Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 

Avatars (teme si motive)

- - - - -
  • Please log in to reply
416 replies to this topic

#1
fov

fov

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 318
  • Înscris: 08.08.2003
am observat avatari simpatici, interesanti, impunatori, sterpi,personalizati etc..
un avatar este o reancarnare intr-o alta epoca sau mediu. hmm..se potriveste..
ei bine.. cateva cuvinte despre alegerea voastra :............
voi motiva si eu mai tarziu.
se pot aduce in discutie si smilies.

fov

#2
Ares

Ares

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,227
  • Înscris: 13.01.2003
Vad ca nu se inghesuie lumea sa raspunda :)
Avatarul meu a fost initial personaj din Baldur's Gate care a ajuns mai tarziu pe coperta unei carti pe care o scriu... Complicat, nu? :D
Ideea e ca personaju' cu pricina e foarte aproape de mine sau de ce as vrea eu sa fiu, asa ca mi s-a parut avataru' perfect :)
Dar mai bine sa discutam de nick-uri... Ca sa-mi creasca si mie tensiunea ca am ales "ares" in loc de "Ares" si acum nu mai pot sa schimb.... :(

#3
root

root

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 832
  • Înscris: 06.05.2002
Timp de mai bine de 1 an am avut un avatar "sterp", fara nici o semnificatie, singurul motiv pentru care l-am folosit a fost culoarea vie a acestuia (o combinatie de roz si violet), culoare ce permitea mult mai usor localizarea posturilor mele.
Acum cateva zile insa am simtit nevoia de o schimbare (ma plictisisem rau de ala vechi) si cautand un soft de linux pe niste site-uri am dat accidental peste ceea ce se poate vedea acum sub user-name-ul meu. ;) Nu are nici asta o semnificatie anume, insa mi-a placut de cum l-am vazut si instinctiv am dat "Save image..." O sa vedem daca va rezista sau nu mai mult decat precedentul... :)

#4
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001

Quote

Originally posted by Ares
Ca sa-mi creasca si mie tensiunea ca am ales "ares" in loc de "Ares" si acum nu mai pot sa schimb....

De ce sa nu poti ? Dai un PM si gata ;) Deja l-am schimbat eu...

#5
Ares

Ares

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,227
  • Înscris: 13.01.2003
/worship/
multzam mult de tot Monitorix!!!!
;Rmaster; Monitorix ;Lmaster;
inca o BR pe lista pentru Softnews :D

#6
steve

steve

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 22.12.2001
Cred ca stiti cu totii cine este personajul din avatarul meu . Imi place Disney foarte mult . :D  Cand eram mic aveam o gramada de benzi desenate cu personaje Disney . Poate e doar parerea mea insa desenele Disney nu se compara cu astea de la televizor de acum ( ma refer la grafica ) gen Dexter ,  J. Bravo si multe altele. Nu il pun pe Courage in categoria asta ca poate se supara Bogdan pe mine.  :P   BTW cred ca avatarul se potriveste f bine cu tema de culori albastra a forumului .  :oK:

#7
Sebastian

Sebastian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,182
  • Înscris: 26.11.2001
Avatarul meu este logoul snm.ro !

#8
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,670
  • Înscris: 26.11.2001
Look @ Cartoon Network

Eu am facut asta prea mult si de aceea ama acest avatar.
Din pacate am trecut pe Astral si programul de desene animate e in hiperbanda, iar cele 2 televizoare ale mele... si-au trait viata :)

#9
burvi2001

burvi2001

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,055
  • Înscris: 09.04.2002
Avatarul meu e mai mult psihologic, ii face pe useri sa se gindeasca de 2 ori inainte sa posteze.

#10
Ares

Ares

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,227
  • Înscris: 13.01.2003
@burvi - sunt curios... ce inseamna scris-ul din avatarul tau? ai vreo idee... oricum, e fain.

#11
pstdgt

pstdgt

    Monseurizat

  • Grup: Administrators
  • Posts: 5,849
  • Înscris: 06.02.2002
intoarce cu -90 grade si citeste... oricum, nu vad de ce ar avea avatarul asta efectul pretins de burvi.

#12
Crash

Crash

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,066
  • Înscris: 27.08.2002

Quote

Originally posted by Ares
@burvi - sunt curios... ce inseamna scris-ul din avatarul tau? ai vreo idee... oricum, e fain.


iti traduc eu :) :)

apleaca capul spre dreapta si incearca sa citesti din pozitia aia ...sau mai simplu rastoarna monitorul pe laterala din stanga(privit din fata)



P.S nu am nevoie de multumiri  ;)

#13
Ares

Ares

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,227
  • Înscris: 13.01.2003
mda... shtupid mi :) :)

#14
burvi2001

burvi2001

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,055
  • Înscris: 09.04.2002
Ai vazut ca e psihologic ?
Daca Ares si-a dat seama de calitatile lui doar dupa ce l-a vazut, dar sa fie unul care il si intelege, o sa aiba procese de constiinta vreo 3 zile.

Sa-i vezi pe aia care au ajuns sa intoarca monitoarele, sau altii isi sucesc capul in toate partile...

Asta e efectul pe care trebuie sa-l provoace un avatar, ai inteles pstdgt ?

#15
Ares

Ares

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,227
  • Înscris: 13.01.2003
proFUND psihogic :) Oricum, ai reusit sa ma faci curios sa caut fontul...
Cat despre avatarii lui pstdgt, sunt printre preferatii mei si cel mai misto mi s-a parut mustaciosu' de acum cateva saptamani...

#16
citizenx

citizenx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 660
  • Înscris: 28.11.2001
Fostul avatar era sigla de la Pepsi...Dar a trebuit sa renunt la el  :( Avatarul de acum este la fel de stupid cum sunt cateodata  :drac:

#17
Ares

Ares

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,227
  • Înscris: 13.01.2003
@citizenx - Eu sunt mai chior (dovada avatarul lui burvi :) ) Ce zice pushtiu din avataru' tau? Mi-e si frica sa intreb, dar ma risc :) :)

#18
Paxus

Paxus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,560
  • Înscris: 29.08.2002
eu mi-am schimbat avataru...asta pare mult mai la subiect :D

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate