Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intoleranța lactoza- vegan v...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024
 Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?
 Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF
 Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 

Roaming la Cosmote !

- - - - -
  • Please log in to reply
57 replies to this topic

#1
nsec

nsec

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,638
  • Înscris: 11.10.2004

[ http://img157.imageshack.us/img157/1188/cosmocentru0pj.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Cand ieși din țară, intră întâi în rețeaua COSMOTE
Cel mai ieftin tarif în roaming…



_______________________________________________________________________________


  • Pentru tine !

Când ieși din țară intră în rețelele operatorilor COSMOTE și vorbești la cel mai mic tarif în Roaming, 0,65 €/minut, TVA inclus.
Pleci în vacanță în Grecia, Bulgaria sau FYROM (Macedonia)? Călătorești în Albania? Atunci selectează una dintre rețelele grupului COSMOTE și poți vorbi oricât și oricând cu prietenii tăi la cel mai mic tarif unic pe minut, oricare ar fi destinația apelului și indiferent de tipul conectării, abonament sau cartelă COSMOTE. Pentru fiecare minut de convorbire plătești numai 0.55 € + TVA, indiferent de ora apelului sau destinația acestuia: local (către un număr din țară în care te afli), către România sau către orice altă țară din lume.

Serviciul este valabil atât pentru cartelele COSMOTE, cât și pentru orice tip de plan tarifar COSMOTE.

Toți clienții COSMOTE beneficiază de acest serviciu atunci când se află în Roaming în rețelele Grupului COSMOTE: COSMOTE (Grecia), GLOBUL (Bulgaria), COSMOFON (FYROM) si AMC (Albania).


  • Valabilitate

Serviciul este valabil pentru toți utilizatorii cartelei COSMOTE** din momentul activării acesteia, iar pentru abonații COSMOTE este activat la cerere – vezi detalii în secțiunea Serviciul de Relații cu Clienții COSMOTE.
** pentru a afla care sunt operatorii în ale căror rețele funcționează serviciul de Roaming pentru cartela COSMOTE, accesează pagina www.cosmote.ro sau apelează 1234.


  • Compatibilitatea cu alte servicii

Serviciul Roaming este compatibil cu Serviciul Info Cost pentru abonații COSMOTE și cu Serviciul Verificare Credit – pentru utilizatorii de cartele COSMOTE.


  • Instrucțiuni

Îți recomandăm să verifici dacă rețelele în care te-ai înregistrat în Roaming sunt cele din grupul COSMOTE.
În cazul în care înregistrarea nu s-a făcut automat într-una din rețelele aparținând grupului COSMOTE, trebuie să selectezi manual rețeaua preferată din meniul telefonului. Numai așa vei beneficia de cele mai mici tarife unice de Roaming.

Pentru abonații COSMOTE, activarea serviciul se face la cerere, prin apel la Serviciul de Relații cu Clienții COSMOTE (1234 – gratuit de pe telefonul mobil), la orice magazin COSMOTE sau la oricare partener comercial COSMOTE.
Pentru activarea serviciului este posibilă solicitarea unei garanții, aceasta urmând să fie returnată, fără dobândă, în momentul solicitării dezactivării serviciului de Roaming, condiționată doar de plata la zi a facturllor, inclusiv a celor în care este inclus traficul efectuat în Roaming.


[ http://img157.imageshack.us/img157/1188/cosmocentru0pj.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


GPRS Roaming


_______________________________________________________________________________


Serviciul GPRS Roaming iti faciliteaza accesul la Internet atunci cand esti in strainatate prin intermediul unui terminal compatibil cu tehnologia GPRS ( telefon mobil, cartela PCMCIA pentru carculatoare portabile), in retelele operatorilor cu care Cosmote a incheiat acorduri de roaming de date.

Toate serviciile disponibile in reteaua Cosmote vor putea fi utilizate in roaming, nefiind necesare configurari suplimentare ale telefonului sau ale echipamenteleor folosite. Functionarea serviciului depinde de capabilitatile tehnice ale retelei in care te inregistrezi.

Cu GPRS Roaming , tarifele sunt aceleasi, indiferent de reteaua in care te inregistrezi: 8 Euro/MB.

Prima unitate de taxare: 10KB
Urmatoarele unitati de taxare: 10KB

Serviciul GPRS Roaming este disponibil in:
  • Grecia;
  • Curand: Italia, Spania, Austria, Germania, precum și în alte destinații favorite de vacanță sau afaceri ale românilor.

_______________________________________________________________________________


Aprofundare:
http://www.cosmote.ro
http://www.cosmote.r...l...0&cid=17788
http://www.cosmote.r...amp;network=all

Edited by Speedo, 10 July 2006 - 16:04.


#2
gompo

gompo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,237
  • Înscris: 19.07.2005
Cu alte cuvinte, si-a facut si Cosmote... PASSPORT !  :P

#3
munteanu_dan0

munteanu_dan0

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 255
  • Înscris: 16.11.2004

 nsec, on Jul 10 2006, 13:53, said:

Cand ieși din țară, intră întâi în rețeaua COSMOTE  
Cel mai ieftin tarif în roaming…


  Comparate cu ofertele speciale la abonamente ale rivalilor: Orange Travel Holiday si Vodafone Passport diferentele de tarife nu sunt considerabile in schimb cei de la Cosmote au un numar foarte mic de tari si retele favorite (4).

  Intradevar comparativ cu ofertele prepay roaming Orange si Vodafone avantajul in cazul in care calatoriti in una dintre aceste 4 tari este real:

  Un exemplu comparativ la prepay pentru Bulgaria:
  
COSMOTE:
  Apeluri către orice destinație națională sau internațională                      0.55 €/min.
  Apeluri primite, indiferent de origine                                                          0.40 €/min.
  Transmitere de mesaje SMS către orice rețea                                    0.25 €/mesaj


ORANGE:
  Apeluri in Bulgaria    1,05 $/min.
  Apeluri catre Romania    1,45 $/min.
  Apeluri catre Europa    2,40 $/min.
  Apeluri catre restul lumii  4,50 $/min.
  Apeluri primite                0,80 $/min.
  Transmitere de mesaje SMS către Romania         0.4 $/mesaj
  Transmitere de mesaje SMS către alte destinatii   0.5 $/mesaj


VODAFONE:
  Apeluri in Bulgaria    1,20 $/min.
  Apeluri catre Romania    1,75 $/min.
  Apeluri catre Europa    2,00 $/min.
  Apeluri catre restul lumii  4,20 $/min.
  Apeluri primite                0,80 $/min.
  Transmitere de mesaje SMS către orice retea      0.5 $/mesaj



  Dar ceva ma nelamureste totusi la COSMOTE :
  Apeluri Verificare Credit – valabil doar pentru Cartela COSMOTE    0.35 €/min.
  :w00t:

#4
Spiritul

Spiritul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,510
  • Înscris: 13.09.2004
... dar ....
"Pleci în vacanță în Grecia, Bulgaria sau FYROM (Macedonia)? Călătorești în Albania?"

sa nu uitam ca anul acesta ... printre destinatiile de vacanta favorite anul acesta sunt sio Grecia si Bulgaria....deci e f bine ... si eu ma duc in Bulgaria ... poate imi cumpar si eu o cartela cosmote ... ar fi o treaba ...

in albania si in macedonia nu stiu cine dreaq se duce ...dar e ok si asa ... 2 tari ...
las ca se fac ei mari ...

#5
raducristin

raducristin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,910
  • Înscris: 27.12.2004

 monel_33, on Jul 10 2006, 12:36, said:

Te ataci degeaba . Ai facut o afirmatie gratuita si eu ti-am atras atentia ca nu ai dreptate. In Iasi sunt aprox 14 dealeri Cosmote si tu dupa ce vizitezi 3-4 magazine postezi o informatie despre TOT Iasul .

Si faptul ca poti sa vorbesti mai ieftin la mobil in acele 4 tari e cu siguranta un lucru bun ... nu trebuie sa faci misto de toate ca doar nu esti angajat Orange si ai boala pe Cosmote . Sper .
Tu te ataci in numele Cosmote pt toate replicile potrivnice. De parca ar fi treaba ta. Era un raspuns pt nsec.

PS Cand pleci in Albania sa ne suni ieftin.

#6
ZareL

ZareL

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 10.11.2005
Valeu da ce usor luati foc :)
Cum e sau nu apar servicii noi la Cosmote... sper sa nu se opreasca aici. Asteptam cartela. :D

#7
nsec

nsec

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,638
  • Înscris: 11.10.2004
Da ... asteptam serviciul GPRS Roaming si la Cartela Cosmote impreuna cu GPRS-ul ca standard la cartela ... wap & internet ...

#8
bogdan4ice

bogdan4ice

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,407
  • Înscris: 15.04.2004

 munteanu_dan0, on Jul 10 2006, 15:17, said:

VODAFONE:
  Apeluri in Bulgaria    1,20 $/min.
  Apeluri catre Romania    1,75 $/min.
  Apeluri catre Europa    2,00 $/min.
  Apeluri catre restul lumii  4,20 $/min.
  Apeluri primite                0,80 $/min.
  Transmitere de mesaje SMS către orice retea      0.5 $/mesaj

  Dar ceva ma nelamureste totusi la COSMOTE :
  Apeluri Verificare Credit – valabil doar pentru Cartela COSMOTE    0.35 €/min.
  :w00t:

Gresit!!! Apeluri in Bulgaria 0.80$/min
             Apeluri catre Romania 1.30$/min
            Apeluri catre Restul lumii 1.85$/min
NU STIU de unde ai scos tu acele tarife! si sa nu mai vorbim despre PASSPORT!!!
Traiasca COSMOTE cu Revoutia lui!!!! :worthy:  :worthy:  :worthy:
Pentru cei care nu ma cred sa consulte link.

#9
gompo

gompo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,237
  • Înscris: 19.07.2005

 bogdan4ice, on Jul 11 2006, 00:10, said:

Gresit!!! Apeluri in Bulgaria 0.80$/min
             Apeluri catre Romania 1.30$/min
            Apeluri catre Restul lumii 1.85$/min
NU STIU de unde ai scos tu acele tarife! si sa nu mai vorbim despre PASSPORT!!!
Traiasca COSMOTE cu Revoutia lui!!!! :worthy:  :worthy:  :worthy:
Pentru cei care nu ma cred sa consulte link.
Gresesti si tu!  :P
Tarifele la cartela Vodafone pt Roaming din Bulgaria (conform link-ului tau, valabile din 12 iulie) sunt:
   Apeluri in Bulgaria 1.15$/min
   Apeluri catre Romania 1.60$/min
   Apeluri catre Restul lumii 2.20$/min
Si asta pt ca in Bulgaria NU EXISTA operator favorit la cartela Vodafone (ca atare nici Vodafone Passport  ;) )

#10
bogdan4ice

bogdan4ice

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,407
  • Înscris: 15.04.2004

 gompo, on Jul 11 2006, 11:42, said:

Gresesti si tu!  :P
Tarifele la cartela Vodafone pt Roaming din Bulgaria (conform link-ului tau, valabile din 12 iulie) sunt:
   Apeluri in Bulgaria 1.15$/min
   Apeluri catre Romania 1.60$/min
   Apeluri catre Restul lumii 2.20$/min
Si asta pt ca in Bulgaria NU EXISTA operator favorit la cartela Vodafone (ca atare nici Vodafone Passport  ;) )
Mi-am dat si eu seama dar mai da exemplu de alta tara din care suni in roaming mai ieftin de pe Cosmote decat de pe Vodafone!!!

#11
munteanu_dan0

munteanu_dan0

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 255
  • Înscris: 16.11.2004

 bogdan4ice, on Jul 11 2006, 20:42, said:

Mi-am dat si eu seama dar mai da exemplu de alta tara din care suni in roaming mai ieftin de pe Cosmote decat de pe Vodafone!!!
  In toate cele 4 tari din oferta Cosmote tarifele lor sunt mai mici decat tarifele roaming prepay ale Orange si Vodafone, nu numai in Bulgaria, dar nu am avut timp sa le copii pe toate, uita-te mai atent si o sa vezi.

Edited by munteanu_dan0, 11 July 2006 - 19:55.


#12
bogdan4ice

bogdan4ice

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,407
  • Înscris: 15.04.2004

 munteanu_dan0, on Jul 11 2006, 20:54, said:

In toate cele 4 tari din oferta Cosmote tarifele lor sunt mai mici decat tarifele roaming prepay ale Orange si Vodafone, nu numai in Bulgaria, dar nu am avut timp sa le copii pe toate, uita-te mai atent si o sa vezi.
Dar daca activezi passport? si vorbesti de pe reteaua vodafone preferata din acea tara o sa-ti dai seama ca te inseli amarnic.

#13
munteanu_dan0

munteanu_dan0

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 255
  • Înscris: 16.11.2004

 bogdan4ice, on Jul 11 2006, 21:21, said:

Dar daca activezi passport? si vorbesti de pe reteaua vodafone preferata din acea tara o sa-ti dai seama ca te inseli amarnic.

  Nu stiu sigur daca exista Passport la prepay

Edited by munteanu_dan0, 12 July 2006 - 13:53.


#14
zaze

zaze

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 903
  • Înscris: 21.01.2004
Exista Passport la prepay incepand de astazi, 12 iulie.

#15
zola

zola

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 819
  • Înscris: 24.10.2004
preturile sunt bune pentru vacanta (si business acolo unde e cazul). Oricum preturile de roaming vor fi in scadere libera in urmatoarele 6 luni

#16
adishior

adishior

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 234
  • Înscris: 10.04.2006
Cosmote introduce cel mai mic tarif unic de roaming

  
Bucureşti, 12 iulie 2006 - COSMOTE România introduce cel mai mic tarif unic de roaming de numai 0,65 euro pe minut, cu TVA inclus, pentru convorbiri către toate destinaţiile, valabil atât pentru abonaţi, cât şi pentru utilizatorii cartelei COSMOTE care vorbesc în roaming în ţările unde Grupul COSMOTE este prezent: Grecia, Bulgaria, Albania şi Fosta Republică Iugoslavă Macedonia. În plus, clienţii COSMOTE care utilizează serviciul de roaming în ţările mai sus menţionate, beneficiază de asemenea de tarif unic accesibil de 0,47 euro/minut pentru apeluri primite şi 0,29 euro/mesaj pentru trimiterea de SMS (tarife cu TVA inclus).

Clienţii COSMOTE care doresc să beneficieze de tarife fixe de roaming către orice destinaţie trebuie să selecteze de pe telefonul mobil reţelele COSMOTE din Grecia, GLOBUL în Bulgaria, AMC în Albania şi COSMOFON în Fosta Republică Iugoslavă Macedonia. Serviciul de roaming este pre-activat pentru utilizatorii Cartelei COSMOTE, iar abonaţii au posibilitatea de a-l activa apelând Centrul de Relaţii cu Clienţii COSMOTE la numărul cu acces gratuit 1234.

„Prin politica noastră de tarifare unică şi accesibilă, COSMOTE România este încântată să ofere clienţilor săi tarife unice de roaming către orice destinaţie, în ţările unde Grupul COSMOTE este prezent”, declară Oana Cristea, Roaming & Interconnection Manager la COSMOTE România.

Pentru clienţii cu abonament, serviciile de roaming COSMOTE sunt disponibile în 238 de reţele din 112 ţări, iar utilizatorii cartelei COSMOTE beneficiază de serviciile de roaming la preţuri accesibile în 214 reţele din 111 ţări.


Categoria: Ultima oră
Autor : COMUNIC@ŢII Mobile
Data: 2006-07-12 00:00:00

#17
gompo

gompo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,237
  • Înscris: 19.07.2005

Quote

..iar utilizatorii cartelei COSMOTE beneficiază de serviciile de roaming la prețuri accesibile în 214 rețele din 111 țări.
Aici se cam exagereaza!  :angry:
Or fi ele 111 tari in care poti primi apeluri si SMS (acel Roaming One), dar de pe cartela Cosmote se pot initia apeluri in doar opt tari!  :confuzzled:

#18
djalexis

djalexis

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 28.07.2006
Eu sint multumit de tarifele de la Cosmote... Va trebui sa sun in Elvetia, din Romania. Pretul e de 50 centi/minut la convorbiri catre Elvetia, iar sms-urile: 15 centi. Cosmote RULLZ  :worthy:

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate