Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...

Impamantare

Apple maps pe Windows 10
 Sfarsitul woke-ismului si al core...

Renovare completa + pompa de cald...

Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...
 O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa

Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...
 Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...

Rascumparare euroobligatiuni (pri...

Detartraj partial slatina
 

Sistem de procesare pentru carti de credit

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
CBogdan

CBogdan

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 438
  • Înscris: 28.11.2001
Ma intereseaza cum pot integra asa un sistem intr-un proiect la care lucrez in acest moment.
Pana acum am gasit destule solutii dar care nu pot fi folosite deoarece firma pentru care e proiectul este din Romania, sau din cauza ca nu rezolva cum trebuie problemele legate de distribuirea in mai multe parti (tari) a banilor intrati.

Punctual ce ma intereseaza la o firma de genul asta este :
- firmele din Romania sa aiba acces la serviciile lor
- procesare on-line de carti de credit
- posibilitatea de a primi bani (un anumit procentaj) in Romania
- posibilitatea de a trimite anumite statistici celor care fac procesarea pentru ca mai tarziu ei sa trimita in alte tari anumite sume de bani (procente), la intervale regulate (ex. odata la 2 saptamani)

Exista posibilitatea deschiderii unui "punct de lucru" al firmei din Romania si in alta tara, dar nu se doreste ajungerea la aceasta situatie.
As dori sa stiu daca exista persoane care au avut sau au contact cu astfel de proiecte, si daca este cineva care sa imi poata explica din punct de vedere tehnic tehnologiile si implementarea lor.

Multumesc

#2
dragosul

dragosul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 647
  • Înscris: 28.03.2002
oricine cand aude romania zice frauda .... eu nu am gasit asa ceva ;)

pot sa iti zic ca cel mai serios procesor este CCbill si ca trimit daca esti putin protejat banii si in romania ;) altfel toti fug cand aud .ro

#3
arhimede

arhimede

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 08.12.2001
Eu folosesc Paysystems.com, sunt foarte buni, trimit si in Romania, evident, la fel si 2checkout. Dar conditiile tale de trimitere ulterioara a banilor sunt cam incilcite, nu cred ca vei gasi pe cineva sa faca asa ceva.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate