Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 

O noua firma de cablu(DTV Media SAT) si in Craiova

- - - - -
  • Please log in to reply
83 replies to this topic

#19
oake10

oake10

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 17.01.2005

View Posttilutza, on Apr 11 2007, 19:27, said:

ma baieti bagati-va mintile in cap :)) Intrwernet de mare viteza :))) cand am zi ca am 32KB/s de la ei.. cred ca o sa radeti... Atata este acel abonament de 190 mii, si mai au unu de 512 la 380 parca

Aia sunt prosti de dau in gropi, de cand le zic sa faca hub si nu au facut.. stau ca ginitorii de pe alt hub,. sa ne recunoastem, ca avem si noui viteza de max 8.5 MB/s in retea. Adica sunt destule calculatoare, cartierul meu are 85.120.188.. si sunt 188,189,190,191 deci au ceva clase.:)

Dar nu stiu sa faca si ei un hub si sa il promoveze la plata facturi... va rog... am intelernet de la ei, nu au probleme ca RDS, adica nu mi-a picat decat de 2 ori in 6 luni :)

Dar sunt praf baietii.. no offence ;) :huh:

Cred ca eu te pot lamuri cel mai bine tinand cont ca sunt prost de dau in gropi si ca lucrez chiar la firma cu pricina!

#20
oake10

oake10

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 17.01.2005

View PostCABLE MAN, on May 29 2007, 13:59, said:

MAI exista si au cablat casele din zona garii,BARIERA VALCII si PIATA CENTRALA.NU stiu daca au tupeul sa intre si la blocuri.
AM vazut la un centru de reparat tv.,au in grila MTV GERMANY,BOOMERANG si TARAF,ceea ce am vazut eu.
DEPANATORUL TV mi-a spus ca ar avea in grila vreo 80 de canale.
CINE poate sa posteze grila completa si sa ne spuna daca vor intra si in BRAZDA,la blocuri?

Am intrat la cateva blocuri din Rovine, dar asta nu tine de tupeu ci de bani!

#21
CABLE MAN

CABLE MAN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,863
  • Înscris: 11.01.2006
INseamna ca mai avem de asteptat pana va extindeti !DACA o sa ajungeti sa constituiti o amenintare pentru RCS ,o sa cumpere asa cum au cumparat si OLTENIA Tv.AR fi binevenita o concurenta in CRAIOVA.
CHIAR distribuiti 80 de programe?

#22
oake10

oake10

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 17.01.2005

View PostCABLE MAN, on Jun 25 2007, 10:38, said:

INseamna ca mai avem de asteptat pana va extindeti !DACA o sa ajungeti sa constituiti o amenintare pentru RCS ,o sa cumpere asa cum au cumparat si OLTENIA Tv.AR fi binevenita o concurenta in CRAIOVA.
CHIAR distribuiti 80 de programe?
Pasii nostrii sunt mici dar siguri, nu vrem sa repetam greseala de la Oltenia TV cu pasi mari si gauri financiare, fapt ce a determinat vanzarea, asta ti-o spun ca am fost si eu implicat in fenomenul Oltenia TV. Revenind la subiectul tau pot sa-ti spun ca ritmul nostru este foarte lent pentru a pastra un echilibru financiar despre care vorbeam iar scopul nostru nu este sa devenim o amenintare pentru RDS, ei au treaba lor noi pe a noastra. Nu distribuim 80 de programe ci numai 57 si pot sa te asigur ca nu vom vinde aceasta retea niciodata, iar daca o vom face o s-o vindem la altii si nu RDS-ului! .....Alte intrebari?

#23
CABLE MAN

CABLE MAN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,863
  • Înscris: 11.01.2006
EU sper sa deveniti o adevarata concurenta pentru RCS!
ALTE intrebari:M-ar interesa ce alte planuri de viitor aveti si care este grila de programe actuala.
SPER sa veniti cat mai repede in BRAZDA unde locuiesc eu deoarece m-am saturat de RCS!!!

#24
CABLE MAN

CABLE MAN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,863
  • Înscris: 11.01.2006
DIGITAL MEDIA TV a inceput ofensiva in CRAIOVA:lipesc afise pe blocuri in cartierele din nord-estul orasului cum ca ar furniza triple pay.

#25
CABLE MAN

CABLE MAN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,863
  • Înscris: 11.01.2006
DTV MEDIA SAT transmite peste 60 canale tv in CRAIOVA la 150.000 lei vechi pe LUNA>
ARE si MGM-ul,BOOMERANG si MTV GERMANYetc,dar nu are TV 1000.
IN schimb aduce SI CINEMAX pe cablu.

#26
amadeus79

amadeus79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,660
  • Înscris: 26.07.2004

View PostCABLE MAN, on Sep 23 2007, 13:09, said:

DTV MEDIA SAT transmite peste 60 canale tv in CRAIOVA la 150.000 lei vechi pe LUNA>
ARE si MGM-ul,BOOMERANG si MTV GERMANYetc,dar nu are TV 1000.
IN schimb aduce SI CINEMAX pe cablu.


mtv germany ?

se pare ca baietii nu prea au auzit de copyright ... poate de acolo si pretul de 150.000 / luna ;)

#27
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,478
  • Înscris: 04.05.2006

View Postoake10, on Jun 29 2007, 16:17, said:

Pasii nostrii sunt mici dar siguri, nu vrem sa repetam greseala de la Oltenia TV cu pasi mari si gauri financiare, fapt ce a determinat vanzarea, asta ti-o spun ca am fost si eu implicat in fenomenul Oltenia TV. Revenind la subiectul tau pot sa-ti spun ca ritmul nostru este foarte lent pentru a pastra un echilibru financiar despre care vorbeam iar scopul nostru nu este sa devenim o amenintare pentru RDS, ei au treaba lor noi pe a noastra. Nu distribuim 80 de programe ci numai 57 si pot sa te asigur ca nu vom vinde aceasta retea niciodata, iar daca o vom face o s-o vindem la altii si nu RDS-ului! .....Alte intrebari?


Hmmm....pai, tinand cont ca umbla vorba prin targ ca incepeti sa trageti tzepe pe la furnizorii de echipamente, ori nu va iese treaba cu echilibrul financiar, ori patronii tzepari...ori in ambele situatii nu va vad bine, intr-un viitor mai mult sau mai putin apropiat. Howgh.

#28
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,382
  • Înscris: 05.09.2005
are cineva grila completa?

#29
CABLE MAN

CABLE MAN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,863
  • Înscris: 11.01.2006

View Posta_d_y, on Sep 30 2007, 00:24, said:

are cineva grila completa?
NU,CRED ca este secreta,deoarece nu o afiseaza pe nicaieri.
PROBABIL odata ce se va extinde se va renunta la MTV GERMANY,sa nu aiba probleme.

#30
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,382
  • Înscris: 05.09.2005
probabil ai dreptate  :D

#31
m3fist0

m3fist0

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 27.01.2005

View Postoake10, on Jun 29 2007, 16:17, said:

Pasii nostrii sunt mici dar siguri, nu vrem sa repetam greseala de la Oltenia TV cu pasi mari si gauri financiare, fapt ce a determinat vanzarea, asta ti-o spun ca am fost si eu implicat in fenomenul Oltenia TV. Revenind la subiectul tau pot sa-ti spun ca ritmul nostru este foarte lent pentru a pastra un echilibru financiar despre care vorbeam iar scopul nostru nu este sa devenim o amenintare pentru RDS, ei au treaba lor noi pe a noastra. Nu distribuim 80 de programe ci numai 57 si pot sa te asigur ca nu vom vinde aceasta retea niciodata, iar daca o vom face o s-o vindem la altii si nu RDS-ului! .....Alte intrebari?

sal`
oake cumva firma e a lu decebal ... de lucra la oltenia ... si eu am fost "implicat" in fenomenul oltenia tv ... si multzi cunosc, putzin shtiu,  de ce s'a vandut oltenia tv ... nu din probleme financiare ...

Edited by m3fist0, 19 October 2007 - 00:13.


#32
mixfm00

mixfm00

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 16.02.2004
cu siguranta din cauze politice :D

#33
m3fist0

m3fist0

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 27.01.2005

View Postmixfm00, on Oct 19 2007, 14:56, said:

cu siguranta din cauze politice :D
no
din cauze ... care este ... samir spranceana ... care este liber ... si trebuia sa fie in alta parte, unde e mai frig decat in casele noastre ... ma rog, e subiectul altui "roman ... SF" ... era prieten cu nishte "oameni", si el ca tot omu` ... cu diverse influente ... si se bagase in datorii ... si mai furase si statu` ... a scris in presa locala saptamani la rand ... cine a fost, cine este, si cine va fi samir ... deci, oricum daq nu se baga cu baetzashii de cartier, era un concurent destul de bun.singurul tv din zona care emitea prin satelit.sa nu mai vorbesc ca incepuse sa ofere tv+net+telefonie.da` ... datoriile erau mari ... a fost nevoit sa vanda.dna in cauta, nevasta'sa("saraca", era procuror) ce sa'l mai salveze, ca l'a scos de prea multe ori ... deci a dat oltenia tv la unguru ... care acu` va deveni se pare mai mare decat patriciu, daq listeaza la bursa de la londra rcs-rds-u`.
ehe ... ca'sh'ai in tenis ;)

#34
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,478
  • Înscris: 04.05.2006
Samir a facut greseala sa se "joace" cu returnari de TVA. De acolo i s-a tras. Statul inchide ochii la multe...dar nu la oarece milioane de euro rambursari de TVA....Jonglerii intre firme...chestii de-astea.

#35
oake10

oake10

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 17.01.2005

View Postrichelieu, on Sep 27 2007, 19:48, said:

Hmmm....pai, tinand cont ca umbla vorba prin targ ca incepeti sa trageti tzepe pe la furnizorii de echipamente, ori nu va iese treaba cu echilibrul financiar, ori patronii tzepari...ori in ambele situatii nu va vad bine, intr-un viitor mai mult sau mai putin apropiat. Howgh.


Asta este sursa ta de informatie: gura targului?

#36
oake10

oake10

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 17.01.2005

View Postrichelieu, on Oct 27 2007, 09:57, said:

Samir a facut greseala sa se "joace" cu returnari de TVA. De acolo i s-a tras. Statul inchide ochii la multe...dar nu la oarece milioane de euro rambursari de TVA....Jonglerii intre firme...chestii de-astea.


Din pacate Samir se plimba liber prin restaurante ca si toti ceilalti din gasca lui, ba chiar isi permit sa dea dedicatii de mii de euro la manelisti de genul: Pentru noi lumea interlopa din Craiova!, asa ca nu-l mai plange, statul nu poate lua nici o masura pentru ca nu are functionari competenti!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate