Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 

Facultatea de Geografie din cadrul Universitatii Bucuresti

- - - - -
  • Please log in to reply
1561 replies to this topic

#73
lorelei89

lorelei89

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 19.04.2007
spune'ne si noua cum e la REI din ce stii tu, ca banuiesc ca stii cate ceva din mom ce te'ai hot sa dai si acolo

#74
oviii

oviii

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 28.08.2007
hei .. salutare .. in afara de facultatea de geografie din bucuresti .. ce alte facultati de geografie din tara mai is bune ???  :unsure: :unsure:  mersi mult ...

#75
zorsen

zorsen

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 24.08.2007
sunt si eu boboc acum la stiinta mediului :> . ce pot sa zic ... sper sa fie misto si sa fac acesti 3 ani cu placere :D . cum e pe acolo , te plimbi prin tara ?? :D deabia astept !

#76
zorsen

zorsen

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 24.08.2007

View Posttal3ntat, on Jul 12 2007, 11:26, said:

stie careva care este ultima media de admitere de la universitate la geografie, buget /taxa ? pe situ lor nu scrie mai nimic...

cea mai mica medie la buget a fost 9.50 geografie si stiinta mediului , iar la taxa undeva in jur de 8.80
eu am intrat la taxa cu 9.01 la stiinta mediului :(

#77
oviii

oviii

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 28.08.2007
nu sunt din bucuresti ... dar  ma poate ajuta cineva .. se poate sta la caminul facultatii ?? conditii etc.

#78
corinutza

corinutza

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 05.10.2007
buna...........poate sa imi spuna si mie cineva cum e la geografia mediului. am cautat pe net si nu am gasit o lista cu materiile............vreau sa stiu daca se face fizica sau chimie...........

Nici tu nu vrei sa incepi propozitiile cu majuscule?!

Edited by Lucian_M, 07 October 2007 - 20:19.


#79
arthasfleo

arthasfleo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 272
  • Înscris: 03.08.2006
Am o tema de discutiiinteresanta. Ce meserie pot face (unde te poti angaja) cu facultatea de geografie (in afara de geografia turismului) Spcializarea Geografie? Bineinteles inafara de profesor :puke: :puke: :puke: . Ce oportunitati ai. S-a angajat cineva? Sau e o facultate pe care o faci degeaba si stai cu diploma in mana pana iti vine vremea pensionarii?

#80
Cristianbluestar

Cristianbluestar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 19.02.2007
Mai,nu scrie nicaieri ca trebuie sa lucrezi in domeniul pe care l-ai studiat.Cunosc foarte multi studenti de la geografie care lucreaza in domenii care nu au nici o legatura cu geografia.
Eu am renuntat la geografie dupa 2 ani si acum sunt bine mersi la ASE

#81
dannn555

dannn555

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 02.09.2007

View Postzorsen, on Aug 28 2007, 14:16, said:

cea mai mica medie la buget a fost 9.50 geografie si stiinta mediului , iar la taxa undeva in jur de 8.80
eu am intrat la taxa cu 9.01 la stiinta mediului :(

FRATILOR DAC VRETI SA STITI MEDIILE SI TOT CE VA INTERESEAZA DESPRE FRACULTATEA DE GEOGRAFIE SI PROFILELE IE INTRATI PE SITEUL:GEO.UNIBUC.RO.aici gasiti raspunsuri la intrebarile voastre!nu chiatr toate:D.sper ca am fost de folos!saldan555

#82
arthasfleo

arthasfleo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 272
  • Înscris: 03.08.2006

Quote

Mai,nu scrie nicaieri ca trebuie sa lucrezi in domeniul pe care l-ai studiat.
Da, asta cam asa e...

Quote

Eu am renuntat la geografie dupa 2 ani si acum sunt bine mersi la ASE

:bigeyed: Pai mai faceai un an/2 si terminai......

#83
sh0by

sh0by

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 18.12.2007
hello!...am ji eu o intrebare...und gasesc sau mai bn zis kum fac rost d programa ji subiectele d anu trkt pt admitere? eu vreau s m inscriu la Geografie-turism...ji p net nu se gaseste exact nici programa d anu trkt (2006-2007) nici toate subiectele.... :mellow: ....a..ji ink o intrebare...l geografie-turism exista ji o sectie ku engleza avansat?..sau cv d genu?!

#84
Jaqueline

Jaqueline

    HyperActive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,834
  • Înscris: 08.09.2005

View Postsh0by, on Dec 18 2007, 14:44, said:

hello!...am ji eu o intrebare...und gasesc sau mai bn zis kum fac rost d programa ji subiectele d anu trkt pt admitere? eu vreau s m inscriu la Geografie-turism...ji p net nu se gaseste exact nici programa d anu trkt (2006-2007) nici toate subiectele.... :mellow: ....a..ji ink o intrebare...l geografie-turism exista ji o sectie ku engleza avansat?..sau cv d genu?!
Duamnneeeeeeeeeeeeeeeeeeeee !!!!!! In ce hal poti sa scrii  :wacko: Nu, nu exista o sectie de engleza avansati.

Edited by Jaqueline, 21 December 2007 - 22:33.


#85
simona_123

simona_123

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 11.01.2008
Buna! Numele meu este Simona, sunt in ultimul an de liceu si ma gandesc sa optez pentru Geografie -Turism. As vrea sa aflu mai multe despre admitere...am gasit ceva pe net, dar informatiile se bat cap in cap si nu stiu ce sa cred. Daca sunteti (viitori) studenti acolo si ati putea sa m-ajutati ar fi ideal :)
Multumesc.

#86
magheralex

magheralex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 06.06.2007

View Postsimona_123, on Jan 11 2008, 23:27, said:

Buna! Numele meu este Simona, sunt in ultimul an de liceu si ma gandesc sa optez pentru Geografie -Turism. As vrea sa aflu mai multe despre admitere...am gasit ceva pe net, dar informatiile se bat cap in cap si nu stiu ce sa cred. Daca sunteti (viitori) studenti acolo si ati putea sa m-ajutati ar fi ideal :)
Multumesc.


Daca doresti detalii, da-mi add la idul de messenger: magheralex

Si eu sunt in ultimul an liceal si vreau sa dau admitere la fac de geografie din cadrul universitatii din bucuresti.

ps. am toate detaliile :)

#87
Syncron

Syncron

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,756
  • Înscris: 07.01.2006
Am inteles ca anul trecut au fost o gramada de note de 10 la admitere. E adevarat?

#88
ILoveMyBunny

ILoveMyBunny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,535
  • Înscris: 06.04.2007

View PostSyncron, on Jan 17 2008, 15:29, said:

Am inteles ca anul trecut au fost o gramada de note de 10 la admitere. E adevarat?

  Am gasit subiectele de anul trecut pe internet si din 15 intrebari (grila) am rezolvat 14 (si n-am mai studiat la geografie din liceu). Testul mi s-a parut extrem de usor,de cultura generala,mult prea usor pentru o universitate care se respecta,cum este cea din Bucuresti. O singura intrebare mi-a pus probleme,una referitoare la hergheliile din Romania(what the fuck?)

#89
M_Florian

M_Florian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 03.02.2008
Salut ! Ma gandesc foarte serios sa dau si eu la Geografia Turismului la Universitate, dar as vrea sa stiu cam ce materii se fac pe-acolo. Va rog frumos, daca puteti, sa ma ajutati si pe mie cu problema asta. Multumesc anticipat !

#90
y0ur_ang3ll

y0ur_ang3ll

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 15.03.2008

View PostILoveMyBunny, on Jan 17 2008, 18:54, said:

Am gasit subiectele de anul trecut pe internet si din 15 intrebari (grila) am rezolvat 14 (si n-am mai studiat la geografie din liceu). Testul mi s-a parut extrem de usor,de cultura generala,mult prea usor pentru o universitate care se respecta,cum este cea din Bucuresti. O singura intrebare mi-a pus probleme,una referitoare la hergheliile din Romania(what the fuck?)





unde ai gasit subiectele? pe ce site..k si pe me ma intereseaza tot la fac asta s dau si as vrea sa vad si subiectele  :mellow:

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate