Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum curat gletul de pe perete

Muzica trance

Soluție incalzire apartament...

Culori fire la boxele de jogger
 Autorizatie Birou Acte Auto

Parbriz defect

Ajutor cercetare lucrare de diser...

M-am culcat cu un tip și apo...
 Facultate din Bucuresti posibil o...

Eroare steering

Recomandare service pentru repara...

Premier Energy se listeaza la bursa
 Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315

Folie display laptop in Bucuresti?
 

Cum scapam de burta

- - - - -
  • Please log in to reply
2383 replies to this topic

#37
calisto

calisto

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 26.10.2006
Cand gasesti solutia,da-mi de stire ......Cu aceeasi problema ma lupt si eu... :angry:

#38
icynoangel

icynoangel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,414
  • Înscris: 01.09.2004
Am ajuns sa fac in fiecare zi si flotari acasa, nu stiu cum mi-a venit mie ideea ca asta ar ajuta. Cert este ca e destul de greu sa iti folosesti muschii abdomenului cand faci flotari. Oricum, deocamdata asta nu a dus la nici un rezultat. Stratul de grasime nici nu scade nici nu creste, parca ar fi de-a casei...  :death: si este...

Edited by icynoangel, 10 November 2006 - 16:29.


#39
rox

rox

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,348
  • Înscris: 28.11.2004
si e foarte probabil ca acolo sa ramana ( stiu  :confuzzled: , am si eu, da' nu pe abdomen). poate merita sa incerci tot felul de masaje, impachetari cu nu-stiu-ce-alge and stuff, ca se zice ca ar face minuni ( desi nu cred...). cred ca minuni numai lipoaspiratia poate face

#40
mianna

mianna

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 29.06.2005

View Posticynoangel, on Nov 10 2006, 16:02, said:

Dupa ce am cautat 40 de minute topicul ala pe care imi aduc aminte ca am mai postat, am constatat cu uimire ca nu mai exista... sau is eu terminat si nu stiu sa caut. Am gasit vreo cateva topicuri care insa trateaza alte probleme...


daca ar functiona telepatia, as sti si despre ce topic vorbesti, dar azi a luat o pauza  :)

#41
pinky_

pinky_

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 27.09.2006

View Posticynoangel, on Nov 10 2006, 16:02, said:

Dupa ce am cautat 40 de minute topicul ala pe care imi aduc aminte ca am mai postat, am constatat cu uimire ca nu mai exista... sau is eu terminat si nu stiu sa caut. Am gasit vreo cateva topicuri care insa trateaza alte probleme... anyway ce problema vreau sa aduc in discutie:

Eu nu vreau sa slabesc. E perfect asa cum sunt. Dupa ce am mers 3 luni la sala, am conturat muschii de la burta foarte bine, ii simt. Problema este ca acel mic strat de grasime de pe ei, nu se duce, nu se contureaza, sta acolo... oricat de mult as lucra parca e impietrit pe vecie acolo.

Deci, ce ar trebui facut in cazul asta. Repet: nu am nevoie de retete de slabit, pentru ca nu vreau sa slabesc, vreau doar sa scap de stratul asta inestetic de grasime, nu e mare, dar ma enerveaza, si am depus si ceva efort insa nici un rezultat, nici o schimbare in directia asta.

Ceva idei? Fara liposuctie sau operatii sau chestii de-astea, daca se poate. O solutie optima, chiar daca dureaza mai mult timp.

Sar'na!


Pentru problema ta, foarte eficienta este lipotomia. Este cea mai buna metoda non-chirurgicala de indepartare a stratului de grasime. Vezi ca este topic, care chiar asa se cheama, Lipotomia, pe pagina urmatoare chiar:) good luck

#42
Cutzu

Cutzu

    SefuLaUrati

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,103
  • Înscris: 06.07.2006

View Posticynoangel, on Nov 10 2006, 16:28, said:

Am ajuns sa fac in fiecare zi si flotari acasa, nu stiu cum mi-a venit mie ideea ca asta ar ajuta. Cert este ca e destul de greu sa iti folosesti muschii abdomenului cand faci flotari. Oricum, deocamdata asta nu a dus la nici un rezultat. Stratul de grasime nici nu scade nici nu creste, parca ar fi de-a casei...  :death: si este...
Iti recomand cu caldura tractiunile ;). Chiar azi mi`am bagat bara in garaj :D. Sa dau din tentativa de burta jos  :lol: .
Stiu ca din cauza tractiunilor ... ti sa modeleaza fundu... da devine sexos... plus patratele in loc da burtic... plus muschi pa spate... si nu din aia nesimtiti ... cat sa pari atletic... mie asa imi place... prea multi muschi in relief strica.

Edited by Cutzu, 10 November 2006 - 17:40.


#43
icynoangel

icynoangel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,414
  • Înscris: 01.09.2004
mianna, era parca un topic: Cum sa scap de burta.. daca oi fi visat eu topicul asta, nu stiu ce sa mai zic. Astea cred ca is efectele laterale cand esti oleaca indragostit... nu-mi mai aduc aminte  :death:

Cutzu, tu zici ca tractiunile ar ajuta? Cum e posibil sa iti modeleze fundul tractiunile, cand acolo din cate imi inchipui eu, se lucreaza muschii spatelui si bratele. Nu ma prind, o sa studiez insa problema... desi nu am unde sa imi montez o bara pentru asa ceva.

Lipotomie.. ok, I'll check it out...

#44
Cutzu

Cutzu

    SefuLaUrati

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,103
  • Înscris: 06.07.2006
Pai ajunge sa`ti lucreze si fundu :)... daca stai la apartament mai grei... da nu irealizabil... oricum cu burta sa rezolva ;).
Am citit acum repede despre lipotomie ... si zic aia ca la barbati efectul este mai mic... sau mai intarziat parca :)
" Ba mai mult, ea poate fi utilizata si in cazul barbatilor, doar ca in ceea ce-i priveste pe acestia, actiunea substantei se realizeaza putin mai greu. Medicul ne declara, insa, ca sunt rezerve in aplicarea lipotomiei atunci cand sunt prezente diverse alergii sau unele probleme circulatorii. "
Iete si contraindicatii la astia mai slab da inger :). Baga tractiuni acolo ca nu strica
:).

Edited by Cutzu, 10 November 2006 - 18:06.


#45
Taw

Taw

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,084
  • Înscris: 14.11.2003
Nu exista asa ceva...daca te hotarasti sa tii regim, tine minte ca organismul va slabi cel mai greu in zona cea mai "grasa"..pe "colacel" se pune si sa se slabeste cel mai greu.
Nu se poate slabi in anumite zone ale corpului (nu hotarasti tu unde arde organismul grasimile) desi se pare ca aparut un produs pe baza de yohibe(parca asa se keama) face minuni pt "colacel"..vezi magazinul "getfitshop"  pentru detalii.

Daca ai fi avut o dieta sanatoasa nu te-ai fi confruntat cu problema asta.

#46
Cutzu

Cutzu

    SefuLaUrati

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,103
  • Înscris: 06.07.2006
E lasa ca altii mananca asa "sanatos" si tot ar contracta o sedinta foto in reviste :). Adica depinde de metabolism ... cam asta e.

Edited by Cutzu, 10 November 2006 - 18:48.


#47
submit

submit

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,087
  • Înscris: 15.04.2005

View Posticynoangel, on Nov 10 2006, 17:50, said:

mianna, era parca un topic: Cum sa scap de burta.. daca oi fi visat eu topicul asta, nu stiu ce sa mai zic. Astea cred ca is efectele laterale cand esti oleaca indragostit... nu-mi mai aduc aminte  :death:
Cand cauti, nu uita ca unele topicuri au murit de mai mult de 90 zile  :)  (desi la ala al tau nu era nevoie de cautare)

http://forum.softped...topic=90726&hl=
http://forum.softped...howtopic=144306

#48
rox

rox

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,348
  • Înscris: 28.11.2004

View Posttau_xxx, on Nov 10 2006, 18:37, said:

.pe "colacel" se pune si sa se slabeste cel mai greu.
n-as crede

#49
mianna

mianna

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 29.06.2005

View Postsubmit, on Nov 10 2006, 18:47, said:

Cand cauti, nu uita ca unele topicuri au murit de mai mult de 90 zile  :)  (desi la ala al tau nu era nevoie de cautare)

http://forum.softped...topic=90726&hl=
http://forum.softped...howtopic=144306

mersi, submit  :)  le-am unit.

#50
Taw

Taw

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,084
  • Înscris: 14.11.2003

View Postrox, on Nov 10 2006, 19:08, said:

n-as crede

Adu-mi argumente.Ma refer in cazul barbatilor.Femeile se ingrasa mai mult in fund si coapse.
De ce la femeile mai plinute se remarca in primul rand fundul mare iar la barbati burta?

#51
mianna

mianna

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 29.06.2005

View Posttau_xxx, on Nov 10 2006, 19:51, said:

Adu-mi argumente.Ma refer in cazul barbatilor.Femeile se ingrasa mai mult in fund si coapse.
De ce la femeile mai plinute se remarca in primul rand fundul mare iar la barbati burta?

obezitate ginoida, respectiv androida.

#52
Taw

Taw

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,084
  • Înscris: 14.11.2003

View Postmianna, on Nov 10 2006, 20:02, said:

obezitate ginoida, respectiv androida.

Vorbesti de cazuri particulare, iar eu vorbesc despre marea majoritate a oamenilor.
Nu cred ca baiatul care a deschis topicul sufera de obezitate ginoida..ce naiba..

#53
mianna

mianna

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 29.06.2005
nu stiu despre ce vorbim, eu iti raspunsesem la intrebarea:

View Posttau_xxx, on Nov 10 2006, 19:51, said:

De ce la femeile mai plinute se remarca in primul rand fundul mare iar la barbati burta?


luata la modul general, adica majoritatea femeilor plinute pe care le-ai intalnit si majoritatea barbatilor. in nici un caz nu sunt cazuri particulare.

#54
icynoangel

icynoangel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,414
  • Înscris: 01.09.2004

View Posttau_xxx, on Nov 10 2006, 21:27, said:

Vorbesti de cazuri particulare, iar eu vorbesc despre marea majoritate a oamenilor.
Nu cred ca baiatul care a deschis topicul sufera de obezitate ginoida..ce naiba..

Nici eu nu cred ca sufar de asta  :lol:

Am studiat un pic treaba cu lipotomia... nu vreau sa bage nimeni in mine nimic, asta e clar, eu vreau pe cale naturala, sunt dispus sa lucrez pentru a reusi, nu e nevoie sa imi bage niste medici nu stiu ce "cocktail" in mine.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate