Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Facultate particulara care sa aibe specializarea informatica

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
viobastea

viobastea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 03.02.2006
Am terminat o facultate si vreau sa fac si informatica. Lucrez in domeniu si cred ca mi-ar prinde bine o diploma in domeniu. Acum nu stiu ce facultate sa aleg. Nu pot da la stat pt ca au conditia minima de a fi avut nota 7 la mate la bac :P Eu nu am avut-o ca eram prea lenes atunci ca sa invat...
Astept propuneri de facultati, dar cel mai mult m-ar interesa ce dotari au.. daca se face ceva si daca iesi cu ceva in cap din acea facultate...
Pls help....

Stiu ca e un topic ceva mai jos dar vreau sa actualizez un pic optiunile...

Edited by viobastea, 23 June 2006 - 10:23.


#2
MBD

MBD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 252
  • Înscris: 20.11.2005

View Postviobastea, on Jun 23 2006, 10:56, said:

Vreau sa fac si informatica..
Da, si pe mine ma intereseaza! Pe scurt, vreau urmatorul lucru: sa fiu administrator de sistem, asta implica o facultate de unde trebuie sa invat bine despre retele...etc... si sa am la dispozitie un laborator modern pentru studiu, deocamdata asta am in cap! De "Titu Maiorescu", ce pareri sunt pe aici?
Ar fi super si daca s-ar face cursuri de "Unix", intr-o asemenea facultate :coolspeak: , deoarece, de exemplu: ca server as pune FreeBSD... etc.. , adica m-as axa pe OpenSource, in general!
Inca ceva: daca are cineva, cursuri sau link-uri catre niste tutoriale bune pentru a invata din timp, sau pentru a-mi face o idee, despre ce-mi trebuie sa stiu ca administrator de sistem, l-as ruga sa mi le impartasesca si mie :peacefingers: . Astept sfaturi de la persoane competente.  B)

Edited by MBD, 25 June 2006 - 20:51.


#3
SE7EN

SE7EN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,245
  • Înscris: 22.04.2005

Quote

Am terminat o facultate si vreau sa fac si informatica. Lucrez in domeniu si cred ca mi-ar prinde bine o diploma in domeniu. Acum nu stiu ce facultate sa aleg. Nu pot da la stat pt ca au conditia minima de a fi avut nota 7 la mate la bac  Eu nu am avut-o ca eram prea lenes atunci ca sa invat...
Astept propuneri de facultati, dar cel mai mult m-ar interesa ce dotari au.. daca se face ceva si daca iesi cu ceva in cap din acea facultate...
Pls help....

Stiu ca e un topic ceva mai jos dar vreau sa actualizez un pic optiunile...

Informatica nu se invata la facultate. Asta e clar. Daca nu exista preocupare si pasiune poti face zece facultati, tot degeaba. Mai bine fa rost de niste cursuri, tutoriale, carti si invata. Asta e cea mai buna metoda. Iti pierzi timpul cu o alta facultate crede-ma, daca ai facut deja una. In domeniul asta cel mai mult se apreciaza experienta si cunostiintele, ce facultate ai facut e mai putin importnat.

#4
viobastea

viobastea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 03.02.2006
Sunt convins ca o facultate nu ma ajuta mai deloc, dar cred ca sunt si acolo lucruri care te pot ajuta intr-o oarecare masura.

#5
fellow

fellow

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 902
  • Înscris: 28.08.2004

Quote

cred ca mi-ar prinde bine o diploma in domeniu
Daca e pt diploma iti fac eu una, cu stampila cu tot. Ideea e sa stii ceva cu adevarat. Si sincer nici eu nu cred ca te va ajuta scoala.

Edited by fellow, 26 June 2006 - 11:18.


#6
viobastea

viobastea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 03.02.2006
daca e ceva de fals nu e o problema. Am in spate vreo cativa ani de photoshop. Am nevoie de ceva real. Cunosc cazuri care, chiar daca stiau ceva nu au fost chemati la interviu din cauza asta: lipsa unui document care sa ateste ceea ce stiu...

Edited by viobastea, 26 June 2006 - 16:11.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate