Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masini pe benzina usor pretabile ...

Am primit facturi dupa ce am renu...

Camere video, supraveghere curte....

Epilator care nu smulge puful
 Realizare comanda pompa submersib...

Covorase scari/trepte

Scurgeri de la etajul superior

Caut splitter semnal satelit
 Instalatii sanitare

Program de slabire cu succes gara...

Reconditionare cada baie din fonta

Problema imprimanta
 Here goes nothing

BCR sau Raiffeisen

Visual Studio 2022 instaleaza Epi...

Sfat alegere parbriz
 

Laptopurile Toshiba

- - - - -
  • Please log in to reply
86 replies to this topic

#1
komodo2006

komodo2006

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 06.03.2006
In acest topic as dori sa vad pareri Pro si Contra despre laptopurile marca Toshiba.

Ma cam bate gandul sa-mi achizitionez unul si nu stiu......fiabilitate...materialele din care este construit...cum rezista in timp...

...astept raspunsurile voastre(ar fi extraordinar daca ar avea si o argumentatie).

Regards!

#2
ripper

ripper

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,257
  • Înscris: 25.03.2002

 komodo2006, on Jun 17 2006, 12:41, said:

In acest topic as dori sa vad pareri Pro si Contra despre laptopurile marca Toshiba.

Ma cam bate gandul sa-mi achizitionez unul si nu stiu......fiabilitate...materialele din care este construit...cum rezista in timp...

...astept raspunsurile voastre(ar fi extraordinar daca ar avea si o argumentatie).

Regards!

Te-ai uitat aici
si aici
si aici
inainte sa postezi acest nou topic despre Toshiba?

#3
komodo2006

komodo2006

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 06.03.2006

 ripper, on Jun 17 2006, 13:39, said:

Te-ai uitat aici
si aici
si aici
inainte sa postezi acest nou topic despre Toshiba?

da....ai dreptate...dar pana la un punct.

Eu doresc in acest topic sa discut expres despre laptopurile toshiba....cu plusurile si minusurile lor...acolo ,in topicurile indicate, se vorbeste in general despre compararea lor cu alte marci.

#4
mynameismada

mynameismada

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,747
  • Înscris: 05.09.2005
Eu am un Toshiba M60-189. Desktop replacement 17'' , ecran wide Trubrite (nu am avut nici un pixel mort). Il am doar de vreo 3 luni cred si pana acum nu am avut nici o problema. Se incalzeste un pic cand joc, dar atat. PRO Toshiba.

#5
baxx

baxx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 17.06.2006
inca nu am vazut nici o laptop toshiba in service , in conditiile in care si Acer si Fujitsu au mai avut probleme

#6
ripper

ripper

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,257
  • Înscris: 25.03.2002
In general, per ansamblu Toshiba sunt destul de bune! Spun asta in comparatie cu restul!
Te indrum spre a-ti cumpara aceasta marca, dar in acelasi timp iti zic ca exista unul si mai bun: IBM, ce-i drept ceva mai scump!
Este alegerea ta. Daca vrei Toshiba dute si ia-l... nu faci nici o greseala!

#7
komodo2006

komodo2006

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 06.03.2006
Dar, calitativ materialele din care este facut sunt bune?.....spre exemplu din cate am citit in topicul cu acel Dell 1300 am inteles ca ele lasa mult de dorit.

#8
ripper

ripper

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,257
  • Înscris: 25.03.2002

 komodo2006, on Jun 17 2006, 18:57, said:

Dar, calitativ materialele din care este facut sunt bune?.....spre exemplu din cate am citit in topicul cu acel Dell 1300 am inteles ca ele lasa mult de dorit.
Cand zici materialele din care este facut te referi la carcasa... banuiesc si eventual la tastatura...
Asta nu are prea mare importanta, dar daca totusi esti curios... sa stii ca este destul de rezistente la zgarieturi si tastele sunt destul de bune, acum bineinteles difera si de la model la model ( Satellite, Tecra, Qosmio... cam in ordinea asta sunt in functie de calitate)!
Acum, repet, depinde si ce model de Toshiba vrei! Daca te gandesti spre un Satellite... te-as sfatui sa cauti si ceva alternativa! :P

#9
komodo2006

komodo2006

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 06.03.2006

 ripper, on Jun 17 2006, 19:10, said:

Acum, repet, depinde si ce model de Toshiba vrei! Daca te gandesti spre un Satellite... te-as sfatui sa cauti si ceva alternativa! :P

Ma orientasem spre un Satellite.....da-mi detalii ca m-ai cam bagat in ceatza.

#10
tkd29

tkd29

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,231
  • Înscris: 01.09.2003
Eu am un Toshiba Satellite M45-S269 si sunt super multumit de el pana acum, singurul lucru care ma deranjeaza intr-o anumita masura e ca nu are bluetooth cam asta ar fi singurul incovenient, in rest numai de bine.

#11
mynameismada

mynameismada

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,747
  • Înscris: 05.09.2005
Toshiba-ul de care vorbeam mai sus(M60) e tot Satellite. Subscriu la ce a zis tkd29 : sunt foarte multumit de el si la fel, a venit fara bluetooth.

#12
ripper

ripper

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,257
  • Înscris: 25.03.2002
Nu am spus ca un Satellite nu este bun... am vrut sa zic doar ca la respectiva suma de bani te poti orienta si spre alt model cu ceva calitati in plus!

#13
ripper

ripper

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,257
  • Înscris: 25.03.2002
Cel mai corect spune o suma de bani de care dispui si noi iti vom prezenta ce variante ai! Ca asa nu se ajunge nicaieri... :P

#14
komodo2006

komodo2006

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 06.03.2006
Bugetul pentru laptop nu este inca definitivat....dar eu m-am orientat spre Toshiba Satellite A100-529.
Pentru ce vreau sa fac cu el e perfect....pentru mine desktopul ramane baza,imi trebuie doar putina mobilitate.

Edited by komodo2006, 18 June 2006 - 08:18.


#15
notebook_man

notebook_man

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 25.03.2006

 komodo2006, on Jun 18 2006, 09:16, said:

Bugetul pentru laptop nu este inca definitivat....dar eu m-am orientat spre Toshiba Satellite A100-529.
Pentru ce vreau sa fac cu el e perfect....pentru mine desktopul ramane baza,imi trebuie doar putina mobilitate.

atunci e suficient ce ai ales ... daca ai mai multi bani vorbim de altele ...

cum a zis si ripper in topicurile acelea scria foarte clar ca la nivelul low-entry Toshiba sunt cele mai bune calitate pret ... mai nou le urmeaza si Dell .

#16
ATI_6

ATI_6

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 28.02.2006
Si pe mine m-ar interesa un Toshiba Satellite A100-529 ca inlocuitor de desktop in principal. Cel mai ieftin l-am gasit la ESAL. Ce stiti de firma aceasta? A cumparat cineva de la ei?

#17
komodo2006

komodo2006

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 06.03.2006
Daca esti din Bucuresti....de ce nu dai o fuga pana la ei sa-ti faci o parere...eu am auzit ca sunt seriosi.

#18
gyany

gyany

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 442
  • Înscris: 26.12.2001
daca ai bani iti recomand IBM sau Toshiba (un satelite de ala dualcore sau unul din seria G... alea is bestiale)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate