Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Cum scapam de burta

- - - - -
  • Please log in to reply
2383 replies to this topic

#19
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
S-a mai discutat

http://forum.softped...showtopic=90726

Edited by mianna, 12 July 2006 - 13:27.


#20
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,487
  • Înscris: 05.08.2002
o saptamana de urcat pe munte, zi de zi (nu exagerat, un traseu de 2h e suficient), masa numai mic dejun si o cina "light" fac minuni....
din pacate tot minune face si revenirea la vechile obiceiuri (stat toata ziua pe scaun, mancat copios la pranz si seara...)

Edited by aeon, 12 July 2006 - 09:40.


#21
misstefania

misstefania

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 12.07.2006
aparatul de vibromasaj este foarte eficient, eu mi am cumparat acum ceva vreme si sunt extrem de multumita :P

#22
icynoangel

icynoangel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,414
  • Înscris: 01.09.2004
Scuze daca a mai fost, cred ca atunci cand am dat search am dat doar pe Medical Stuff si de-asta nu am gasit topicul respectiv, sorry.

On-topic: dupa cam 3-4 saptamani de-acu, incep sa vad cateva rezultate, nu foarte mari, dar ceva parca e schimbat (nu gasesc cuvantul pentru a descrie faptul asta, simt ca sunt pe drumul cel bun).

Am inceput sa mananc mai putin (mancam foarte mult mai ales la masa de pranz) si ce lucram la sala se punea a doua zi la loc, cred. Si am adoptat si ideea de a nu mai manca nimic cu 4 ore inainte de somn.

Multam fain pentru idei, nici nu ma gandesc la liposuctie, pentru ca burta asta a mea e aproape inexistenta, dar ma enerveaza ca nu am abdomenul plat si asta urmaresc sa realizez.

#23
sabian

sabian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,649
  • Înscris: 06.07.2003

 misstefania, on Jul 12 2006, 12:21, said:

aparatul de vibromasaj este foarte eficient, eu mi am cumparat acum ceva vreme si sunt extrem de multumita :P

Ce forma are? :P

#24
scooby

scooby

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 528
  • Înscris: 19.07.2002
Pt dat burta jos alergati minim de 3 ori pe saptamana ,pe la 6-7 seara,cand inca e cald afara si transpiri ,cu o folie deaia care mentine alimentele proaspete infasurata in jurul burtii . Cam 3000-5000 m minim per sedinta !

#25
jedialex1985

jedialex1985

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 666
  • Înscris: 09.04.2004

 scooby, on Jul 12 2006, 18:34, said:

Pt dat burta jos alergati minim de 3 ori pe saptamana ,pe la 6-7 seara,cand inca e cald afara si transpiri ,cu o folie deaia care mentine alimentele proaspete infasurata in jurul burtii . Cam 3000-5000 m minim per sedinta !

de mentionat ca trebuie alergat pe nisip sau iarba si daca se alearga pe ciment trebuie incalataminte speciala de alergare. altfel din cauza socurilor, scapi de burta si apoi te plangi de dureri la incheieturi. been there, done that.. dupa vreo 6-7 saptamani de alergat in ritmul asta asta (3ori/6-7 km) ma durea genuchiul drept ingrozitor si cel stang usor. mi s-a spus ca ar fi de la alergat si am mai citit si pe net despre asta. mai curand recomand bicicleta, pe sosele, nu offroad.

am fost cu cineva la un nutritionist, din policlinica nu particular, si i-a dat  o brosura in care scria cate kg trebuie sa aiba la varsta ei, si cate calorii pe zi sa consume. erau atasate tabele cu aportul de calorii pentru o gramada de feluri de mancare si consumul de calorii pentru tot felul de activitati fizice. si si-a reglat dieta si programul ed sport incat sa respecte acel nr optim de calorii pe zi si intr-adevar a slabit. n-a vrut sa-mi zica cat dar din ochi estimez 5-6 kg intr-o vara, sau aproape o vara.

fara retete de prin reviste, tv etc.

#26
Bebeluska

Bebeluska

    Bebeluºka Reloaded

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,439
  • Înscris: 20.12.2005
Mda. Eu cu kilogramele stau perfect, doar burta ma deranjeaza. Nu cred ca am nevoie de nutritionist pt asta, nu? ;)

#27
jedialex1985

jedialex1985

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 666
  • Înscris: 09.04.2004

 Bebeluska, on Jul 13 2006, 10:23, said:

Mda. Eu cu kilogramele stau perfect, doar burta ma deranjeaza. Nu cred ca am nevoie de nutritionist pt asta, nu? ;)

probabil ca nu, insa un regim de viata sanatos e bun pentru oricine (nu ca eu as respecta vreo unul :) )

#28
bibicu13

bibicu13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 482
  • Înscris: 27.12.2004

 rolo, on Jul 11 2006, 10:51, said:

Fara bere si ciorbe pentru cei care doresc abdomen plat.

... barbatii fericiti au burta, beau bere si vorbesc despre fotbal ...

#29
jedialex1985

jedialex1985

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 666
  • Înscris: 09.04.2004

 bibicu13, on Jul 13 2006, 17:38, said:

... barbatii fericiti au burta, beau bere si vorbesc despre fotbal ...
barbatii si mai fericiti n-au burta, beau Getorade si joaca fotbal  :P

#30
Bebeluska

Bebeluska

    Bebeluºka Reloaded

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,439
  • Înscris: 20.12.2005

 jedialex1985, on Jul 13 2006, 11:00, said:

probabil ca nu, insa un regim de viata sanatos e bun pentru oricine (nu ca eu as respecta vreo unul :) )




Tocmai, ca eu respect unul. Nu mananc patiserie, nu mai consum sucuri de ani de zile, dulciuri putine - prefer fructele, mancare gatita si indeosebi la ore fixe, obligatoriu mic dejun, ma feresc de chimicale (euri) si sport de 3-4 ori/saptamana. Somn? 7.5 ore/noapte.

#31
bibicu13

bibicu13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 482
  • Înscris: 27.12.2004

 jedialex1985, on Jul 14 2006, 13:35, said:

barbatii si mai fericiti n-au burta, beau Getorade si joaca fotbal  :P

... mai vedem noi ...
P.S. Getorade ?

:peacefingers:

#32
TAPAS

TAPAS

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,816
  • Înscris: 22.04.2005

 scooby, on Jul 12 2006, 18:34, said:

Pt dat burta jos alergati minim de 3 ori pe saptamana ,pe la 6-7 seara,cand inca e cald afara si transpiri ,cu o folie deaia care mentine alimentele proaspete infasurata in jurul burtii . Cam 3000-5000 m minim per sedinta !


poate nici chiar asa sadic insa o vorba den batrani scune asa:

Burta se da jos cu picioarele  :coolspeak:

adica alergat, alergat, mers pe jos, nu lift (urcat de scari), orice exercitiu fizic aerob, arzator de grasimi.

si abdomene, pt tonusul marelui drept. pt ca si ala, daca nu e folosit, slabeste si nu mai tine burta la locul ei. o burta mare aduce probleme la coloana si apoi incepe ruina.

Edited by TAPAS, 14 July 2006 - 19:14.


#33
jedialex1985

jedialex1985

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 666
  • Înscris: 09.04.2004

 bibicu13, on Jul 14 2006, 15:15, said:

... mai vedem noi ...
P.S. Getorade ?

:peacefingers:

ma rog, nu stiu cum se scrie, am scris mai mult transcrierea fonetica. era vorba despre bautura aia la care face reclama topescu. am vazut reclama de multe ori da n-am retinut numele bauturii.

@bebeluska: nu-s eu nici antrenor de fitness, nici medic asa ca ma abtin de la dat sfaturi la intamplare. oricum fiecare are metabolismul lui si oricat ai vrea sa te schimbi nu poti, asa esti programata genetic. bine ca esti sanatoasa. decat sa faci cine stie ce tratamente, cure... parca nu se merita sa te joci cu organismul atata timp cat el isi face treaba bine.

#34
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Eu cand am auzit reclama nu am vazut cum se scrie si am inteles ca se cheama Ghetto Raid. :scared:

Oricum, ideea cu folia mi se pare cam aiurea... really now, e asa sanatos sa fierbi in suc propriu? :huh:

#35
mianna

mianna

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 29.06.2005
pai e un fel de sauna la purtator; iar despre aia, e unii finlandeji, si rusi, ca inteleg ca nu se inteleg care-a pus coada la pruna, care zic ca-i sanatoasa rau.

oricum, chestia de care pomeneai realizeaza un pic de deshidratare, asociata cu pierderi de minerale si alte oligo- (elemente, mey  :)  ). daca e careva suficient de motivat - sau dement  :)  - sa faca asa ceva pe termen lung, l-as sfatui sa renunte.

dac-as avea destula vointa (n-am!  :P  ) as face asa ceva maxim o saptamana, inainte de-a merge la mare (nici acolo nu merg, asa c-am rezolvat-o), dar nu mai mult.

#36
icynoangel

icynoangel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,414
  • Înscris: 01.09.2004
Dupa ce am cautat 40 de minute topicul ala pe care imi aduc aminte ca am mai postat, am constatat cu uimire ca nu mai exista... sau is eu terminat si nu stiu sa caut. Am gasit vreo cateva topicuri care insa trateaza alte probleme... anyway ce problema vreau sa aduc in discutie:

Eu nu vreau sa slabesc. E perfect asa cum sunt. Dupa ce am mers 3 luni la sala, am conturat muschii de la burta foarte bine, ii simt. Problema este ca acel mic strat de grasime de pe ei, nu se duce, nu se contureaza, sta acolo... oricat de mult as lucra parca e impietrit pe vecie acolo.

Deci, ce ar trebui facut in cazul asta. Repet: nu am nevoie de retete de slabit, pentru ca nu vreau sa slabesc, vreau doar sa scap de stratul asta inestetic de grasime, nu e mare, dar ma enerveaza, si am depus si ceva efort insa nici un rezultat, nici o schimbare in directia asta.

Ceva idei? Fara liposuctie sau operatii sau chestii de-astea, daca se poate. O solutie optima, chiar daca dureaza mai mult timp.

Sar'na!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate