Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Script Portal

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
itrack

itrack

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 338
  • Înscris: 27.07.2006

View Postaghyutza, on Aug 18 2006, 20:48, said:

:)) ce de bani... scriptul este free pe net si se numeste feed2html ... tu ii setezi adresa catre feedul unui site si numarul de stiri pe care sa le afiseze... a si mai ai un mic fisier numite template.rat care il poti modifica dupa bunul plac.
MEEEERSIIIIIIII :coolspeak:

#20
yo_s_canta

yo_s_canta

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 183
  • Înscris: 25.08.2006
Cel mai bine e sa folosesti functiile regulate din php. Este o metoda grea dar poti afisa ce vrei, (am facut sa afisez vremea de pe yahoo cu toate detaliile)

#21
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005
da-i unui incepator o expresie regulata si se lasa de webdevelopare :)

#22
joc

joc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 623
  • Înscris: 01.10.2006
Ai putea folosi RSS dupa cum ai primit sugestiile dar trebuie sa ai grija ce afisezi pe paginile tale pentru ca multe chestii sunt cu drepturi de autor. Cred ca ai auzit ce a patit Google dupa ce a afisat stiri preluate de la o companie de presa din Belgia.


View Postitrack, on Jul 28 2006, 10:29, said:

Aha ... am auzit ca exista un script de importat stiri de la softpedia imi poti spune ce este ?? Sau daca nu te superi imi poti recomanda unu bun plzzz ?


#23
aghyutza

aghyutza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 416
  • Înscris: 14.12.2005
Daca siteul care publica acele stiri nu are disclaimer care sa interzica copierea stirilor  :coolspeak: daca au respecta legea!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate