Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Script Portal

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#1
itrack

itrack

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 338
  • Înscris: 27.07.2006
Doresc un script pentru realizarea unui Portal gen ROL.RO .
Nu stiu ce sa folosesc ...
PHP-Nuke , Mambo , nu cred ca sunt prea bune pt. asa ceva .
Doresc sa poata importa stiri de pe alte site-uri din diferite domenii ( Muzica , Filme , Jocuri , etc . )
Sper sa ma puteti ajuta ... :worthy:  
:peacefingers: Va multumesc mult  :coolspeak:


#2
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005
nu exista
ori inveti sa-l faci, ori platesti pe cineva

#3
itrack

itrack

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 338
  • Înscris: 27.07.2006
Cred ca exista ceva da nu stiu ce :D

#4
dassaev

dassaev

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,442
  • Înscris: 06.09.2005
Nu exista script "pentru portal". Defineste mai intai "portal" sa vad ce intelegi prin asta. Iar script care sa importe stiri de pe alte site-uri nu are cum sa existe decat daca il face cineva si este personalizat, adica nu poti sa-l folosesti sa importe stiri de pe orice site

#5
itrack

itrack

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 338
  • Înscris: 27.07.2006
Aha ... am auzit ca exista un script de importat stiri de la softpedia imi poti spune ce este ?? Sau daca nu te superi imi poti recomanda unu bun plzzz ?

#6
itrack

itrack

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 338
  • Înscris: 27.07.2006
Alte propuneri plzzzz ?

#7
sisk

sisk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 15.05.2006
nu exista nici un script care sa importe stiri de pe orice site...e imposibil de realizat...aproape...
acum nush de ce ai vrea sa importe...cand poti da copy si paste ..daca vrei ca sa importi..pe asta eu iti recomanda php-fusion..e super misto pentru stiri si articole

#8
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005
sunt fisierele .xml (RSS) , dar poti prelua decat titltu, link si putin din stire

#9
itrack

itrack

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 338
  • Înscris: 27.07.2006
Am gasit fisiere .xml (RSS) da nu stiu sa le pun in pagina :D poti sa imi spui si mie un cod ceva :P ??? Sa zicem ca am un fisier " alex.xml " si are stiri in el , ce cod bag in index.html sau index.php sa apara pe pagina ceva  ?? Vreau sa apara cu grafica nu cu codul lui :P

#10
goblenro

goblenro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 973
  • Înscris: 13.06.2005

View Postitrack, on Aug 14 2006, 16:09, said:

Am gasit fisiere .xml (RSS) da nu stiu sa le pun in pagina :D poti sa imi spui si mie un cod ceva :P ??? Sa zicem ca am un fisier " alex.xml " si are stiri in el , ce cod bag in index.html sau index.php sa apara pe pagina ceva  ?? Vreau sa apara cu grafica nu cu codul lui :P

Ce grafica? e doar text acolo XML-urile difera dupa urechea cu care a fost scrisa, totusi respecta anumite reguli si se pot face scripturi care sa citeasca majoritatea acestor XML-uri

Vezi exemplele de la php.net

#11
Cosmyn

Cosmyn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 275
  • Înscris: 09.03.2006
itrack, daca vrei iti pot face eu un script, mai exact un portal de stiri, in asta include designu si programarea, contracost desigur  :D, daca te-ar interesa da-mi detalii..

#12
itrack

itrack

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 338
  • Înscris: 27.07.2006
Ma pricep si eu cat de cat sa fac asa ceva :P da nu prea mult :D ... am facut asa ceva :P www.itrack.ro .. da nu este gata si vreau sa il schimb total :D sa fac propria mea jucarie :)

#13
Cata.

Cata.

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 623
  • Înscris: 06.12.2004
cu 7 - 800 de euro , ai scriptul ...

#14
goblenro

goblenro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 973
  • Înscris: 13.06.2005

View PostCata., on Aug 15 2006, 22:18, said:

cu 7 - 800 de euro , ai scriptul ...
LOL, il am gata facut, vezi in profil, ti-l vand la jumate decat concurenta  :P

#15
preacher

preacher

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 867
  • Înscris: 27.03.2005
@itrack, ai 2 optiuni din punctul meu de vedere (pentru stiri):

1. Drupal cu news aggregator (modul integrat)
2. Joomla cu news feeds (component integrat)

Drupal e preferatul meu (mai puternic dar mai greu de invatat) dar Joomla e mai usor (si un pic mai tembel din punctul meu de vedere). Tu decizi.

Bafta mare!

#16
Cata.

Cata.

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 623
  • Înscris: 06.12.2004
Ce ai tu nu e portal - e site de stiri. Portal e acasa , kappa ....

#17
itrack

itrack

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 338
  • Înscris: 27.07.2006
Mah nu am chef sa dau bani :P Sunt programator si web designer , pot sa le fac singur.. da mi-e lene ... daia vam intrebat daca stiti ceva free care mere modificat ca nu mai vroiam sa muncesc eu .. si asa nu am timp :P ca daca vreau pot importa stirile de pe softpedia :P

#18
aghyutza

aghyutza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 416
  • Înscris: 14.12.2005
:)) ce de bani... scriptul este free pe net si se numeste feed2html ... tu ii setezi adresa catre feedul unui site si numarul de stiri pe care sa le afiseze... a si mai ai un mic fisier numite template.rat care il poti modifica dupa bunul plac.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate