Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...
 RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...
 Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...
 

Steaua in Champions League

- - - - -
  • Please log in to reply
1440 replies to this topic

Poll: Ce va face Steaua in Champions League? (221 member(s) have cast votes)

Ce loc va ocupa Steaua in grupe?

  1. Locul 1 - calificabil in optimile Champions League (16 votes [7.24%])

    Percentage of vote: 7.24%

  2. Locul 2 - calificabil in optimile Champions League (79 votes [35.75%])

    Percentage of vote: 35.75%

  3. Locul 3 - calificabil in UEFA Cup (93 votes [42.08%])

    Percentage of vote: 42.08%

  4. Locul 4 (33 votes [14.93%])

    Percentage of vote: 14.93%

In ce faza a cupelor europene se va opri Steaua?

  1. Grupele Champions League (Locul 4 in grupa) (33 votes [14.93%])

    Percentage of vote: 14.93%

  2. Se va califica in UEFA Cup (Locul 3 in grupa) (83 votes [37.56%])

    Percentage of vote: 37.56%

  3. Optimile Champions League (Locul 2 sau 1 in grupa) (43 votes [19.46%])

    Percentage of vote: 19.46%

  4. Sferturile Champions League (31 votes [14.03%])

    Percentage of vote: 14.03%

  5. Semifinalele Champions League (8 votes [3.62%])

    Percentage of vote: 3.62%

  6. Finala Champions League (23 votes [10.41%])

    Percentage of vote: 10.41%

Vote Guests cannot vote

#73
atalbu

atalbu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 06.12.2004
O fi venit Capello, dar a plecat Zidane. Sa ii vad cum contruiesc ei cu Raul, Becks si Robinho... Ruud o sa ii salveze de multe ori.

Ma rog, sa trecem la lucruri mai importante :D Cica schimb de jucatori intre Shahtior si Steaua. Pai cum vine asta? In primul rand, jucatorii care merita sa joace la Steaua au jucat deja in CL si nu pot juca si pentru Steaua. In al doilea rand, in afara de portar si poate Darijo Srna, nu are loc nici unul intre titulari. In al treilea rand, daca nu il dai pe Cernea sau Panait la schimb, faci o varza de transfer.

#74
SE7EN

SE7EN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,245
  • Înscris: 22.04.2005
In orice grupa cadeam tot eram outsideri. Tot aceleasi sanse le aveam.Garantez ca  e mai bine cu Real decat cu Milan sau Chelsea. Iar Valencia despre care multi cred ca daca am batut-o o data se poate oricand se inseala.Toate echipele sunt bune si cu oricare putem pierde sau castiga. In fond nu mai prea conteaza acum, obiectivul a fost deja atins. Sunt absolut convins ca Steaua o sa faca mari surpize in aceasta editie daca se reface Radoi si Iacob si mai aduc 1, 2 jucatori

#75
atalbu

atalbu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 06.12.2004
http://www.stelisti....returile_l.html

Cam 2,7mil €. In sfarsit si-au dat seama ca cererea este inelastica la asemenea meciuri :D

#76
fourmi

fourmi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 587
  • Înscris: 06.11.2004
S-au afisat preturile biletelor la meciurile de acasa...cam piperate, cand ma gandesc ca merg cu prietena si ca se pot cumpara toate odata, ma trece un fior...cam nemernic nea gigi...

**********************************************************************
FC Steaua - Olympique Lyon - 26 septembrie.
Preturi bilete:
Peluze 50 RON
Tribuna II 100 RON
Tribuna I 150 RON

FC Steaua - Real Madrid - 17 octombrie
Peluze 100 RON
Tribuna II 200 RON
Tribuna I 300 RON

FC Steaua - Dinamo Kiev - 21 noiembrie
Peluze 35 RON
Tribuna II 50 RON
Tribuna I 100 RON

Abonamentele pentru sezonul competițional intern 2006-2007 nu sunt valabile la acest meci, iar posesorii acestora au biletele rezervate.

Doritorii vor putea sa-si achizitioneze bilete pentru toate cele 3 parti de pe teren propriu deodata.
********************************************************************************
*


preturi preluate de pe un sait de tot rahatul, stelisti punct ro [nu mai intrati, ca nu mai scrie nimic in plus :) ]

LE: vad ca a fost cineva mai rapid ca mine :)

Edited by fourmi, 25 August 2006 - 13:48.


#77
kill_them_all1000

kill_them_all1000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,061
  • Înscris: 14.07.2005
Sa fiu al dracu daca dau atatia bani pentru un amarat de meci. Poate sunt eu prea zgarcit dar sincer acestea nu sunt preturi ca sa vezi un meci in Romania mai ales cand te uiti la organizarea extraordinara a lu' Argaseala. Cand o sa am loc rezervat si nu o sa ma mai trezesc impins ca vita de prosti atunci o sa le platesc 2.000.000 pe trei bilete.

#78
atalbu

atalbu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 06.12.2004
kill_them_all1000, mai sunt bilete la meciul cu Unirea Urziceni.

Pe Stade Gerald dau 15€ cel putin, la meciul cu Troyes... Si stau langa luna la banii astia.

#79
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,715
  • Înscris: 13.10.2003
Sunt scumpe biletele, dar prevad ca vor fi toate vandute. Ce era sa faca, sa-i imbogateasca pe bisnitari? -_-
Cine doreste sa vada meciuri din Liga Campionilor si are bani merge la meci, cine nu, sta acasa...c-asa-i in tenis! ;)

Edited by radumiki, 25 August 2006 - 14:41.


#80
kill_them_all1000

kill_them_all1000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,061
  • Înscris: 14.07.2005

View Postatalbu, on Aug 25 2006, 15:24, said:

kill_them_all1000, mai sunt bilete la meciul cu Unirea Urziceni.

Pe Stade Gerald dau 15€ cel putin, la meciul cu Troyes... Si stau langa luna la banii astia.

Nu m-am prins care ideea. Pe San Siro iti spun eu ca pretul mediu al biletelor la Barcelona - Milan (si au jucat parca prin semifinale) a fost 40E.

EDIT: uitasem sa scriu ca vorbeam despre pretul mediu al biletelor.

Edited by kill_them_all1000, 25 August 2006 - 14:55.


#81
GreuHip

GreuHip

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 615
  • Înscris: 29.07.2006
sump  dar as da banii sa vad Realul
cat timp a fost Zidane dupa parerea mea Realul avea cel mai frumos stil de joc

#82
Eagle Raider

Eagle Raider

    try

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,961
  • Înscris: 29.04.2006
asa si... acu la Steaua-Real, pe Ghencea cel mai ieftin bilet ajunge la aproape 30 E

#83
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,091
  • Înscris: 10.04.2006

View Postiulian.dronca, on Aug 25 2006, 03:19, said:

Cu Real Madrid scoatem 3 puncte.
Cu Lyon scoatem 1 punct.
Cu Dinamo Kiev scoatem 6 puncte.

Terminam pe locul 2 si jucam optimile cu Manchester United.
Si ii batem cu 5-0 nu?

#84
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,799
  • Înscris: 13.01.2005

View PostNenea Zap, on Aug 25 2006, 15:56, said:

Si ii batem cu 5-0 nu?
5-1 ca să dea și Rooney golul de onoare :P

#85
kill_them_all1000

kill_them_all1000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,061
  • Înscris: 14.07.2005

View Postmufă, on Aug 25 2006, 16:20, said:

5-1 ca să dea și Rooney golul de onoare :P

Care Rooney? :scratchchin:

#86
CGF

CGF

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,308
  • Înscris: 07.07.2005

View Postiulian.dronca, on Aug 25 2006, 03:19, said:

Cu Real Madrid scoatem 3 puncte.
Cu Lyon scoatem 1 punct.
Cu Dinamo Kiev scoatem 6 puncte.

Terminam pe locul 2 si jucam optimile cu Manchester United.

Desigur. -_-


View Postmufă, on Aug 25 2006, 10:48, said:

5.
:lol: Si atunci cum de puteti spera sa-i batem si sa ne si calificam mai departe?

View Postkill_them_all1000, on Aug 25 2006, 16:36, said:

Care Rooney? :scratchchin:
De la Manchester United?  :huh:

Biletele se pot cumpara online? :scratchchin:

#87
super-man23

super-man23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 06.08.2006
Vad ca uni zic ca Lyon e mai buna ca Real, dar daca Lyon e campioana Frantei si Real pe locul 2 in Spania nu inseamna ca Real e mai slaba. Cred ca Spania are cel mai tare campionat din lume, si va spun doar atat: Barsa e mai buna ca Real dar nu inseamna ca Real e mai slaba ca Lyon. Si oricum preturile la Steaua - Real sunt: 300 ron la tribuna 1, pe cand la Steaua-Lyon : 150 ron la tr. 1.

Forza STEAUA!!!

#88
fanariotul

fanariotul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,138
  • Înscris: 27.03.2003

View Postradumiki, on Aug 24 2006, 19:54, said:

Trebuie sa jucam cel mai bun fotbal pe care-l stim pentru locul 3, desi...eu sustin in continuare ca e posibil si locul 2. Putin noroc si concentrare, Lyon e o echipa uriasa dar joaca previzibil, Real e in constructie...de jocurile cu  Kiev depind multe...
E o grupa imputita, asta-i cel mai bun cuvant pentru ea.

Lyon aia bat de 5 ani tot in tara. Nu prea au super nume in echipa(gen Ronaldinho & stuff), dar e genul de echpa care daca iti poate da 10 goluri, exact atatea iti da, nu se opreste la 2-0 sau 3-0.

Real e in reconstructie...dar a venit Capello, si asta e genul lui Oli, mai intai apararea si vedem ce-i pe urma. Plus ca a bagat vreo 70 de milioane in transferuri anul asta. Plus ca s-au urcat separatistii aia catalani peste ei de cativa ani, si nu le convine deloc treaba asta. Plus ca e faliment curat daca ies din grupe. Plus, plus, plus...

Dinamo Kiev...well, ma tii minte acum cativa ani, cand am jucat cu ei, duelul dintre Paraschiv si unul de la ei ? E emblematic. Au alergat amandoi, umar la umar, pana cand romanul a renuntat, nu-l mai tineau plamanii. Bine, inca era Lobanovski acolo...Pe de alta parte, le-am tras-o si noi in '87.

Dar ce-i mai nasol este ca nici Lyon, nici Kiev, nu par de nescos...Inca nu spun mare lucru in urechea microbistului obisnuit. Oricum, nu ca Real, Barca, Juve, Chelsea, Manchester...Si asta ar face amaraciunea mai mare daca nu prindem macar locul 3.

#89
atalbu

atalbu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 06.12.2004

View Postkill_them_all1000, on Aug 25 2006, 14:47, said:

Nu m-am prins care ideea. Pe San Siro iti spun eu ca pretul mediu al biletelor la Barcelona - Milan (si au jucat parca prin semifinale) a fost 40E.

EDIT: uitasem sa scriu ca vorbeam despre pretul mediu al biletelor.
Ideea este ca m-am saturat de "suporteri" care vor sa vada semifinale de cupe europene cu 3€, dar in acelasi timp se asteapta ca echipa sa plateasca milioane pe jucatori si bineinteles pe jucatori excelenti care sa fie platiti cu 100k€ pe sezon. Lyon a anuntat ca pana in 2008 vor avea peste 50% din venituri din activitati conexe (altele decat cele sportive, adica fara sponsori, drepturi TV sau vanzarea de bilete). Altii isi suporta echipa si financiar, nu numai prin critici constructive, cum ar fi asteptarea jucatorilor noaptea si alergarea lor prin curtea clubului. Invatati ca performanta are un pret, si de data asta costa 30€. Ma amuza cum aceeasi oameni tipa in gura mare ca asta e furaciune pe fata dar in acelasi timp tipa intrebandu-se de ce nu are clubul bani sa cumpere jucatori precum Appiah sau Anelka.

View Postsuper-man23, on Aug 25 2006, 16:08, said:

Vad ca uni zic ca Lyon e mai buna ca Real, dar daca Lyon e campioana Frantei si Real pe locul 2 in Spania nu inseamna ca Real e mai slaba. Cred ca Spania are cel mai tare campionat din lume, si va spun doar atat: Barsa e mai buna ca Real dar nu inseamna ca Real e mai slaba ca Lyon. Si oricum preturile la Steaua - Real sunt: 300 ron la tribuna 1, pe cand la Steaua-Lyon : 150 ron la tr. 1.

Forza STEAUA!!!
In primul rand e Barça si nu Barsa.

In al doilea rand, cum mai toti au zis, Real este o echipa labila psihic. Poate pierde orice meci si poate castiga orice meci. In ultimul timp doar au pierdut.

Lyon pe de alta parte este o echipa foarte constanta care castiga 99% din meciuri practicand intotdeauna acelasi fotbal spectaculos si al dracu de eficient.

Steaua poate bate Real daca ii prinde intr-o zi proasta. Lyon nu are zile proaste.

In al treilea rand, Real schimba jumatate de echipa pe sezon pe cand Lyon are aproximativ aceeasi echipa de 5 ani, schimba cate 1, 2 jucatori pe sezon. Real acum este o necunoscuta. Poate se va intari apararea, insa in acest caz, si mai ales datorita plecarii lui Zidane, contructia va suferi enorm si singurul lor atu, intre echipele de top, poate fi o eventuala forma buna a lui Ruud, care iti poate marca din jumatate de ocazie a echipei adverse, de la vestiare.

Edited by atalbu, 25 August 2006 - 16:31.


#90
kill_them_all1000

kill_them_all1000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,061
  • Înscris: 14.07.2005

View Postatalbu, on Aug 25 2006, 17:18, said:

Ideea este ca m-am saturat de "suporteri" care vor sa vada semifinale de cupe europene cu 3€, dar in acelasi timp se asteapta ca echipa sa plateasca milioane pe jucatori si bineinteles pe jucatori excelenti care sa fie platiti cu 100k€ pe sezon. Lyon a anuntat ca pana in 2008 vor avea peste 50% din venituri din activitati conexe (altele decat cele sportive, adica fara sponsori, drepturi TV sau vanzarea de bilete). Altii isi suporta echipa si financiar, nu numai prin critici constructive, cum ar fi asteptarea jucatorilor noaptea si alergarea lor prin curtea clubului. Invatati ca performanta are un pret, si de data asta costa 30€. Ma amuza cum aceeasi oameni tipa in gura mare ca asta e furaciune pe fata dar in acelasi timp tipa intrebandu-se de ce nu are clubul bani sa cumpere jucatori precum Appiah sau Anelka.

Cand ma duc la stadion vreau sa am apa, bere sau ceai daca e frig afara. Lucrurile astea nu le am si daca le cumpar de afara nu ma lasa pe stadion cu ele. Daca vin cu 15-30 minute inainte de meci la stadion o sa constat ori ca sunt portile inchise ori ca daca am intrat pe stadion nu sunt locuri sa stau jos (ma rog asta nu e cazul meu ca am loc rezervat). Nu cred ca ai vazut pe cineva sa tipe pe aici ca Steaua nu cumpara x jucatori asa ca beleste ochii bine cand scrii ceva pe aici. Ah da si vezi ca nu suntem in semifinale. Vrei sa iti trimit un bilet de la un meci a lu' Inter sau de la Bayern Munchen sa vezi cat costa in aceasta faza a grupelor? Iti spun eu: la Inter incep de la 17E, la Bayern de la 20E si mai ofera si reduceri abonatilor pe deasupra.

EDIT: @CGF scuze ca am glume cam proaste pe care nu le intelege lumea.

Edited by kill_them_all1000, 25 August 2006 - 17:07.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate