Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...
 "enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!
 La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)
 Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?
 

O noua firma de cablu(DTV Media SAT) si in Craiova

- - - - -
  • Please log in to reply
83 replies to this topic

#1
probcv

probcv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 25.08.2005
Am vazut niste reclame prin cartier(Craiovita Noua, pe la Big) la o noua firma de cablu in Craiova care se numeste DTV Media SAT. Reclama zice cam asa: 50 de posturi tv la 15 ron  :naughty:  si hbo la 5 ron si internet la 19 ron. :w00t:  In reclama nu zic nimic despre telefonie.
Daca stiti ceva mai multe despre firma/oferta.
Sa nu fie ca Oltenia  care dupa ce avea preturi mai mici decat rcs&rds s-a vandut rds-ului. :death:

#2
ole

ole

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,224
  • Înscris: 10.07.2003
Au ajuns cu oferta prin Craiovita?
Fiind vorba despre o firma locala mai degraba afli informatii de pe forumul local decat de aici. craiovaforum. Eu am vazut oferta acum vreo 2 luni. Pe ea este si un nr de tel. de contact: 0251-540563. Am sunat la ei pentru detalii. Erau abia la inceput cu infrastructura. Au sediul in Rovine. Au spus ca mai dureaza pana ajung in Craiovita. Despre internet au spus ca viteza va fi de pana la 1 mbps.

#3
CABLE MAN

CABLE MAN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,863
  • Înscris: 11.01.2006

 ole, on Jun 22 2006, 13:46, said:

Au ajuns cu oferta prin Craiovita?
Fiind vorba despre o firma locala mai degraba afli informatii de pe forumul local decat de aici. craiovaforum. Eu am vazut oferta acum vreo 2 luni. Pe ea este si un nr de tel. de contact: 0251-540563. Am sunat la ei pentru detalii. Erau abia la inceput cu infrastructura. Au sediul in Rovine. Au spus ca mai dureaza pana ajung in Craiovita. Despre internet au spus ca viteza va fi de pana la 1 mbps.
EU auzisem de ROMTELECOM ca ar instala fibra optica pentru a introduce telefonie,internet si catv!SE pare ca am auzit PROST!

#4
*Victor*

*Victor*

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,218
  • Înscris: 31.01.2006

 probcv, on Jun 22 2006, 12:35, said:

Am vazut niste reclame prin cartier(Craiovita Noua, pe la Big) la o noua firma de cablu in Craiova care se numeste DTV Media SAT. Reclama zice cam asa: 50 de posturi tv la 15 ron  :naughty:  si hbo la 5 ron si internet la 19 ron. :w00t:  In reclama nu zic nimic despre telefonie.
Daca stiti ceva mai multe despre firma/oferta.
Sa nu fie ca Oltenia  care dupa ce avea preturi mai mici decat rcs&rds s-a vandut rds-ului. :death:
Alt operator care încearcă să se bage pe "felia" marilor operatori (RCS-RDS, UPC-Astral). Eu spun că nu vor rezista nici măcar un an. Se bagă cineva la un pariu?

#5
ole

ole

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,224
  • Înscris: 10.07.2003

 CABLE MAN, on Jun 25 2006, 14:56, said:

EU auzisem de ROMTELECOM ca ar instala fibra optica pentru a introduce telefonie,internet si catv!SE pare ca am auzit PROST!


RTL are deja fibra optica intre centralele din oras. Internet si TV vor sa introduca pe firele de cupru prin ADSL. Cond o vor face numai ei stiu.

Referitor la Media SAT probabil au vazut ca a mers la Oltenia, de ce sa nu incerce si ei?  :)  Isi fac infrastructura, practica preturi de dumping, atrag clienti cu tot felul de oferte, apoi cand vor deveni suficient de interesanti pt rds acestia ii cumpara pt a nu le face concurenta. Asta este un scenariu fericit pt Media SAT  :D . Doar speculatii. sa asteptam sa vedem cum evolueaza.

#6
Iulian_Dj

Iulian_Dj

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 651
  • Înscris: 17.10.2005

 probcv, on Jun 22 2006, 09:35, said:

Am vazut niste reclame prin cartier(Craiovita Noua, pe la Big) la o noua firma de cablu in Craiova care se numeste DTV Media SAT. Reclama zice cam asa: 50 de posturi tv la 15 ron  :naughty:  si hbo la 5 ron si internet la 19 ron. :w00t:  In reclama nu zic nimic despre telefonie.
Daca stiti ceva mai multe despre firma/oferta.
Sa nu fie ca Oltenia  care dupa ce avea preturi mai mici decat rcs&rds s-a vandut rds-ului. :death:
Digital TV Media Sat se numeste firma si se ocupa de multi ani cu televiziunea prin cablu in mediul rural.
Au multe comune cablate din judetul Dolj. Sediul este in Craiova si acum cred ca vor sa inceapa si la oras cablarea. Sa speram ca o sa reziste concurentei. Dar nu cred ca o sa aiba multi clienti datorita ofertei RDS cu telefonia gratis si internetul Fiber Link.
Oricum la sate nu prea au concurenta, de acolo isi castiga banii. Bunicii mei sunt abonati la ei, au 30 de programe la 185.000/luna

#7
*Victor*

*Victor*

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,218
  • Înscris: 31.01.2006
Sunt curios cum se poate naște o societate de televiziune prin cablu în România anului 2006 din punct de vedere al cablării populației. În Oradea de vreo 6 ani toate cablurile firmei (RCS) sunt subterane și bănuiesc că așa este cam în toată țara (mă refer la marile orașe). Aeastă nouă firmă va avea cablurile suspendate ca în vremurile de început a televiziunii prin cablu?

#8
Iulian_Dj

Iulian_Dj

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 651
  • Înscris: 17.10.2005

 *Victor*, on Jul 3 2006, 02:35, said:

Sunt curios cum se poate naște o societate de televiziune prin cablu în România anului 2006 din punct de vedere al cablării populației. În Oradea de vreo 6 ani toate cablurile firmei (RCS) sunt subterane și bănuiesc că așa este cam în toată țara (mă refer la marile orașe). Aeastă nouă firmă va avea cablurile suspendate ca în vremurile de început a televiziunii prin cablu?
In Craiova RCS-RDS nu au cabluri subterane. Fibra optica si cablurile coaxiale sunt pe stalpi in tot orasul si prin fata scarilor de la blocuri

Edited by Iulian_Dj, 03 July 2006 - 12:15.


#9
bogdancri

bogdancri

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 629
  • Înscris: 04.02.2004
cica au inceput sa puna net la clienti.

#10
dan4

dan4

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 532
  • Înscris: 11.12.2002
Stie cineva de unde isi ia firma DTV Media SAT internetul? Am fost la cinva sa-i configurez calculatorul si avea TV si net de la ei dar n-am dat traceroute sa vad.

#11
CABLE MAN

CABLE MAN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,863
  • Înscris: 11.01.2006

 dan4, on Aug 30 2006, 13:42, said:

Stie cineva de unde isi ia firma DTV Media SAT internetul? Am fost la cinva sa-i configurez calculatorul si avea TV si net de la ei dar n-am dat traceroute sa vad.
IN ce cartiere a ajuns?

#12
badea_ghio

badea_ghio

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 203
  • Înscris: 01.12.2005
de valea rosie stiti ceva?

ca parca m-as baga sa incerc netu de la ei

#13
mixfm00

mixfm00

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 16.02.2004

 CABLE MAN, on Aug 31 2006, 21:14, said:

IN ce cartiere a ajuns?
Stiu ca momentan cableaza BARIERA VALCII... In exclusivitate.

#14
mitzunator

mitzunator

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 183
  • Înscris: 18.03.2006
haideti sa va lamuresc ca vad ca nimeni nu are habar.......... deci dtv baga numai cablu si internet. programele tv se vad foarte misto si internetul este mult mai bun decat al celor de la rds(am in Cv9 de la rds e de tot kk si in bariera am de la dtv e super) merge repede fara intreruperi sau alte prb.
   baga decat in bariera si in rovine deocamdata.mai multe aflati de la ei au sediu in spatele pietei mari.

#15
vatrai

vatrai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 25.09.2006
au cablat si prin brestei

#16
tilutza

tilutza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 20.09.2006
ma baieti bagati-va mintile in cap :)) Intrwernet de mare viteza :))) cand am zi ca am 32KB/s de la ei.. cred ca o sa radeti... Atata este acel abonament de 190 mii, si mai au unu de 512 la 380 parca

Aia sunt prosti de dau in gropi, de cand le zic sa faca hub si nu au facut.. stau ca ginitorii de pe alt hub,. sa ne recunoastem, ca avem si noui viteza de max 8.5 MB/s in retea. Adica sunt destule calculatoare, cartierul meu are 85.120.188.. si sunt 188,189,190,191 deci au ceva clase.:)

Dar nu stiu sa faca si ei un hub si sa il promoveze la plata facturi... va rog... am intelernet de la ei, nu au probleme ca RDS, adica nu mi-a picat decat de 2 ori in 6 luni :)

Dar sunt praf baietii.. no offence ;) :huh:

#17
sorryn_pirates

sorryn_pirates

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 548
  • Înscris: 22.07.2006
mai exista acesta televiziune?
se mai extinde?

#18
CABLE MAN

CABLE MAN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,863
  • Înscris: 11.01.2006
MAI exista si au cablat casele din zona garii,BARIERA VALCII si PIATA CENTRALA.NU stiu daca au tupeul sa intre si la blocuri.
AM vazut la un centru de reparat tv.,au in grila MTV GERMANY,BOOMERANG si TARAF,ceea ce am vazut eu.
DEPANATORUL TV mi-a spus ca ar avea in grila vreo 80 de canale.
CINE poate sa posteze grila completa si sa ne spuna daca vor intra si in BRAZDA,la blocuri?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate