Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip
 Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat
 bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard
 Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa
 

Un simplu program

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
M_r

M_r

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,462
  • Înscris: 25.06.2005
Am gasit doar in engleza asa ceva, adica program de anagramare. e mai mult o optiune a unui dictionar englez-englez :P (Webster...). Acolo este o optiune in care ii dai literele si el le amesteca pe toate, dandu-ti toate solutiile posibile. E util, insa e in engleza. Nu stiu vrun dictionar (sau orice alt program) care sa fac asta in romana.

ce s-ar mai putea folosi ar fi acest program: http://www.anagramge....com/agfree.php
numai ca nu stiu in ce masura anagrameaza el cuvintele din limba romana  :confused:

#20
oaky2007

oaky2007

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 06.12.2007

View Postdarklordmesiah, on Jul 21 2006, 04:31, said:

Scuze ca ma bag si eu ... dar am o mica nelamurire ... De ce iti mai trebuie program daca doar atata lucru vrei sa afli ? Adica ... ceea ce vrei tu (sa afli cate parole din 6 caractere pot fi generate) se poate face si matematic ... nu ? Cred ca printr-a 9-a ne batea profa de mate la cap cu o chestie numita "Combinari". Oare nu pe acelasi principiu afli si tu solutia ? Combinari de n luate cate k. Unde k stim deja ca e 6, iar n ... sa vedem ... 33 litere (a-z) daca includem diacriticele romanesti/ 26 daca nu le includem + 10 (0-9) + x (restul de caractere pe care le vrei tu #,~,!,$,%,&,etc). Ma rog ... nush daca am fost destul de explicit ... dar in fine ... cam asta era parerea mea.

P.S. Nu mai stiu sigur daca la combinarile alea un element avea voie sa se repete, asa ca mai bine taceam  :P
Ce ii trebuie lui sunt aranjamente,unde ordinea conteaza (la combinari ordinea nu conteaza). Dar sa cumpere dupa internet un dictionar de parole.

#21
Wiz_rares

Wiz_rares

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 21.01.2007
www.theargon.com cea mai mare baza de date pentru cuvinte. Nu siu daca are si in romana, avand in vedere ca cel mai complet set are 2 GB :o

#22
katakraciun

katakraciun

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 225
  • Înscris: 15.01.2008
Ar putea realiza cineva un program sa desfasoare o combinare? Adica ceva de genul: (loto) am 14 nr. pe care vreau sa le combin cate 5. Programul sa-mi desfasoare toate combinarile de cate 5 nr. din cele alese de mine?  
(1 2 3 4 5// 1 2 3 4 6// 1 2 3 4 7// etc)

#23
ApologetX

ApologetX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 890
  • Înscris: 22.03.2006

View Postmagic-gabi, on Aug 13 2006, 21:12, said:

sper sa va foloseasca acest program si sa fie ce vroiati  :naughty: . l-am facut eu special pentru voi  :console:

interesat program..  ,pot avea acces la codul sursa?(daca NU, mi-o trimiti?) eu acuma am scos ceva tutotriale sa invat C si C++ si is curios cum este facut al tau... nu il vad foarte complicat.. dar is curios cum arata sursa.. merci

ps: am vazut ca daca i-am dat sa caute dupa ambele (cifre litere) si am pus doar "1" ,numarul "9" nu apare.. arata doi de "8".

Attached Files

  • Attached File  1.JPG   29.37K   70 downloads

Edited by ApologetX, 28 February 2008 - 15:53.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate