Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Dvd player Elta 8920

- - - - -
  • Please log in to reply
63 replies to this topic

#37
Buleus

Buleus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 19.07.2005
super ok. multumim mult :worthy:  :worthy:

Edited by Mtz, 27 August 2006 - 17:09.


#38
Buleus

Buleus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 19.07.2005
help me!!! cu toate versiunile de soft subtitrarile merg mai repede decit filmui...orice cd orice film.mai am un divx player schneider care citeste subtitrarile perfect....help me ce sai fac???

#39
tomycta

tomycta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 980
  • Înscris: 22.07.2005

View PostBuleus, on Aug 27 2006, 20:40, said:

help me!!! cu toate versiunile de soft subtitrarile merg mai repede decit filmui...orice cd orice film.mai am un divx player schneider care citeste subtitrarile perfect....help me ce sai fac???

Ar trebui sa faci un nou topic pentru dvd-ul respectiv...
Aici este numai elta 8920...

Edited by tomycta, 27 August 2006 - 20:19.


#40
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
Fa un reset to default, scoate playerul din priza cateva ore si mai vezi.

enjoy,
Mtz

#41
buuric

buuric

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 30.08.2006
Am si yo o mare ruga la voi imi puteti trimite un mail sau sa scrieti aici pe forum cum se face update cu firmwares pt elta 8920 mp4 cs> Sunt cam incepator nu am facut decat update-ul de pe site-ul lor dar nu face mare lucru!! Update asta a lui mtz v1.1 face k suptitrarea sa nu o mai ia inaintea imaginii sau invers!! adresa mea de e-mail este [email protected] !!
V-as fi super recunascator!! multumes :worthy: !!!!!!!!!!1
:worthy:

#42
tomycta

tomycta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 980
  • Înscris: 22.07.2005

View Postbuuric, on Aug 30 2006, 13:30, said:

Am si yo o mare ruga la voi imi puteti trimite un mail sau sa scrieti aici pe forum cum se face update cu firmwares pt elta 8920 mp4 cs> Sunt cam incepator nu am facut decat update-ul de pe site-ul lor dar nu face mare lucru!! Update asta a lui mtz v1.1 face k suptitrarea sa nu o mai ia inaintea imaginii sau invers!! adresa mea de e-mail este [email protected] !!
V-as fi super recunascator!! multumes :worthy: !!!!!!!!!!1
:worthy:

Sal.
Hai sa iti explic eu pas cu pas...
1. Downloadezi firmware versiunea 1.1
2. Dezarhivezi ca e zipata( cu winzip, daca nu ai winzip iei de pe winzip.com)
3. Deschizi Nero(cu asta scrii cd-uri), apesi File>Open> si selectezi firmarev1.1_de_la_Mtz.iso(ceva de genu se numeste)
4. Dai burn la viteza de 2x, si dai close session.
5. Dupa ce scrii cd-ul, il bagi in Dvd-ul Elta si dai play. Chiar daca iese cd-ul dupa cateva secunde, sa nu il inchizi, trebuie sa il lasi pana face update-ul, pana se schimba background-ul ca sa zic asa pe intelesul tau..
6. Dai un reset la Dvd si ai terminat.

Noroc!

Edited by tomycta, 30 August 2006 - 14:19.


#43
buuric

buuric

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 30.08.2006
Miiiiiiiiiiiiiiii de multumiri Tomycta!!!!!!!!!! Mi-ai fost de mare ajutor k asa tare ma enerva tigania asta de dvd!!!!  :worthy:

#44
buuric

buuric

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 30.08.2006
salutare!!
Ma mai ajuta cineva cu o probelma??
De ce la unele filme o ia subtitrarea inainte imaginii???(e super enervant)
La calculator nu se intampla asa vorbind de acelasi film !!!
Ce sa fac la subtitrare sau stiu si yo???
Apropo update v.1.1 de la mtz e ssssssssssuper tare!!!!!
SAlutare!!!

Edited by buuric, 30 August 2006 - 16:45.


#45
tomycta

tomycta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 980
  • Înscris: 22.07.2005

View Postbuuric, on Aug 30 2006, 17:40, said:

salutare!!
Ma mai ajuta cineva cu o probelma??
De ce la unele filme o ia subtitrarea inainte imaginii???(e super enervant)

Vezi sa ai numele filmului sa fie acelasi cu numele subtitrarii
Ex:  saw.avi si saw.sub ,
sau  saw-dvd-rip.avi si saw-dvd-rip.sub

Mie imi citeste .sub si .srt(cred)... daca ai alt tip de subtitrare ia subtitle workshop si transforma in .sub !!

Noroc!

#46
buuric

buuric

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 30.08.2006
Din nou salut!!!!
E corect scris numele filmului cu subtitrarea!!!
Daca nu era scris corect nu imi lua subtitrarea(asta se intampla pana sa fac update-ul acu nu am incercat)
Altceva ce sa fac nu mai stii?? Ceva din player sa modific?? k sti care e problema eu am multe filme deja pe cd si nu mai pot modifica pe el!!
subtitle work.... ce face???
Sper sa mai vb sa ma lamuresc!
mersi!!!!!!!

#47
tomycta

tomycta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 980
  • Înscris: 22.07.2005
Fa mai intai update-ul la firmware, o parte din problemele tale se vor rezolva.
Ne zici dupa ce probleme mai ai ok?
Noroc!

#48
buuric

buuric

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 30.08.2006
Salutare!!
Update-ul e facut(inca o data imi place super mult!!!! Super tare scrisu k nu mai e galben si backgroundu e bestial!!!)
Uite mai jos o sa-ti prezint problema care o mai am dupa update:(sper k o sa ma poti ajuta :)) )
1.Subtitrarea o ia inaintea imaginii(pe calc merg ok)!!(precizez k am incercat vre6-7 filme si numai cele in format sub o iau inainte!Am incercat si un srt si a mers ok numai k srt-ul care il incercasem mergea si inainte sa fac update)
Ce ma sfatui sa incerc?? Ceva de modificat din player sau stiu si eu un alt update(v2 de la mtz ce zici apropo ce are ala in plus fata de v1.1 sau in minus)
Sa fie tiganiile mele de filme??
Daca nu e nimic de modificat din player sau vreun update zi-mi ce sa le fac la subtitrari pana sa fac vreun cd/dvd??
Mersi mult de ajutor!!!!!!!!!!!

#49
Buleus

Buleus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 19.07.2005
sal raspund ca sunt in tema  :naughty:  :naughty:
la fel aceasi problema am avuto si eu.dar am rezolvato in felul urmator.tot schimbind versiunile de soft de la mtz ba v1 ba v2 ba 1.2 din greseala la un moment dat am pus de 2 ori versiunea v2 fara sa mai opresc dvdul.de atunci mere beton cu subtitrarile corecte cu packet bittream la filme .Singurul impediment ar fi ca daca derulezi filmu in fata sau in spate la un interval mai mic de aprox 10 minute playerul se blocheaza.la fel si daca incerci sal folosesti pe aux1 sau 2 fara sal restartezi.versiunea v1.1 facuta de maestru Mtz are o problema si anume ca la oric film primele litere din subtitrarea din rindul 2 nu se vad.Incearca sa scri ce versiune vrei 2 de 2 sau 3 ori una peste alta fara sa dai restart la dvd sa vezi poate o sa mearga   :first:

#50
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
Am mai intalnit si eu problema subtitrarilor SUB care o iau inainte si la alte playere (firmware). Nu stiu daca la toate filmele sau numai la cele PAL sau NTSC.
Nu o pot rezolva. De aceea transformati toate subtitrarile in format SRT.
Cu softul de la V2 se puteau incarca si subtitrari cu nume diferit, nu era problema cu SUB, dar se pare ca are alte probleme si nu poate fi folosit.

enjoy,
Mtz

Edited by Mtz, 01 September 2006 - 11:11.


#51
buuric

buuric

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 30.08.2006
Salut Mtz!!!
Am avea si noi o mare rugaminte  :worthy:  la tine daca ne permiti(Sper k ceilalti baieti nu se supara daca vorbesc in locul lor:))
Nu poti sa combini mai bine v1 cu v2 sa nu mai apara problema cu subtitrarile sub sa nu o mai ia inainte si sa incarce subtitrari cu nume diferit(asta nu neaparat:))
Sau sa fixezi problemele la v2 macar la derulat caci am inteles k s-ar bloca cand derulezi!!Comutarea pe aux1,2,fm poate sa se blocheze daca nu o poti fixa(cel putin pe mine nu m-ar deranja asta foarte tare:))
Sper k ne poti ajuta!!!
Thanks!

#52
tomycta

tomycta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 980
  • Înscris: 22.07.2005
:lol: crezi ca el nu ar fii vrut sa faca un update cat se poate de bun??? :lol:
Incearca sa faci un film, si vezi daca si la asta o ia razna titrarea...
Foloseste si subtitle workshop si incearca si .srt si .sub si vezi

Edited by Mtz, 01 September 2006 - 18:06.


#53
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002

View Postbuuric, on Sep 1 2006, 14:02, said:

Nu poti sa combini mai bine v1 cu v2...
Nu.

enjoy,
Mtz

#54
tomycta

tomycta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 980
  • Înscris: 22.07.2005
O intrebare... legat de elta 8920...
La boxele de surround(cele care ar trebui sa fie in spatele tau) se aude mai incet... Asa este si la voi??? Sau asa este la orice sistem 5.1?
Multumesc

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate