Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Cat iau manelistii pentru nunti ?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
57 replies to this topic

#37
black~angel

black~angel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 284
  • Înscris: 04.07.2007

View PostGeo^, on Jul 5 2006, 08:47, said:

Cat ia manelistii pentru nunti si cum procedeaza?Niste preturi nu ar strica si mai ales cum dam de ei?

A trecut cineva prin febra nuntii ?
omg! invata sa vorbesti!
ma ,dar unii manelisti sunt kiar in***ti

#38
patrick sm

patrick sm

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 04.11.2006
hai sa fim seriosi.nu sunt manelist,ascult rap.dar in nici un caz nu as chema la nunta mea formatii necomerciale pe care de altfel le ascult,ori vedete de pe lanoi din tara.logic as chema un manelis.vi se pare ciudat?n-o vad pe bunica mea sa se simta bine la nunta  mea pe o piesa de la adrea balan sau voltaj.hai sa fim seriosi.o muzica lautareasca pe care sa o "inteleaga"si ea mi se pare cea mai potrivita......nu sunt nebun ca ascult rap si la nunta prefer manelist.sun realist! <_<

#39
black~angel

black~angel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 284
  • Înscris: 04.07.2007
ce sa mai zic.....avand in vedere ca rapul si manelele se bat cap in cap,nu inteleg cum de tu le preferi pe amandoua...

#40
ai_vrea_asa

ai_vrea_asa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 27.08.2007

View PostGeo^, on Jul 5 2006, 08:47, said:

Cat ia manelistii pentru nunti si cum procedeaza?Niste preturi nu ar strica si mai ales cum dam de ei?

A trecut cineva prin febra nuntii ?
da mama ta e ungur?

#41
elaxalien

elaxalien

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,380
  • Înscris: 24.06.2007

View Postalx_drum, on Jul 13 2007, 02:58, said:

Mdeah... nu are sens sa dezvoltăm discuții filosofice legate de calitatea manelelor. Dar este cel puțin enervant când muzicienii sunt confundați de către ignoranți cu muzicanții și când lălăitorii maneliști sunt numiți absolut pe nedrept ‘artiști’. Băga-le-aș eu sârmă în nas și lor, și fanilor lor, și celor ce-i mediatizează și în primul rând primitivilor care au inventat acest gen de muzică. Are vreun sens să facem o trecere în revistă a genului? Mă îndoiesc, dar hai, trecă de la mine... Dragoste sinceră ca între țigani, îmbinată cu plăceri perverse și adulter, frății și dușmănii, bani și pseudo-onoare, toate maximizate pănă la greață, umplute cu greșeli gramaticale și de exprimare, și condimentate cu ritmuri preponderent orientale (a se citi gălăgie extremă) astfel încât diferența dintre melodii să poată fi făcută doar de adepții acestui curent de prostie. Cam astea sunt manelele. Iar cum așchia nu sare departe de trunchi, în cazul nostru creația de creator, vă dați singuri seama de calitatea animalelor ce borăsc asemenea fecale audio pe piață.

Cum poți numi un țigan care nu poate construi o propoziție până la capăt, care încheie fiecare frază cu “ca să zic așa”, și care are un IQ mai scăzut decât al lui Gigi Becali minus cel al lui Forrest Gump, ceea ce rezultă într-o valoare evident negativă, “artist” ? Ce-i atât de artistic la o manea? Ritmurile furate (ca și totul ce are un țigan prin casă)? Versurile reciclate? Dansul de bâtlan de baltă inebriat? Ca să vedeți că și eu poate fi artist dă manele, ia frate să-ț scriu acuma pă loc o manea, vere:

Eu sunt baștan, eu sunt baștan
Am trei merțan, am trei merțan
Toate fetițele dau la mine din buci
Da dușmanii vrea să mă spargă la muci

Insuficient? Puțintică răbdare:

Șmecherii vrea să-mi ia banii
Că-s la cuțite cu dușmanii
Da dușmanii-mi știe de frică
Eu o am mare, ei o are mică

E practice manelele aștea. Se face ușor și se vinde bine la proști. Dar, revenind la subiect. Poți nominaliza pe un oarecare care a făcut un site bazat pe un template ca fiind un webdesigner? Eu zic că nu. Aceeași poveste și cu manelele: ai ritmurile, subiectele, cuvintele cheie, iar tu trebuie doar să le combini și să le lălăi cu cât mai multă jale. Îți trebuie vreo 2 lăutari pentru originalitate și un Pentium II MMX la 400MHz care să combine sample-urile de instrumente și gata – ești artist după standardele românești.

hoho :kisstogether:!Frumos spus...scurt si la obiect!Bine asa  :coolspeak:

#42
Bebeluska

Bebeluska

    Bebelușka Reloaded

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,439
  • Înscris: 20.12.2005

View Postpatrick sm, on Aug 31 2007, 01:47, said:

hai sa fim seriosi.nu sunt manelist,ascult rap.dar in nici un caz nu as chema la nunta mea formatii necomerciale pe care de altfel le ascult,ori vedete de pe lanoi din tara.logic as chema un manelis.vi se pare ciudat?n-o vad pe bunica mea sa se simta bine la nunta mea pe o piesa de la adrea balan sau voltaj.hai sa fim seriosi.o muzica lautareasca pe care sa o "inteleaga"si ea mi se pare cea mai potrivita......nu sunt nebun ca ascult rap si la nunta prefer manelist.sun realist! <_<

Nu esti realist :console:
Din pacate ori ai uitat ca exista muzica populara romaneasca, ori o confunzi cu manelele....

#43
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,877
  • Înscris: 28.11.2006
Auzi ce intrebare, cat ia manelistii pe ora... Pai daca vrea muschiu' lor ia si 200 la ora, ca are mertan, si in plus circula fara numar, fara numar, fara numar! :death:

#44
jihadu

jihadu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,377
  • Înscris: 19.01.2007

View PostGeo^, on Jul 5 2006, 08:47, said:

Cat ia manelistii pentru nunti si cum procedeaza?Niste preturi nu ar strica si mai ales cum dam de ei?

A trecut cineva prin febra nuntii ?


Aoleo, shukarule, balaoachesule, manca-ti-as norocu' tau de pardaillan, orice oferta vei primi
sa stii ca baietii de la formatia mea vrea la jumate, trai-ti-ar neamu :coolspeak:  :coolspeak:

#45
YoYo69ErS

YoYo69ErS

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,100
  • Înscris: 02.05.2005

View Postalx_drum, on Jul 13 2007, 01:58, said:

Mdeah... nu are sens sa dezvoltăm discuții filosofice legate de calitatea manelelor. Dar este cel puțin enervant când muzicienii sunt confundați de către ignoranți cu muzicanții și când lălăitorii maneliști sunt numiți absolut pe nedrept ‘artiști’. Băga-le-aș eu sârmă în nas și lor, și fanilor lor, și celor ce-i mediatizează și în primul rând primitivilor care au inventat acest gen de muzică. Are vreun sens să facem o trecere în revistă a genului? Mă îndoiesc, dar hai, trecă de la mine... Dragoste sinceră ca între țigani, îmbinată cu plăceri perverse și adulter, frății și dușmănii, bani și pseudo-onoare, toate maximizate pănă la greață, umplute cu greșeli gramaticale și de exprimare, și condimentate cu ritmuri preponderent orientale (a se citi gălăgie extremă) astfel încât diferența dintre melodii să poată fi făcută doar de adepții acestui curent de prostie. Cam astea sunt manelele. Iar cum așchia nu sare departe de trunchi, în cazul nostru creația de creator, vă dați singuri seama de calitatea animalelor ce borăsc asemenea fecale audio pe piață.

Cum poți numi un țigan care nu poate construi o propoziție până la capăt, care încheie fiecare frază cu “ca să zic așa”, și care are un IQ mai scăzut decât al lui Gigi Becali minus cel al lui Forrest Gump, ceea ce rezultă într-o valoare evident negativă, “artist” ? Ce-i atât de artistic la o manea? Ritmurile furate (ca și totul ce are un țigan prin casă)? Versurile reciclate? Dansul de bâtlan de baltă inebriat? Ca să vedeți că și eu poate fi artist dă manele, ia frate să-ț scriu acuma pă loc o manea, vere:

Eu sunt baștan, eu sunt baștan
Am trei merțan, am trei merțan
Toate fetițele dau la mine din buci
Da dușmanii vrea să mă spargă la muci

Insuficient? Puțintică răbdare:

Șmecherii vrea să-mi ia banii
Că-s la cuțite cu dușmanii
Da dușmanii-mi știe de frică
Eu o am mare, ei o are mică

E practice manelele aștea. Se face ușor și se vinde bine la proști. Dar, revenind la subiect. Poți nominaliza pe un oarecare care a făcut un site bazat pe un template ca fiind un webdesigner? Eu zic că nu. Aceeași poveste și cu manelele: ai ritmurile, subiectele, cuvintele cheie, iar tu trebuie doar să le combini și să le lălăi cu cât mai multă jale. Îți trebuie vreo 2 lăutari pentru originalitate și un Pentium II MMX la 400MHz care să combine sample-urile de instrumente și gata – ești artist după standardele românești.
Ce mișto e să dai copy-paste din altă parte și să nu dai link la sursă, însușindu-ți textul, nu? Ești mai ceva ca un manelar :lol:
http://www.runzu.com...e...8&ref=index

Edited by YoYo69ErS, 21 December 2007 - 17:08.


#46
Beeba

Beeba

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 154
  • Înscris: 18.10.2005
Io prefer ca manelistii sa nu cante deloc, dar pe banii mei....nici vorba!

#47
>ficus

>ficus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,455
  • Înscris: 22.06.2007
io le-as plati in natura :wub: dar numai la alea bune rau -_-

#48
Jackz0rN

Jackz0rN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,081
  • Înscris: 18.07.2007
Eu mai bine imi chem un boschetar sa imi cante la nunta decat sa aduc niste manelisti :))

#49
bogdan19

bogdan19

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 237
  • Înscris: 06.09.2006
Pai o formatie intr-un oras ca Iasi ia intre 2000 si 3000 de euro pe nunta, un manelist cunoscut din acelasi oras ar putea urca pana la 4000 . Un manelist gen Salam ia cu cateva mii in plus, dar banii multi ii face din dedicatii

#50
ruthless

ruthless

    Consulting Voyager

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,449
  • Înscris: 17.05.2006

View Post>ficus, on 15th January 2008, 16:36, said:

io le-as plati in natura :wub: dar numai la alea bune rau -_-

Tu despre cine vorbesti?  :huh:

#51
GTFMIOFE

GTFMIOFE

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,132
  • Înscris: 06.06.2008
oare fiscul cand o sa i controleze si pe tiganii astia lautari? ca de luat sunt buni, dar de dat..........
apropo, eu nu am nimic cu manelele si tiganii, doar ca nu i suport!
:death:

#52
web_dude

web_dude

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,185
  • Înscris: 24.02.2009
eu unul nu am sa chem manelisti la nunta,doar trupe comerciale,normale...
Mamaie daca nu iti place poti sa pleci,ai de facut curat la porci...

#53
GTFMIOFE

GTFMIOFE

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,132
  • Înscris: 06.06.2008

View Postai_vrea_asa, on 31st August 2007, 13:03, said:

da mama ta e ungur?

nu, e tigan! :D

#54
tyrael

tyrael

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,926
  • Înscris: 26.09.2006
Cel mai putin iau 300 Ron pe noapte de caciula.Ma refer la laurarii obisnuiti,incepatori.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate