Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ati returnat produse pe aliexpres...

Certificate de nastere digitale

Fitbit sau huawei band ?

Tatuator handpoke
 Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...

Impamantare
 Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...

Probleme fibra (internet ) rooter...

Renovare completa + pompa de cald...
 Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa
 

MSI

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
floorin

floorin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 23.08.2006
Are cineva notebook MSI? Daca da, ce parere are? Ma intereseaza ceva
de genul

#2
floorin

floorin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 23.08.2006
vreau sa-mi iau un laptop "cat mai portabil". Cei de la MSi au ceva de 12" sub 40 milioane, dar nu prea stiu nimic despre laptop'urile produse de ei. Nici review'urile la MSI nu prea "abunda", as fi tare curios, daca are cineva asa ceva, ce sfat imi poate da.

#3
ripper

ripper

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,257
  • Înscris: 25.03.2002

View Postmariv, on Aug 24 2006, 10:36, said:

Salut

Iti dai seama ca daca era ceva de capu lor aveau si ele macar review-uri. Si cu siguranta nu o sa gasesti la noi pe cineva care sa iti recomande un laptop MSI.
Daca portabilitatea este principala caracterisitca de care ai nevoie, eu iti recomand un HP.

De exemplu: nx8220 - Pentium M 760 2.00GHz

Referitor la MSI, de acord cu tine intr-o oarecare masura...

referitor la acel HP... eu nu prea vad portabilitatea...( conditia principala ca sa ii atribui unui notebook calitatea de portabilitate e sa aiba un display de max 12", urmand apoi bateria, greutatea si restul caracteristicilor)... ori acel HP cu 15.4" nu prea e asa de portabil... poate fi folosit mai mult ca un desktop!  :P

#4
floorin

floorin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 23.08.2006
Nu am si nici nu am mai avut pana acum vre-un laptop. Trebuie sa-mi iau si probabil ca "durata lui de viata" va fi in jur de 2 ani. Am vazut display'ul (intr-un magazin) si arata bine, procesoarele sunt prea clasice ca sa reprezinte vre-o necunoscuta. Din cate stiu eu MSI sta bine in zona placilor de baza. Au ceva experienta, n-ar trebui sa fie o problema pentru ei integrarea unui video sau audio in placa. Tastatura...n-am de gand sa bat cu pumnul in ea. Efectiv, ma astept ca singurul semn de intrebare sa fie cat de mult (sau de putin) se va incalzi laptopul. Credeti ca gandesc gresit?
Sa ma orietez oare spre un Benq (au si ei ceva mai usor, 13" care sa nu sara de 40 milioane)?

#5
2Fst4U

2Fst4U

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,732
  • Înscris: 03.11.2003
Nu prea exista review pentru ca MSI comercializeaza doar kit-uri la fel ca MITAC si multi altii, deci sunt destinate in general system builder-ilor. Am avut un KIT pe mana, a aparut si in CHIP parca, sunt constuite super ok, ingrijit si sunt chiar fiabile ( din 100 produse am avut probleme doar componentele adaugate in ele).

#6
olteanul

olteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,285
  • Înscris: 05.12.2005

View Post2Fst4U, on Aug 24 2006, 21:18, said:

Nu prea exista review pentru ca MSI comercializeaza doar kit-uri la fel ca MITAC si multi altii, deci sunt destinate in general system builder-ilor.

Folosesc de cateva zile un msi si sunt incantat in primul rand de display: de 17"
16:9.
poate citi tot felul de carduri de aparate foto si se poate conecta si camera video.
Aici sunt datele despre megabook msi
Mi se pare chiar interesant.
Si extrem de util

#7
tsunamicg

tsunamicg

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 09.03.2005
mai da' tu ti-ai luat o tona de notebook! cred ca trebuie sa aiba vreo 4 kg nu?

#8
zit

zit

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 215
  • Înscris: 04.11.2004
o avea, dar e sef cu megabookul asta :)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate