Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Zonele din tara fara acoperire GSM sau CDMA. Reclamati aici.

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
549 replies to this topic

#523
hupogramos

hupogramos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,687
  • Înscris: 25.03.2009

View PostBucifon, on 08 august 2013 - 07:44, said:

pe Valea Ariesului intre Turda, jud. Cluj si Campeni, sunt gauri mari in acoperirea cu semnal la toti operatorii
Dar mai ales la Vodafone. Si Orange :)

View Postvio73, on 08 august 2013 - 12:05, said:

Și între Baia de Aramă și Băile Herculane apar probleme cu semnalul la Orange. Nu știu la ceilalți pentru că nu folosesc decât rețeaua asta.
Eu cred ca ar trebui sa ziceti merci si pentru cat este acum. Daca nu era interventia unora de la consiliul judetean Mehedinti nu era nici atat.
Peisajul e foarte frumos, nu e pacat sa va f..ti la telefon? Iar in cazul ca sunteti la volan, atentie sporita, malurile sunt foarte abrupte...

#524
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,810
  • Înscris: 26.02.2010
Intre Baia de Arama si Herculane nu exista semnal la niciun operator. Ce-i drept zona este spectaculoasa.

#525
hupogramos

hupogramos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,687
  • Înscris: 25.03.2009
Nu chiar, la Obarsia Closani a aparut un pilon Orange :) Mai incolo, spre Herculane, nu mai are nimeni semnal. Acoperirea de acolo nu numai ca e greu de realizat din punct de vedere ingineresc dar mai sunt si complicatii legale fiind in Parcul National Domogled-Valea Cernei. Orice constructie in zona protejata e cu probleme si ca sa acoperi un drum nu prea circulat nu merita efortul.

#526
ianos10

ianos10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 363
  • Înscris: 30.01.2006
Pe raza localitatilor Udesti, Poeni, Chiliseni pe DJ208A situate la 20-25KM sud de orasul Suceava semnal slab sau deloc la Vodafone, Orange. Indoor inexistent in aceste localitati, situatia persista dintotdeauna fara sperante de remediere atata timp cat se vorbeste deja de 4g in unele zone, probabil clientii din mediul rural nu conteaza. . Desi este un BTS la Veresti, unul era la Roscani, unul la Liteni, se pare ca sunt cazute toate sau sunt prost orientate sau au putere mica.

#527
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,841
  • Înscris: 13.07.2010
Ești sigur cã nu este din telefon? Pentru cã la Udești, pe harta Orange apare cã este acoperire maximã, la fel cum este și la mine. Și la mine, chiar este acoperire bunã.Posted Image

Attached Files



#528
ianos10

ianos10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 363
  • Înscris: 30.01.2006

View Postvio73, on 26 august 2013 - 15:13, said:

Ești sigur că nu este din telefon? Pentru că la Udești, pe harta Orange apare că este acoperire maximă, la fel cum este și la mine. Și la mine, chiar este acoperire bună.Posted Image

Din pacate nu este din telefon. Iar daca pe harta semnalul e maxim...inseamna ca acea harta minte. O fi acoperire maxima dar puterea semnalului? Afara intr-adevar este semnal dar 2, 3 liniute ,nu mi se pare a fi chiar ok. Esti norocos!

#529
marcu35

marcu35

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,396
  • Înscris: 03.05.2011
Vio , nene pe degeaba te spetesti sa speli oalele murdare ale orange . O sa postez fotografii cu un ruter cam ce semnal 3.5 G este in zona in care pe harta arata ca e semnal exelent.

#530
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,841
  • Înscris: 13.07.2010

View Postmarcu35, on 27 august 2013 - 07:11, said:

Vio , nene pe degeaba te spetesti sa speli oalele murdare ale orange . O sa postez fotografii cu un ruter cam ce semnal 3.5 G este in zona in care pe harta arata ca e semnal exelent.

Eu doar făceam o constatare, pentru că și la mine arată așa și ai văzut ce viteze am. Fiecare crede ce vrea, dar ar trebui sunat și explicat că au harta măsluită. E nesimțire curată să arăți că e acoperire foarte bună și să nu meargă deloc.Posted Image

View Postianos10, on 26 august 2013 - 21:03, said:

Din pacate nu este din telefon. Iar daca pe harta semnalul e maxim...inseamna ca acea harta minte. O fi acoperire maxima dar puterea semnalului? Afara intr-adevar este semnal dar 2, 3 liniute ,nu mi se pare a fi chiar ok. Esti norocos!

Nici la mine nu arată mai mult de 2-3 liniuțe, iar înăuntru chiar una ( la telefon), dar merge excelent. Îți spun prietenește, iar mulți de pe forum știu că nu sunt angajat al lor sau măcar apropiat, eu lucrând într-un alt domeniu ce nu are nicio legătură. Trebuie testat concret.Posted Image

#531
ianos10

ianos10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 363
  • Înscris: 30.01.2006
Pai eu testez concret aproape zilnic adica la fiecare apel: trebuie sa fug repede pe trepte, afara! Ce test este mai concludent? Am si Vodafone, acolo acum e la fel, de ceva timp. O perioada vodafone avea semnal mai bun adica se putea intretine o convorbire fara ca apelatul sa-mi spuna ca nu ma aude sau sa se intrerupa convorbirea. Oricum asa e decand a aparut GSM-ul. BTS-urile sunt la distante de cel putin 20km si nu fac fata indiferent ce se vede pe hartile lor!

#532
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,841
  • Înscris: 13.07.2010

View Postianos10, on 28 august 2013 - 17:34, said:

Pai eu testez concret aproape zilnic adica la fiecare apel: trebuie sa fug repede pe trepte, afara! Ce test este mai concludent? Am si Vodafone, acolo acum e la fel, de ceva timp. O perioada vodafone avea semnal mai bun adica se putea intretine o convorbire fara ca apelatul sa-mi spuna ca nu ma aude sau sa se intrerupa convorbirea. Oricum asa e decand a aparut GSM-ul. BTS-urile sunt la distante de cel putin 20km si nu fac fata indiferent ce se vede pe hartile lor!

Atunci faceți reclamații la ANCOM pentru că pe site apare ceva, iar în realitate este altceva.Posted Image

#533
marcu35

marcu35

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,396
  • Înscris: 03.05.2011
Si pe aia or sa-i doara in cot de reclamatiile noastre. Atata timp cat timp nu sunt abonat al lor putin in pasa de semnalul lor, folosesc doar un prepay

#534
lucianbacau2001

lucianbacau2001

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 332
  • Înscris: 04.07.2010
Drumul STULPICANI-OSTRA -BROSTENI  din jud Suceava NU e semnal nici Orange nici Vodafone(nici macar pe 2G)

#535
marcu35

marcu35

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,396
  • Înscris: 03.05.2011
Si pe harta lor ce arata asa de curiozitate ?

#536
lucianbacau2001

lucianbacau2001

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 332
  • Înscris: 04.07.2010

View Postmarcu35, on 10 septembrie 2013 - 07:15, said:

Si pe harta lor ce arata asa de curiozitate ?
Pai la ambii apar destule pete de culoare portocalie respectiv rosie pe drumul respectiv dar semnalul e ZERO.Se cam varsa aiurea culoarea pe hartile alea , nu??

Edited by lucianbacau2001, 10 September 2013 - 11:42.


#537
jeolis

jeolis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,268
  • Înscris: 27.08.2007
DJ 244A : Podul Doamnei - Rosiesti - Vutcani - Posta Elan : semnal Orange doar pe dealuri 2G, in loc. Rosiesti : semnal doar Cosmote 2G, in localitatea Vutcani : unde locuiesc si eu : Vodafone 2G GPRS , Cosmote 2G EDGE, Orange nexam ! . Majoritatea din localitatea mea folosesc Cosmote-ul, insa se intampla ca atunci cand ploua puternic sa pice semnalul de tot ! afiseaza lipsa semnal - Only emergency calls.

#538
Neaceasca85

Neaceasca85

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,709
  • Înscris: 14.10.2008
La Susani, judetul Valcea, Cosmote are cel mai bun semnal insa acesta pica odata cu amperajul din localitate, daca se suna din Slatina acolo si nu merge inseamna ca nu au curent. Posted Image

La Caciulata pica semnalul la Cosmote atunci cand ploua torential.

#539
mike77

mike77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 681
  • Înscris: 04.09.2008
Vad ca nu s-a ma scris de mult pe aici... Am fost in ianuarie 2015 la domeniul schiabil Sureanu si am remarcat ca nu exista semnal pe nici o retea. Pe varf, putin mai sus de telescaun am reusit sa vorbesc prin telekom.

#540
danut300

danut300

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,480
  • Înscris: 28.03.2015
Si eu am sa ma plimb toata tara dar nu mai avem semnal CDMA.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate