Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Coltul ASEistilor

- - - - -
  • Please log in to reply
1056 replies to this topic

#1009
Robycutzu

Robycutzu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 265
  • Înscris: 06.02.2007

View Postrares815, on 26th July 2012, 15:50, said:

Dosarele nu se pot retrage mai repede decat pe 2-3 august ? Am nevoie de foaia matricola in original sa o depun la alta facultate :bouncey:.

Ai fost prea sigur p tn :D trb sa te inscrii la mai multe facultati , nu catalin la ingineria instalatiilor , am luat 10 la admiterea la matematica sa mai ziceti voi ca nu stiu mate  :rolleyes: , orcum bacu la m2 a fost jaf imi mentin parerea..

felicitari si tie claudia_bb , avem fete destepte aici pe softpedia daca 2 fete au intrat la ASE cu mediile astea , auzi tu 9.5 la cibernetica buget Waha. :thumbup:

#1010
andreutzik

andreutzik

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 187
  • Înscris: 28.07.2008

View PostJuliee, on 26th July 2012, 13:15, said:

Am intrat la marketing 180(sppeeer sa prind camin)

E ok , incep sa ma uit pt master in afara :D
Eu am ratat marketingu cu 2 locuri si am cazut la rei taxa oricum ma bucur mult ca am ajuns la rei

#1011
shht17

shht17

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 26.07.2012

View Postrares815, on 26th July 2012, 15:50, said:

Dosarele nu se pot retrage mai repede decat pe 2-3 august ? Am nevoie de foaia matricola in original sa o depun la alta facultate :bouncey:.
Si eu am aceasi problema , o sa ma duc maine la facultate sa incerc sa obtin foaia matricola macar pentru o ora cat sa-i fac o copie legalizata...

#1012
claudia_bb

claudia_bb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 28.03.2011

View PostRobycutzu, on 26th July 2012, 19:45, said:

felicitari si tie claudia_bb , avem fete destepte aici pe softpedia daca 2 fete au intrat la ASE cu mediile astea , auzi tu 9.5 la cibernetica buget Waha. :thumbup:

mersi.

Am si eu o nelamurire.. de ce zice:
"Plătesc jumătate din taxa anuală de școlarizare candidații care vor să concureze numai
la taxă, inclusiv cei admiși în etapa B (examenul de competență lingvistică), cei admiși
la buget
sau cei care sunt în așteptare"

ma refer, evident, la faptul ca precizeaza "cei admisi la buget"  :confuzzled:

#1013
Juliee

Juliee

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,461
  • Înscris: 23.03.2010

View Postandreutzik, on 26th July 2012, 19:55, said:

Eu am ratat marketingu cu 2 locuri si am cazut la rei taxa oricum ma bucur mult ca am ajuns la rei
Daca se retrag 2 urci la marketing la buget..

#1014
AndreiHaha

AndreiHaha

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 07.04.2012
Buna..sunt sanse sa intru la ase-comert cu media 8.10 dupa retragerea dosarelor,in situatia in care ultima medie acum este 8.28?

#1015
Robycutzu

Robycutzu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 265
  • Înscris: 06.02.2007

View PostAndreiHaha, on 26th July 2012, 21:45, said:

Buna..sunt sanse sa intru la ase-comert cu media 8.10 dupa retragerea dosarelor,in situatia in care ultima medie acum este 8.28?

Uitete pe listele de asteptare daca mai e vreo medie in fata ta daca tu esti imediat urmatorul pe lista de asteptare sau al 2 lea , al 3 lea ai sanse mari deci fruntea sus.  :console:


Trebuie sa imi topic ``coltul F.I.I`` sau ma lasati cu voi aici? :))  :notangel:

#1016
rares815

rares815

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,437
  • Înscris: 26.08.2008

View PostRobycutzu, on 26th July 2012, 19:45, said:

Ai fost prea sigur p tn :D trb sa te inscrii la mai multe facultati.
Daca eram prea sigur pe mine, puneam doar la ASE, nu intram si probabil ar fi trebuit sa ma inscriu in sesiunea din toamna :P. Cum stiam ca doar un noroc chior ma poate salva (slabe sanse pentru ca nu sunt norocos de fel), am depus dosarul la mai multe facultati. In schimb, facultatea la care imi voi depune diploma/diplomele in original s-ar putea sa ceara si foaia matricola in original, si de asta intreb. Macar sa-mi elibereze o adeverinta cum ca originalul e la ei, si facultatea mea sa o recunosca ;).

View Postshht17, on 26th July 2012, 19:56, said:

Si eu am aceasi problema , o sa ma duc maine la facultate sa incerc sa obtin foaia matricola macar pentru o ora cat sa-i fac o copie legalizata...
No no, copie legalizata dupa foaia matricola e la facultatea la care am fost admis. Problema mea, dupa cum am scris si mai sus, este sa nu-mi ceara originalul alaturi de diplome. Multa bafta :thumbup:.

Edited by rares815, 26 July 2012 - 22:21.


#1017
THeutzaaa13

THeutzaaa13

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 27.07.2012

View Postclaudia_bb, on 26th July 2012, 20:41, said:

mersi.

Am si eu o nelamurire.. de ce zice:
"Plătesc jumătate din taxa anuală de școlarizare candidații care vor să concureze numai
la taxă, inclusiv cei admiși în etapa B (examenul de competență lingvistică), cei admiși
la buget
sau cei care sunt în așteptare"

ma refer, evident, la faptul ca precizeaza "cei admisi la buget"  :confuzzled:




Chiar crezi ca este posibil sa ii puna sa plateasca si pe cei de la buget??? Nu ar fi normal asa cv :(

#1018
andreutzik

andreutzik

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 187
  • Înscris: 28.07.2008

View PostJuliee, on 26th July 2012, 21:08, said:

Daca se retrag 2 urci la marketing la buget..
Stiu stiu se pare ca mai ested doar o persoana in fata mea cu marketing deci... voi intra la marketing no problem :D
Tu tot la marketing ai cazut?

#1019
Juliee

Juliee

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,461
  • Înscris: 23.03.2010

View Postandreutzik, on 27th July 2012, 16:23, said:

Stiu stiu se pare ca mai ested doar o persoana in fata mea cu marketing deci... voi intra la marketing no problem :D
Tu tot la marketing ai cazut?
Da.Acolo am pus a 2 optiune acolo am intrat.
Nu-mi pare rau :) .M-as bucura sa avansez ca sunt a 180-cea persoana de la buget ca sa am sanse mai mari la un camin mai bun

#1020
andreutzik

andreutzik

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 187
  • Înscris: 28.07.2008

View PostJuliee, on 27th July 2012, 16:28, said:

Da.Acolo am pus a 2 optiune acolo am intrat.
Nu-mi pare rau :) .M-as bucura sa avansez ca sunt a 180-cea persoana de la buget ca sa am sanse mai mari la un camin mai bun
Foarte tare o sa fim colege... si eu sper sa se retraga cat mai multi de la marketing ca sa ajung mai sus putin si sa prind si eu camin

#1021
Juliee

Juliee

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,461
  • Înscris: 23.03.2010

View Postandreutzik, on 27th July 2012, 16:51, said:

Foarte tare o sa fim colege... si eu sper sa se retraga cat mai multi de la marketing ca sa ajung mai sus putin si sa prind si eu camin
Da!Pe 1 vedem sigur.Oricum , tu sigur ajungi la marketing buget daca sunt doar 1/2in fata ta.

#1022
andreutzik

andreutzik

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 187
  • Înscris: 28.07.2008

View PostJuliee, on 27th July 2012, 16:57, said:

Da!Pe 1 vedem sigur.Oricum , tu sigur ajungi la marketing buget daca sunt doar 1/2in fata ta.
Imi pare rau preferam sa intru ultima acolo ca sa nu mai bat drumul azi pana la bucuresti ... un loc mai imi trebuia si mie :))
Acum sa vad cand imi dau banii inapoi ca o sa ii folosesc pentru camin pe aia daca e sa intru

#1023
DannyOMD

DannyOMD

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 01.07.2012

View PostRobycutzu, on 26th July 2012, 19:45, said:

Ai fost prea sigur p tn :D trb sa te inscrii la mai multe facultati , nu catalin la ingineria instalatiilor , am luat 10 la admiterea la matematica sa mai ziceti voi ca nu stiu mate  :rolleyes: , orcum bacu la m2 a fost jaf imi mentin parerea..

felicitari si tie claudia_bb , avem fete destepte aici pe softpedia daca 2 fete au intrat la ASE cu mediile astea , auzi tu 9.5 la cibernetica buget Waha. :thumbup:
Ti se pare ca 10 la admitere e o asa mare performanta?:)) (poate daca era pe la medicina...au fost doar 9 intrebari, nu?) ..si bacu' de la m2 a fost penibil de usor..orice ai zice:P...si la m1 la fel..

#1024
Robycutzu

Robycutzu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 265
  • Înscris: 06.02.2007

View PostDannyOMD, on 27th July 2012, 18:30, said:

Ti se pare ca 10 la admitere e o asa mare performanta?:)) (poate daca era pe la medicina...au fost doar 9 intrebari, nu?) ..si bacu' de la m2 a fost penibil de usor..orice ai zice:P...si la m1 la fel..

Nu am zis ca e mare performanta domnu` Einstein, am zis doar ca in admiterea din aceasi materie  am luat 10 si la bac am luat 5 si nu mi se pare corect sa se dea la m1 mai usor ca la m2 in timp ce m1 se face matematica intensiv. Si daca sunteti atat de destept si penibilitatea unui bac banal absolut cu 43 %~ promovabilitate si vreo 30 % ~ care sunt la uman dvs. ati fii putut lua 10 nu stiu ce mai cautati prin aceste forumuri si nu sunteti la F.B.I .

Edited by Robycutzu, 27 July 2012 - 18:38.


#1025
DannyOMD

DannyOMD

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 01.07.2012

View PostRobycutzu, on 27th July 2012, 19:37, said:

Nu am zis ca e mare performanta domnu` Einstein, am zis doar ca in admiterea din aceasi materie  am luat 10 si la bac am luat 5 si nu mi se pare corect sa se dea la m1 mai usor ca la m2 in timp ce m1 se face matematica intensiv. Si daca sunteti atat de destept si penibilitatea unui bac banal absolut cu 43 %~ promovabilitate si vreo 30 % ~ care sunt la uman dvs. ati fii putut lua 10 nu stiu ce mai cautati prin aceste forumuri si nu sunteti la F.B.I .
Am incercat..da' cica is prea tanar pt F.B.I.:(..vrajeli din partea lor..si bacu la m1 nu a fost mai usor decat la m2..serios:p..tu esti la instalatii, nu?..eu am intrat la civile..succes la facultate...

Edited by DannyOMD, 27 July 2012 - 21:33.


#1026
iAwesome

iAwesome

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 19.06.2010
Simt ca am facut o greseala ce mi a schimbat cursu vietii. Am intrat la REI cu 9.5 , dar multi fosti colegi cu medii sub 9 au aplicat si au intrat in numar mare in Anglia. Imi caut tot felu' de motive sa nu mi para rau da' ma mint singur. Cred ca m as fi descurcat de minune in Vest. Nici nu vreau sa ma gandesc ce experiente as fi trait p acolo.

Hai ajutati ma si spuneti mi careva ca ar fi fost nasol acolo si macar romancele din facultate sunt mai frumoase  :naughty:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate