Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Zonele din tara fara acoperire GSM sau CDMA. Reclamati aici.

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
549 replies to this topic

#505
huafa

huafa

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,278
  • Înscris: 18.02.2006

View Postadrian11, on 27th March 2012, 23:46, said:

Readuc in actualitate acest topic si vin cu o idee putin ciudata. Care este cea mai izolata zona din tara cu semnal ?. Si de la care retea. De ex Delta Dunarii, sau o portiune, o insula mica din Delta, campii, paduri, etc. Banuiesc, ca pe zonele cele mai izolate, unde in cel mai fericit caz est e o liniuta semnal, se bat Orange, Vodafone si Cosmote.
Delta Dunarii e acoperita. cat de cat. Sare din schema. Probabil alte zone montane.

#506
adrian11

adrian11

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 03.12.2011
Merci pt raspuns. :P Nu stiam ca e semnal relativ bun in delta (asta poate si pt ca am vrut dar nu am ajuns acolo :( ca sa vad care e situatia). Alte zone atunci ... cine se incumeta ?. :D Deci cele mai izolate, inddpartate si pustii zone cu semnal <romanesc> nu roaming, daca e langa granite, catusi de putin.

#507
ipman

ipman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,810
  • Înscris: 16.05.2004
Valea care duce la Sarmisegetusa nu este acoperita de nici un fel de semnale terestre. Sau nu era atunci cind am fost eu (acum vreo 2 ani).
Sigur ca cele provenite de la sateliti sint prezente.

#508
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,841
  • Înscris: 13.07.2010

View Postipman, on 12th April 2012, 16:36, said:

Valea care duce la Sarmisegetusa nu este acoperita de nici un fel de semnale terestre. Sau nu era atunci cind am fost eu (acum vreo 2 ani).
Sigur ca cele provenite de la sateliti sint prezente.


Pe Valea Râului Târgului, la poalele Munților Iezer-Pãpușa, mai sus de Cabana Voina semnal din pãrți la toți operatorii! Am vãzut cã la Voina de abia aveam o liniuțã pe Orange, ceilalți fiind ca și inexistenți. Se spunea atunci cã se va monta un pilon Orange, dar nu știu cum mai stã situația acum. Mã îndoiesc însã sã se fi fãcut ceva!

#509
gamer8martie

gamer8martie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,503
  • Înscris: 26.11.2010
In Jud.Mures Satul OZD nu este semnal de la nici unul din operatori GSM(Orange,Vodafone,Cosmote,Digi,Zapp).Doar fix Romtelecom.

#510
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,293
  • Înscris: 12.08.2006
Lipsa semnal de la Orange,Vodafone si Digi in zona Transalpina.
Chiar nu credeam ca exista o gaura asa mare in Romania.
Cosmote apare in cateva locuri dar slab.

#511
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011
Nu e chiar asa de lipsa, cauta pe topicul de Orange, s-a scris despre.

#512
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,845
  • Înscris: 26.02.2010
Orange are semnal la Ranca, vf Parangul mic si Obarsia lotrului. Am testat acum 7 zile traseul.

#513
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,104
  • Înscris: 13.01.2013
Com Talpas - Sat Soceni lipsa acoperire Vodafone la fel si Orange...satul  Moflesti care apartine de com Talpas are acoperire dar ce trece mai in Nord de acolo nu prea mai deloc, Cosmote are releu in Com Danciulesti si cam acopera zona in care cei 2 mari granzi nu au.
Eu am fost acolo asta seara in satul Soceni si pauza, sunt cateva mii de oameni pe acolo desi ei se umfla ca sunt cei 2 mari si tari dar acoperirea lor lasa de dorit si dupa 16 ani de la lansare,cam dramatic,nu?

#514
hupogramos

hupogramos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,687
  • Înscris: 25.03.2009
Nu e dramatic, pur si simplu isi iau bani suficienti din regiunile deja acoperite. Castigul potential din zonele "albe" e prea mic ca sa justifice costurile. Iar daca e Cosmote deja acolo, cu atat mai putin.

#515
marcu35

marcu35

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,396
  • Înscris: 03.05.2011
Numele topicului e gresit . Ar trebui redenumit ZONE CU LIPSA SEMNAL GSM fara cdma din cauza lipsei unei retele cdma in Romania. Sau ar trebui sa se adauge wimax in locul cdma.

#516
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,293
  • Înscris: 12.08.2006

View Postaris86, on 21 iulie 2013 - 22:45, said:

Orange are semnal la Ranca, vf Parangul mic si Obarsia lotrului. Am testat acum 7 zile traseul.
Dupa Obarsia Lotrului catre Sebes nu mai are.

View Postmarcu35, on 04 august 2013 - 07:38, said:

Numele topicului e gresit . Ar trebui redenumit ZONE CU LIPSA SEMNAL GSM fara cdma din cauza lipsei unei retele cdma in Romania. Sau ar trebui sa se adauge wimax in locul cdma.
Retea cdma e Romtelecom mobil doar ca are putini clienti.

#517
marcu35

marcu35

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,396
  • Înscris: 03.05.2011
De avut stiu ca are dar nu e comercial serviciul e mai mult "extrema ascunsa".

#518
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,839
  • Înscris: 14.10.2008
E un serviciu underground. Posted Image

#519
lucianbacau2001

lucianbacau2001

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 332
  • Înscris: 04.07.2010
Drumul Varnita-Racoasa si in  localitatea Varnita din Vrancea- nu e semnal Orange nici Vodafone

drumul national  Lepsa-Ojdula din jud Vrancea- pauza semnal - sa te fereasca Domnu' sa ai vreo problema cu masina

comuna Rosiesti- jud VS NU e semnal nici pe Orange nici pe Vodafone

Edited by lucianbacau2001, 04 August 2013 - 14:52.


#520
total_commander

total_commander

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 997
  • Înscris: 21.05.2012
vodafone - comuna stoenesti, judetul giurgiu (semnal praf si pulbere, de altfel toti locuitorii au trecut pe cosmote)
am facut sesizari la vodafone, promisiuni ca: ''se rezolva in 3 luni, in 6 luni''; ... nimic; situatia persista de vreo 3 ani...
mi-era si rusine: aveam un abonament SCUMP la vodafone si vecinii ma intrebau cat platesc si cand le spuneam nu le venea sa creada (ca platesc atat de mult si ca nu am semnal); acum nu mai imi e rusine sa le spun (platesc 11 euro si am nelimitat voce/ text in orice retea fixa sau mobila + 1 giga de internet pe care nu il consum niciodata)
cosmote: desi nu mai am numar de la ei cam de multisor stiu ca le lipseste cu desavarsire semnalul intre statiile de metrou; imi sun colegii care sunt in tren; acestia nu raspund sau atunci cand o fac se intrerupe instantaneu 

Edited by total_commander, 05 August 2013 - 17:18.


#521
Bucifon

Bucifon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,434
  • Înscris: 08.05.2005
pe Valea Ariesului intre Turda, jud. Cluj si Campeni, sunt gauri mari in acoperirea cu semnal la toti operatorii

#522
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,841
  • Înscris: 13.07.2010
Și între Baia de Aramă și Băile Herculane apar probleme cu semnalul la Orange. Nu știu la ceilalți pentru că nu folosesc decât rețeaua asta.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate