Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Cat iau manelistii pentru nunti ?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
57 replies to this topic

#1
Geo^

Geo^

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 532
  • Înscris: 06.12.2005
Cat ia manelistii pentru nunti si cum procedeaza?Niste preturi nu ar strica si mai ales cum dam de ei?

A trecut cineva prin febra nuntii ?

#2
shobi

shobi

    dabăl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,945
  • Înscris: 18.01.2005
daca puneai intrebarea "cat iau manelistii" raspunsul era mult ... asa, domnul manelistii nush cat ia ... nici nu stiam ca s-a apucat de cantat ;)

Edited by shobi, 07 July 2006 - 17:52.


#3
frexxl

frexxl

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,589
  • Înscris: 16.05.2005
ia mult ...mai ales daca este pe sistem turbo...ala mai scump...
:death:

#4
maxy

maxy

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 19.06.2004
Oricum, bună alegere pentru muzică. -_-

#5
Geo^

Geo^

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 532
  • Înscris: 06.12.2005
intrebam si eu ! de curiozitate ca prea i-am vazut ca rasar ca ciupercile dupa ploaie si nu o duc rau deloc !

m-am grabit cand am deschis acest topic ! ca daca ma iei asa acordul se face in numar intre p+s domnu' cu carte !


am intrebat cat ia nicu paleru !raspuns 1200 euro/ora

#6
Geo^

Geo^

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 532
  • Înscris: 06.12.2005
prea scump

#7
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Daca nu plateste impozit, poate ia 6 luni cu suspendare. :)

#8
Zamo

Zamo

    Eu sunt dintre aceia de care mamele voastre au spus sa va feriti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 09.01.2006

View PostGeo^, on Jul 8 2006, 17:03, said:

dar de alti interpreti aveti idee???

Observ ca ai trecut pe cele 500 de posturi. Acum poti sa postezi normal, pe cuvant. nu trebuie sa plantezi post dupa post. Iar in legatura cu acordul facut de tine... mai bine las` ma abtin

#9
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004

Quote

Zamolxel  

Group: Members
Posts: 666
Joined: 9-January 06
From: Bucuresti
Member No.: 60 528

Uite cine vorbeste. :)

Acuma serios, de unde sa stim noi cati bani iau manelistii? De ce nu ii intrebi pe ei? :)

#10
Takeshy

Takeshy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,705
  • Înscris: 04.03.2005
Am fost odata intr-un bar, unde mi-am jurat ca nu voi mai calca, si  cantau niste "manelisti" ( nu e corect manelisti ca aia erau varza si numai cantat nu se putea numi, dar daca stau sa ma gandesc tot pe acolo e ) si un idiot pilit bine le dadea cam un milion la 3 min.

Fa un calcul a eu am stat cam o ora si am plecat pentru ca deveneau plictisitoare expresiile: fara numar, pentru georgel de la masa aia si alte penibilitati de astea. In tot acest timp muzica a fost cam 10 min. puse cap la cap.

:death:

Deci nu trebuie sa fii cine stie ce "tenor" trebuie sa ai clienti de astia.

Edited by Takeshy, 10 July 2006 - 13:59.


#11
Geo^

Geo^

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 532
  • Înscris: 06.12.2005
parerea mae e ca manelkistii au un tarif cam standard in jurul a 1000 euro/ora si aia mai cunoscuti depasesc cu usurinta aceasta suma ! PS:nu o sa mai pun la nunta sa cante din astia ca ma seaca de banuti... dar era fain asa dintre cei care au mai auzit sa facem o lista cu preturile lor exagerate sa ne mai minunam si noi cate putin...

#12
cattani

cattani

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 472
  • Înscris: 24.02.2005
acum câţva ani era ca 1000$/h pentru manelişti de top, probabil că a crescut, iar pentru cei mai puţin cunoscuţi se merge la jumate.

ca să dai de ei nu e chiar aşa greu dacă eşti un tip cu bani, se duce vorba şi te vor căuta ei. în caz contrar te interesezi pe la mass-media, la studiourile unde înregistrează ai un nr. de contact, cum e bursuc music

oricum tu vorbeşti cu un intermediar sau impresar, cu artistu nu prea ai treabă decât la nuntă sau botez

#13
citizenx

citizenx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 660
  • Înscris: 28.11.2001
Oricum, trebuie sa pui niste verzisori pe fruntea lui, plus nelipsitul "fara numar". Dar vezi ca ala nu se face cu bancnote de 1leu. Altfel nu ai valoare in fata lui :)

Edited by citizenx, 12 July 2006 - 14:14.


#14
slacker608

slacker608

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 382
  • Înscris: 07.07.2006
:huh: eu vazusem odata la tv cu vre-o 2 ani in urma cum adrian minune si costi ionita luam si 10 mii de euro pe noapte la nunti de fete de generali s.a  :confuzzled:

#15
BNG

BNG

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 776
  • Înscris: 07.03.2005
Din cate am auzit manelisti mai pun si problema ce fel de invitati ai, adica sunt in stare sa dea "fara numar"...ca doar nu le ajung lor doar aia aproximativ 1000$,euro/h.  :death:

#16
slacker608

slacker608

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 382
  • Înscris: 07.07.2006
e adevarat ca l-au pus niste mafioti din spania pe adrian minune intr-un cuieri si aruncau in el cu red bull( cutii) pt ca ceruse bani peste program ?  :roflmao:  :roflmao:

#17
Geo^

Geo^

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 532
  • Înscris: 06.12.2005
nici nu stiu dar daca e asa e mai mare rasu !

#18
Pittick

Pittick

    DIE HARD!..over and over again

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,500
  • Înscris: 04.01.2002
D-aia o duce tar asta asa de bine....iti dai seama, dupa cum s-a mai zis, daca li s-ar impoza astora venitu`? Pai cred ca ne-am face 3 autostrazi in 2 ani, am mai face o retea de metrou, just for fun, si am placa cu aur si diamante cladirile "barosanilor" statali..nu? ca doar asa-i frumos, intr-o tara de manelisti.... eventual facem un sistem cu boxe de exteriori si le punem in jurul Guvernului..va dati seama ce legi s-ar da?

Ca sa fiu si putin on-topic:

Nu stiu, mancatz-ash bashchetzii lu` matale, cat ia manelistii la ora...da` e barosani de barosani!
:death:  :cursing:

Edited by Pittick, 08 August 2006 - 10:37.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate