Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat
 bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard
 Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa
 Un sunet pronuntat la BMW e90 318i

Caut sugestii pentru achizitionar...

Acest LNB......

Salarii compensatorii?
 

salarii in industria petroliera in strainatate

- - - - -
  • Please log in to reply
150 replies to this topic

#127
Lonely18

Lonely18

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 26.06.2013
Salut.
Sunt ultimul an la liceu si vreau sa dau la UPG la una din facultatile : Ingineria petrolului si a gazelor sau Tehnologia petrolului si a gazelor.... ma poate ajuta cineva sa imi spuna kre e mai buna.. din pct de vedere al garantiei locului de munca dupa ce termin ... unde ar fi mai usor sa ma angajez,,, Multumesc

#128
bogdan20

bogdan20

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 12.02.2007

View Postvincent_29, on 25 aprilie 2013 - 08:14, said:

as dori o parere de la cei care sunt plecati in tarile cu risc de malarie (Nigeria, Angola etc ...) daca urmeaza ceva tratament de preventie sau isi asuma riscul de a fi infectati.
ma gandesc ca si tratamentul, medicamentele pot fi destul de toxice si greu de tolerat pentru ficat atunci cand se iau pe o perioada de un an de exemplu.
Aceiasi intrebare as avea si eu pentru cei care lucreaza in Nigeria, am o oferta pentru FPSO si nu stiu daca sa o accept tinand cont de riscul de imbolnavire si daca mai este o zona de risc.

#129
AndreiAdrian

AndreiAdrian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 05.07.2013

View Postmihnea_adrian, on 18 februarie 2013 - 16:24, said:

Stiu ca e vechi topicul,dar poate isi mai arunca cineva vreun ochi pe-aici....
Am un prieten care a dat un interviu la Schlumberger si care a fost acceptat ca Field Ingineer.Faza tare e ca nu i-au spus si salariul (cu toate ca e cam ciudat)....Stiti cam cat e salariul???
Oricum am inteles ca urmeaza sa-l trimita la nu stiu ce curs!
Il trimite la un training platit din cate stiu eu inainte sa l bage pe post, e platit  undeva la 2000 E - 2500. nu sunt sigur informativ iti spun pentru ca si eu sunt student in domeniu si ce am auzit si eu pe la unul altul . sper sa te ajute

#130
yosua

yosua

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 05.07.2013
Salut Oamenilor,as dori sa dau de nasty1987 care a lucrat ca stwart in MN pe platforma petroliera,ptr a ma directiona spre firma care face recrutari ptr platforme petroliere din Marea Nordului sau oricare dintre voi care cunoasteti va rog sa ma ajutati.In prezent lucrez la Marea Baltica intr-un rest ca aj bucatar si valet(evident ca fac incepand cu curatenia la gunoi,camere,bar,rest si bucatarie)pana in Noiembrie ac.Cine ma poate aj in acest sens ma gaseste la id [email protected],tel 0785195569,valabil din noiembrie.Imi doresc f mult sa lucrez pe platforma sunt adaptabil disciplinei,dificultatilor si extrem de atent la detalii,mai ales unde necesita responsabilitate.Multumesc

salut nasty1987,daca citesti acest mesj te rog rsp si daca vrei directioneaza-ma spre firma care face recrutari ptr platformele petroliere din Marea Nordului ca personal de bucatarie sau stwuart(curatenie samd)si necalificat id-ul meu [email protected] sau tel0785195569valabil di noiembrie findca pana atunci lucrez intr-un rest la Marea Baltica.Multumesc.

bai administratorule de ce nu-mi publici mesajele?

View Postyosua, on 07 iulie 2013 - 22:03, said:

Salut Oamenilor,as dori sa dau de nasty1987 care a lucrat ca stwart in MN pe platforma petroliera,ptr a ma directiona spre firma care face recrutari ptr platforme petroliere din Marea Nordului sau oricare dintre voi care cunoasteti va rog sa ma ajutati.In prezent lucrez la Marea Baltica intr-un rest ca aj bucatar si valet(evident ca fac incepand cu curatenia la gunoi,camere,bar,rest si bucatarie)pana in Noiembrie ac.Cine ma poate aj in acest sens ma gaseste la id [email protected],tel 0785195569,valabil din noiembrie.Imi doresc f mult sa lucrez pe platforma sunt adaptabil disciplinei,dificultatilor si extrem de atent la detalii,mai ales unde necesita responsabilitate.Multumesc

salut nasty1987,daca citesti acest mesj te rog rsp si daca vrei directioneaza-ma spre firma care face recrutari ptr platformele petroliere din Marea Nordului ca personal de bucatarie sau stwuart(curatenie samd)si necalificat id-ul meu [email protected] sau tel0785195569valabil di noiembrie findca pana atunci lucrez intr-un rest la Marea Baltica.Multumesc.

bai administratorule de ce nu-mi publici mesajele?

Edited by yosua, 07 July 2013 - 22:04.


#131
yosua

yosua

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 05.07.2013
Of dar tote sunt publicate in urma cu 2,3,4ani poate acestia nu mai sunt....iar eu am trimis azi mesaje 7.07.2013,sa mai sper?....

#132
ZaineaVlad

ZaineaVlad

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 11.01.2014
Sunt o firma care colaboreaza cu o alta din Olanda si cautam muncitori calificati in domeniul petrolier, si in special pentru platforme petroliere. Pentru mai multe detalii, ma puteti contacta la adresa de email [email protected].


View Postnasty1987, on 09 iunie 2011 - 21:24, said:

ieri am absolvit cursul BOSIET ma costat 47 de milioane  cursul, si a durat 3 zile  as avea nevoie de ajutorul cuiva sa incep in meseria de platforme petroliere ca roustabout. ma poate ajuta cineva va rog

View Postnasty1987, on 09 iunie 2011 - 21:24, said:

ieri am absolvit cursul BOSIET ma costat 47 de milioane  cursul, si a durat 3 zile  as avea nevoie de ajutorul cuiva sa incep in meseria de platforme petroliere ca roustabout. ma poate ajuta cineva va rog

View Postnasty1987, on 09 iunie 2011 - 21:24, said:

ieri am absolvit cursul BOSIET ma costat 47 de milioane  cursul, si a durat 3 zile  as avea nevoie de ajutorul cuiva sa incep in meseria de platforme petroliere ca roustabout. ma poate ajuta cineva va rog

View Postnasty1987, on 09 iunie 2011 - 21:24, said:

ieri am absolvit cursul BOSIET ma costat 47 de milioane  cursul, si a durat 3 zile  as avea nevoie de ajutorul cuiva sa incep in meseria de platforme petroliere ca roustabout. ma poate ajuta cineva va rog

View Postnasty1987, on 07 iulie 2011 - 10:58, said:

eu doar ce am terminat CURSUL BOSIET si urmaresc sa ma angajez pe offshore sau onshore ca si roustabout ma iputea ajuta ?

View Postnasty1987, on 09 iunie 2011 - 21:24, said:

ieri am absolvit cursul BOSIET ma costat 47 de milioane  cursul, si a durat 3 zile  as avea nevoie de ajutorul cuiva sa incep in meseria de platforme petroliere ca roustabout. ma poate ajuta cineva va rog




Contactati-ma va rog la adresa de e-mail [email protected]

#133
flp014

flp014

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,830
  • Înscris: 22.01.2010

View PostZaineaVlad, on 11 ianuarie 2014 - 02:03, said:

Sunt o firma care colaboreaza cu o alta din Olanda si cautam muncitori calificati in domeniul petrolier, si in special pentru platforme petroliere. Pentru mai multe detalii, ma puteti contacta la adresa de email [email protected].









Contactati-ma va rog la adresa de e-mail [email protected]
mai merge vrajeala la firmele de parter de bloc?? :)
ce fel de firma serioasa are adresa de email fara un domeniu dedicat ? adica nu @yahoo.com ca orice ciuriburi care spera sa mai traga o teapa doua?
Eu nu am incredere nici cat negru sub unghie sa ma gandesc macar ca ar putea fi ceva serios in spatele unei adrese de @yahoo/gmail/etc..

PS: nu ma refer si nu acuz in nici un fel firma ta , doar am sesizat un fapt des intalnit in realitate cu diferite firme fantoma.

#134
ZaineaVlad

ZaineaVlad

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 11.01.2014
Iti respect opinia dar nu ti a cerut si nu ti va cere nimeni din firma respectiva bani pentru a obtine un post off-shore. Nu ai nimic de pierdut daca ma contactezi si-ti explic despre ce este vorba.

#135
keeekeeess

keeekeeess

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,405
  • Înscris: 05.10.2005
Exista joburi pentru ingineri constructori care au terminat masterul la Inginerie Geotehnica?

#136
Razvanoid

Razvanoid

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 09.11.2013

View Postkeeekeeess, on 10 mai 2014 - 10:04, said:

Exista joburi pentru ingineri constructori care au terminat masterul la Inginerie Geotehnica?

UP, mai sunt oameni care asteapta raspuns la aceeasi intrebare. (pe scurt, exista)

#137
Hypn0s

Hypn0s

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 14.04.2007
Nu.

#138
ion2243

ion2243

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 21.07.2014
Buna ziua!
Va rog sa-mi spuneti si mie ce oportunitati de angajare am daca o sa fac facultatea de petrol si gaze,specializarea transportul,distributia si depozitarea hidrocarburilor.Multumesc!

#139
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,631
  • Înscris: 30.07.2003
Nu trebuie sa ma crezi pe mine, un anonim pe forum, ci poti studia oferta pe site-urile cu joburi (inter)nationale (inclusiv conditiile impuse de angajator).

Edited by neagu_laurentiu, 21 July 2014 - 13:11.


#140
ion2243

ion2243

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 21.07.2014

View Postneagu_laurentiu, on 21 iulie 2014 - 13:11, said:

Nu trebuie sa ma crezi pe mine, un anonim pe forum, ci poti studia oferta pe site-urile cu joburi (inter)nationale (inclusiv conditiile impuse de angajator).
m-am uitat,dar m-ar ajuta parerea ta

#141
ramona19

ramona19

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 10.07.2014
Buna...care credeti ca este mai avantajoasa in gasirea unui job dintre petrochimie si management naval?..mentionez ca sunt fata si as vrea sa stiu ce job-uri mi-as putea gasii in ambele domenii!astept raspunsuri cat mai rapide va rog!

#142
the_northpole

the_northpole

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,799
  • Înscris: 10.01.2010
Cum sunt rotațiile pe platforme petroliere? 2 sapt de lucru 2 liber? 3 sapt lucru 2 liber?

#143
futurist

futurist

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,794
  • Înscris: 09.05.2008
28 zile ON/ 28 zile OFF.

#144
florin011

florin011

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,042
  • Înscris: 30.08.2013
Am vreo sansa la vreun loc de munca in tara sau in afara avand cursul terminat de  "Sondor la interventii de sonde" ?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate