Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil
 Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...
 

Mercedes Actros facelift

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
cred ca vor fi schimbai doar la grila si eventual la interior. deci nu va fi prea mare lucru. Sa vedem daca va aduce noi motoare sau imbunatatiri tehnice

Attached File  Prototype_MERCEDES_Actros_facelift_photo_01.jpg   86.1K   150 downloadsAttached File  Prototype_MERCEDES_Actros_facelift_photo_02.jpg   86.67K   95 downloads
Attached File  Prototype_MERCEDES_Actros_facelift_photo_03.jpg   67.08K   113 downloadsAttached File  Prototype_MERCEDES_Actros_facelift_photo_06.jpg   37.11K   115 downloads

#2
SCANIA FREAK

SCANIA FREAK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,555
  • Înscris: 13.10.2005
Ar trebui sa vina si Mercedes cu motoare mai potente de data asta, ca tot se lauda cu locul 2 la nivel mondial al productiei de camioane si cu cel mai sigur camion.  :naughty:  :peacefingers:

#3
fanepopa

fanepopa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 20.03.2007
salut. am un prieten care acum lea adus la munca camioane noi, mercede Actros Cifa, si nu se pricep la ele, in special la cutia de viteze, daca stie cineva cum se lucreaza cu schimbatul vitezelor. multumesc

#4
v3lsatis

v3lsatis

    【HD】

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,173
  • Înscris: 19.12.2004

View Postfanepopa, on Jun 3 2007, 21:21, said:

salut. am un prieten care acum lea adus la munca camioane noi, mercede Actros Cifa, si nu se pricep la ele, in special la cutia de viteze, daca stie cineva cum se lucreaza cu schimbatul vitezelor. multumesc
angajatii astia romani  :lol:

#5
freightliner

freightliner

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 791
  • Înscris: 03.12.2006
asa e dupa ¨100 de ani de comunism¨. avem multe de invatat - ca de ex. sa stim cum sa schimbam vitezele la mertzan. ar fi trebuit sa le aduca ¨romanilo¨ mai intai un man, dupa aceea un Renault, etc. daca le aduceau un MACK sau asa ceva,ce s-ar fi intamplat?

Edited by freightliner, 03 June 2007 - 21:02.


#6
pimi

pimi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,771
  • Înscris: 15.01.2007
o sa iau ultimele raspusuri drept glume nereusite
imi pare rau ca aveti o parere prooasta despre voi si ca sa generalizati asta despre soferii romani,care in general sunt soferi f buni

si acum fara suparare avem unul dintre cele mai  noi parcuri auto din europa la camioane, deci nu mai aruncati vorbe aiurea in necunostinta de cauza.
daca ar fi adus mak-uri le-ar fi condus absolut la fel de usor cum conduc si camioanele de la bektel la fel de americane.

si acum imi cer voie sa nu cred ca o firma care a adus cateva camioane noi are nevoie de sfaturi de schimbare a vitezelor pe forumul softpedia-iar daca ar fi asa, firma respectiva e falimentara din start
hai sa incercam sa nu mai aberam  :console:

#7
freightliner

freightliner

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 791
  • Înscris: 03.12.2006

View Postpimi, on Jun 3 2007, 20:44, said:

in general sunt soferi f buni
asta o s-o vedem cand o sa vina dealerul (exemplu) Scania si o sa-i ia pe romani la concursul lor. atunci o sa vedem cat de buni sunt romanii.
Si cu toate astea nu incerc sa spun ca romanii nu sunt f. buni, ci doar ca avem de putin timp ani decand avem mai multe marci de ¨camioane¨ pe piatza.  asa o vad eu.
aaaa, si am sa incerc sa glumesc mai bine. :D  . ¨Na¨ asa stiu eu sa glumesc. :w00t:

#8
freightliner

freightliner

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 791
  • Înscris: 03.12.2006

View Postpimi, on Jun 3 2007, 20:44, said:

romani,care in general sunt soferi f buni
:console:
si ca sa te sutin putin, pot sa spun ca in orasul meu natal cunosc un sofer de cap tractor de  32 de ani (de viata) care manevreaza de minune.( parcheaza milimetric fara sa exagerez) putini fac asta nu?

#9
v3lsatis

v3lsatis

    【HD】

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,173
  • Înscris: 19.12.2004
e adevarat cu soferii, dar sunt cam romani la sofar, oricum.
Eu ziceam la general de angajati...ca nu prea sunt in stare sa dea tot ce e posibil pentru slujba..

#10
ghizorel1

ghizorel1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 03.01.2007

View Postfanepopa, on Jun 3 2007, 20:21, said:

salut. am un prieten care acum lea adus la munca camioane noi, mercede Actros Cifa, si nu se pricep la ele, in special la cutia de viteze, daca stie cineva cum se lucreaza cu schimbatul vitezelor. multumesc
eu lucrez pe asa ceva e foarte simplu nu e cifa e bascula dar la cutie ie la fel

#11
luisispas

luisispas

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 06.06.2007

View Postv3lsatis, on Jun 3 2007, 23:51, said:

e adevarat cu soferii, dar sunt cam romani la sofar, oricum.
Eu ziceam la general de angajati...ca nu prea sunt in stare sa dea tot ce e posibil pentru slujba..
Poate ai dreptate in privinta unor meserii sau activitati pe care le desfasoara angajatul roman in Romania,dar in unele profesii nu poti sa-ti permiti sa o lasi mai ,,moale,, cu munca.Ca sofer nu poti sa-ti permiti sa gresesti pt ca atunci cand o faci apar imediat si consecintele(doar stici masina in cazul fericit sau omori alti oameni cazul cel mai nefericit).
Si sa nu uit, anul trecut cel mai bun sofer desemnat de Mercedes a fost un roman.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate