Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
imprimanta laser capacitate medie...

Parere garsoniera Tineretului

Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...

Baterie externa solara vs baterie...
 Sapa peste pardosea veche

recomandare placa captura video

Trecere apartament pe numele meu

Seria 3 - E90 / 91
 LakeSide 11 Straulesti

Sanse refinantare

arii

Sapa peste pardoseala
 Smart phone pentru auz deficitar

Manager transport marfa. Pareri. ...

BIOS F.24 pentru HP Pavilion g7-2...

Meta Quest 3 512 gb
 

Nokia N73

- - - - -
  • Please log in to reply
8502 replies to this topic

#181
Gabryel

Gabryel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 617
  • Înscris: 23.05.2005
Partea a 3-a.

Attached Files


Edited by Gabryel, 30 December 2006 - 19:59.


#182
Gabryel

Gabryel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 617
  • Înscris: 23.05.2005
.

Attached Files


Edited by Gabryel, 30 December 2006 - 20:25.


#183
nepot

nepot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,131
  • Înscris: 15.03.2005
Foloseste cineva la N73 vre-un soft pt convorbiri voip?
Stiu ca exista fring, dar nu este pt os 9.1.

Gabryel - cred ca o parte din soft-urile atasate de tine sunt pt symbian, dar nu pt os 9.1. Eu am incercat sa instalez cateva si n-am reusit.

Edited by nepot, 31 December 2006 - 03:04.


#184
Gabryel

Gabryel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 617
  • Înscris: 23.05.2005

View Postnepot, on Dec 31 2006, 03:01, said:

Gabryel - cred ca o parte din soft-urile atasate de tine sunt pt symbian, dar nu pt os 9.1. Eu am incercat sa instalez cateva si n-am reusit.


Scuze ca nu am mai precizat ca pentru N73 le-am pus dar Net-ul sau server-ul mergea ca naiba si m-am lasat. Nu vezi ce mizerie am facut ? Nu le-am incercat pe toate dar au fost descarcate de la sectiunea dedicata lui N73, deci ... .
Scuze inca odata moderatorului.

Uite ca mai aveam ceva:

(Jocuri am ceva dar sunt putine si nashpa.)

Attached Files


Edited by Gabryel, 31 December 2006 - 08:50.


#185
geojoking

geojoking

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,424
  • Înscris: 04.11.2005
am constatat ceva: codul pe care gabryel l-a dat pentru a face direct N73 ME cu Romana, si anume codul 0529801, este pentru versiunea N73 Generic Romania, deci nu e N73 ME Romania.

ma repet, pentru N73 ME Romania, codul este acesta: 0539299.

Edited by geojoking, 31 December 2006 - 13:48.


#186
marius1970

marius1970

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 21.12.2004
Am pus cel mai nou firmware de la n73 si acum nu-mi mai da voie sa instalez nici programe nici teme. Spune "Eroare de certificat". Ce e de facut . Multumesc .

#187
vhedone

vhedone

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 23.12.2006

View Postmarius1970, on Dec 31 2006, 23:18, said:

Am pus cel mai nou firmware de la n73 si acum nu-mi mai da voie sa instalez nici programe nici teme. Spune "Eroare de certificat". Ce e de facut . Multumesc .

menu-tools-application manager-options-setings............sodtware instalation sa fie "all" si online certif. check sa fie "off"
asta e tot  :peacefingers:

#188
marius1970

marius1970

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 21.12.2004
Am rezolvat. Merci.  I-am pus "music edition" si merge bine. Cu, codul 0529801 nu a vrut de nici o culoare. Am pus intai 0539343 si apoi 0539299.   In schimb nu-mi merge internetul cu toate setarile lor de pe www.Orange.ro. Nici manual nici automat. Voi cum a-ti reusit ?

#189
marius1970

marius1970

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 21.12.2004
ceva interesant
http://www.allabouts...ead.php?t=51669

#190
Gabryel

Gabryel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 617
  • Înscris: 23.05.2005

View Postgeojoking, on Dec 31 2006, 13:46, said:

am constatat ceva: codul pe care gabryel l-a dat pentru a face direct N73 ME cu Romana, si anume codul 0529801, este pentru versiunea N73 Generic Romania, deci nu e N73 ME Romania.

ma repet, pentru N73 ME Romania, codul este acesta: 0539299.


Interesant ce-ai descoperit. Eu nu am incercat sa-l fac direct, dar aam citit la cineva care-l recomanda pe cel ce-l face direct. Daca am vazut ca la cineva a mers ... . Uite, eu nu am incercat sa bag direct (din N73 regular fara lb. romana) codul 0539299. L-ai incercat tu si amers direct ? Arabul a pus codul asta la lista care doar ii baga limba romana, sa-l pui la un N73 ME adica. Tu ai incercat direct si a mers ? Ar fi interesant si mai usor. Dar pana la coada, cat de grau a fost sa resoftezi de 2 ori ... .
Inca ceva, care e diferenta cu "Generic"-ul ala ?
Merci.

A, am mai incercat din aplicatiile alea pe care le-am pus mai sus. Ce idioti. Multe nu merg, desi le-am luat din sectiunea N73.
Mie mi-au placut "KeypadLock" (ca iti blocheaza tastatura dupa cat timp vrei tu si numai in "in main Screen", "exclude Apps", "Always" si mai baga si un sunet cand o face), "HandySafe" (in care iti poti sune cete ceva mai important si nu pot fi accesate fara parola), "best.taskMan" (interesanta dar inca nu am folosit-o sa vad ce face cu adevarat), "Xsound..." (un pleyer care a mers instalat dar inca nu stiu cum sa-i dau muzica in playlist :( - mai bine caut un winamp), "HandyClock" foarte faina numai ca nu am reusit sa-i pun screensaver-ul ei pe telefon, daca reuseste cineva sa-mi spuna si mie macar pe PM) .
In rest mai nimic pe acolo. Poate aveti voi ceva mai interesant.
As vrea ceva care sa inchida aplicatii sau functiile ce merg pe ascuns degeaba dar mananca resurse. Stiti ceva in acest sens ?

#191
Gabryel

Gabryel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 617
  • Înscris: 23.05.2005
Nu stiu de ce nu am mai putut edita ce-am scris mai sus, ca mai am un rest.

Am pus mana pe un card miniSD Toshiba de 2 Gb.
Desi am facut comanda de un A-DATA cu viteza de 60x mi-a venit Toshiba, tot cu un adaptor pentru SD, dar nu stiu nimic de ele. Am luat tzeapa ?
Vad ca pe telefon merge "brici".

#192
kraMMer

kraMMer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,931
  • Înscris: 23.04.2005
ieri mi-am luat si eu un mini sd de 1 gb san disk.. doar san disk avea de unde l-am luat...
nu m-am riscat la 2 gb ca ma gandeam ca nu merge...

#193
geojoking

geojoking

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,424
  • Înscris: 04.11.2005
deci gabryel, eu nu am incercat fiindca inca nu posed un N73. dar am gasit pe net lista de product code N73ME. si codul 0539299 este corespondent pentru N73 ME Romania. Deci eu cred ca acest cod iti face N73 ME cu tot cu limba romana. Nu stiu daca e adevarat, cineva poate sa incerce. Cand o sa am N73, voi incerca direct cu acesta.

#194
cststefan

cststefan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 231
  • Înscris: 18.12.2005

View Postgeojoking, on Jan 5 2007, 14:31, said:

deci gabryel, eu nu am incercat fiindca inca nu posed un N73. dar am gasit pe net lista de product code N73ME. si codul 0539299 este corespondent pentru N73 ME Romania. Deci eu cred ca acest cod iti face N73 ME cu tot cu limba romana. Nu stiu daca e adevarat, cineva poate sa incerce. Cand o sa am N73, voi incerca direct cu acesta.


Am folosit eu codul acesta ca sa fac update la ME, si mi-a mers fara niciun fel de problema, si am si lb romana. Update-ul se merita, difuzorul se aude mai bine parca acum.  Daca mai are cineva aplicatii pt N73, v-as ramane recunoscator.

P.S. Am luat de pe site-ul nokia aplicatia aceea care citeste coduri de bare.Stie cineva cum se foloseste?

#195
geodi66

geodi66

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 06.01.2007

View Postmorogan, on Nov 15 2006, 21:29, said:

Cred ca e din cauza ca e de la Voda si e codat voda. Nasol :(


sal la care reprezentanta vodafon ai fost si ai facut updateul la soft
si ai platit ceva ???? ai probleme cu suneetul?? pt ca  al meu parca se aude f naspa la partea de sus

#196
morogan

morogan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,479
  • Înscris: 14.04.2002
Braila, free of charge ca e in garantie

#197
geodi66

geodi66

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 06.01.2007

View PostDex., on Oct 16 2006, 21:56, said:

Se aude cu adevarat exceptional


la mine se aude mai naspa difuzorul de sus la voi e la fel??

#198
geodi66

geodi66

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 06.01.2007
salut ,scuze de deranj .eu am cumparat un tel n73 aseara la ab de la vodafon si am observat ca parca nu se aude f bine partea de sus a difuzorului( gajaie )  am dezactivat si sunetul 3d dar degeaba .voi a ti patit asa ceva ??
va rog ajutatima .??
oricum daca este ceva ma duc sapt viitoare cu el la un centru nokia sa vad ce are
mersi mult

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate