Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

BT24

- - - - -
  • Please log in to reply
627 replies to this topic

#37
madbusu

madbusu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 21.12.2006
nu stiu ce sa intampla dar numai eu nu pot plati factura la RDS ....am facut deja de 3 ori degeaba imi zice ca tre introdus cod de 22 sau 26 carcterre de pe factura la detalii 1

l-am introdus si verificat de fiecare data ....nu se accepta transferu !

#38
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,382
  • Înscris: 02.06.2005
RDS e singurul "partener" la care nu ma mai risc sa fac plati electronice. Ca s-a intamplat s afac si mai apoi "nu aparea plata" si imi cereau chitanta. Sunt inapoiati rau. Asa ca fac un efort si merg la ghiseu si platesc cash ca nu au nici macar pos.
La BT24 imi pare rudimentar sistemul de a scoate un op sa zicem tiparit. Practic este o captura...in ing iti genereaza un pdf cu operatiunea. In bt 24 trebuie sa printezi tu catre pdf si e mai mult o poza. Ma rog...

Edited by dreaQ, 07 July 2009 - 09:33.


#39
kiki27

kiki27

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 27.11.2006

View Postrickysyv, on 1st July 2009, 19:57, said:

Lasand asta la o parte eu sunt multumit de BT24. N-am incercat daca merge asta dar certificatul o data instalat ar putea fi exportat (exista optiune in IE) si copiat pe alt calculator si atunci nu mai e nevoie de introdus ID-ul.


nu merge, am incercat. daca pe un calculator a fost instalat certificatul utilizand un cont de administrator Windows, atunci nici un  cont User nu poate utiliza certificatul de securitate BT si nici nu-l poate reinstala  :naughty:

Edited by kiki27, 28 August 2009 - 09:40.


#40
bebeee

bebeee

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 533
  • Înscris: 22.08.2009
Ba da! Stiu eu niste baieti...Sistemul e invechit,de anu trecut ca se tot keylogarea fara probleme.

Digipassul e cel mai sigur.

#41
snitel

snitel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 423
  • Înscris: 25.07.2009
Certificatul NU poate fi exportat. (ar fi trebuit ca autoritatea care l-a generat -- in cazul de fata BT -- sa fi permis exportul).

#42
Andrine

Andrine

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 14.07.2008
EU cred ca miam uitat parola, ce ma sfatuiti sa fac? Sa sun la banca trabsilvania sau sa mai incerc inca so descopar? Sincer ma gandesc... exista sansa sa mi se fure banii din cont?

#43
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
ti-as sugera in primul rand sa scrii romaneste.
in al doilea rand de ce ti-ar disparea banii pentru ca ti-ai uitat TU parola.
prin "uitat" tu intelegi c-ai dat-o altcuiva !?
daca nu ti-o amintesti suni, te identifici si asta e.

#44
Andrine

Andrine

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 14.07.2008

View Postspare-me, on 24th September 2009, 17:05, said:

ti-as sugera in primul rand sa scrii romaneste.
in al doilea rand de ce ti-ar disparea banii pentru ca ti-ai uitat TU parola.
prin "uitat" tu intelegi c-ai dat-o altcuiva !?
daca nu ti-o amintesti suni, te identifici si asta e.

amm ok, mie imi este teama de furturile astea pe net, fiul unui amic deal mamei a ajuns la puscarie pt ca a furat 40000 $ pe internet din contul unui american, si baiatul e  de aici din ro... romania in domeniul hackerist e f buna, de aceea imi fac griji

#45
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
tu TI-AI UITAT parola !
deci cine ce sa-ti fure !?

#46
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,200
  • Înscris: 08.12.2006

View PostAndrine, on 24th September 2009, 20:10, said:

fiul unui amic deal mamei a ajuns la puscarie pt ca a furat 40000 $ pe internet din contul unui american, si baiatul e  de aici din ro... romania in domeniul hackerist e f buna, de aceea imi fac griji
E buna pe naiba...odata ce l=a prins ...e cel mai prost haker posibil...de fapt nici nu-l pot numi haker ci hot la drumul mare .....haker este ala care are ceva in cap si stie sa se si fereasca de politie....asta nu inseamna ca este un artist in ale spargerilor de conturi sau hakeritului....foarte bine i-a facut , sa stea la racoare pana o sa ii zic eu sa iasa...pentru ca, unu la mana, a pus mana sa fure si daca as fi in locul politiei americane, i-as taia mainele amandoua si i le-as infige una in c** si alta in ochi...si in al doilea rand, sa stea acolo la racoare pentru ca a fost un prostanca si s-a bagat unde nu-i fierbe oala, daca nu te pricepi, nu te bagi.

Cat priveste teama ta pentru aceste furturi, iti dau dreptate, este intemeiata...sunt foarte multi hakeri in adevaratul sens al cuvantului care se si pricep sa fure, stiu sa se si fereasca , stiu sa isi piarda si urma dupa ce ti-au chelit contul....s-au intamplat multe pe tema asta si inca hotii nu au fost prinsi.

Despre parola ta pe care ai uitat-o.....ii dau dreptate lui SPARE-ME, ceea ce ti-a zis , poti sa si pui in aplicare. Pesemne ca nu ai mai folosit cardul de multa vreme , ca altfel nu imi explic cum de ai uitat-o.

#47
Iuliutz

Iuliutz

    Hairmaster

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,405
  • Înscris: 27.01.2005
Eu zic ca e simplu....stergi certificatul si reinstalezi, apoi setezi o alta parola
Din cate imi aduc eu aminte te lasa sa setezi parola noua la fiecare instalare

Edited by Iuliutz, 24 September 2009 - 21:45.


#48
mihaimilk

mihaimilk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 392
  • Înscris: 18.06.2007
Nu cred ca te lasa cu parola noua la re-instalare de certificat.

Iti trebuie doar ID-ul si pinul, dupa care te loginezi normal cu parola curenta, dar daca ai uitat-o... trebuie sunat la BT si intrebat.

#49
Manolo_sk8

Manolo_sk8

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 25.09.2009

View PostIuliutz, on 24th June 2009, 14:30, said:

sincer, si eu il am activat, dar cel mai mult il folosesc pentru a vedea miscarile pe cont.
Plati nu m-am riscat sa fac, decat astazi intre 2 persoane fizice (eu si un beneficiar de la brd)

salut...cred ca ma poti ajuta. vreau si eu sa trimit niste bani din contul meu unei persoane fizice de la bcr sau brd (ma voi interesa).trebuie sa spun ca eu am un cont in euro iar cel al persoanei respective e in lei. chestia e ca nu stiu unde trebuie sa intru sa pot face asta.chiar nu stiu. mersi anticipat :)

#50
worm

worm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,806
  • Înscris: 21.06.2002

Quote

Eu zic ca e simplu....stergi certificatul si reinstalezi, apoi setezi o alta parola
Din cate imi aduc eu aminte te lasa sa setezi parola noua la fiecare instalare
gresit. parola odata schimbata, ramane schimbata, chiar daca reinstalezi certificatul.

#51
jocco1987

jocco1987

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 23.03.2008
Buna tuturor!
As dori sa ma abonez si eu la BT24, insa as avea niste intrebari:
1. Pot sa-mi verific contul curent oricand fara un anumit comision? (de ex sa verific daca mi s-a efectuat o plata in contul curent, indiferend daca e salariu sau un transfer de la un client al altei banci)
2. Platile catre furnizorii care au cont tot la BT se comisioneaza? (de ex plata facturii orange prin bt24)

Si o intrebare off-topic: De cat timp e nevoie pt a se efectua un transfer interbancar (de ex: ING - BT si invers) ? Practic cat timp trece de cand s-a efectuat depunerea si pana ajunge in celalalt cont?
Multumesc

#52
lg

lg

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,746
  • Înscris: 20.08.2004
1. platesti doar 1 ROn pe luna (abonamentul). poti oricand si de cate ori sa vezi informatii despre contul tau, fara comision (plati efectuate, alimentarea cardului, cumparaturi de la comercianti, ...).
2. nu se comisioneaza plata mobilului catre Orange, VF.

transferurile dureaza in mod normal 1-2 zile, in functie de ora la care se face ordinul de plata.

#53
dobrotescunicol

dobrotescunicol

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,872
  • Înscris: 30.08.2003
1. Plata facturilor către alți furnizori în afară de Orange și Vf se comisionează? Ce comision?
2. S-au mai "modernizat" sau au rămas lipiți de IE? Dacă am linux ce fac? Instalez Internet Explorer cu Wine? A încercat cineva așa?

#54
mxmx

mxmx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 821
  • Înscris: 15.01.2010

View Postdobrotescunicol, on 21st February 2010, 05:52, said:

Instalez Internet Explorer cu Wine? A încercat cineva așa?
Tot cu IE au ramas (utilizeaza ActiveX) si nu merge pe Linux, cu Wine, deloc (iti da o eroare la generarea certificatului). Singura posibilitate e sa instalezi un Windows mai vechi, cu licenta desigur, in VirtualBox.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate