Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masini pe benzina usor pretabile ...

Am primit facturi dupa ce am renu...

Camere video, supraveghere curte....

Epilator care nu smulge puful
 Realizare comanda pompa submersib...

Covorase scari/trepte

Scurgeri de la etajul superior

Caut splitter semnal satelit
 Instalatii sanitare

Program de slabire cu succes gara...

Reconditionare cada baie din fonta

Problema imprimanta
 Here goes nothing

BCR sau Raiffeisen

Visual Studio 2022 instaleaza Epi...

Sfat alegere parbriz
 

Zonele din tara fara acoperire GSM sau CDMA. Reclamati aici.

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
549 replies to this topic

#145
Bogdanra

Bogdanra

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,064
  • Înscris: 08.08.2002

Quote

Originally posted by Masterboy


Bogdanra, ce surpriza placuta. Welcome back :OK:


Nu sunt back, primisem o notificare pe email. Oricum eu pe aici nu mai dau by default datorita moderaraii total pro-RomTelecom si pro-Connex

#146
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,702
  • Înscris: 26.11.2001
Amicii Zapp si Cosmo lipsesc cu desavarsire pe Bucuresti-Gaesti pe tren si soseaua veche....

Nu comentam ca harta arata o acoperire din plin acelei arii.

#147
maiself

maiself

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 230
  • Înscris: 15.04.2003

Quote

Originally posted by Courage
Amicii Zapp si Cosmo lipsesc cu desavarsire pe Bucuresti-Gaesti pe tren si soseaua veche....
Nu comentam ca harta arata o acoperire din plin acelei arii.

Bizar, la Cosmo stiam ca sunt (cel putin) la Racari si Titu ditamai BTS-urile. Intr-adevar, aici arata ca ar fi semnal. Dar de ce ne mai miram ...

#148
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002

Quote

Originally posted by Cosconor
Pai si mai e semnal Cosmorom ? Intrerupera trebuie sa fie doar provizorie. :rolleyes:


Nu...de cand stiu eu zona nu a fost semnal cosmo acolo....

#149
ctudose

ctudose

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 19.02.2004
in delta nu exista semnal pe zapp de la mila 17 pana la sulina. pe la crisan se mai prinde ceva. orange are super semnal iar connex are ceva distorsiuni dar la sulina merge bine

#150
PicuTex

PicuTex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 531
  • Înscris: 14.11.2003

Quote

Originally posted by Cosconor
Dupa hartile de acoperire Conex/Orange, ar trebui sa ai semnal full Orange, si un pic de semnal la Connex pentru ca doar o parte a satului ar fi acoperita.
:rolleyes:


Hartiile mint cu desavarsire si daca vine careva cu hartia ii dau eu cu ambele telefoane de cap...repet nici orange nici connex !!!!

#151
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,910
  • Înscris: 24.06.2002

Quote

Originally posted by ctudose
in delta nu exista semnal pe zapp de la mila 17 pana la sulina. pe la crisan se mai prinde ceva. orange are super semnal iar connex are ceva distorsiuni dar la sulina merge bine

Senalul pris de tine la Crisan "bate: de la antena din Tulcea.
   Cind ai fost pe la Mila 17 cu zappu'? Din ce am aflat se lucreaza  pt a acoperi toata Delta in vara asta ( turisti & stuff...)

#152
cmidp

cmidp

    medicine for the brain

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,078
  • Înscris: 02.03.2003
Bate si este. Este neinteresanta sursa semnalului atunci cand este :)

#153
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002
ehh...daca ies cu zapp-ul din Arad catre Oradea pica semnalul de la km 20 pana la 50 km de Oradea....si pe harta apare ca si cum ar fi acoperit....connex are maxim aproape tot drumul...orange variaza de la 1 linie la 5 dar poti vorbi linistit....iar cosmo e mort de la km 40....

#154
AirBoy

AirBoy

    Snow! Ski! Be freeeee...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,103
  • Înscris: 05.05.2003
Zappu` tot acopera zona Gheorgheni-Toplita inca din octombrie anul trecut. Si atunci era vorba ca 2 saptamani si gata.... din cate am inteles ar fi adus echipamentul dar nu e montat....

#155
petrutms

petrutms

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 29.03.2004
o zona fara semnal bun: la mine la tzara! adica in comuna Vitomiresti, jud Olt. E intre Dragasani si Rm Valcea, cam la jumatea distantei si nu sunt relee pe aproape. Connex a montat un releu de curand in com. vecina dar datorita reliefului naspa(vale, deal) tot nu are semnal bun. Orange nu are releu aproape dar am o liniuta amarata la care fostul meu p800 si noul p900 se comporta exceptional, inclusiv pt gprs. Singura kestie e ca tre sa tin tel in vitrina ca la 50 cm de vitrina nu mai are semnal !!!!  E super ciudat! Cam o raza de 1m, apoi dispare semnalu! parca ar fi ca o unda tractoare din star trek!

#156
Cosconor

Cosconor

    Netmonitoring fan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,022
  • Înscris: 08.06.2003
Don't worry, la mine la Crâmpoia e la fel. Ca sa am semnal în casa, trebuie sa pun telefonul în picioare, pe o noptiera lânga perete, si, fapt foarte important, sa îl aprind pe loc, nu înante, ca altfel nu prinde semnalul. Si asta pentru 0 linii pe Nokia 3310 si 1 (pe 7) linie la 6310. Asta doar pe Connex, ca la Orange, semnalul e mai la înaltime, si trebuie sa pun telefonul pe un tablou, si sa ma sui pe scaun ca sa dau telefon. :cool:

Daca nu, în rest, sunt doar câteva locuri prin curte unde am semnal, maxim 1 linie. :P

#157
maiself

maiself

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 230
  • Înscris: 15.04.2003
Cosconor, Nokia 6310 are o mufa de antena externa.
Incerca sa cuplezi pe ea o antena (in genul celor care se prind cu magneti, pentru masini)si o sa vezi ca aria in care vei avea semnal creste destul de mult, indiferent de operator. Aici gasesti un exemplu de astfel de dispozitiv.

#158
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,857
  • Înscris: 07.02.2003
Antena externa e mama semnalului...
Aia are 2 dB ceea ce e fain dar ganditi-va ca antenele telefonului au in general castig cu "-" datorita dimensiunilor reduse :)

#159
Cosconor

Cosconor

    Netmonitoring fan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,022
  • Înscris: 08.06.2003
Da, dar e mai amuzant fara ! :D  :P

#160
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002
heh...eu la bunicii mei in Caras Severin prin cu zapp-ul un BTS din Resita....care ii la 90 km distanta....si daca ma urc in pom prind maxim si pot vorbi linistit....si la connex imi intra pe ecran RESITA cu 2 linii semnal dar nu pot da apeluri...orange e mort la fel ca si cosmo...

#161
JustX

JustX

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 29.11.2003
Iti da discount daca te urci in pom?

#162
cmidp

cmidp

    medicine for the brain

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,078
  • Înscris: 02.03.2003
geo2001:

Connexul chiar din 97 are 'politica' de-a dat putere semnalului aiurea. E psihologica treaba, si atunci cand nu vorbesti sa te uiti si sa spui ca 'uite cate linii am'. In 97 in schimb era foarte vizibila treaba la modul: aveai 3 linii dar nu puteai vorbi pt ca telefonul tau evident ca nu avea puterea necesara sa emita atata de departe.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate