Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit eth vs Adap...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Roaming la Cosmote !

- - - - -
  • Please log in to reply
57 replies to this topic

#37
Galul

Galul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 27.12.2006
Asa e peste tot .

Edited by Galul, 29 December 2006 - 02:25.


#38
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002
La vodafone nu mai este asa....passport poti avea din prima zi ca nou abonat...si nici orange nu cred ca mai cere depozit pentru roaming...la cei doi abonamentele vin cu international activat din prima zi...

#39
Allex

Allex

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,051
  • Înscris: 02.01.2003

View PostGeorge_Catean, on Dec 29 2006, 02:24, said:

La vodafone nu mai este asa....passport poti avea din prima zi ca nou abonat...si nici orange nu cred ca mai cere depozit pentru roaming...la cei doi abonamentele vin cu international activat din prima zi...

Subscriu. Am revenit la Vodafone si n-am astfel de probleme. Am toate serviciile active din prima zi. Am mai avut in urma cu doi ani doua abonamente Connex si MEREU mi-am platit facturile la timp. Inteleg suspiciunea operatorului vizavi de un client nou sau cu referinte proaste, dar cand ai toate facturile achitate la zi si beneficiezi deja de un depozit este penibil sa ceri in continuare plati in avans.

Cosmote este jenant cand vine vorba de servicii complexe. Cosmote are handicapul incepatorului suspicios si cu traume grave din trecutul nu foarte indepartat al Cosmorom. Am avut si incredere, si rabdare cu Cosmote, insa de fiecare data m-au dezamagit. Cosmote are o politica limitata la servicii nationale de voce. Vrei ceva mai mult, gata, le cresc pretentiile si cer plati in avans. E problema lor, vor ramane retea de nisa sau cel mult zonala... Grecia, Cipru, Macedonia, Albania, Bulgaria etc.

#40
tiff

tiff

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,814
  • Înscris: 31.01.2005

View PostAllex, on Dec 29 2006, 01:34, said:

Subscriu. Am revenit la Vodafone si n-am astfel de probleme. Am toate serviciile active din prima zi.
Deci ti-au activat roamingul (inclusiv serviciul passport) din prima zi ?

Edited by tiff, 29 December 2006 - 06:03.


#41
Allex

Allex

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,051
  • Înscris: 02.01.2003

View Posttiff, on Dec 29 2006, 06:02, said:

Deci ti-au activat roamingul (inclusiv serviciul passport) din prima zi ?
Nu am cerut asta, ci doar activarea serviciului Vodafone Europa - convorbiri internationale. Dar serviciul passport se poate activa gratuit... http://www.vodafone....afone-passport/

#42
zola

zola

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 819
  • Înscris: 24.10.2004
Cred ca-i judeci cam aspru. Una la mana ca este negociabil depozitul Cred ca-l scoteai linistit la 1-2 milioane. Apoi ei nu sunt in Preventel si asta este un bai major pe un serviciu scump. Statistic tepele se dau fie in primele luni, fir in lunile 6-7 asa ca erai "candidatul" ideal  :rolleyes:
Ce nu inteleg (la tine si la altii)este de ce critici o deficient a serviciului atunci cand nu-ti ofera nu stiu ce facilitate. daca este suparat pe calitatea de la ei poti comenta acest lucru inainte sa-ti refuze activarea roaming-ului fara depozit.

#43
danus

danus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 19.05.2006
Ajutati-ma si pe mine va rog, de ce nu pot trimite sms spre  statele unite? Deasemenea nici nu pot primi sms din  sua. Am o cartela pre-payd cu 300 de min.Am suficient credit sa pot da sms,dar totusi nu pot trimite/primi sms-uri. multumesc

#44
Allex

Allex

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,051
  • Înscris: 02.01.2003

View Postdanus, on Jan 22 2007, 03:08, said:

Ajutati-ma si pe mine va rog, de ce nu pot trimite sms spre  statele unite? Deasemenea nici nu pot primi sms din  sua. Am o cartela pre-payd cu 300 de min.Am suficient credit sa pot da sms,dar totusi nu pot trimite/primi sms-uri. multumesc

Spre ce retea din SUA incerci sa trimiti SMS? Pe ste-ul Cosmote apar doar 4 retele
La VODAFONE sunt tot 4 retele, printre care si T-MOBILE
Cosmote se pare ca nu are interconectare cu T-MOBILE USA

#45
danus

danus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 19.05.2006
Da, spre t-mobile. Multumesc pt. raspuns

#46
Allex

Allex

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,051
  • Înscris: 02.01.2003
In sfarsit, dupa aproape un an de abonament la Cosmote, au acceptat sa-mi activeze roamingul pentru 8 zile fara sa-mi ceara constituirea unui depozit.  :worthy:
Deci se poate, numai ca s-au obisnuit prost, sa ceara garantii pentru orice. In iarna imi cereau peste 500 de lei garantie pentru o luna de roaming, acum se pare ca s-au invatat minte. Doar n-oi fi fost singurul client care a renuntat la acest serviciu cand a auzit pretentiile Cosmote. Pentru cine nu stie, depozitul este returnat clientului doar la cerere, nu primesti dobanda si termenul de restituire poate atinge si trei luni de zile din momentul depunerii cererii scrise depuse, personal, la sediul Cosmote.

#47
bulangiul

bulangiul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,033
  • Înscris: 24.10.2006

View PostAllex, on Jun 13 2007, 12:12, said:

In sfarsit, dupa aproape un an de abonament la Cosmote, au acceptat sa-mi activeze roamingul pentru 8 zile fara sa-mi ceara constituirea unui depozit.  :worthy:
Deci se poate, numai ca s-au obisnuit prost, sa ceara garantii pentru orice. In iarna imi cereau peste 500 de lei garantie pentru o luna de roaming, acum se pare ca s-au invatat minte. Doar n-oi fi fost singurul client care a renuntat la acest serviciu cand a auzit pretentiile Cosmote. Pentru cine nu stie, depozitul este returnat clientului doar la cerere, nu primesti dobanda si termenul de restituire poate atinge si trei luni de zile din momentul depunerii cererii scrise depuse, personal, la sediul Cosmote.


eu zic ca mai bine cumperi o cartela, incarci de 250 RON (sa nu fie chiar 500) si pe numarul de abonament activezi devierea apelurilor catre numarul de pe cartela.....asa ramai cu banii (transformati in euro pe cartela cosmote)....si nu mai risti sa pierzi nimic din cauza inflatiei si a altor chestii...asta doar in cazul in care vor mai cere depozit...

Edited by bulangiul, 13 June 2007 - 15:07.


#48
mailman

mailman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 510
  • Înscris: 04.11.2005

View PostAllex, on Jun 13 2007, 12:12, said:

In sfarsit, dupa aproape un an de abonament la Cosmote, au acceptat sa-mi activeze roamingul pentru 8 zile fara sa-mi ceara constituirea unui depozit.
Ce marinimosi. Adica sa te rogi tu de ei sa-ti dea voie sa le dai bani. Pentru ce regiune geografica/tara ai cerut activarea roamingului?

#49
emanu900

emanu900

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,360
  • Înscris: 03.04.2004
Cica de sambata intra in vigoare noile reglementari de roaming in EU. Acum din cate am inteles eu (si doresc sa fiu corectat daca gresesc) cei care nu planuri tarifare de roaming speciale (gen passport sau orange europa, etc) inseamna ca vor fi trecuti automat la eurotarife, nu? Iar celorlalti din cazurile speciale li se va adresa intrebarea cu daca vor fi sau nu de acord cu trecerea la eurotarife si renuntarea la ce au deja, in termen de 3 luni incepand de sambata.  :peacefingers:

Edited by emanu900, 27 June 2007 - 19:49.


#50
bulangiul

bulangiul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,033
  • Înscris: 24.10.2006

View Postemanu900, on Jun 27 2007, 20:48, said:

Cica de sambata intra in vigoare noile reglementari de roaming in EU. Acum din cate am inteles eu (si doresc sa fiu corectat daca gresesc) cei care nu planuri tarifare de roaming speciale (gen passport sau orange europa, etc) inseamna ca vor fi trecuti automat la eurotarife, nu? Iar celorlalti din cazurile speciale li se va adresa intrebarea cu daca vor fi sau nu de acord cu trecerea la eurotarife si renuntarea la ce au deja, in termen de 3 luni incepand de sambata.  :peacefingers:


pai atunci cosmote, ori isi scoate niste planuri tarifare pentru roaming (cu preturi ceva mai mici decat acum).....in afara de planurile tarifare pentru tarile unde exista cosmote deja......ori vor trece la eurotarife........

si din una si din cealalta utilizatorul cosmote va avea de castigat......

#51
sunshinealina

sunshinealina

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 15.07.2007
Nu aveti idee...zona de acoperire Cosmote,s-a extins in ultima vreme? Sunt utilizator de cartela Cosmote si as vrea sa o folosesc si cand voi pleca in vacanta in Ungaria si Austria,dar nu stiu daca voi reusi.

#52
bulangiul

bulangiul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,033
  • Înscris: 24.10.2006

View Postsunshinealina, on Jul 15 2007, 16:33, said:

Nu aveti idee...zona de acoperire Cosmote,s-a extins in ultima vreme? Sunt utilizator de cartela Cosmote si as vrea sa o folosesc si cand voi pleca in vacanta in Ungaria si Austria,dar nu stiu daca voi reusi.


pai sa extins zona de acoperire, dar tu vrei sa vb din reteua cosmote in ungaria si austria....cam greu.....daca treci de 35 KM in ungaria....nu mai ai sanse sa prinzi semnal cosmote......in roaming se poate vb de oriunde din aceste tari....dar costa....

#53
lk1

lk1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,437
  • Înscris: 31.07.2006
Să fim odată trecuți la Eurotarif  . :) Și atunci nu vor mai fi costuri mari .

#54
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002
passportul e mai rentabil ca eurotarifele oricum...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate