Grupe:
Lyon 2 - 2 Man. United
Sparta 1 - 2 Lyon
Fenerbahçe 1 - 3 Lyon
Lyon 4 - 2 Fenerbahçe
Man. United 2 - 1 Lyon
Lyon 5 - 0 Sparta
Linie de clasament: 6 4 1 1 17 8 13
Optimi:
Bremen 0-3 Lyon
Lyon 7-2 Bremen
Sferturi:
Lyon 1-1 PSV
PSV 1-1 Lyon (PSV se califica dupa executarea penaltyurilor)

Din cele 10 meciuri jucate obtine 6 victorii, termina 3 la egalitate si pierde doar unul in grupe in fata lui Manchester. Calificarea o pierde la penalty, nefiind invinsa in sferturi, dupa ce au condus in fiecare meci.
Golaveraj: 29 goluri inscrise si 12 primite.

Daca aceasta echipa care in ultimele 2 editii ale Champions League a obtinut 13 victorii in fata unor echipe puternice ale Europei si a pierdut doar 2 meciuri, inscriind numai putin de 48 de goluri (in 20 de meciuri - medie 2.4 goluri pe meci) este o echipa accesibila Stelei, atunci e foarte accesibila si castigarea Champions League 5 ani de catre Steaua (dominatia Stelei si pe plan european, nu numai national, asa cum ii place sa spuna cineva important din cadrul cublului).

Asta ai postat si dincolo de ce ai mai facuto si aici?

#119
Tidusss

Tidusss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.834
  • Înscris: 25.08.2006
Locul 3 in grupa. Ajunge in UEFA si pierde primul meci.

#120
ImDrunk

ImDrunk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.281
  • Înscris: 04.08.2006

Vizualizare mesajTidusss, pe Aug 27 2006, 10:33, a scris:

Locul 3 in grupa. Ajunge in UEFA si pierde primul meci.

Is deacord cu tine pana la un anumit punct :P locu 3 in grupa ;) da precis nu pierde primu meci in UEFA ;)

#121
iulian.dronca

iulian.dronca

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 3.681
  • Înscris: 15.05.2006

Vizualizare mesajImDrunk, pe Aug 27 2006, 10:09, a scris:

Asta ai postat si dincolo de ce ai mai facuto si aici?
Pentru ca aici e locul de discutie. Vorbim despre Steaua in Liga Campionilor si adversarele sale. Ori cu Standard a terminat treaba.

Vizualizare mesajImDrunk, pe Aug 27 2006, 10:08, a scris:

Mircea Lucescu are destui bani mi se pare o prostie sa mearga el la pariuri sa parieze si sa isi faca avere acolo =)) + la pariuri tot timpu sunt suprize ;) ultimu exemplu Barcelona care o pierdut acuma cu 3-0 asa ne poate facea si Steaua suprize ;)

Cat despre Mircea Lucescu, nu ai inteles deloc ideea. E un antrenor bun, nu un predictor de rezultate bun. Ca dovada faptul ca el a ajuns un mare antrenor, nu un mare castigator la pronosticuri.



Din cate am observat la pariuri, Dinamo Kiev are cota mai mica decat Steaua sa se califice mai departe.

#122
ImDrunk

ImDrunk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.281
  • Înscris: 04.08.2006

Vizualizare mesajiulian.dronca, pe Aug 27 2006, 13:29, a scris:

Pentru ca aici e locul de discutie. Vorbim despre Steaua in Liga Campionilor si adversarele sale. Ori cu Standard a terminat treaba.
Cat despre Mircea Lucescu, nu ai inteles deloc ideea. E un antrenor bun, nu un predictor de rezultate bun. Ca dovada faptul ca el a ajuns un mare antrenor, nu un mare castigator la pronosticuri.
Din cate am observat la pariuri, Dinamo Kiev are cota mai mica decat Steaua sa se califice mai departe.


Da asta inseamna ca Steaua ar trebui sa termine pe 3 exact ce ziceam si eu asta daca ne luam dupa cote si alte prosti :) si io imi doresc sa termine pe 2 da o sa fie f greu

#123
raducutzzu

raducutzzu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.917
  • Înscris: 17.02.2006
din rezultatele votului vad ca romanii sunt un popor optimist...si cam credul...:P

#124
CGF

CGF

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.308
  • Înscris: 07.07.2005

Vizualizare mesajkill_them_all1000, pe Aug 26 2006, 00:41, a scris:

Cand Mufa a spus Manchester - Steaua 1-5 si marcator Rooney pentru United eu am intrebat care Rooney, dar era ironic iar tu m-ai corectat ca pe un nestiutor ce sunt ca Rooney de la Manchester.
Scuze, nu am vrut sa te simti jignit. :) Sunt multe persoane care nu stiu cine-i Rooney.

Sunt de acord cu raducutzzu. Voi chiar credeti ca daca a ajuns in grupe, va si castiga CL?  :lol:

#125
iulian.dronca

iulian.dronca

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 3.681
  • Înscris: 15.05.2006

Vizualizare mesajCGF, pe Aug 27 2006, 14:39, a scris:

Scuze, nu am vrut sa te simti jignit. :) Sunt multe persoane care nu stiu cine-i Rooney.

Sunt de acord cu raducutzzu. Voi chiar credeti ca daca a ajuns in grupe, va si castiga CL?  :lol:
Nu. Acum ca Steaua a ajuns in Grupe credem ca va termina pe locul 3 si va continua in UEFA (23 de voturi pana acum) sau va termina pe locul 2 si va juca optimile (15 voturi pana acum).

#126
ImDrunk

ImDrunk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.281
  • Înscris: 04.08.2006
Va spun io ce si cum ;) Steaua termina pe 3 si merge in Uefa unde o sa ajunga pana in semi finala sau chiar in finala ;)

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate